Romantiškas pasivaikščiojimas

Astrologė papasakojo, kaip įsimyli kiekvieno ženklo moterys

(atnaujinta 15:32 2020.09.09)
Jaučio ženklo atstovės niekada neapgaus savo partnerių, romantiški santykiai su Vėžio atstovėmis žada emocinį protrūkį, Liūtės yra aistringos, turi daug energijos ir neslepia jausmų, o norint užkariauti Mergelės širdį, reikia veikti lėtai, mano ekspertė

VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Rašytoja ir astrologijos ekspertė Alisa Kelė (Alice Kelly) paaiškino, kaip įsimyli kiekvieno zodiako ženklo moterys. Šių savybių žinojimas padės suprasti, kokiame etape yra santykiai ir ką su jais toliau daryti, pabrėžia "Your Tango".

Avino atstovės mėgsta jaustis santykių šeimininkėmis ir dažniausiai neprieštarauja, jei jie vystosi gana greitai. Jos yra impulsyvios ir spontaniškos, tačiau jei jos turi tikslą, padarys viską, kad jį pasiektų. Šio ženklo atstovės mėgsta pačios dovanoti ir gauti dėmesio. Kartais atrodo, kad jos nori visiškai kontroliuoti situaciją, bet iš tikrųjų joms patinka, kai partneris išsako savo nuomonę.

Jaučio atstovės yra nepaprastai sąžiningos ir niekada neapgaus savo partnerių. Jos labai rimtai vertina santykius, tačiau meilė iš pirmo žvilgsnio — tai ne apie jas. Joms svarbu suprasti, kad partneris yra pasirengęs investuoti į bendrą gyvenimą. Jos atsivers tik įsitikinusios jūsų ketinimų rimtumu.

Pirmiausia Dvynių atstovės turi išsamiai išnagrinėti visas turimas galimybes ir tik tada pasirinkti. Joms būna sunku sutelkti dėmesį į vienus santykius, tačiau jei jūs sudominsite merginą, ji su jumis palaikys intelektualius pokalbius ir užduos gilius klausimus. Ji nemėgsta nuobodžiauti, ir būtų gerai turėti pasiruošus neįprasto laiko praleidimo idėjų.

"Romantiški santykiai su Vėžio atstovėmis jums žada emocinį protrūkį, kurio jūs nė nesitikėjote. Iš pradžių jos elgiasi gana nedrąsiai, tačiau pamažu išlaisvina savo jausmus", — rašo astrologė.

Jei įrodysite joms, kad suprantate jas, jos greičiau jums atsivers. Kai tarp jūsų atsiras stiprus emocinis ryšys, jos jau niekur nedings nuo jūsų ir mylės tokia tyra meile, kad vargu, ar norėsite su ja išsiskirti.

Su Liūto atstovėmis kiekvieną dieną turėsite naujų nuotykių. Jos aistringos, turi daug energijos ir neslepia jausmų.

"Jos greitai įsimyli, tačiau sugeba ilgai išlikti ištikimos. Komplimentai ir dėmesys joms yra labai svarbus. Gimusios po šiuo ženklu šalia savęs nori pamatyti tuos, kas myli gyvenimą taip pat, kaip ir jos", — sako astrologė.

Mergelės atstovės neskuba įsimylėti. Jos yra tvarkingos ir atsargios, ir joms reikia suprasti, kad jūsų santykiai nesutrikdys jų gyvenimo būdo. Norėdami užkariauti šio ženklo atstovės širdį, turite veikti lėtai. Jos yra perfekcionistės ir turi būti įsitikinusios jūsų ketinimais.

Santykiai su Svarstyklių atstovėmis atneš jums daug malonumo. Jos sugeba užmegzti tvirtus ir ilgalaikius emocinius ryšius su savo partneriais. Gimusios po šiuo ženklu investuos į santykius, tačiau to paties tikėsis ir iš jūsų. Jei esate tam pasirengęs, galite drąsiai pasikliauti tvirtu ryšiu.

