Pieva, archyvinė nuotrauka

Rugsėjo 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 10:25 2020.09.22)
Dvyniams, kaip ir Mergelėms, rytoj nepatariama sudaryti verslo sutarčių, tačiau meilės fronte žadami pokyčiai bei naujos pažintys, Žuvims patariama neskolinti ir nesiskolinti pinigų, priešingu atveju nukentėsite finansiškai

Rytojus bus kupinas socialinio aktyvumo. Visą dieną tiek aplinkiniai, tiek jūs patirsite nenugalimą norą kištis į kitų žmonių reikalus, net jei niekas to neprašys. Duokite draugiškų patarimų, papriekaištaukite dėl neteisingo elgesio, išsakykite savo nuomonę, nes rytoj toks elgesys daugeliui atrodys įprastas. Tačiau, kadangi mažai tikėtina, kad nuomonės sutaps, bet koks bandymas reikalauti savo gali sukelti karštas diskusijas. Kad išvengtumėte konfliktų, žvaigždės pataria elgtis apdairiai ir diplomatiškai.

Avinas (03.21-04.20) Tinkama diena plėtoti partnerystę, stiprinti ryšius ir kontaktus. Kelionės ir derybos bus produktyvios. Gerai pradėti naują verslą, sudaryti sandėrius, padėti pirmąjį akmenį kuriant bet ką. Galima pradėti remontuoti, statyti namą.

Jautis (04.21-05.21) Jei norite, kad šis laikotarpis vystytųsi palankiai, turite perimti iniciatyvą į savo rankas. Prisiminkite: vanduo neteka po gulinčiu akmeniu! Kai kurie šio ženklo atstovai atras naują meilę ar įdomią pažintį. Tinkamas laikas apsipirkti. Palepinkite save dovana, apie kurią seniai svajojote.

Dvyniai (05.22-06.21) Galite gauti viliojamų darbo pasiūlymų. Derybos bus sėkmingos ir galėsite pasiekti norimų rezultatų. Vienintelis įspėjimas: neužsiimkite rizikingu verslu, jo laikas dar neatėjo. Meilės fronte galimi netikėti pokyčiai.

Vėžys (06.22-07.22) Diena prabėgs be didesnių nusivylimų. Profesinėje srityje gali atsirasti įdomių perspektyvų, sulauksite įdomių pasiūlymų. Bet reikia veikti greitai. Jei pradėsite neribotą laiką vilkinti sprendimo priėmimą, galite praleisti savo šansą. Šiandien jūsų šūkis yra "pasitikėjimas savimi".

Liūtas (07.23-08.23) Neleiskite sau ginčytis ir aiškintis santykių su kolegomis, artimaisiais ir aplinkiniais žmonėmis. Jei sugebėsite susivaldyti, tada netrukus jūsų reikalai gerės, o jei nepavyks, tada konfliktas gali užsitęsti. Jūsų šios dienos šūkis: "Ramybė, tik ramybė!"

Mergelė (08.24-09.22) Būkite atsargūs su naujais verslo pasiūlymais, kad ir kokie perspektyvūs jie jums atrodytų. Saugokitės spąstų: prieš priimant galutinį sprendimą verta pasitarti su artimaisiais. Diena bus sėkminga viskuo, kas susiję su meile, asmeniniu gyvenimu ir naujomis pažintimis.

Svarstyklės (09.23-10.22) Palanki diena pramogoms, taip pat susitikimams, verslo deryboms. Galite susitvarkyti su viskuo! Gali būti, kad eisite į kokį nors pramoginį renginį, kuriame gali susidaryti nemaloni situacija. Būkite subtilūs, kitaip jūsų elgesys nepelnytai ką nors įžeis.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną gali kilti nemažai kliūčių, kurias įveikti bus gana sunku. Stenkitės nesinervinti dėl smulkmenų ir nesipykti. Kai tik pradėsite nebesivaldyti, iškart pajusite nesusipratimo ir pasipriešinimo atmosferą.

Šaulys (11.22-12.21) Pabandykite pažvelgti į pasaulį su optimizmu. Didelė tikimybė padaryti klaidų, tačiau jas pastebėsite ir ištaisysite, kol jos dar nekels problemų. Negalima įžeisti artimųjų savo neatidumu ar iš įniršio metamais žodžiais — šiuo laikotarpiu jie yra ypač pažeidžiami.

