Autobusas, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos autobusuose vėl parduodami bilietai

(atnaujinta 22:24 2020.09.16)
"Klaipėdos keleivinio transporto" darbuotojui COVID-19 buvo nustatyta rugpjūčio pabaigoje, nuo tada ir buvo sustabdytas bilietų pardavinėjimas

VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Klaipėdos miesto autobusuose vairuotojai vėl pardavinėja keleiviams bilietus, pranešė Klaipėdos savivaldybės spaudos tarnyba. Tvarka atnaujinta nuo šiandienos, rugsėjo 17-osios.

Rugpjūčio 28 dieną, paaiškėjus vairuotojo apsikrėtimo COVID-19 infekcija faktui bendrovėje "Klaipėdos autobusų parkas", prevencine tvarka buvo sustabdyta prekyba bilietais miesto autobusuose. Nustačius, kad šitas atvejis netapo plitimo židiniu, grįžtama į buvusį režimą.

Tačiau "Klaipėdos keleivinio transporto" vadovas Andrius Samuilovas pabrėžia, kad grąžinus bilietų pardavinėjimą autobuse, jokiu būdu nereiškia, kad skatinama tokia bilietų įsigijimo forma.

"Atvirkščiai, kaip tik skatiname visus keleivius pereiti prie e. bilieto vartojimo. Taip yra ir saugiau, ir pigiau. E. bilietas kainuoja tik 0,64 Eur, tuo tarpu perkant iš vairuotojo tenka mokėti jau visą eurą. E. piniginę galima pasipildyti ir internetu, ir kioskuose, o neturintys bilieto kortelės gali nusipirkti kartinį bilietą telefonu. Taigi ragintume nedelsiant keisti savo įpročius į pažangesnius pasirenkant sau patogiausią atsiskaitymo būdą", — cituojamas pranešime Samuilovas.

Tikėtina, kad bilietų pardavimas miesto autobusuose vėl bus laikinas. Besikeičianti epidemiologinė situacija bet kuriuo momentu gali priversti grąžinti buvusį apribojimą.

Savivaldybė taip pat primena, kad saugumo reikalavimai keliaujantiems autobusais lieka tokie patys — privalomas kaukių dėvėjimas, rankų dezinfekavimas autobuso salone esančiu skysčiu, saugių atstumų laikymasis.

Trečiadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 3442 COVID-19 atvejai, tebeserga 1216 asmenų, 2125 pasveiko.

Tegai:
Klaipėda, koronavirusas, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (120)
Viešasis transportas Vilniuje

Lietuvos gyventojai rugsėjo 22-ąją kviečiami nemokamai važinėti viešuoju transportu

(atnaujinta 18:35 2020.09.18)
Tarptautinės dienos be automobilio proga nemažai šalies savivaldybių suteiks galimybę miestų gyventojams nemokamai važiuoti miesto viešuoju transportu, o Birštono kurorto gyventojai ir svečiai nemokamai bus keliami keltu per Nemuną

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Rugsėjo 22 dieną Lietuva kartu su kitomis Europos valstybėmis minės Tarptautinę dieną be automobilio.

Šios dienos proga kai kuriuose šalies miestuose viešasis transportas visą dieną bus nemokamas.

Pirmieji pasinaudoti nemokamu viešuoju transportu jau šį savaitgalį, rugsėjo 19–20 dienomis, galės Tauragės rajono savivaldybės gyventojai ir svečiai, sakoma Aplinkos ministerijos Facebook paskyroje paskelbtame pranešime.

Anot ministerijos, rugsėjo 22 dieną viešasis transportas veš nemokamai Vilniaus miesto, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Palangos, Druskininkų savivaldybėse, taip pat Biržų rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Utenos rajono, Radviliškio rajono savivaldybėse.

Pažymima, kad Birštono kurorto gyventojai ir svečiai šią dieną nemokamai bus keliami keltu per Nemuną.

Tegai:
nemokamas transportas, Lietuva, Diena be automobilio
Projekto Gyvos sienos kūrinys Miško sodas.

Kaune pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas"

(atnaujinta 18:34 2020.09.18)
Miesto gyventojų ir svečių žvilgsnius džiugins dar viena gatvės meno ekspozicija — projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Kauno Partizanų gatvėje stovinčią elektros transformatorinę gatvės menininkai pavertė spygliuočių tvirtove, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

Pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas". Tai — dar vienas projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys.

Naujasis Kauno gatvės meno galeriją po atviru dangumi papildęs piešinys — jungtinis menininkų projektas. Simonos Seibutienės kurtus "Miško sodus" ant statinio perkėlė trise — Ieva Olimpija Voroneckytė, Goda Skėrytė ir Ramūnas Vaicekauskas.

"Norėjau sukurti piešinį, kuris į aplinką įsilietų ir vasarą, ir žiemą. Tai užuomina į spygliuočių mišką. Stilizuoti eglių kontūrai ir lietuvių liaudies simbolika pateikta abstrakčiai, supaprastinus formas iki tam tikro rašto, ornamento, kuriame slypi daug reikšmių", — apie piešinį pasakojo autorė.

Kaune veikiančios platformos "Gyvos sienos" tikslas — padėti menininkams ir piešinių ant savo sienų laukiantiems pastatų savininkams atrasti vieni kitus ir įgyvendinti kūrybiškas idėjas, atgaivinant bei papuošiant pilkas pastatų sienas meistriškais gatvės meno kūriniais.

Konkurso "Kauno akcentai" dalyviai savo darbais puošia įvairias miesto vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Nuo programos pradžios įvairiose miesto vietose jau atsirado 42 akcentai.

Tegai:
Kauno akcentai, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Dar šia tema
Kaune atgijo "Žvaigždžių sėjikas"
Kauno Botanikos sode "nutūpė" Mažojo Princo įkvėpta skulptūra
Kauno geležinkelio stotyje seną pastatą papuošė piešinys "Paskutinis keleivis"
Paskelbtas vaizdo įrašas apie tai, kaip ant namo sienos Kaune piešiamas grafitis
Legalus menas: Kaune vyks gatvės meno festivalis