Katė, archyvinė nuotrauka

Rugsėjo 14 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 15:27 2020.09.14)
Palanki diena bendravimui. Galite rasti sąjungininkų, draugų, bendraminčių. Žmonėms, turintiems kažką bendro, bus lengva suprasti vienas kitą. Pelningi bus ir verslo santykiai

Avinas (03.21-04.20)

Rytas tinkamas verslo deryboms. Jos praeis gerai, net jei iš pradžių abejojate, ar galite rasti visiems tinkamą sprendimą. Gali pasirodyti kai kurie visiškai nauji planai, gali būti, kad kitų žmonių idėjas panaudosite norimiems rezultatams pasiekti.

Vėliau reikės susitelkti į savarankišką darbą. Iki vakaro neklausykite jokių patarimų.

Jautis (04.21-05.21)

Geriau nepradėti svarbių reikalų ryte: greičiausiai susidursite su sunkumais. Tai taip pat ne pats geriausias laikas asmeniniams ar verslo susitikimams.

Antroji dienos pusė bus daug ramesnė. Vargu, ar ji bus ypač vaisinga, tačiau atsiras galimybė gerai pailsėti, pabendrauti su artimaisiais. Galimi sėkmingi pirkiniai.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Jūsų laukia sėkminga diena, pasieksite daug daugiau, nei tikėjotės. Bus galimybė padėti sunkumus patiriančiam žmogui, kuris ateityje padės ir jums.

Galite sau leisti neplanuotus pirkinius. Tikėtini asmeninių santykių pokyčiai į gerąją pusę. Bus galimybė atkurti senus ryšius.

Vėžys (06.22-07.22)

Būsite kupinas energijos ir ryžto, pasirengęs išspręsti visas iškilusias problemas. Tačiau svarbu atsiminti, kad jėgos nėra neribotos. Verta kartais daryti pertraukas, kitaip dienos pabaigoje gali pablogėti jūsų savijauta.

Suplanuokite dieną taip, kad turėtumėte pakankamai laiko pabendrauti su artimaisiais. Šiandien jūsų dėmesys jiems ypač svarbus.

Liūtas (07.23-08.23)

Diena prasidės sunkiai, tačiau situacija greitai pasikeis į gerąją pusę. Svarbu neskubėti. Kad ir ką planuotumėte daryti, palaukite tinkamo momento. Gali kilti nesutarimų su kolegomis ar draugais. Geriau nediskutuoti su artimaisiais, ypač jums svarbiomis temomis — vargu, ar dabar pavyks prieiti prie bendros nuomonės.

Mergelė (08.24-09.22) 

Labai vaisinga diena. Galite susitvarkyti su daugeliu dalykų, rasite tinkamų atsakymų. Bus galimybė pabendrauti su įdomiais, iškiliais žmonėmis. Jiems padarysite palankų įspūdį.

Galima romantiškų santykių, kurie suteiks daug ryškių emocijų ir nepamirštamų akimirkų, pradžia.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Jus jausitės kupinas energijos. Neatsisakykite savo planų, nesustokite, kol gausite tai, ko norite. Jūsų iniciatyva dažnai erzins kitus, bet vargu, ar kas išdrįs jums užkirsti kelią.

Stenkitės nepriimti sprendimų skubotai. Turite gerai apgalvoti kiekvieną žingsnį. Tai ypač svarbu kalbant apie pinigus ir turtą.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šiandien geriau skirti energiją užduotims, reikalaujančioms komandinio darbo ir bendradarbiavimo. Turėsite galimybę susirasti naujų partnerių; laikui bėgant jie taps tikrais draugais.

Vakaras tinka romantiškiems nuotykiams. Tačiau įsimylėjęs Skorpionas ir namuose galės gerai praleisti laiką.

Šaulys (11.22-12.21) 

Dienos pradžia vargu ar bus sėkminga. Dažnai teks keisti planus, galimi netikėti įvykiai. Kartais klysite. Pabandykite klaidas ištaisyti kuo greičiau, kol niekas kitas to nepastebėjo. Šiais laikais net ir nedidelės klaidos gali rimtai pakenkti jūsų reputacijai.

Popietė bus rami ir maloni, ji puikiai tinka susitikimams su draugais.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Geriau neatidėlioti nei rimtų reikalų, nei susitikimų su jums svarbiais žmonėmis. Pirmoji dienos pusė šiems reikalams bus tinkamesnė, teigiamų tendencijų įtaka bus ypač stipri.

Vėliau įtampa stiprės, jūsų nuotaika gali pablogėti dėl bet kokios smulkmenos. Kartais bus geriau pasitarti su žmogumi, kuriuo pasitikite, nei priimti sprendimus savarankiškai.

Vandenis (01.21-02.19) 

Vargu, ar ši diena atneš svarbių įvykių. Susidarys dviprasmiška situacija, jums reikės laiko viskam išsiaiškinti, suprasti, ką daryti toliau. Dėl to ne visas užduotis pavyks išspręsti laiku. Sunkius klausimus geriau atidėti vėlesniam laikui.

Vakarą geriau skirti sau — paskaitykite mėgstamą knygą ar pamedituokite.