Ožiaragis (12.22-01.20) Galite pervertinti savo fizinę jėgą, o tai gali pakenkti jūsų sveikatai. Pasirūpinkite savimi ir artimaisiais. Nukreipkite savo dėmesį į namus, šeimą, artimus ryšius. Darbas palauks. Negailėkite šiltų žodžių, dovanų ir dėmesio šeimos žmonėms.

Vandenis (01.21-02.19) Galimas nedidelis kivirčas su mylimu žmogumi ar vyresniu šeimos nariu. Šį nesutarimą sukels ne esminiai skirtumai, o tiesiog nenoras klausytis ir girdėti vienas kitą. Būkite atsargūs, kai susitiksite su naujais žmonėmis.

Žuvys (02.20-03.20) Žvaigždės nusprendė surengti jums egzaminą, nuo kurio priklausys tolesnė įvykių raida. Būkite dėmesingi aplink vykstantiems įvykiams. Vieniši ženklo atstovai turės galimybę susipažinti su įdomiu asmeniu. Neskolinkite ir nesiskolinkite, kitaip gali kilti finansinių sunkumų.

Tegai:
horoskopas
Lietuvoje susiformavo ekspertų grupė, atsakinga už COVID-19 pandemijos valdymą

Lietuvoje suformuota ekspertų grupė, atsakinga COVID-19 pandemijos valdymą

(atnaujinta 17:42 2020.10.29)
Ekspertų taryba vertins ir teiks atsakingoms institucijoms rekomendacijas dėl koronaviruso plitimo stabdymo

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su sveikatos priežiūros srities specialistais, kurie suformuos COVID-19 pandemijos valdymo ekspertų grupę, praneša Prezidentūra.

Susitikime dalyvavo Vilniaus universiteto vicerektorė prof. Edita Sužiedėlienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros prof. Mindaugas Stankūnas, LSMU prorektorius prof. Kęstutis Petrikonis, Vilniaus universiteto prof. Vytautas Kasiulevičius, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro dr. Aurelija Žvirblienė.

Sveikatos ekspertų taryba analizuos, vertins ir teiks atsakingoms institucijoms rekomendacijas dėl viruso plitimo stabdymo. Taip pat sieks užtikrinti, kad pandemijos valdymo planai būtų efektyviai įgyvendinti, formuojantis naujai valdančiajai daugumai ir keičiantis Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybei.

"Viruso plitimo valdymui skirtus sprendimus būtina paremti pagrįsta analize ir duomenimis bei kitų šalių gerąja praktika. Taip pat svarbu šią analizę viešinti ir aiškiai komunikuoti visuomenei, kad žmonės suprastų ir pasitikėtų priimamais sprendimais", — teigė prezidentas.

Prezidento manymu, suburta Sveikatos ekspertų taryba padės sutelkti buvusią ir būsimą sveikatos apsaugos vadovų komandą, kad būtų užtikrintas sklandus darbų perėmimas šaliai, valdant antrąją koronaviruso plitimo bangą.

Lietuvoje pastaruoju metu smarkiai auga koronaviruso atvejų skaičius. Šalyje iš viso nustatyta daugiau nei 13 tūkstančių COVID-19 atvejų, o mirčių skaičius išaugo iki 150.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 43,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,1 mln. žmonių.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Mergina Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Dviprasmiškas Vilniaus merijos paveikslėlis sukėlė skandalą socialiniuose tinkluose

(atnaujinta 16:15 2020.10.29)
Savivaldybė socialiniuose tinkluose paskelbė nuotrauką, kurioje neteisingai uždėta veido kaukė lyginama su apatiniais

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Oficialioje Vilniaus savivaldybės Facebook paskyroje pasirodė dviprasmiškas paveikslėlis, nurodantis, kaip nereikia dėvėti apsauginės kaukės.

Kairėje pavaizduoti žmonės, kurie kauke pridengė tik burną, o nosį paliko neuždengtą. Dešinėje pavaizduotas netinkamas apatinių drabužių — tiek vyriškų, tiek moteriškų — dėvėjimo būdas.

"Dėvėti veido kaukę po nosimi tas pats, kas apatinius mūvėti štai taip", — teigiama paveikslėlyje.

Savivaldybė paragino gyventojus teisingai dėvėti kaukę ir sustabdyti COVID-19 plitimą.

Tačiau ne visi teigiamai įvertino šį paveikslėlį ir sukritikavo iniciatyvą. Kai kurie vartotojai tokį palyginimą laiko šlykščiu, kitiems toks kūrybiškumas pasirodė juokingas.

