Horoskopas, archyvinė nuotrauka

Rugsėjo 17 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 17:55 2020.09.16)
Šiandien, rugsėjo 17 dieną, Avinai turės prašyti pagalbos, Mergelės turėtų bijoti finansinių nuostolių, o Žuvų laukia romantiški nuotykiai

Avinas (03.21-04.20)

Šiandien jūs turite sužinoti tikrąsias savo praeities klaidų priežastis. Šią dieną išklausykite artimųjų patarimų, būkite pasirengę išgirsti kritiką.

Versle gali kilti sunkumų dėl polinkio pervertinti save. Vargu ar pavyks savarankiškai susidoroti su dabartinėmis problemomis.

Jautis (04.21-05.21) 

Atėjo palankių pokyčių laikas. Versle elkitės ryžtingai ir drąsiai. Gali būti, kad šis požiūris į darbą padės jums padaryti reikšmingą pažangą.

Šiandien gera diena pakeisti savo įvaizdį: galite pasidaryti naują šukuoseną ir nusipirkti naujų drabužių.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Šiandien santykiai su aplinkiniais žmonėmis bus sunkūs. Būkite atidūs bendraudami su artimaisiais. Dėl aplinkinių žmonių abejingumo gali kilti įtampa. Vakarą skirkite savo sveikatai ir saviugdai.

Vėžys (06.22-07.22)

Dėl nepalankių aplinkybių viskas klostysis labai blogai. Turėsite visą dėmesį ir energiją nukreipti svarbioms problemoms spręsti.

Vargu ar pavyks susitvarkyti su visomis užduotimis per vieną dieną. Atminkite, kad tai ne sprintas, o maratonas.

Liūtas (07.23-08.23) 

Jūs norite pokyčių ir šis laikotarpis puikiausiai tinka ateities planams kurti. Drąsa ir ryžtingumas leis sėkmingai pasinaudoti šią dieną teikiamomis galimybėmis ir nepraleisti progos.

Jei esate vienišas, stenkitės nepraleisti kvietimų į pramoginius renginius, daugiau laiko būkite gryname ore.

Mergelė (08.24-09.22) 

Norėdami pasiekti savo tikslus, turėsite įveikti vidines kliūtis. Pasiekti tikslą bus įmanoma tik tuo atveju, jei sugebėsite tinkamai panaudoti savo galimybes.

Kita vertus, finansinių nuostolių rizika išliks visą dieną. Problemų galima išvengti, jei laiku suprasite savo klaidas.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Šiandien reikėtų vengti pervargimo, didelio streso. Šiuo metu jėgos nėra begalinės ir gali išsekti pačiu netinkamiausiu momentu. Taip pat šiuo metu būkite itin atsargūs spręsdami finansinius klausimus.

Vakare geriau atsipalaiduoti su šeima ir draugais.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Šiandien geriau nesigirti savo pasiekimais. Viskas, ką bandysite daryti šiandien, gali pasirodyti neteisinga.

Šiuo laikotarpiu galite klysti dėl savo idėjų ir planų. Tačiau sėkmė bus labai arti, jei padarysite teisingas išvadas.

Šaulys (11.22-12.21)

Šiuo metu jūs judėsite teisinga kryptimi, puikiai atliksite visas užduotis. Jums kils naujų idėjų ir planų.

Pasinaudokite šiuo puikiu laikotarpiu, jeigu norite išspręsti sunkiausias problemas ir klausimus.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Šiandien jūs turite galimybę greitai pasiekti finansinę gerovę. Jums pasiseks daugelyje sričių.

Jei turite susikaupusių finansinių ir asmeninių problemų, šiandien jas galite išspręsti.

Vandenis (01.21-02.19) 

Šiandien neturėtumėte atsisakyti savo senų įsitikinimų. Pabandykite veikti pagal planą.

Tai leis jums judėti į priekį ir sutaupyti laiko. Tikėtinos pinigų įplaukos ir dovanos.

Žuvys (02.20-03.20) 

Nuostabi diena, kuri suteiks puikią galimybę išreikšti save. Šiandien viskas aplink džiugins, pajusite jėgų ir energijos antplūdį.

Diena gera tiek romantiškiems susitikimams, tiek meilės prisipažinimui.

