Stirnos jauniklis

Neteisėta medžioklė medžiotojams kainavo beveik 4000 eurų ir visureigį

(atnaujinta 14:43 2020.09.16)
Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surinkę visus įrodymus, konstatavo neteisėtos medžioklės faktą ir surašė administracinių nusižengimų protokolus trims asmenims

VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai rugpjūčio pabaigoje sulaikė tris asmenis, neteisėtai sumedžiojusius stirnos jauniklį, pranešė departamento spaudos tarnyba.

Rugpjūčio mėnesio pabaigoje ties Panevėžio ir Pasvalio rajonų riba buvo neteisėtai sumedžiotas stirnos jauniklis. Medžiotojas su dviem kolegomis sumedžiotą stirną vežėsi visureigiu, tačiau buvo sustabdytas įvykį mačiusio Aplinkos apsaugos departamento pareigūno.

Į įvykio vietą atvykę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai surinko visus įrodymus, konstatavo neteisėtos medžioklės faktą ir surašė administracinių nusižengimų protokolus trims neteisėtai medžiojusiems ir gyvūną gabenusiems asmenims.

Elnių šeima
© Sputnik / Виталий Аньков

Panevėžio apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylas, asmenis pripažino kaltais. Medžiotojui, neteisėtai sumedžiojusiam stirnos jauniklį draudžiamu laiku, skyrė 800 eurų baudą, taip pat buvo konfiskuotas graižtvinis šautuvas "Marlin KL7" su optiniu taikikliu "Bushnell", priteisė 1046,61 eurų gamtai padarytai žalai atlyginti bei buvo atimta teisė medžioti metams.

Medžiotojui, nešusiam iki transporto priemonės neteisėtai sumedžiotą stirną, atsižvelgęs į visas aplinkybes, teismas skyrė 800 eurų baudą.

Trečiajam medžiotojui, gabenusiam neteisėtai sumedžiotą stirną, skirta 800 eurų nuobauda ir konfiskuotas visureigis "Mitsubishi Pajero Pinin".

Tegai:
medžiotojai, Aplinkos apsaugos departamentas
Dar šia tema
Paskutinį vasaros mėnesį į aplinkosaugininkus dažniausiai kreiptasi dėl žvejybos pažeidimų
Konservatoriai siūlo griežtinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais
Natūraliuose vandens telkiniuose draudžiama auginti svetimžemes lelijas
Neblaivus vairavimas, archyvinė nuotrauka

VSAT pareigūnai sulaikė girtą vairuotoją

Pranešime teigiama, kad 35-erių Šalčininkų rajono gyventojui nustatytas sunkus girtumas — 2,79 promilės

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Savaitgalį Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai po gaudynių sulaikė neblaivų automobilio "Audi A4" vairuotoją, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pažymima, kad kartu su juo vykusios dvi moterys neturėjo pasienyje privalomų asmens dokumentų, dėl to bus baudžiamos administracine tvarka.

Pabrėžiama, kad incidentas įvyko praėjusį sekmadienį netoli Šalčininkų krašto Karkūnų kaimo, esančio netoli kaimyninės valstybės sienos.

"Sekmadienio naktį Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai ties  Šalčininkų rajono Krakūnų kaimu stabdė automobilį "Audi A4" lietuviškais numeriais. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija", — teigiama pranešime.

Teigiama, kad vairuotojas nepakluso VSAT pareigūnų reikalavimams sustoti ir ignoravo garso bei šviesos signalus, o bėglį pasieniečiai vijosi apie 5 kilometrus, kol Dieveniškių prieigose kelią jam užblokavo kitas VSAT pareigūnų ekipažas.

Pranešime teigiama, kad 35-erių Šalčininkų rajono gyventojui nustatytas sunkus girtumas — 2,79 prom.

Pabrėžiama, kad neblaivų vairuotoją ir jo transporto priemonę pasieniečiai perdavė policijos pareigūnams, kurie toliau tirs šį įvykį.

