Mokykloje, archyvinė nuotrauka

Daugėjant COVID-19 atvejų mokyklose, SAM atnaujina rekomendacijas dėl maitinimo

(atnaujinta 17:40 2020.09.08)
Naujausiais NVSC duomenimis, koronavirusas jau registruojamas 15 ugdymo įstaigų, izoliuotis turėjo 228 mokiniai

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Sveikatos apsаugos ministerija atnaujina rekomendacijos dėl vaikų maitinimo mokyklose, antradienį spaudos konferencijos metu pranešė ministras Aurelijus Veryga.

Pasak ministro, specialistai, vertindami rizikas bei atsižvelgdami į tai, kad mokiniams reikia valgyti šiltą ir pilnavertį maistą, atnaujino rekomendacijas.

"Siūloma maksimaliai pagal galimybes užtikrinti sąlygas mokiniams valgyti klasėse, bet užtikrinti galimybes gauti šiltą maistą. Su šitomis rekomendacijomis susijusios ir kitos — srautų valdymas, galimybė atėjus į valgyklą nesimaišyti srautams parenkant skirtingas valgyklos puses, galimybę ateiti į valgyklą taip, kad srautai nesimaišytų ir mokiniai nesusitiktų. Kaip ir sakiau, pagrindinė, atnaujinta rekomendacija yra stengtis sudaryti sąlygas mokiniams pavalgyti šilto maisto", — sakė Veryga.

Izoliuotis turėjo 228 mokiniai

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Daivos Razmuvienės, koronaviruso atvejai registruojami 15 ugdymo įstaigų — 2 darželiuose ir 13 mokyklų. 

Iš viso yra 228 mokiniai, kurie turi izoliuotis po kontaktų šalies ugdymo įstaigose. Serga 14 moksleivių ir du darželinukai, izoliacijoje yra 18 lopšelių-darželių darbuotojų, pasakojo Razmuvienė.

"Bet tai yra ryto duomenimis, šią valandą yra duomenų, kurie pateks į rytojaus statistiką, tai registruota atvejų Klaipėdos rajone viename iš lopšelių-darželių ir kitas atvejis Klaipėdos vidurinės ar gimnazijos susirgęs mokinys", — sakė ji.

Palyginus pirmąsias 7 rugsėjo ir pirmąsias 7 rugpjūčio dienas, rugsėjį įvežtinių atvejų buvo 10 proc., rugpjūčio mėnesį — 2 proc.

"Iš viso registruotų pirmą rugsėjo savaitę jau registruoti 203 susirgimai, kai tuo metu rugpjūčio 1–7 dienomis registruoti tik 64 atvejai. Taip kad susirgimų daugėja, nors tai yra ir ugdymo įstaigose. Reikėtų nekelti panikos, kaip ir prognozavome, šaltasis metų laikotarpis, visada metu per orą plintančios infekcijos suaktyvėja. Reikėtų laikytis visų rekomendacijų. Nesakysiu, kad tai normalus procesas, bet tai yra priimtina", — sakė Razmuvienė.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtintas 3131 COVID-19 ligos atvejis, tebeserga 1038 asmenys, 1994 pasveiko. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 32 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Šią savaitę, nuo rugsėjo 7 iki 13 dienos imtinai, Molėtų, Kauno, Trakų, Švenčionių, Šilalės, Jurbarko, Tauragės ir Pasvalio rajonų, taip pat Elektrėnų savivaldybės, Vilniaus ir Kauno miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos. Šiose 11 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Tegai:
COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (168)
Dar šia tema
Patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius Lietuvoje perkopė 3130
Gydytojas: Baltijos šalys turi padėti COVID-19 pandemijai sustoti natūraliu būdu
Policija, archyvinė nuotrauka

Dėl koronaviruso plitimo policija keičia darbo organizavimą

(atnaujinta 10:00 2020.09.25)
Policija atšaukia visus planuotus renginius ir pasitarimus bei keičia reagavimą į gautus pranešimus

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Policijos departamentas, atsižvelgdamas į augantį sergamumą koronavirusu, keičia darbo organizavimo tvarką, praneša spaudos tarnyba.

"Policija atšaukia visus planuotus renginius, pasitarimus, pagal galimybes darbuotojams siūloma dirbti nuotoliniu būdu. Visi pasitarimai, susitikimai, kvalifikacijos tobulinimas ir kita veikla bus organizuojama nuotoliniu būdu, naudojant IT įrangą", - teigiama pranešime spaudai.  

Policijos įstaigų vadovams nurodyta laikytis visų saugumo reikalavimų policijos įstaigose, apriboti darbuotojų fizinį kontaktą su lankytojais. Taip pat rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į užsienį ir vengti masinio susibūrimo vietų.

