Aurelijus Veryga, archyvinė nuotrauka

"Nematomas priešas": sveikatos apsaugos ministras paragino lietuvius dėvėti kaukes

(atnaujinta 10:54 2020.09.09)
Anot Verygos, visuomenė per daug atsipalaidavusi, nes koronavirusas plinta švietimo įstaigose ir per asmenines šventes

VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga prašo lietuvių dėvėti asmenines apsaugos priemones ir išlaikyti socialinį atstumą kovojant su COVID-19. Apie tai jis parašė socialiniame tinkle Facebook.

Ministras pažymėjo, kad faktas, jog buvo išklausytas jo ankstesnis prašymas, rodo, kad naujų infekcijų skaičius bent jau kol kas neauga staigiais šuoliais.

"Taigi labai prašau: ir toliau dėvėkite kaukes, kitas asmens apsaugos priemones, laikykitės tinkamų socialinių atstumų ir kitų taisyklių", — rašė Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas pažymėjo, kad lietuviai tai padarė pavasarį ir dar kartą gali įrodyti, kad gali įveikti tokius nematomus priešus kaip "klastingas virusas".

Veryga pažymėjo, kad nors visuomenė vis dar pernelyg atsipalaidavusi, nes virusas plinta švietimo įstaigose ir per asmenines šventes, taip pat yra keletas sunkiai paaiškinamų atvejų, kurie ypač kelia susirūpinimą sveikatos priežiūros specialistams.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje patvirtinta daugiau kaip 3,1 tūkst. koronaviruso atvejų. 1994 žmonės pasveiko, mirčių skaičius išlieka nepakitęs — 86 atvejai.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta apie 27,4 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 898 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Aurelijus Veryga
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (128)
Dar šia tema
Koronaviruso atvejai šalyje: užsikrėtimai festivalyje ir kariuomenėje
Lingienė: apie 200 mokinių yra izoliacijoje dėl koronaviruso
Nuspręsta, kaip balsuos koronavirusu sergantys rinkėjai
Lietuvos muitininkai tarp pašto siuntų aptiko stambią cigarečių kontrabandą

Lietuvos muitininkai tarp pašto siuntų aptiko stambią cigarečių kontrabandą

(atnaujinta 12:52 2020.09.20)
Rentgeno kontrolės sistema parodė, kad tarp siuntų, vilkiku vežtų į Rusijos Kaliningrado sritį, yra pusės milijono eurų vertės kontrabanda

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Medininkų kelio posto muitininkai sulaikė stambią cigarečių kontrabandą. Apie incidentą pareigūnai pranešė Muitinės kriminalinės tarnybos Facebook paskyroje.
Anot pranešimo, beveik 0,5 milijono eurų vertės nelegalių rūkalų kontrabandą pareigūnai aptiko ketvirtadienio naktį.

Pažymima, kad nelegalūs rūkalai buvo slepiami tarp į Rusijos Kaliningrado sritį vežtų pašto siuntų. Tačiau, muitininkų teigimu, nėra paslapčių, kurių neatskleistų pareigūnų rentgeno kontrolės sistema.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė apie įvykį Lavoriškių poste, kur muitininkai vilkiko grindyse aptiko apie 17 tūkstančių kontrabandinių cigarečių pakelių.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Muitinės kriminalinė tarnyba, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Kontrabandininkai iš Latvijos gabeno cigaretes, o namuose laikė nelegalų alkoholį
Tarnybinis šuo padėjo sulaikyti kontrabandininką Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Kontrabanda iš Baltarusijos: nelegalūs rūkalai net nebuvo užmaskuoti
Medikas su termometru, archyvinė nuotrauka

Gydytojas paragino nebijoti 37 laipsnių temperatūros

(atnaujinta 12:10 2020.09.20)
Pasak mediko, temperatūra, viršijanti 37 laipsnius, visuomet asocijuojasi su liga, tačiau šis požiūris nėra visiškai teisingas

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Gripo ir peršalimo ligų sezono metu karščiavimas nėra retas atvejis. Ties kokiais termometro skaičiais laikas pradėti nerimauti, Sputnik radijui papasakojo medicinos mokslų daktaras, programos "Gyvenk sveikai" vedėjas Andrejus Prodeusas.

Temperatūra, viršijanti 37 laipsnius, visuomet asocijuojasi su liga, tačiau šis požiūris nėra visiškai teisingas, sakė jis. Pasak gydytojo, nereikėtų panikuoti, jei termometras rodo tokius skaičius.

"Pati temperatūra nėra pavojinga. Didesnę reikšmę turi žmogaus savijauta. Jei yra apsinuodijimo simptomų, žmogus jaučiasi blogai, net jei jam yra sąlygiškai normali temperatūra, tada žmogus greičiausiai serga. Tiesiog nuolat pakylanti temperatūra ir temperatūra iš "serijos" 37,1, išmatuota po žastu tinkamu prietaisu, neturėtų kelti nerimo", — sakė jis.

Nerimą keliantį 37 ar daugiau laipsnių rodmenį galima gauti, jei temperatūra matuojama netinkamu laiku.

"Normali žmogaus kūno temperatūra svyruoja nuo maždaug 36,2 iki 37,2 laipsnių. Maksimali temperatūra yra apie aštuntą valandą vakaro, mažiausia — apie trečią ryto, kai miegame. Šie skaičiai yra svarbūs, jei kalbame apie paviršinę pažasties temperatūrą, kadangi žmogaus temperatūros samprata yra santykinė, tai priklauso nuo to, kur ji yra matuojama. Temperatūrą galima išmatuoti burnos ertmėje, išangėje ir kt. Ir jei mes kalbame apie normalią temperatūrą nuo 36,2 iki 37,2 laipsnių, tai yra matavimas pažastyje", — paaiškino Prodeusas.

Tačiau aukštesnė nei 37 temperatūra neturėtų būti dažnas reiškinys. Jei tai nuolat kartojasi, vertėtų kreiptis į gydytoją, rekomenduoja radijo pašnekovas.

Tegai:
peršalimo ligos, virusas
Dar šia tema
"Tartum dramblys prisėdo". Kardiologas įvardijo tris širdies priepuolio simptomus
Įvardytas neįprastas simptomas, kuris atsiranda pacientams, persirgusiems koronavirusu
Mokslininkai nustatė, kokia tvarka pasireiškia COVID-19 simptomai