Tegai:
horoskopas
Ruduo

Atmosferos frontas į Lietuvą atneš labiau rudeniui būdingą šilumą

(atnaujinta 10:36 2020.09.28)
Pranešama, kad šią savaitę temperatūra pakils iki 20 laipsnių šilumos, numatomas trumpas lietus

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Per Lietuvą praslinks šaltasis atmosferos frontas, kuris į šalį atneš labiau rudeniui būdingą šilumą, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Pirmadienį šiauriniuose rajonuose kai kur trumpai palis. Vėjas pietinių krypčių, 4–9 metrų per sekundę. Oro temperatūra sieks 13–18 laipsnių šilumos.

Antradienį kai kur truputį palis. Vėjas pietryčių, rytų, 5–10 metrų per sekundę. Temperatūra naktį 5–10, Kuršių nerijoje apie 12, dieną 17–21 laipsnis šilumos.

Trečiadienį žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 6–11 metrų per sekundę. Temperatūra naktį 7–12, Kuršių nerijoje iki 14, dieną 17–21 laipsnis šilumos.

Ketvirtadienį numatomas rytų, šiaurės rytų vėjas nuo 6 iki 11 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį sieks nuo 8 iki 13, dieną 16–20 laipsnių.

Penktadienį vietomis numatomas trumpas lietus. Rytų vėjas nuo septynių iki 12 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo aštuonių iki 13 laipsnių, dieną 15–19 laipsnių.

Tegai:
orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Lietuvoje viršytas 1964 metų šilumos rekordas
Nepaisant rudeniškai šiltų orų, Lietuvoje pasirodė pirmosios šalnos
Lietuvoje vis dar tęsiasi hidrologinė sausra
Girtavimas už vairo, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikytas neblaivus automobilį vairavęs karys

(atnaujinta 11:08 2020.09.28)
Lietuvos kariuomenės kariškio kraujyje buvo 2,54 promilės alkoholio. Vyras uždarytas į areštinę, pradėtas tyrimas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. 

Varėnos krašte sustabdytas girtas Lietuvos karys, vairavęs automobilį, pranešė Lietuvos policija.

Incidentas įvyko sekmadienį, apie 17 val., Šarkiškių kaime. Policija sustabdė automobilį "Chrysler Voyager", kurį vairavo Lietuvos karys, gimęs 1970 metais.

Vyras buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jo kraujyje — 2,54 promilės alkoholio.

Lietuvos karys buvo uždarytas į areštinę. Vyksta tyrimas.

Tegai:
karys, vairavimas išgėrus
Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

Va dabar tai rinkimai Karbauskis smogė "neliečiamiesiems"

(atnaujinta 10:51 2020.09.28)
"Valstiečiai" pradėjo platinti rinkiminį leidinį, kuriame puolami konservatoriai ir "jų žmonės". Kaip jį vertinti?

Tiems, kas girdėjo apie "Neliečiamuosius" (kurie kaip nestandartinis žingsnis vienareikšmiškai paįvairino pakankamai nuobodžią rinkiminę kampaniją), bet dar galvoja, ar verta skaityti 30 puslapių, galima rekomenduoti tai padaryti. Argumentas gerai suformuluotas pačiame dokumente: "Visi šiame leidinyje minimi faktai yra surinkti viešoje erdvėje, tiesiog jie susisteminti ir pateikti parodant kas, kada ir kokius priiminėjo sprendimus, kokia galima žala valstybei padaryta".

Akcentuojami keli Lietuvos gyvenimo epizodai. Pirma, "Mažeikių naftos" pardavimas. Antra, valdančiųjų veiksmai ("naktinė reforma", brangus skolinimasis ir taip toliau) 2008–2009 metų krizės metu. Trečia, lietuviškos atominės elektrinės projektas. Ketvirta, SGD terminalo projektas. Penkta, "MG Baltic" skandalas.

"Raudona linija" visose šiose istorijose — konservatorių ir/ar jų "agentų" vaidmuo. Pagrindinė mintis — "Tėvynės sąjunga" ir artimi jai žmonės sąmoningai priima žalingus valstybei sprendimus. Kaltinimai pagrindžiami konkrečiais įrodymais, kuriuos nuginčyti sunku.

