Mokyklos kalsė

Mokytojų testavimą vykdančioms gydymo įstaigoms bus taikoma išimtis dėl licencijos

(atnaujinta 06:55 2020.09.08)
Pažymima, kad naująja tvarka siekiama paspartinti ir optimizuoti švietimo įstaigų darbuotojų ištyrimo procesą

VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios vykdo švietimo įstaigų darbuotojų tyrimą greitaisiais serologiniais testais, parodančiais, ar žmogus yra persirgęs COVID-19 infekcija, nereikės turėti licencijos infekcijų serologiniams tyrimams atlikti, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pabrėžiama, kad šį sprendimą priėmė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

"Švietimo įstaigos darbuotojus nuo koronaviruso tiriančioms gydymo įstaigoms užteks turėti asmens sveikatos priežiūros licenciją, suteikiančią teisę teikti laboratorinės diagnostikos paslaugas arba pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas", — teigiama pranešime.

Pažymima, kad naująja tvarka siekiama paspartinti ir optimizuoti švietimo įstaigų darbuotojų ištyrimo procesą.

Primenama, kad organizuoti švietimo įstaigų darbuotojų testavimą greitaisiais serologiniais testais yra pavesta savivaldybėms.

Taip pat bendrosios praktikos slaugytojai tyrimus greitaisiais serologiniais testais gali atlikti bei tam reikalingus ėminius paimti sveikatos priežiūros įstaigose arba atvykus į darbo ar namų patalpas. Tai reiškia, jog sudaryta galimybė slaugytojams vykti į švietimo įstaigas ir jų patalpose ištirti darbuotojus.

Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai pavesta perduoti 54,5 tūkst. greitųjų serologinių testų šalies savivaldybėms.

Šalyje iš viso nustatyta 3100 susirgimo COVID-19 atvejų, 1955 susirgusieji laikomi pasveikusiais, mirė 86 pacientai.

Tegai:
licenzija, koronavirusas, mokytojai
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (155)
Dar šia tema
COVID-19 atvejų skaičius rugpjūtį atsispindėjo ES šalių gamybos rodikliuose
Lingienė: apie 200 mokinių yra izoliacijoje dėl koronaviruso
Kaukės, archyvinė nuotrauka

Šiauliuose bus įvesti griežtesni apribojimai dėl koronaviruso

(atnaujinta 21:10 2020.09.23)
NVSC duomenimis, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje iš viso buvo patvirtinta 14 koronaviruso atvejų

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Šiaulių ekstremaliųjų situacijų komisija raginama imtis priemonių, galinčių prisidėti prie infekcijos plitimo ribojimo mieste, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. 

NVSC siūlo operatyviai uždrausti renginius uždarose ir atvirose teritorijose, riboti asmenų susibūrimus Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje esančiose įmonėse, įstaigose, organizacijose, viešose vietose. Taip pat — valdyti lankytojų, lankančių šeimos narius, globotinius socialinėse globos įstaigose srautus.

Darbą, esant galimybėms, viešose ir kitose įstaigose siūloma organizuoti nuotoliniu būdu. Taip pat siūloma nutraukti neformalų ugdymą, kur vyksta srautų kirtimasis, ir apskritai riboti socialinius kontaktus, susilaikyti nuo asmeninių švenčių organizavimo.

Be to, NVSC specialistai siūlo stiprinti infekcijų kontrolę gydymo įstaigose bei stiprinti higienos laikymąsi prekybos centruose.

Trečiadienio duomenimis, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nustatyta dar 12 koronaviruso atvejų. Taigi, pirminiais duomenimis, šioje įstaigoje jau patvirtinta 14 infekcijos atvejų.

Iš viso šalyje patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, 89 žmonės mirė.

Pastaruoju metu Lietuvoje vis daugėja naujų COVID-19 atvejų. Praėjusį šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų COVID-19 atvejų per parą skaičių — 99, tuo tarpu daugiausia naujų atvejų per parą iki šiol buvo fiksuota balandį – 90.

Anksčiau stabdyti COVID-19 plitimą buvo pavesta Radviliškio rajono savivaldybei: rajonui nurodyta skubiai organizuoti suaugusių rajono gyventojų ištyrimą dėl COVID-19 įsteigiant 1 mobilų punktą, užtikrinti gyventojams galimybes atlikti PGR molekulinį tyrimą, bendradarbiauti su Šiaulių miesto savivaldybės administracija dėl ėminių.

Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui pavesta užtikrinti maksimalius žmogiškuosius išteklius, reikalingus mobilių punktų Radviliškyje veiklai, o prireikus pagalbos kreiptis į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Šiauliai
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (155)
Katė

Rugsėjo 24 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:07 2020.09.23)
Šiandien gali paaštrėti visi ankstesni prieštaravimai. Žmonės, kurie anksčiau, nors ir sunkiai, bet rado bendrą kalbą, dabar pradės kovoti tarpusavyje

Avinas (21.03-20.04)

Ši diena yra gera bendravimui. Jūs sakysite tai, ką galvojate, bet darysite tai pakankamai taktiškai. Bus naudinga bendrauti su senais pažįstamais: jie duos gerų patarimų, pasiūlys realią pagalbą.

Kai kurie Avinai turės galimybę dalyvauti kuriant perspektyvų ir svarbų projektą ir kartu pažinti žmones, kurie netrukus taps jų sąjungininkais ir partneriais.

Jautis (21.04-21.05)

Diena bus vaisinga, bet labai varginanti. Turėsite ilgai ir sunkiai dirbti, o žmonės, kurie anksčiau žadėjo pagalbą, pažado neištesės.

Tikėtina, kad pavyks išspręsti sudėtingus finansinius klausimus, atsiras galimybė gerokai padidinti pajamas.

Dvyniai (22.05-21.06)

Bus labai sunku išlikti ramiam. Jūs jaudinsitės dėl smulkmenų, imsite nervintis, jei jums nesiseks. Gali kilti nesutarimų su žmonėmis, kuriuos anksčiau puikiai supratote. Tiek verslo, tiek asmeniniai santykiai gali tapti labiau įtempti.

Galimi nedideli finansiniai nuostoliai, nesėkmingi pirkimai. Nepageidautina susieti įsipareigojimus, imti paskolas.

Vėžys (22.06-22.07)

Įsiklausykite į intuicijos patarimus, šiandien jie jums bus labai naudingi. Drąsūs, originalūs sprendimai dažnai bus sėkmingiausi. Gali būti, kad kiti kritikuos jūsų idėjas, tačiau jūs neatsisakysite savo planų.

Galimos naudingos pažintys, susitikimai su žmonėmis, kurie ilgainiui taps jūsų patikimais sąjungininkais.

Liūtas (23.07-21.08)

Diena bus įtempta. Jei turite svarbių tikslų, susitelkite į juos, likusius atidėkite į šalį. Venkite tuščių kalbų bei ilgų beprasmių ginčų.

Nepageidautina priimti svarbius sprendimus, ypač susijusius su darbu. Prieš žengdami rimtą žingsnį, viską gerai apgalvokite ir sudarykite veiksmų planą.

Mergelė (08.22-09.23)

Šiandien jūsų nuotaika gali greitai pasikeisti. Be to, nutiks daug netikėtų įvykių, dėl kurių turėsite pakoreguoti planus, atidėti kai kuriuos dalykus vėlesniam laikui. Nors kartais turėsite mažai laiko pagalvoti, nedarysite klaidų.

Puikus laikas pamiršti visas nuoskaudas ir atkurti prarastus ryšius.

Svarstyklės (24.09-23.10)

Šiandien ne viskas bus taip lengva, kaip norėtumėte. Problemos kartais kils ten, kur jų mažiausiai tikėjotės. Be to, galimi keli nenumatyti įvykiai. Reikės šiek tiek laiko išsiaiškinti, kaip į juos reaguoti. Neskubėkite: kiekvienas jūsų žingsnis turėtų būti gerai apgalvotas.

Geriau atidėti bet kokių finansinių klausimų sprendimą.

Skorpionas (24.10-22.11)

Nepageidautina imtis svarbių reikalų. Viską, kas jums atrodo pernelyg painu ir sudėtinga, reikia atidėti vėlesniam laikui. Jei tai neįmanoma, apsvarstykite, ar galite kreiptis į ką nors pagalbos.

Pirmoje dienos pusėje atsiras galimybė atkurti kai kuriuos senus verslo ryšius, antroje — ištaisyti klaidas, kurias padarėte asmeniniuose santykiuose.

Šaulys (23.11-21.12)

Ši diena gali būti įtempta. Jums bus sunku išlikti ramiam, bet kokia smulkmena gali išmušti iš pusiausvyros. Stenkitės nepasiduoti trumpalaikiams impulsams. Neskubėkite priimdami sprendimus: turite ištirti situaciją ir ją gerai apgalvoti.

