automobilių įkrovimo stotelė

"Swedbank": hibridinių automobilių šiemet įsigyta beveik 2 kartus daugiau

(atnaujinta 19:34 2020.09.14)
Pasak banko lizingo vadovės, vidutinė vieno naujo lengvojo automobilio kaina, kurį lizingu banke įsigyja privatūs klientai, šiuo metu sudaro 22 tūkst. eurų

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Šalies gyventojai ir įmonės aktyviai perka naujus automobilius, rašoma "Swedbank" pranešime.

Banko duomenimis, šią vasarą sudaryta 9 proc. daugiau lizingo sutarčių dėl automobilių įsigijimo, palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu. Be to, ir verslas, ir privatūs gyventojai itin domisi hibridiniais modeliais, kurių per šiemet, palyginti su ankstesniais metais, įsigyta beveik 2 kartus daugiau.

"Pandemija gyventojų ir įmonių planus įsigyti naujus automobilius buvo trumpam pristabdžiusi, tačiau vasaros mėnesiais stebėjome atsigavusią automobilių paklausą. Itin aktyviai juos pirko privatūs asmenys. Mūsų duomenimis, 3 iš 5 lengvųjų automobilių šiuo metu nuperka šalies gyventojai, kurie linkę pasinaudoti gamintojų atstovų taikomomis nuolaidomis", — sako "Swedbank" lizingo vadovė Monika Cemnolonskienė.

Remiantis "Swedbank" duomenimis, šią vasarą privatūs klientai įsigijo 6 proc. daugiau naujų automobilių ir net 39 proc. daugiau naudotų automobilių, palyginti su praėjusių metų vasara. 

Banko lizingo vadovės teigimu, vidutinė vieno naujo lengvojo automobilio kaina, kurį lizingu banke įsigyja privatūs klientai, šiuo metu sudaro 22 tūkst. eurų ir, palyginus su ankstesniais metais, yra 2 procentais mažesnė. Populiariausios automobilių markės tarp privačių klientų — "Toyota", "Škoda" ir "Kia". 

Tuo tarpu šalies įmonės lyginamuoju laikotarpiu įsigijo 17 proc. daugiau naujų automobilių, kurių vidutinė kaina išaugo 3 proc. ir siekė 26,9 tūkst. eurų. Populiariausios markės tarp įmonių — "Škoda", "Volkswagen" ir "Peugeot".

"Iš viso per 8 šių metų mėnesius bankas sudarė daugiau nei 4 tūkst. lizingo sutarčių, kurių bendra vertė siekė apie 76 mln. eurų. Palyginus su analogišku praėjusių metų laikotarpiu, bendra lizingo sutarčių vertė šiuo metu yra apie 12 proc. mažesnė, tačiau pastebimos tendencijos rodo, kad iki šių metų pabaigos atotrūkis turėtų ženkliai sumažėti", — komentuoja "Swedbank" atstovė. 

Taip pat, kaip pabrėžiama, šiais metais smarkiai išaugo hibridinių automobilių paklausa tarp privačių ir verslo klientų. 

"Swedbank" duomenimis, per pirmus 7 šių metų mėnesius privatūs klientai įsigijo 94 proc. daugiau, o įmonės — 66 proc. daugiau hibridinių automobilių modelių, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. 

Cemnolonskienė atkreipė dėmesį, kad dėl tokio hibridinių modelių populiarėjimo daugiau kaip du kartus išaugo ir itin netaršių automobilių, kurių emisija sudaro 0–95 g/km, finansavimo apimtys. 

Tegai:
automobiliai, Swedbank
Dar šia tema
Draudikai įvardijo penkias avaringiausias gatves Lietuvoje
Prisijaukinti "italą": kodėl "kapeika" tapo geriausiu TSRS automobiliu
Vairuotojų dėmesiui: kieme trukdantis automobilis gali būti nutemptas
Darbas iš namų

NVSC specialistai rekomenduoja darbą organizuoti nuotoliniu būdu

(atnaujinta 19:52 2020.09.22)
Lietuvoje iš viso patvirtinti 3859 koronaviruso ligos atvejai, tebeserga 1529 asmenys, 2225 pasveiko

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Lietuvoje per savaitgalį užfiksavus 249 koronaviruso (COVID-19) atvejus, plečiantis židiniams įmonėse, organizacijose, darbdaviams rekomenduojama darbą organizuoti nuotolinius būdu, kur tai įmanoma, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, nors situacija kontroliuojama, tačiau atvejų, nustatomų per dieną, skaičius auga, fiksuojami šeimų šventėse, susibūrimuose, laisvalaikio metu "suliepsnojantys" židiniai, kurie persikelia ir į darbo vietas.