Taškus ant "i" šiame kontekste, kaip teisingai pabrėžiama leidinyje, galėtų sudėti teisėsaugos institucijos. Tačiau jos, kaip rodo praktika, paprastai ignoruoja tokius atgarsį visuomenėje sukeliančius epizodus, kol duodamas nurodymas "iš viršaus". Pavyzdžiui, "Mažeikių naftos" pardavimo ir SGD terminalo nuomos atvejai labai gerai parodo, kaip elitas nepaiso socialinių interesų. Ypač įdomiai rašoma apie "Roko Masiulio draugų grupę" ir galimas Landsbergių šeimos finansines nuodėmes. Tačiau įstatymo sergėtojai tyli.

Įdomu tai, kad "Tėvynės sąjunga" taip pat tyli, turbūt suprasdama, kad viskas, ką ji padarys ar pasakys toje provokacinėje situacijoje, bus panaudota prieš ją. Tik LRT (tie, kurių atžvilgiu buvo atliktas daug ką parodęs tyrimas ir kurie didžiąja dalimi yra konservatorių ruporai) pateikė tokią buvusio "valstiečių" patarėjo, komunikacijos eksperto Liutauro Ulevičiaus nuomonę apie jų iniciatyvą: "Turinys yra manipuliatyvus, kai kurie faktai yra tiesiog nukabinti iš dangaus, pritraukti prie realybės".

Galbūt, iš dalies tokia pozicija teisinga, bet apskritai savo leidiniu "valstiečiai" dar kartą — tik su papildomomis detalėmis — parodė, kad Lietuva yra kyšių ir ryšių šalis, kurioje politika (tiek nacionalinė, tiek regioninė), verslas bei žiniasklaida susipina ir kaip parazitas siurbia valstybės kraują. Žinoma, negalima sakyti, kad "visi jie vienodi" — yra sąžiningų politikų, verslininkų ir žurnalistų. Tačiau, kaip sakoma, gerų žmonių dauguma, bet blogiukai geriau organizuoti.

Kiti ekspertai kelia klausimą, kodėl "valstiečiai" puola konservatorius, o ne socdemus ar "darbiečius", nes būtent su pastarosiomis partijomis jie pirmiausia kovoja dėl neapsisprendusio rinkėjo.

Kaip paaiškino komunikacijos specialistas Arijus Katauskas, valdantieji, matyt, nusprendė, kad geriausia strategija — girti save ir pulti konservatorius (akcentuojant — panašiai kaip Donaldas Trampas Amerikoje — egzistencinį pasirinkimą tarp senos korumpuotos ir naujos pažangios Lietuvos).

Tačiau svarbiausias momentas kitas. Tai, kad Lietuvoje daug neteisybės, — faktas. Tai, kad "valstiečiai" bando ieškoti tiesos, — gerai. Bet iki galo neaišku, kodėl jie tai daro.

Viena vertus, norisi tikėti, kad jie iš tiesų siekia kažką pakeisti. Kita vertus, nepalieka nerimas, kad nori tik performuoti interesų sistemą savo naudai pagal principą — anksčiau valdė ir lobo konservatoriai bei socdemai, dabar mūsų eilė, traukitės iš kelio.

Galutinį atsakymą šiuo atveju kol kas pateikti sunku, bet manytina, kad dabartiniai valdantieji nusipelno antro šanso, nes su konservatoriais viskas aišku, o "valstiečiai" bent jau nesugalvojo savo "Mažeikių", atominių elektrinių ar SGD terminalų (nepragmatiška pozicija Baltarusijos atžvilgiu nesiskaito, nes užsienio politikoje Lietuva nėra savarankiška).

Galiausiai, jeigu Landsbergius Ramūnas Karbauskis baisiai nervina, vadinasi, daro kažką teisingai...

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Tėvynės sajunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Austėja Landsbergienė, Vytautas Landsbergis, Ramūnas Karbauskis
Dar šia tema
VMI paskelbė turto deklaracijas: Karbauskis — turtingiausias Seimo narys
Karalienės Mortos mokykla įtariama asmens duomenų vagyste
Niekas nesitikėjo. Lietuvos prezidentas parodė diktatoriškas manieras