Katė

Rugsėjo 24 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:07 2020.09.23)
Šiandien gali paaštrėti visi ankstesni prieštaravimai. Žmonės, kurie anksčiau, nors ir sunkiai, bet rado bendrą kalbą, dabar pradės kovoti tarpusavyje

Avinas (21.03-20.04)

Ši diena yra gera bendravimui. Jūs sakysite tai, ką galvojate, bet darysite tai pakankamai taktiškai. Bus naudinga bendrauti su senais pažįstamais: jie duos gerų patarimų, pasiūlys realią pagalbą.

Kai kurie Avinai turės galimybę dalyvauti kuriant perspektyvų ir svarbų projektą ir kartu pažinti žmones, kurie netrukus taps jų sąjungininkais ir partneriais.

Jautis (21.04-21.05)

Diena bus vaisinga, bet labai varginanti. Turėsite ilgai ir sunkiai dirbti, o žmonės, kurie anksčiau žadėjo pagalbą, pažado neištesės.

Tikėtina, kad pavyks išspręsti sudėtingus finansinius klausimus, atsiras galimybė gerokai padidinti pajamas.

Dvyniai (22.05-21.06)

Bus labai sunku išlikti ramiam. Jūs jaudinsitės dėl smulkmenų, imsite nervintis, jei jums nesiseks. Gali kilti nesutarimų su žmonėmis, kuriuos anksčiau puikiai supratote. Tiek verslo, tiek asmeniniai santykiai gali tapti labiau įtempti.

Galimi nedideli finansiniai nuostoliai, nesėkmingi pirkimai. Nepageidautina susieti įsipareigojimus, imti paskolas.

Vėžys (22.06-22.07)

Įsiklausykite į intuicijos patarimus, šiandien jie jums bus labai naudingi. Drąsūs, originalūs sprendimai dažnai bus sėkmingiausi. Gali būti, kad kiti kritikuos jūsų idėjas, tačiau jūs neatsisakysite savo planų.

Galimos naudingos pažintys, susitikimai su žmonėmis, kurie ilgainiui taps jūsų patikimais sąjungininkais.

Liūtas (23.07-21.08)

Diena bus įtempta. Jei turite svarbių tikslų, susitelkite į juos, likusius atidėkite į šalį. Venkite tuščių kalbų bei ilgų beprasmių ginčų.

Nepageidautina priimti svarbius sprendimus, ypač susijusius su darbu. Prieš žengdami rimtą žingsnį, viską gerai apgalvokite ir sudarykite veiksmų planą.

Mergelė (08.22-09.23)

Šiandien jūsų nuotaika gali greitai pasikeisti. Be to, nutiks daug netikėtų įvykių, dėl kurių turėsite pakoreguoti planus, atidėti kai kuriuos dalykus vėlesniam laikui. Nors kartais turėsite mažai laiko pagalvoti, nedarysite klaidų.

Puikus laikas pamiršti visas nuoskaudas ir atkurti prarastus ryšius.

Svarstyklės (24.09-23.10)

Šiandien ne viskas bus taip lengva, kaip norėtumėte. Problemos kartais kils ten, kur jų mažiausiai tikėjotės. Be to, galimi keli nenumatyti įvykiai. Reikės šiek tiek laiko išsiaiškinti, kaip į juos reaguoti. Neskubėkite: kiekvienas jūsų žingsnis turėtų būti gerai apgalvotas.

Geriau atidėti bet kokių finansinių klausimų sprendimą.

Skorpionas (24.10-22.11)

Nepageidautina imtis svarbių reikalų. Viską, kas jums atrodo pernelyg painu ir sudėtinga, reikia atidėti vėlesniam laikui. Jei tai neįmanoma, apsvarstykite, ar galite kreiptis į ką nors pagalbos.

Pirmoje dienos pusėje atsiras galimybė atkurti kai kuriuos senus verslo ryšius, antroje — ištaisyti klaidas, kurias padarėte asmeniniuose santykiuose.

Šaulys (23.11-21.12)

Ši diena gali būti įtempta. Jums bus sunku išlikti ramiam, bet kokia smulkmena gali išmušti iš pusiausvyros. Stenkitės nepasiduoti trumpalaikiams impulsams. Neskubėkite priimdami sprendimus: turite ištirti situaciją ir ją gerai apgalvoti.