Pasak Lingienės, infekcija plinta, kai žmonės po darbo užsiima įvairiomis veiklomis, kaip šokiai, dainavimas ir kitomis, kur susirenka daugybė žmonių, su kuriais įprastai, kiekvieną dieną nebendraujama.

"Na, ir viskas baigiasi jau dešimtimis skaičiuojamais infekcijos atvejais, jos išplitimu į darbovietes. Dėl to darbdaviams tikrai rekomenduojame, jei yra galimybė, leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Tokio susitelkimo ir visų mūsų pastangų reikia, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas. Visuomenės sveikatos specialistų, medikų pastangų tikrai nepakaks pandemijai įveikti", — sakė NVSC atstovė.

Taip pat ji pabrėžė, kad darbuotojai, kurie jaučia bent menkiausius koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus, turėtų galimybę neatvykti į darbą, likti namuose.  

Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 3859 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1529 asmenys, 2225 pasveiko.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
darbas, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Grinda" tęsia darbuotojų koronaviruso imuniteto tyrimus
PSO pranešė, kad per savaitę pasaulyje užfiksuotas rekordinis COVID-19 atvejų skaičius
Dėl COVID-19 praplėstos asmens apsaugos priemonių sertifikavimo Lietuvoje galimybės
Saulėta rudens diena

Rugsėjo 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:37 2020.09.22)
Rytoj, rugsėjo 23-iąją, Skorpionui išauš diena, kai žodis turi ypatingą reikšmę, todėl reikia būti kuo atsargesniam dėl bet kokių teiginių, Liūtui nereikėtų nieko įžeidinėti ir peikti

Avinas (21.03-20.04)
Sėkmė lydės tuos, kurie negaili laiko ir pastangų padėti kitiems — tokiu atveju jų pačių problemos bus sprendžiamos lengvai ir greitai, tarsi mostelėjus burtų lazdele.

Jautis (21.04-21.05)
Nesigėdykite savo talentų ir sugebėjimų, jei įmanoma, turite juos parodyti iki galo — tai gali pritraukti geras profesines perspektyvas.

Dvyniai (22.05-21.06)


Šią dieną naudodamiesi gamtos ir žvaigždžių jums suteikta iškalba galite įtikinti visus, kad esate teisūs — turėtumėte pasinaudoti šia proga išspręsti svarbų klausimą.

Vėžys (22.06-22.07)
Diena palanki bendravimui visais lygmenimis — net jei neturite galimybės susitikti su draugais ar pažįstamais, pasikalbėkite telefonu ar internetu.

Liūtas (23.07-21.08)
Tiems, kurie ilgą laiką galvojo apie darbo keitimą, patariama pradėti ieškoti laisvų vakansijų — galite siųsti gyvenimo aprašymus, užsiregistruoti pokalbiams ir paprašyti draugų pasitelkti jų ryšius.

Mergelė (08.22-09.23)
Nepageidautina žadėti, net jei esate priversti tai padaryti — negalėsite ištesėti duoto žodžio ir užsitarnausite neatsakingo žmogaus reputaciją.

Svarstyklės (24.09-23.10)
Šiandien galite pradėti įgyvendinti bet kokį, net labai sudėtingą ir daug laiko reikalaujantį projektą. Svarbiausia spręsti tik jį, o ne švaistyti jėgas keliems dalykams vienu metu.

Skorpionas (24.10-22.11)
Reto ir išskirtinio darbingumo diena, per kurią bus galima padaryti darbus, kuriems užbaigti anksčiau būtų prireikę bent savaitės.

Šaulys (23.11-21.12)
Diena palanki visų rūšių deryboms — tiek dalykinėms, tiek asmeninėms: pašnekovai noriai sutiks su jumis ir padarys viską, ko tik paprašysite.

Ožiaragis (12.22-01.20)
Tinkamas laikas kalbėtis su viršininkais — šią dieną jie bus pasirengę jus išgirsti ir patenkinti visus prašymus, su kuriais kreipsitės.

Vandenis (21.01-18.02)
Nepaisant pomėgio bendrauti, geriau apriboti pokalbius šiandien — jie nesuteiks jums reikalingos informacijos ir atims daug energijos.

Žuvys (19.02-20.03)
Būtina kruopščiai nuvyti bet kokį neigiamą poveikį nuo savęs, kad ir iš kur jis kiltų. Gera nuotaika padės susidoroti su bet kokia užduotimi, kurią sau iškėlėte. 

Tegai:
horoskopas