Susitikinėti su Skorpiono atstovėmis nelengva, tačiau jei jos įsimyli, tada visiškai pasiduoda savo aistrai. Kita vertus, jos iš tikrųjų atsivers tik tada, kai visiškai pasitikės jumis. Geriau neskubėti su jomis, net jei jums atrodo, kad jos nori greičiau plėtoti santykius.

Šaulio atstovės nėra pasirengusios pirmojo sutikto vardan išsiskirti su savo nepriklausomybe.

"Jos lauks žmogaus, kuris atsidurs šalia tinkamu laiku ir bus pasirengęs kartu su jomis tobulėti. Kai jos tikrai įsimyli, jos motyvuoja savo partnerį parodyti geriausias savo savybes ir asmeninį augimą", — perspėja astrologė.

Ožiaragio atstovės taip pat nemėgsta skubėti. Jos yra darboholikės ir pasirengusios skirti laiko nuostabiems santykiams sukurti. Jos yra ambicingos ir dažnai atkreipia dėmesį į tuos, kas jau daug pasiekė. Joms svarbu suprasti, kad partneris yra jų vertas, ir teikia pirmenybę tiems, kas kelia tikslus ir nestovi vietoje. Šiame kelyje jos palaikys kiekvieną jūsų žingsnį.

Vandenio atstovė myli viską, ne tik žmones. Todėl būna sunku suprasti, ar jos ketinimai yra romantiški. Gerai, kai santykiai su ja prasideda nuo draugystės, o po to virsta kažkuo didesniu. Partneriui teks palaikyti jos pomėgius ir rūpinimąsi aplinkiniu pasauliu.

Jei kas ir gali įsimylėti iš pirmo žvilgsnio, tai Žuvų atstovės. Jos visada turi didelių planų santykių atžvilgiu ir įkvėps savo partneriui drąsiausias fantazijas. Tai labai emocingas ženklas, šio ženklo atstovės nori, kad vyras jas apkabintų ir parodytų, ką jis iš tikrųjų jaučia.

Tegai:
meilė, astrologas, horoskopas
Keleivė

SAM atnaujino paveiktų šalių ir išimčių dėl izoliacijos sąrašus

(atnaujinta 21:32 2020.09.18)
Nuo rugsėjo 19 užsienyje gyvenantys ar dirbantys asmenys, prieš išvykdami iš Lietuvos nepraėjus izoliavimo laikotarpiui, turi informuoti NVSC, o nuo kitos savaitės nuvykus į Latviją, lietuviams bus taikoma 10 dienų izoliacija

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Nuo pirmadienio, rugsėjo 21 dienos, izoliuotis reikės atvykus iš Švedijos, Norvegijos, Bulgarijos, Gruzijos, Kanados, Tuniso ir Farerų salų, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

SAM duomenimis, šiose teritorijose koronaviruso infekcijos (COVID-19) sergamumas per pastarąsias 14 dienų perkopė 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų slenkstį. 

Nuo rugsėjo 19-osios bus reglamentuotas laikas, kada užsieniečiai ir Lietuvos piliečiai, gyvenantys ar dirbantys užsienyje, prieš išvykdami iš Lietuvos nepraėjus izoliavimo laikotarpiui, turi informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) apie planuojamą išvykimo datą ir laiką — tai jie privalo padaryti ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki išvykimo.

Taip pat ministro įsakymu atnaujintas išimčių dėl izoliacijos sąrašas. Patikslinta, kad ji nebus taikoma ir iš Baltarusijos grįžusiems Lietuvos piliečiams — mokytojams, vykdantiems lituanistinį švietimą mokyklose Baltarusijoje. Taip pat izoliacijos reikalavimo nelieka Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams, dalyvaujantiems FRONTEX koordinuojamose tarptautinėse operacijose ES ir trečiosiose šalyse.

Situacija Baltijos šalių erdvėje

Nors Estijoje fiksuotas sergamumo rodiklis 25,4, Estija į paveiktų šalių sąrašą neįtraukta, nes pritaikytas 10 proc. lankstumas. Vadinasi, izoliacijos atvykstantiems iš Estijos nereikia.