Asmeniniuose santykiuose susidarys sunki padėtis. Norint viską išsiaiškinti, reikia ramybės ir kantrybės. Nedarykite skubotų išvadų.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Palanki diena, puikiai tinkanti darbui. Bus galimybė greitai išspręsti daugelį problemų. Galimi sėkmingi sutapimai. Jie leis jums pasiekti savo tikslus, gauti tai, apie ką seniai svajojote. Be to, laiku imsitės iniciatyvos, nesupainiosite, jei atsiras galimybė įgyvendinti kokį nors drąsų planą.

Tikėtini malonūs įvykiai šeimoje. Kai kurie Ožiaragiai sulauks gerų žinių apie artimą žmogų. Surasti bendrą kalbą su artimaisiais bus lengviau nei įprastai.

Vandenis (21.01-18.02)

Palanki diena bendravimui. Ir anksčiau suplanuoti, ir visiškai netikėti susitikimai klostysis gerai. Jums pavyks rasti bendrą kalbą su įvairiais žmonėmis. Galimi bendradarbiavimo ar darbo pasiūlymai.

Būkite atsargūs finansiniais klausimais, neskubėkite žengti atsakingų žingsnių.

Žuvys (19.02-20.03)

Šiandien bus daug malonių staigmenų ir gerų sutapimų. Beveik be jūsų pastangų bus išspręstos ilgą laiką jus persekiojusios problemos. Galimi netikėti ir labai viliojami bendradarbiavimo pasiūlymai. Daugelis Žuvų turės galimybę išreikšti savo talentus, gebėjimus. Galimi malonūs įvykiai namuose, staigmenos iš artimųjų, taip pat geros žinios apie jums brangiausius žmones.

Tegai:
horoskopas
Sunkvežimiai, archyvinė nuotrauka

Lietuva įteikė du ieškinius Europos teismui dėl Mobilumo paketo

(atnaujinta 08:45 2020.10.27)
Tyrimo duomenimis, dėl neigiamo poveikio, kurį patirs transporto sektorius, beveik 35 tūkst. šalies gyventojų gali likti be darbo

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Teisingumo ministerija ES Teisingumo Teismui įteikė du ieškinius dėl Mobilumo paketo, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Šiuo veiksmu Lietuva siekia, kad būtų panaikintos ES teisės aktų nuostatos, dėl kurių nukenčia Lietuvos vairuotojai ir vežėjai.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pabrėžė, kad Lietuva pasiryžusi ginti savo vairuotojų ir vežėjų teises ir užtikrinti jų interesų pusiausvyrą.

"Stiprindami Europos Sąjungos vidaus rinką, privalome išsaugoti mūsų šalies darbuotojų ir verslo konkurencingumą, kad šis sektorius nebūtų diskriminuojamas, taikant jam nepagrįstus ir neproporcingus reikalavimus. Dėl to gali nukentėti ir šalies finansai — mažėtų planuotos biudžeto pajamos, didėtų išlaidos", — sakė jis.

Lietuvos nuomone, šios Mobilumo paketo nuostatos prieštarauja ES teisei ir Europos žaliojo kurso tikslams — didina transporto koridorių intensyvumą ir taršą, taip pat riboja Lietuvos verslo galimybes kitose ES šalyse. 

Susisiekimo ministerijos vadovas Jaroslavas Narkevičius pabrėžė, kad Mobilumo paketo nuostatos nutolo nuo pradinių tikslų ir skaldo bendrą ES rinką. Ypač griežti apribojimai yra šalyse, esančiose Europos Sąjungos pakraščiuose.

"Tai ne tik silpnina bendrąją rinką, bet ir kelia pavojų sklandžiam prekių bei medicinos priemonių tiekimui, o tai gyvybiškai svarbu COVID-19 pandemijos metu", — sakė susisiekimo ministras.

Atlikta studija parodė, kad Lietuvos transporto sektoriuje didžiausią neigiamą poveikį patirtų smulkios įmonės. Be darbo gali likti beveik 35 tūkstančiai žmonių, kurių nedarbo išmokoms gali prireikti 111 mln. eurų. Prognozuojamas neigiamas poveikis šalies ekonomikai galėtų siekti 1,6 proc. BVP.

Lietuvos ir kitų nepritariančių šalių premjerai, Vyriausybės nariai savo kalbose, laiškuose Europos Komisijos vadovams ir Europos Parlamento nariams ne kartą išsakė nepritarimą Mobilumo paketo nuostatoms. Lietuvos nuomone, jos yra neproporcingos, diskriminuojančios Lietuvos vežėjus ir prieštaraujančios Europos žaliojo kurso tikslams.

