Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su EP pirmininku Davidu-Maria Sassoliu, archyvinė nuotrauka

"Prankeriai" Tichanovskajos ir Nausėdos vardu apgavo Europos Parlamento vadovą

(atnaujinta 20:08 2020.09.19)
Pokalbis buvo gana ilgas: pašnekovai aptarė ir galimas ES sankcijas, ir tarptautinę darbotvarkę

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. "Prankeriai" Vovanas ir Lexus, pagarsėję "politinėmis išdaigomis", apgavo Europos Parlamento pirmininką Davidą Sassolį, kuris pakvietė juos apsilankyti Briuselyje.

Įrašas buvo paskelbtas "Octagon" Youtube kanale.

Išdaigininkai paskambino Sassoliui, prisistatė buvusia kandidate į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja ir Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda. Jie viešai paskelbė pokalbio stenogramą.

Sassolis paklausė savo pašnekovų apie dabartinę Baltarusijos padėtį, o jie savo ruožtu klausė, ar iš Europos Parlamento bus paskelbtos sankcijos respublikai. Atsakydamas į tai, EP vadovas pakvietė Tichanovskają į Briuselį.

"Kitą sesiją turėsime spalio pradžioje, ir tai bus gera proga jums mus aplankyti", — sakė Sassolis.

Jis taip pat pažadėjo aptarti galimą Tichanovskajos vizitą su EP Užsienio reikalų komiteto vadovu Davidu McAllisteriu.

Pseudo-Nausėda paaiškino, kad jis "labai padeda savo draugei Svetlanai". Po to ES įstatymų leidybos pirmininkas pradėjo dėkoti savo "kolegai" už palaikymą.

"Be abejo, mes suprantame, kokia svarbi yra jūsų pagalba, ir mums būtų ypač malonu pamatyti ponią Tichanovskają čia, Parlamente. Manau, kad tai bus labai svarbu atsižvelgiant į jūsų europietišką suvokimą", — sakė Europos Parlamento vadovas.

Скриншот из Twitter председателя Европарламента Давида Сассоли
Europos Parlamento pirmininko Davido Sassolio ekrano nuotrauka iš Twitter

Juokdariai Tichanovskajos vardu skundėsi Sassoliui, kad Opozicijos koordinacinė taryba reguliariai patiria Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos išpuolius, o keli tarybos nariai, įskaitant Mariją Kolesnikovą, buvo sulaikyti.

"ES bando įvesti sankcijas tiems, kurie dalyvauja išpuoliuose. Europos Parlamentas tvirtai palaiko tokias priemones ir rodo solidarumą su opozicija šiuo sunkiu metu", — atsakė Europos politikas.

"Prankeriai" taip pat pareiškė, kad jiems kelia nerimą "Rusijos kišimasis į Baltarusijos Respublikos vidaus reikalus", į tai jie gavo atsakymą, kad Europos Parlamentas bando suteikti pagalbą, tačiau nežino, kaip tiksliai tai galėtų padaryti.

Tęsdamas pokalbį "Nausėda" "slaptai" pasakė, kad Baltarusijos Respublikos ministras pirmininkas Romanas Golovčenka tariamai neoficialaus dialogo su juo metu teigė, kad Tichanovskają rimtai palaikė Baltarusijos vyriausybė ir parlamentas. "Prankeris" užsiminė, kad daugelis valdančiųjų ryžtingiems veiksmams laukia Lukašenkos pozicijų susilpnėjimo.

Stepanas Poltorakas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Максименко

"Turiu pasikonsultuoti su pirmininke Ursula von der Leyen ir viceprezidentu Josepu Borrelliu, kad turėčiau bendrą poziciją šiuo klausimu [oficialiai pripažinti Tichanovskają Baltarusijos prezidente — Sputnik]. Tuo tarpu mane labai domina jūsų, kaip valstybės narės, pozicija, taip pat įdomu, kokie signalai sklinda iš JAV", — atsakė Sassolis.

Europos politikas taip pat atsakė į Vovano ir Lexus klausimą dėl naujų sankcijų įvedimo prieš "Nord Stream-2" statybą. Sassolis sakė, kad Europos Parlamentas aktyviai dirba šiuo klausimu.