Asmeniniuose santykiuose susidarys sunki padėtis. Norint viską išsiaiškinti, reikia ramybės ir kantrybės. Nedarykite skubotų išvadų.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Palanki diena, puikiai tinkanti darbui. Bus galimybė greitai išspręsti daugelį problemų. Galimi sėkmingi sutapimai. Jie leis jums pasiekti savo tikslus, gauti tai, apie ką seniai svajojote. Be to, laiku imsitės iniciatyvos, nesupainiosite, jei atsiras galimybė įgyvendinti kokį nors drąsų planą.

Tikėtini malonūs įvykiai šeimoje. Kai kurie Ožiaragiai sulauks gerų žinių apie artimą žmogų. Surasti bendrą kalbą su artimaisiais bus lengviau nei įprastai.

Vandenis (21.01-18.02)

Palanki diena bendravimui. Ir anksčiau suplanuoti, ir visiškai netikėti susitikimai klostysis gerai. Jums pavyks rasti bendrą kalbą su įvairiais žmonėmis. Galimi bendradarbiavimo ar darbo pasiūlymai.

Būkite atsargūs finansiniais klausimais, neskubėkite žengti atsakingų žingsnių.

Žuvys (19.02-20.03)

Šiandien bus daug malonių staigmenų ir gerų sutapimų. Beveik be jūsų pastangų bus išspręstos ilgą laiką jus persekiojusios problemos. Galimi netikėti ir labai viliojami bendradarbiavimo pasiūlymai. Daugelis Žuvų turės galimybę išreikšti savo talentus, gebėjimus. Galimi malonūs įvykiai namuose, staigmenos iš artimųjų, taip pat geros žinios apie jums brangiausius žmones.

Tegai:
horoskopas
Vilkikai

Ekspertas: yra du variantai, kaip Minskas gali pristabdyti tranzitą Lietuvos

(atnaujinta 19:15 2020.09.23)
Tačiau jei Baltarusija žengs tokį žingsnį, ji turėtų tikėtis analogiškų veiksmų iš kaimyninių šalių, sakė ekspertas Sergejus Chrapačas

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Baltarusija gali neišduoti dvišalių ar daugiašalių leidimų gabenti prekes per savo teritoriją, o tai sukels tam tikrų padarinių, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos Susisiekimo ministerijos viešosios tarybos narys Sergejus Chrapačas.

"Atitinkamai leidimas nebuvo išduotas užsienio vežėjui, užsienio vežėjas negali praeiti per teritoriją. Atitinkamai priešingu atveju užsienio šalys, siunčiančios sunkvežimius su prekėmis, atšauks arba anuliuos savo leidimus Baltarusijos vežėjams", — paaiškino jis.

Chrapačas pabrėžė, kad jei Minskas nori uždaryti sienas, taip ir padarys, tačiau nėra aišku, kas nuo to labiausiai nukentės.

"Jei staiga Baltarusija užsimanys kažkokiu būdu uždaryti sieną, ji gali tai padaryti visiškai, arba neišduodama leidimų keliauti per savo teritoriją, arba tiesiog uždarydama sieną prisidengiant karantinu ar kitomis priemonėmis. Tuo tarpu turi teisę tikėtis lygiai tokios pačios reakcijos iš kaimyninių valstybių. Šioje situacijoje reikia žiūrėti, kas labiausiai nukentės —ar Baltijos šalys, ar Baltarusija", — pridūrė ekspertas.

Lietuvos susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pareiškė, kad rytinėje rinkoje dirbantys Lietuvos krovinių vežėjai, uždarius Baltarusijos sieną, galės nukreipti krovinius per kitas šalis. Jis pažymėjo, kad reikšmingų pokyčių Baltarusijos sienos kirtimo režime nėra užfiksuota, tačiau Lietuva neatmeta galimybės ją uždaryti.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad šalis bus "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų". Tačiau praėjusią savaitę Lietuvoje buvo pranešta, kad kontrolės punktai veikia įprastu režimu.

Tegai:
tranzitas, Lietuva, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
ES pareiškė, kad nėra sutarimo sankcijų Baltarusijai atžvilgiu
Tichanovskaja pareiškė apie susitarimą su ES dėl pagalbos Baltarusijai "po pokyčių"
Lietuva sureagavo į Lukašenkos grasinimus uždaryti sieną: atsakymas bus adekvatus