Tegai:
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), neblaivus vairuotojas, neblaivus vairavimas
Dar šia tema
Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susikaupė sunkvežimių eilės
Lietuvos VSAT pranešė, kad pasienyje su Baltarusija darbas vyksta kaip įprasta
Ligononė

Kelmės ligoninės darbuotojams nustatytas COVID-19

(atnaujinta 08:48 2020.09.22)
Dar devyni žmonės susirgo po kontakto su ligoninės medicinos personalu. Pažymima, kad tai įvyko namų aplinkoje

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Dviem Kelmės  ligoninės darbuotojams patvirtintas koronavirusą. Apie tai pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Dar devyni žmonės užsikrėtė po kontakto su šiais žmonėmis namų aplinkoje, tačiau jie nėra gydymo įstaigos darbuotojai.

Pažymima, kad tyrimai dėl koronaviruso PGR metodu atlikti 90-čiai Kelmės ligoninės darbuotojų bei 8-iems Vidaus ligų skyriuje gydomiems pacientams. Ketvirtadienį numatyta profilaktiškai tyrimus kartoti Vidaus ligų skyriuje dirbantiems medikams, kurių yra 15.

Anksčiau buvo pranešta, kad ligos protrūkis nustatytas Radviliškio rajone. Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtė 26 Radviliškio ligoninės darbuotojai ir 35 pacientai. Bendras atvejų skaičius rajone siekia 63.

Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 3,8 tūkst. Pasveiko beveik 2,2 tūkst. žmonių, mirė 87 pacientai.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad nuo spalio pradžios planuojama uždrausti masinius renginius respublikoje, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi. Jis taip pat paprašė gyventojų laikytis socialinio atstumo ir rankų higienos, taip pat dėvėti veido apsaugines priemones.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 30,9 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 959 tūkstančiai žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkas įvertino duomenis apie koronavirusą neutralizuojančią priemonę
Atskleistas mirtinas vaistų nuo koronaviruso pavojus
Dėl koronaviruso nuotoliniu būdu mokęsi mokiniai grįžta į mokyklas
Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai

Tikimasi, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei trys tūkstančiai savanorių — tai būtina, kad tyrimas atitiktų PSO reikalavimus

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Rusijos sveikatos apsaugos  ministerija (SAM) išdavė leidimą atlikti dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikinius bandymus, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Pažymima, kad vakciną sukūrė Rusijos mokslų akademijos Čiumakovo federalinis imunobiologinių preparatų tyrimų ir plėtros centras.

Planuojama, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei 3 tūkstančiai savanorių. Tai būtina, kad tyrimas atitiktų Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) reikalavimus.

Po vakcinacijos tyrimo dalyviai bus izoliuoti ligoninės aplinkoje 16 dienų. Klinikiniai vakcinos bandymai prasidės artimiausiu metu iš karto trijuose Rusijos miestuose —Kirove, Sankt Peterburge ir Novosibirske.

"Tikimės, kad klinikiniai bandymai bus užbaigti šių metų lapkritį", — pareiškė centro generalinis direktorius, Rusijos mokslų akademijos narys korespondentas Aidaras Išmuchametovas.

Pirmoji pasaulyje vakcina nuo koronaviruso, sukurta Rusijos Gamalėjaus tyrimų centre, buvo įregistruota Rusijos Federacijos Sveikatos apsaugos ministerijos rugpjūčio mėnesį, birželio-liepos mėnesiais buvo atlikti bandymai su 18–60 metų savanoriais. Preparatas jau išleistas į civilinę apyvartą.

Registracijos stadijoje dar yra dvi vietinės ir dvi užsienio vakcinos nuo COVID-19. Tarp jų — Rospotrebnadzor centro "Vektor" preparatas, taip pat Čiumakovo centro vakcina. Dvi užsienio vakcinos — tai kinų vakcina "Sinopharm" ir bendrovės "AstraZeneca" šimpanzių adenoviruso pagrindu sukurtas preparatas.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Sunaikinti rusišką vakciną: mažas didžiosios politikos gešeftas
Gamalėjaus centras atskleidė, ar COVID-19 gydyti skirta vakcina apsaugo nuo gripo
Veryga papasakojo apie rizikas įsigyjant vakcinas nuo COVID-19