Nuo kitos savaitės nuvykus į Latviją, lietuviams bus taikoma 10 dienų izoliacija, išskyrus numatytąsias išimtis. 

Taigi, 10 dienų izoliacija netaikoma kasdien kertantiems Latvijos sieną: darbo reikalais, kai sienos kirtimas būtinas darbo ar pareigų atlikimui bei asmuo turi darbo santykius įrodančius dokumentus; dėl vaiko priežiūros ar formaliojo ikimokyklinio ugdymo paslaugų gavimo (reikalingas paslaugų teikėjo ar švietimo įstaigos išduotas dokumentas); vykstant į formaliojo ugdymo (pagrindinio, vidurinio ar aukštojo išsilavinimo) įstaigas, mokymo programas meno ir kultūros srityje (reikalingas ugdymo įstaigos išduotas dokumentas); asmenims, lydintiems į aukščiau nurodytas ugdymo įstaigas nepilnametį asmenį ar specialiųjų poreikių turintį pilnametį asmenį (reikalingas paslaugų teikėjo ar ugdymo įstaigos išduotas dokumentas).

Taip pat 10 dienų izoliacija netaikoma kertantiems Latvijos sieną šiais atvejais: tranzitu vykstantiems per Latvijos teritoriją, įskaitant atvykimą pavežant arba išvežant keleivį atvykusį į Latvijos oro uostus, uostus, stotis iš užsienio (rekomenduojama turėti vykstančiojo tranzitu per Latviją kelionės bilieto kopiją); asmenims, kurie atvyksta prižiūrėti artimųjų arba organizuoti ar dalyvauti laidotuvėse; asmenims, atvykstantiems į Latviją sveikatos priežiūros (terapija ir diagnostika) paslaugoms gauti (reikalingas tai įrodantis dokumentas).

SAM primena, kad nuo rugsėjo 14 d. koronaviruso paveiktomis laikomos tos šalys, kuriose per pastarąsias 14 dienų sergamumas COVID-19 liga viršija nebe 16 atvejų, kaip anksčiau, o 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Lietuvos sergamumo rodiklis šiuo metu siekia 18,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

Tegai:
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM: koronaviruso tyrimai intensyviau bus vykdomi 13-oje didelės rizikos savivaldybių
ULAC vadovas papasakojo apie riziką užsikrėsti koronavirusu lėktuve
Marijampolėje koronavirusu susirgo mokytojas, dirbantis dviejose mokyklose
Geležinkelis, archyvinė nuotrauka

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko baltarusiškų cigarečių krovinį

(atnaujinta 14:44 2020.09.18)
Iš viso buvo rasta 7000 pakelių cigarečių "Fest" ir 1000 pakelių cigarečių "NZ Gold", paženklintų baltarusiškais akcizo ženklais

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai rado, įtariama, krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį miesto geležinkelio stotyje VSAT pareigūnai kartu su AB "Lietuvos geležinkeliai" Saugos ir rizikų valdymo departamento darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų, kurie gulėjo šalia geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato. 

Pasieniečių duomenims, šis traukinys prieš kelias valandas atvyko į Radviliškio stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, įtariama, kad į šalį cigaretės buvo atgabentos cisternoje su skystomis trąšomis. 

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių "Fest" ir 1000 pakelių cigarečių "NZ Gold", paženklintų baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
geležinkelio stotis, Radviliškis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai į Lietuvą neįleido diplomatu apsimetusio ukrainiečio
Kontrabandininkai iš Latvijos gabeno cigaretes, o namuose laikė nelegalų alkoholį
Tarnybinis šuo padėjo sulaikyti kontrabandininką Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Ledynas ir vanduo

Mokslininkai atrado naują vandens sudėtį

(atnaujinta 18:29 2020.09.18)
Nors vanduo, kaip cheminė medžiaga, yra labai plačiai paplitęs, jo sudėtis vis dar nėra iki galo suprantama. Mokslininkai kartais tai vadina slėpiningiausia medžiaga Žemėje

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Vandens aušinimas — tai du skysčiai viename. Tokią išvadą padarė amerikiečių mokslininkai, atlikę pirmuosius skysto vandens matavimus, esant temperatūrai, gerokai žemesnei už įprastą užšalimo tašką. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale "Science".

