STT akcija, skirta skaidrumui palaikyti, Vilniuje
 

Lietuvoje vyko antikorupcinė akcija "Aš palaikau skaidrumą"

(atnaujinta 17:20 2020.09.10)
STT Antikorupcinio švietimo skyriaus viršininko teigimu, šios akcijos pagrindinis tikslas bei žinia — kad nuo kiekvieno iš žmonių asmeninio indėlio priklauso, kiek gausiai ir kaip ilgai bus džiaugiamasi skaidrumo nešama nauda

VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) suorganizavo antikorupcinę akciją "Aš palaikau skaidrumą", kurios tikslas — atkreipti visuomenės dėmesį į korupcijos žalą bei ugdyti sąmoningumą, kad skaidrumą palaikytų visi kartu, praneša STT spaudos tarnyba.

"STT siekia ugdyti visuomenės supratimą, kad tik aktyvūs kiekvieno iš mūsų veiksmai yra svarus indėlis kuriant vienodai skaidrią aplinką Lietuvos gyventojams. Net 81 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad korupcija kenkia visuomenės gerovei, tačiau tik nedidelė visuomenės dalis mano, kad jie patys yra atsakingi už skaidrumo situaciją Lietuvoje", — teigė STT Antikorupcinio švietimo skyriaus viršininkas Benas Aldakauskas.

Jo teigimu, šios akcijos pagrindinė žinia — kad nuo kiekvieno iš žmonių asmeninio indėlio priklauso, kiek gausiai ir kaip ilgai bus džiaugiamasi skaidrumo nešama nauda.

Akcijos metu žmonės buvo kviečiami užfiksuoti akimirką, kad yra palaikomas skaidrumas — nusifotografuoti prie specialaus šios akcijos simbolio, taip pat buvo aptariama korupcijos problema, pasidalinta būdais, kaip kurti korupcijai atsparią aplinką, kokie paprasti kiekvieno žmogaus veiksmai palaiko skaidrumą.

Tegai:
antikorupcija, Klaipėda, Kaunas, Vilnius, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)
Dar šia tema
Greitaisiais testais pradedami tirti švietimo įstaigų darbuotojai
Nausėda papasakojo, kas sieja Lietuvą ir Baltarusiją
Ruduo

Atmosferos frontas į Lietuvą atneš labiau rudeniui būdingą šilumą

(atnaujinta 10:36 2020.09.28)
Pranešama, kad šią savaitę temperatūra pakils iki 20 laipsnių šilumos, numatomas trumpas lietus

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Per Lietuvą praslinks šaltasis atmosferos frontas, kuris į šalį atneš labiau rudeniui būdingą šilumą, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Pirmadienį šiauriniuose rajonuose kai kur trumpai palis. Vėjas pietinių krypčių, 4–9 metrų per sekundę. Oro temperatūra sieks 13–18 laipsnių šilumos.

Antradienį kai kur truputį palis. Vėjas pietryčių, rytų, 5–10 metrų per sekundę. Temperatūra naktį 5–10, Kuršių nerijoje apie 12, dieną 17–21 laipsnis šilumos.

Trečiadienį žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 6–11 metrų per sekundę. Temperatūra naktį 7–12, Kuršių nerijoje iki 14, dieną 17–21 laipsnis šilumos.

Ketvirtadienį numatomas rytų, šiaurės rytų vėjas nuo 6 iki 11 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį sieks nuo 8 iki 13, dieną 16–20 laipsnių.

Penktadienį vietomis numatomas trumpas lietus. Rytų vėjas nuo septynių iki 12 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo aštuonių iki 13 laipsnių, dieną 15–19 laipsnių.

Tegai:
orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Lietuvoje viršytas 1964 metų šilumos rekordas
Nepaisant rudeniškai šiltų orų, Lietuvoje pasirodė pirmosios šalnos
Lietuvoje vis dar tęsiasi hidrologinė sausra
Girtavimas už vairo, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikytas neblaivus automobilį vairavęs karys 

(atnaujinta 08:54 2020.09.28)
Lietuvos kariuomenės kariškio kraujyje buvo 2,54 promilės alkoholio. Vyras buvo uždarytas į areštinę ir pradėtas tyrimas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. 

Varėnos krašte sustabdytas girtas Lietuvos karys, vairavęs automobilį, pranešė Lietuvos policija.

Incidentas įvyko sekmadienį, apie 17 val., Šarkiškų kaime. Policija sustabdė automobilį "Chrysler Voyager", kurį vairavo Lietuvos karys, gimęs 1970 metais.

Vyras buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jo kraujyje rasta 2,54 promilės alkoholio.

Lietuvos karys buvo uždarytas į areštinę. Vyksta tyrimas.

Tegai:
karys, vairavimas išgėrus