Keičiasi reagavimas į pranešimus

Keisis reagavimas į tuos pranešimus, kai nekyla grėsmė žmogaus sveikatai ar gyvybei ir nereikalinga skubi pagalba. Pareigūnai dirbs nuotoliniu būdu iš namų ar kitos nustatytos vietos, į pranešimus reaguos ne tik telefonu, bet ir elektroniniu paštu, ar naudodami vaizdo konferencinį ryšį.

Pareigūnai rinks pirminę informaciją apie įvykį, spręs dėl pajėgų siuntimo į įvykio vietą pagal gaunamus pranešimus, teiks konsultacijas ir pagalbą gyventojams nuotoliniu būdu (pavyzdžiui, dėl pareiškimo pateikimo, dokumentų pateikimo būdo ir t. t.). Esant būtinumui, pareigūnai pradės ikiteisminį tyrimą, susijusį su pranešimu, atliks galimus procesinius veiksmus nuotoliniu būdu. 

Į pavojingiausius pranešimus, kuomet yra ar gali kilti reali grėsmė žmogaus sveikatai ir gyvybei, policija ir toliau reaguos įprastu būdu.

Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pranešė, kad Radviliškiuose, Raseiniuose ir Šiauliuose  prasidėjo antroji koronaviruso banga. Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga kreipėsi į savivaldybes ir paragino atsisakyti masinių renginių, kuriuose neįmanoma susekti dalyvių ir kontaktų.

Ketvirtadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinta 4070 COVID-19 atvejų, 1709 žmonės vis dar serga, daugiau nei 2250 pasveiko, 89 mirė.

Tegai:
policija, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (168)
Dar šia tema
Įvardyta liga, suteikianti imunitetą koronavirusui
Rusijos vakcina nuo koronaviruso: kurios šalys nori ją įsigyti
Šiauliuose bus įvesti griežtesni apribojimai dėl koronaviruso
Raseiniai, archyvinė nuotrauka

Raseiniu rajono merui Bautroniui patvirtintas koronavirusas

(atnaujinta 09:30 2020.09.25)
Anksčiau NVSC pranešė, kad Radviliškiuose, Raseiniuose ir Šiauliuose  prasidėjo antroji COVID-19 banga

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Raseinių rajono merui Andriui Bautroniui patvirtintas koronavirusas. Apie tai penktadienio rytą jis pranešė savo puslapyje  Facebook.

"Ryte sužinojau, kad ir mano tyrimas yra teigiamas. Užbėgant nepagrįstiems kaltinimams už akių, galiu patvirtinti, kad savaitgalį profilaktiškai atlikau tyrimus ir tuo metu nebuvau užsikrėtęs koronaviruso infekcija", — rašo Bautronis.

Jis pažymėjo, kad dalyvavo renginiuose tik būdamas tikras, kad neplatino viruso, o dabar jis yra pasirengęs toliau gyventi ir dirbti izoliuotai.

"Tikiuosi, kad mano asmeninė patirtis ir daugelio kitų žmonių - giminaičių, pažįstamų ar draugų jus paskatins tik dar labiau būti atsakingiems ir vieningiems. Virusas nesirenka žmogaus nei pagal vardą, amžių ar lytį. Turime suprasti, kad socialinė distancija – pagrindinė prevencinė priemonė kovai su COVID-19", – parašė meras.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Bautronis taip pat pranešė, kad penktadienį nuo 9:00 val. šaukiamas Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame bus priimti nauji sprendimai dėl viruso plitimo valdymo.

Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pranešė, kad Radviliškiuose, Raseiniuose ir Šiauliuose  prasidėjo antroji koronaviruso banga.

Raseinių rajone sergamumas plinta ypač greitai. Liepą čia buvo užfiksuotas tik vienas atvejis, rugpjūtį — nė vienas, o vos per 3 rugsėjo savaites yra registruota 112 atvejų.

Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga kreipėsi į savivaldybes ir paragino atsisakyti masinių renginių, kuriuose neįmanoma susekti dalyvių ir kontaktų.

Ketvirtadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinta 4070 COVID-19 atvejų, 1709 žmonės vis dar serga, daugiau nei 2250 pasveiko.

Tegai:
Raseinių rajonas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (168)
Dar šia tema
Nemokamos psichologų konsultacijos — susiduriantiems su COVID-19 sukeltais sunkumais
Lietuvoje užregistruotas didžiausias COVID-19 atvejų skaičius nuo pat pandemijos pradžios
Paaiškėjo rekordinio COVID-19 užsikrėtimų skaičiaus Lietuvoje detalės