Žuvys (02.20-03.20) 

Jūsų laukia gera diena. Galėsite pasinaudoti tinkamu momentu, kad įgyvendintumėte tai, ką seniai sumanėte, ar kokį nors drąsų profesinį planą. Gali kilti keletas nedidelių sunkumų, tačiau jūs nesijaudinsite ir greitai rasite būdą, kaip juos įveikti.

Verslo derybos bus vaisingos. Paliksite itin gerą įspūdį savo pašnekovams.

Tegai:
horoskopas
Dar šia tema
"Daktariukai atsiima už viską": Kasiulevičius kritikuoja valdžios požiūrį į medikus
Jaunimas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje per metus du kartus padidėjo jaunimo nedarbas

(atnaujinta 18:17 2020.09.22)
Pranešime teigiama, jog kreiptis į Užimtumo tarnybą skatina ir atsiradusi galimybė gauti darbo paieškos išmokas

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Lietuvos Užimtumo tarnyboje rugpjūtį 42,4 proc. įregistruotų darbo neturinčių asmenų buvo jaunesni nei 30 metų, o tai du kartus daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, skelbiama tarnybos pranešime žiniasklaidai.

Pabrėžiama, kad didėjantis jaunimo nedarbas daugybėje Europos Sąjungos (ES) šalių jau seniai yra vienas rimčiausių darbo rinkos iššūkių. Ši tendencija pastaruoju metu ryškėja ir Lietuvoje

Užimtumo tarnybos duomenimis, pirmą rudens dieną darbo neturėjo 50,5 tūkst. jaunuolių. Daugiausia jų buvo Kaune — 15,4 proc., Lazdijų rajone — 15 proc. ir Alytuje — 15 proc. Mažiausia — Neringoje (3 proc.) ir Pakruojo rajone (3,5 proc.). 

"Jaunimo nedarbo šuolį lėmė keletas priežasčių. Visų pirma, didžioji jų dalis dirbo prekybos, paslaugų ir aptarnavimo sektoriuose veikiančiose įmonėse, kurias labiausiai paveikė paskelbtas karantinas ir ekstremali situacija. Darbdaviai persvarstė veiklos perspektyvas, optimizavo funkcijas ir darbo jėgos apimtis. Dėl to teko atleisti dalį mažiau kvalifikuotų ir mažesnę darbo patirtį turinčių darbuotojų", — teigė Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Be to, kai kurie savarankišką veiklą vykdę jaunuoliai pasibaigus karantinui neatnaujino savo veiklos ir tapo bedarbiais.

Pranešime teigiama, jog kreiptis į Užimtumo tarnybą skatina ir atsiradusi galimybė gauti darbo paieškos išmokas. 

Pažymima, kad 2020 metų sausio–rugpjūčio mėnesiais darbdaviai registravo 130,8 tūkst. laisvų darbo vietų neterminuotam ir 12,2 tūkst. terminuotam įdarbinimui.

Užimtumas ir nedarbas Lietuvoje 2020 metų gegužę
© Sputnik /
Užimtumas ir nedarbas Lietuvoje 2020 metų gegužę
Tegai:
Lietuva, jaunimas, Užimtumo tarnyba
Dar šia tema
Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl BelAE grėsmės ES
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nustatyti dar 9 COVID-19 atvejai
Tabakas, archyvinė nuotrauka

SAM siūlo uždrausti mažmeninę neapdoroto tabako prekybą

(atnaujinta 18:07 2020.09.22)
Taip siekiama užkirsti kelią piktnaudžiavimo atvejams, kai neapdorotas tabakas panaudojamas nelegaliai tabako gaminių gamybai

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Seimas praneša apie svarstomą galimybę drausti neapdoroto tabako mažmeninę prekybą.

Seimas pradėjo svarstyti sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio pristatytas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siekiama užkirsti kelią piktnaudžiavimo atvejams, kai neapdorotas tabakas panaudojamas nelegaliai tabako gaminių gamybai.

Pataisomis taip pat siūloma reglamentuoti neapdoroto tabako įvežimą į Lietuvos teritoriją, jo gabenimą, laikymą ir pardavimą šalies viduje.

Kaip pažymėjo viceministras, įstatymo projektu siūloma įtvirtinti neapdoroto tabako didmeninės prekybos licencijavimą bei nustatyti reikalavimus subjektams, norintiems įsigyti licencijas verstis didmenine prekyba neapdorotu tabaku. Taip pat siūloma įtvirtinti ekonomines sankcijas už veiklos su neapdorotu tabaku reikalavimų nesilaikymą.

Aiškinamajame rašte pažymima, kad teisės aktų pakeitimais siūloma drausti neapdoroto tabako mažmeninę prekybą, nes "su labai nesudėtinga ir nebrangia įranga labai nesudėtingai ir nedaug apdorojus tabako žaliavą iš jos galima pasigaminti apdorotą tabaką, kuris gali būti naudojamas nelegaliai tabako gaminių gamybai, taigi neapdoroto tabako mažmeninės prekybos draudimas yra nukreiptas siekiant užkirsti nelegalių tabako gaminių gamybą".

Po pristatymo už teisės aktų pataisas balsavo 63 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 2 parlamentarai.

Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose.

Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti lapkričio 5 dieną.

Tegai:
tabakas, prekyba
Dar šia tema
SAM: narkotikams gaminti naudojamų medžiagų apyvarta bus kontroliuojama griežčiau
SAM: žengtas svarbus žingsnis užkertant kelią nelegaliai tabako gaminių gamybai