Anksčiau Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda tapo garsių pokštininkų auka. Vovanas ir Lexus kalbėjosi su juo telefonu JT generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso vardu.

Dar neseniai "prankeriai" papasakojo, kaip buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė juos pergudravo. Jie norėjo pakalbėti su Grybauskaite 2015 metais buvusio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos vardu. Tačiau sutartą dieną jiems atsiliepė sekretoriatas, ten pradėjo kikenti. O vėliau paaiškėjo, kad tuo pačiu metu Grybauskaitė jau kalbėjosi telefonu su Porošenka, matyt, ji jam parašė žinutę ir paklausė, ar jis norėjo susiskambinti.

Tegai:
prankeriai, Gitanas Nausėda, Svetlana Tichanovskaja
Medicininės kaukės

Lietuvė, serganti COVID-19, vaikštinėjo po miestą žinodama apie diagnozę

(atnaujinta 12:51 2020.10.30)
Medicinos darbuotojai moteriai pranešė, kad ji užsikrėtusi koronavirusu, tačiau ji vis tiek pažeidė saugos taisykles

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Joniškio rajono gyventoja sukėlė pavojų savo kraštiečiams užsikrėsti koronavirusu, pranešė Lietuvos policija.

Praėjusią savaitę Žagarės mieste vietinė gyventoja nesilaikė saviizoliacijos, būdama medicinos įstaigos informuota, kad serga COVID-19. Pranešama, kad ji laisvai judėjo po miestą, sukeldama pavojų kitiems užsikrėsti pavojinga liga.

Visi užsikrėtę COVID-19, turėję kontaktą su sergančiaisiais, ir žmonės, atvykę iš koronaviruso paveiktų šalių, turi laikytis saviizoliacijos. Šiuo metu saviizoliuojasi daugiau nei 28 tūkst. žmonių.

Už saviizoliacijos nesilaikymą Lietuvoje gresia baudžiamoji ar administracinė atsakomybė.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užsikrėtė daugiau nei 13 tūkstančių žmonių, mirė 150 pacientų.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
LG: Baltarusijos sienos uždarymas nepaveikė geležinkelių transporto
Galėjo būti dešimtys tūkstančių: Lietuvos premjeras atsakė į kritiką dėl COVID-19
koronavirusas
 

Lietuvoje COVID-19 atvejų per dieną sumažėjo, tačiau mirčių skaičius išaugo

(atnaujinta 13:18 2020.10.30)
Dieną prieš tai buvo užfiksuotas absoliutus respublikos rekordas, kai atvejų skaičius siekė beveik tūkstantį

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Lietuvoje sumažėjo naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, nustatytų per dieną, skaičius, praneša Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija.

Per dieną buvo užfiksuoti 735 nauji COVID-19 atvejai. Iš viso visą laiką sirgo 13 823 žmonės, pasveiko 4691 pacientas, mirė 157 žmonės. Vakar buvo pranešta apie 150 mirčių.

Per dieną buvo paimti 12 736 ėminiai, per visą laiką — 1 010 596.

Pastarosiomis savaitėmis šalyje buvo sistemingai užfiksuoti nustatyti koronaviruso atvejai per dieną. Dieną prieš tai paskelbta apie absoliutų rekordą — Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie 950 naujų atvejų.

Tuo pačiu metu, pasak ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, jei ne vyriausybės priemonės, sergančių žmonių skaičius būtų skaičiuojamas ne šimtais, o dešimtimis tūkstančių. Kaip pabrėžė premjeras, visose šalyse koronaviruso padėtis blogėja, palyginti su pavasariu.