"Tarp apatinių ir kaukių nieko bendro, bei ir devėjimo tikslas skirtingas. Vienas durnis pasakė, antras pakartojo. Vilniaus miesto savivaldybė, jokių protingesnių argumentų neradote? Nedarykite sau gėdos, ištrinkite šią nesąmonę kuo greičiau", — rašo Olga Tarasova

"Ar normalus zmogus sukūrė šią reklamą?" — rašo Kris Ti Na

"Arturas Grisko Nu cia tai visiskas absurdas, Lietuvoje kaip veiku darzelis", — sako Arturas Grisko

"Kokie šmaikštus palyginimai, vau", — rašo Lukas Jurgulis.

"Šlykštu, o ne humoras", — mano Aura Vyšniauskaitė

"Uzklijuokit viešąjį transportą šitais, gal susiprotės keleiviai kai kurie", — pažymėjo Jolanta Jalla

Kai kurie vartotojai komentaruose pradėjo kelti nuotraukas su politikais, kurie dėvi kaukę taip, kaip parodyta savivaldybės paveikslėlyje.

Lietuvoje pastaruoju metu smarkiai auga koronaviruso atvejų skaičius. Šalyje iš viso nustatyta daugiau nei 13 tūkstančių COVID-19 atvejų, o mirčių skaičius išaugo iki 150.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 43,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,1 mln. žmonių.

Tegai:
skandalas, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
NVSC turėjusius sąlytį su COVID-19 pacientais apie izoliaciją informuos SMS žinute
Stankūnas pakomentavo galimą lovų trūkumą COVID-19 pacientams
airBaltic lėktuvas Rygos oro uoste

Ekspertas: skrydžių rinkos ES šalyse padėtis blogesnė nei Rusijoje

(atnaujinta 17:54 2020.10.29)
Latvijos skrydžių kompanija buvo sukurta kaip tarptautinis vežėjas, turintis centrą respublikoje, o tokiam modeliui prireiks daug laiko atsigauti po krizės, sako aviacijos ekspertas Maksimas Pjaduškinas

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Tai įprasta praktika, nes esant dabartinėms krizės sąlygoms daugelis Europos šalių turi subsidijuoti savo skrydžių kompanijas, interviu Sputnik Lietuva sakė aviacijos ekspertas, žurnalo "Aviatransportnoje obozrenije" generalinis direktorius Maksimas Pjaduškinas.

Latvijai, jo nuomone, tai būtina norint išsaugoti savo vežėją.

"Tiesą sakant, pagal įvairius vertinimus, dabar, kai praėjo pirmoji koronaviruso banga, o antroji ateina, vienas ar du procentai viso pasaulio oro linijų jaučiasi gerai. <...> Iš tiesų vidaus pervežimai visiškai atsigavo tik Kinijoje ir Rusijoje. Ką daryti, jei Latvijos vyriausybė nori turėti skrydžių kompaniją, tenka imtis tokių skubių priemonių", — teigė ekspertas.

Pjaduškinas mano, kad kol kas sunku prognozuoti, kaip klostysis situacija, nes daugelis ES šalių vėl įveda ribojamąsias priemones.

"Daugelis vėl imasi labai rimtų karantino priemonių ir akivaizdu, kad šiomis sąlygomis vargu ar pavyks atsigauti tarptautiniams vežimams. Tiesą sakant, Europos šalys yra blogesnėje padėtyje, nes jų vidaus rinkos yra labai mažos. Pavyzdžiui, Latvijoje praktiškai nėra vietinių pervežimų. Pati skrydžių kompanija buvo sukurta kaip savotiškas tarptautinis vežėjas, turintis centrą Latvijoje. Tokiam modeliui reikės daug laiko atsigauti", — apibendrino jis.

Latvija turės skirti papildomą finansavimą "airBaltic", jei dėl kitų metų pandemijos pervežimų apimtis neatsikurs, sakė Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaitis.

Bendrovės konsoliduoti nuostoliai pirmąjį pusmetį siekė beveik 185 milijonus eurų. Anksčiau Europos Komisija leido į "airBaltic" pagrindinį kapitalą įdėti 250 milijonų eurų ir padidinti valstybės dalį įmonėje iki 91 procento.

Tegai:
Rusija, Latvija, skrydžiai, aviacija
Dar šia tema
Paaiškėjo, kaip pasikeitė gyventojų išlaidų įpročiai per COVID-19 pandemiją
Lietuvos oro uostai papasakojo, kokios veido kaukės tinka kelionei lėktuvu
Žiemą planuojama išlaikyti "airBaltic" susisiekimą su Baltijos šalimis