Nors vanduo, kaip cheminė medžiaga, yra labai plačiai paplitęs, jo sudėtis vis dar nėra iki galo suprantama. Mokslininkai kartais tai vadina slėpiningiausia medžiaga Žemėje.

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Faktas tas, kad vanduo nėra panašus į kitus skysčius — užšaldamas jis plečiasi ir nesitraukia kaip visi, tačiau jo tankis mažėja. Todėl ledas ne skęsta, o plūduriuoja paviršiuje. Vanduo turi aukštą virimo temperatūrą ir yra puikus tirpiklis, todėl įvairiomis sąlygomis jame ištirpsta dauguma organinių ir neorganinių medžiagų. Galiausiai, jis turi didžiulį paviršiaus įtempimo koeficientą. Dėl visų šių unikalių savybių vanduo tapo gyvybės Žemėje pagrindu.

Vanduo turi dar vieną įdomią savybę — užšąla labai "nenoriai". Jei kiti skysčiai į kietą būseną pereina palaipsniui, iškart po to, kai kertamas užšalimo taškas, vanduo "priešinasi" iki paskutiniųjų. Kad vanduo pradėtų kietėti, jam visada reikia kristalizacijos branduolių — mineralinės ar organinės kilmės suspenduotų dalelių.

JAV Energetikos departamento Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų nacionalinės laboratorijos (PNNL) tyrėjai nusprendė patikrinti, iki kokios temperatūros vanduo išliks skystas.

Yra žinoma, kad vanduo gali būti gerokai atvėsusių lašelių pavidalu debesyse net esant labai žemai temperatūrai, o tada, kai iš viršaus, iš aukštesnių ir šaltesnių sluoksnių, į šiuos debesis patenka smulkių ledo dulkių, lašeliai akimirksniu kristalizuojasi ir ledo trupinių pavidalu krenta ant žemės (kruša).

Laboratorijos mokslininkai lazeriu sunaikino ploną ledo plėvelę, sukurdami peraušintą skystą vandenį, o paskui, naudodami infraraudonųjų spindulių spektroskopiją, stebėjo visus mažiausius jo virsmų etapus nuo 135 iki 245 kelvinų temperatūros — nuo minus 138 iki minus 28 laipsnių Celsijaus.

Ant fazinių būsenų "užšalimo rėmų" mokslininkai pamatė, kad aušinant vanduo kondensuojasi į tankaus skysčio fazę, kuri ir toliau egzistuoja kartu su įprasto skysčio faze. Didelio tankio skysčio dalis greitai sumažėja, kai temperatūra nukrenta nuo 190 iki 245 Kelvinų.

"Mes parodėme, kad skystas vanduo esant labai žemai temperatūrai yra ne tik santykinai stabilus, bet ir egzistuoja dviem struktūrinėmis formomis", — pranešime spaudai sakė tyrimo bendraautoris Gregas Kimmelis, atsakydamas į klausimą, ar visada kristalizuojasi peraušintas vanduo. "Atsakymas yra neigiamas", — patvirtino jis.

Tyrėjai pirmieji eksperimentiškai įrodė, kad pervėsintas vanduo gali būti stabilios dviejų fazių skysčio ir skysčio būsenos, o fazių santykis skiriasi priklausomai nuo temperatūros. Anksčiau buvo manoma, kad hipotermijos metu vanduo laikui bėgant neišvengiamai sukietėja.

Tegai:
mokslininkai, vanduo
Dar šia tema
Mokslininkai įvardijo neįprastą veiksnį, ilginantį gyvenimo trukmę
Atrastas būdas, kaip nugalėti bakterijas be antibiotikų