Valdžia įvedė vietinius karantinus tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinė padėtis yra ypač sunki. Dabar didžiuosiuose Lietuvos miestuose galioja apribojimai.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
LG: Baltarusijos sienos uždarymas nepaveikė geležinkelių transporto
Europą užvaldęs naujo tipo koronavirusas pasiekė ir Baltijos šalis
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga lyderis Ramūnas Karbauskis

Lietuvos valdančiosios partijos lyderis priminė, pavyko pasiekti per ketverius metus

(atnaujinta 13:25 2020.10.30)
Kartu Karbauskis pažadėjo, kad jie bus "konstruktyvi ir aktyvi opozicija" ir nekels kliūčių naujai valdžiai

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Valdančiosios partijos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad jie garbingai perduos valdžią Seimo rinkimus laimėjusiems konservatoriams, ir pasidalino tuo, ką jiems pavyko pasiekti per ketverius metus.

Jis pažymėjo, kad "valstiečiai" gerokai sumažino pajamų nelygybę ir skurdą šalyje, padidino pensijas, įvedė išmokas vaikams ir sugebėjo sukaupti valstybinį rezervą. Politikas pridūrė, kad to padaryti "iki mūsų buvusioms Vyriausybėms nepavyko".

"Mūsų valstybės skola, lyginant su kitomis šalimis, net ir po pirmosios COVID-19 bangos išlieka viena mažiausių ir, pasak ekonomistų, skolos valdymas priklausys nuo būsimos valdžios sprendimų. COVID-19 situacija, net vis dar augant susirgimų skaičiams, yra viena geresnių ES", — Facebook parašė Karbauskis.

"Valstiečių" lyderis pareiškė, kad partija didžiuojasi darbais, dėl kurių mirčių nuo alkoholio sukeltų ligų kelis kartus sumažėjo, o vaikai auga saugesnėje ir draugiškesnėje aplinkoje be tabako ir alkoholio. Pasak jo, už tai jie buvo praminti "draudikų partija".

"Į Lietuvą važiuoja užsienio ekspertai daryti tyrimus, o užsienio valstybės į juos investuoja milijonus, kad suprastų ir galėtų pasimokyti, kaip toks reguliavimas, kaip alkoholio reklamos draudimas žiniasklaidoje, per tokį trumpą laiką teigiamai paveikia socialinį gyvenimą, šeimų gerovę", — pasakė politikas ir pridūrė, kad alkoholio pramonė ir susijusios įmonės dėl reklamos draudimo prarado daug pinigų.

Karbauskis pažadėjo, kad "valstiečiai" bus "konstruktyvi ir aktyvi opozicija", o jų frakcija Seime bus stipri ir su kompetentinga "šešėline Vyriausybe". Jis taip pat pareiškė, kad jie netrukdys valdantiesiems dirbti, tačiau atidžiai stebės jų įstatymines iniciatyvas, vertins ir viešins, ar jos rengiamos žmonių gerovei, ar interesų grupėms.

"Aišku, nepaisant to, kad iš karto po rinkimų buvo įgarsinti pagrindiniai darbai, kurių imsis naujieji valdantieji, kaip alkoholio reklamos atšaukimas žiniasklaidoje, kaip marihuanos įteisinimas, ar prostitucijos legalizavimas, tikimės, kad jie turi ir konkretų svarbių darbų Lietuvai planą. Ypač, tą svarbiausią planą, kaip jie valdys COVID-19 situaciją bei jos padarinius socialiniam ir ekonominiam valstybės gyvenimui. Nes dabar, vertindami viešus būsimos premjerės Šimonytės ir konservatorių lyderio  Landsbergio pasisakymus, galime manyti, kad nėra jokio konkretaus plano", — pasakė politikas.

Jis taip pat pareiškė, kad rinkimus laimėjusi partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai nerodo jokių pasiruošimo vadovauti ženklų.

Pirmasis ir antrasis Seimo rinkimų turai vyko spalio 11 ir 25 dienomis. Šešios partijos sugebėjo įveikti penkių procentų barjerą. Tai yra Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis.

Tegai:
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Seimas, Ramūnas Karbauskis, Vyriausybė, Lietuva
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
"Euforijai nėra laiko": Lietuvos prezidentas kreipėsi į naujuosius Seimo narius
Landsbergių klano triumfas. Kaip nauji partneriai padės TS-LKD grįžti į valdžią?
Galėjo būti dešimtys tūkstančių: Lietuvos premjeras atsakė į kritiką dėl COVID-19