Lietuva nepritaria Mobilumo paketo nuostatoms dėl privalomo vilkikų grąžinimo į įsisteigimo valstybę kas 8 savaitės ir dėl ilgojo poilsio kabinoje draudimo, taip pat dėl to, kad nenumatytas pereinamasis laikotarpis rinkai tinkamai sureaguoti ir reikiamai infrastruktūrai visose ES valstybėse narėse užtikrinti.

Tegai:
teismas, ES, Mobilumo paketas, Teisingumo ministerija, Lietuva
Valerijus Ivanovas, archyvinė nuotrauka

"Silpnas kaltinimas": Lietuvos teismas patvirtino nuosprendį Ivanovui

Pats istorikas laiko save nekaltu ir tvirtina, kad vietos valdžia siekia "noro vykdyti politinę tvarką"

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti nusprendį istorikui Valerijui Ivanovui, kuris anksčiau buvo nuteistas pirmojo Vilniaus apygardos teismo už "neteisėtą ginklų laikymą". Tai teigiama Sputnik Lietuva atsiųstame pranešime.

Jam paskirtas draudimas du metus neišvykti iš Vilniaus ir liepta likti namuose nuo 23:00 iki 6:00.

Pats istorikas save laiko nekaltu, nes ant jo rastas sugedęs signalinis revolveris negali būti priskiriamas šaunamiesiems ginklams. Ivanovas turi tris mėnesius pateikti kasacinį skundą aukštesniajam teismui.

"Mane paliečia apgailėtinas dabartinio Lietuvos apeliacinio teismo įsikibimas į siautulingą norą apsunkinti mano likimą kaltinamuoju nuosprendžiu dėl metalo laužo — buvusio signalinio revolverio, kuris jau seniai visiškai neveikia, kurį pirmosios instancijos teismas pripažino koviniu dujų revolveriu, tai yra šaunamuoju ginklu. Mane labai nustebino ir atgrasė toks Lietuvos teisingumo požiūris", — sakė istorikas.

Ivanovas pažymėjo, kad neturėdamas realių faktų, tyrimas ir teismai "ėmė maskuoti tikrovę isteriškomis emocijomis ir grubiomis melagingomis spekuliacijomis". Čia jis įžvelgė "kaltinimo silpnybę", taip pat "norą įvykdyti politinį užsakymą".

"Ir šiandien šie teisminiai egzorcizmai, vietinių politikų nuomone, yra skirti paversti kadaise buvusį revolverį dujiniu šaunamuoju ginklu, priskiriamu "C" kategorijai, todėl reikalaujančiu registracijos, kad šis Apeliacinio teismo sprendimas būtų priskirtas mano baudžiamosios teisės aktų pažeidimui ir pritaikyta bausmė. Kodėl? Ar su šia maža metalo laužo dalimi, pamiršta didelės spintos kampe, aš sukėliau ar keliu pavojų aplinkiniams?" — pareiškė jis.

Kaip pažymėjo Ivanovas, jis nepriima Lietuvos apeliacinio teismo sprendimo ir ketina toliau kovoti, "gindamas teisingumo deivės Temidės garbę ir orumą Lietuvos Respublikoje, kuri kažkodėl uzurpavo ir apiplėšė dabartinę Lietuvos valdžią".

Альгирдас Палецкис
Фото: из личного архива Альгирдаса Палецкиса

2018 metų gruodį Ivanovo bute buvo atliktos kratos įtariant jį kaltinamo Lietuvos opozicijos politiko, buvusio Socialistinio liaudies fronto lyderio Algirdo Paleckio "šnipinėjimo" byloje. Ivanovas buvo sulaikytas, po dienos jis buvo paleistas pagal rašytinį įsipareigojimą neišvykti.

Ivanovo įtarimas dėl "šnipinėjimo" buvo pašalintas, tačiau jis buvo apkaltintas "neregistruoto ginklo laikymu".

Istorikas pabrėžė, kad net kaltinamajame akte minimas pistolo gedimas, tačiau tai niekam netrukdo, neveikia nekaltumo prezumpcija ir todėl bylą nuspręsta tęsti. Ivanovas pareiškė, kad jis ir Paleckis pateko "į visuotinę rusofobų kampaniją".

Tegai:
Algirdas Paleckis, šnipinėjimas
Dar šia tema
Istorikas Ivanovas savo nuosprendį laiko "kabliu" Paleckio byloje
Rusijos ambasadorius Lietuvoje aplankė Jurijų Melį