Sraigė

Rugsėjo 25 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:21 2020.09.24)
Dvyniams patariama prieš ką nors sakant gerai pagalvoti, nes pasekmės lydės ilgą laiką, Mergelėms derėtų atidžiau atlikti pavestus darbus, Šauliams rekomenduojama skirti laiko sau ir savo sveikatai

Greičiausiai rytoj neturėsite laiko atkreipti dėmesio į savo sveikatą. Protas bus užsiėmęs kitais dalykais, todėl kyla pavojus taip pasimesti mintyse, kad pereidami kelią galų gale nepaisysite saugos priemonių. Būkite atsargūs, kad nesusižeistumėte! Be to, rytoj jūsų kūnas bus jautresnis virusams nei įprastai.

Avinas (03.21-04.20) Pasirūpinkite tvarka savo reikaluose ir pagalvokite, kaip išplėsti veiklos sritį. Verta atkurti senus ryšius, kurie bus naudingi artimiausiu metu. Jūsų santykiai su mylimu žmogumi gali pereiti į aukštesnį lygį.

Jautis (04.21-05.21) Šią dieną neturėtumėte dar kartą parodyti iniciatyvos ir prisiimti atsakomybės. Jūsų nuopelnai gali būti ne tik neįvertinti, bet netgi galite būti apkaltintas dėl visų jūsų kolegų klaidų ir neteisingų skaičiavimų. Bet jei jūsų prašoma paramos, neatsisakykite ištiesti pagalbos ranką.

Dvyniai (05.22-06.21) Viskas bus gerai tik tada, jei prieš ką nors sakydami pagalvosite apie pasekmes. Stenkitės neparodyti netaktiškumo pašnekovo atžvilgiu, antraip tai turės ilgalaikių pasekmių.

Vėžys (06.22-07.22) Visi jūsų siekiai dabar veda į sėkmę. Pagrindinė puikaus rezultato garantija bus jūsų disciplina ir atsakomybė. Tai galioja ir meilės sferai, todėl santykiuose su mylimu žmogumi parodykite daugiau rūpesčio ir dėmesio.

Liūtas (07.23-08.23) Vargu ar šiuo metu norėtumėte dirbti su visu atsidavimu. Šiuo metu prioritetai bus asmeniniai reikalai. Stenkitės vengti konfliktų, nesiginčykite ir niekam nieko nežadėkite.

Mergelė (08.24-09.22) Darbe dabar geriau nesusidurti su viršininkais, nes jie be jokios priežasties gali išreikšti jums savo nepasitenkinimą. Tačiau dienos pabaigoje viskas atsistos į savo vietas, būsite įvertinti.

Svarstyklės (09.23-10.22) Gera diena plėtoti partnerystę, stiprinti ryšius ir kontaktus, planuoti ir vesti derybas. Gerai pradėti naują verslą, padėti pirmąjį akmenį kuriant bet ką.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną yra didelė konfliktų, ginčų ir nesutarimų galimybė. Saugokitės apgaulės ir ypač nepažįstamų žmonių. Nesileiskite nešami neigiamų emocijų.

Šaulys (11.22-12.21) Galimas nerimas, baimės, niūrios mintys. Šią dieną labai lengva pasiduoti iliuzijoms ir pagundoms. Geriau šią dieną praleisti susitelkus į kasdienes pareigas.

Ožiaragis (12.22-01.20) Planuodami šią dieną stenkitės teikti pirmenybę veiklai, leidžiančiai greitai pasiekti rezultatų. Turite sustiprinti ryšius su partneriais, derėtis, daugiau dėmesio skirti finansinei klausimų pusei. Kelionės dėl asmeninių ar verslo priežasčių bus sėkmingos.

Vandenis (01.21-02.19) Dabar nėra laikas atsipalaiduoti, nes atėjo laikas, kai svajonės pildosi. Tačiau reikia tam tikrų pastangų. Pabandykite sutelkti dėmesį į savo pareigas. Galite lengvai pasiekti savo tikslus. Jei manote, kad gana sunku susidoroti su kokiais nors klausimais, nedvejodami kreipkitės pagalbos į kolegas.

Žuvys (02.20-03.20) Šiuo metu reikia keistis informacija, naujienomis, ieškoti esamų problemų sprendimo būdų. Nedarykite to, kas širdžiai nemiela. Santykiuose su mylimu žmogumi parodykite daugiau šilumos, takto ir supratimo. Geras laikas kelionėms, pramogoms ir apskritai pokyčiams artimoje aplinkoje.

Tegai:
horoskopas
Londonas

Didžioji Britanija įpareigoja keliautojus Lietuvos saviizoliuotis

(atnaujinta 22:00 2020.10.29)
Pastaruoju metu Lietuvoje sergamumas koronavirusu didėja. Naujausiais duomenimis, per visą pandemijos laiką atvejų skaičius viršijo 13 tūkstančių

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Didžioji Britanija išbraukė Lietuvą iš "oro koridoriaus" sąrašo. Apie tai savo Twitter rašė Jungtinės Karalystės transporto ministras Grantas Šapsas (Grant Shapps).

Kipras taip pat buvo išbrauktas iš sąrašo.

"Nuo sekmadienio 04:00 (6:00 Lietuvos laiku), lapkričio 1 dienos, jei atvykstate į Didžiąją Britaniją iš šių šalių, turite izoliuotis", — rašė jis.

Новый карантин в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Praėjusią savaitę Didžiosios Britanijos valdžia iš sąrašo išbraukė Daniją, Maldyvus, Kanarų salas ir Mikėnų salą.

Pastaruoju metu Lietuvoje padidėjo sergamumas koronavirusu. Respublikoje reguliariai fiksuojami nauji dienos rekordai. Ketvirtadienį pranešta, kad Lietuvoje užregistruota beveik tūkstantis naujų koronaviruso atvejų.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios šalyje užsikrėtė daugiau nei 13 tūkstančių žmonių, mirė 150 pacientų.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau nei 44 milijonai infekcijos atvejų, daugiau nei 1,1 milijonas žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Didžioji Britanija
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Beveik tūkstantis COVID-19 atvejų per parą, trečdalis — Vilniaus apskrityje
"Maximos" darbuotojai Vilniuje, Kaune, Lentvaryje, Joniškyje ir Biržuose susirgo COVID-19
Sraigtasparnis

Santariškių eismo žiede sraigtasparnis nusileido su donoro širdimi

(atnaujinta 21:58 2020.10.29)
Atsižvelgiant į tai, kad širdies išemijos laikas itin trumpas, vykdant širdies transplantacijos procesą, šiam organui pergabenti į kitą miestą ar šalį visada pasitelkiamas sraigtasparnis

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Trečiadienio popietę Vilniaus eismo žiede, prie VUL Santaros klinikų, sraigtasparnis atskraidino donoro širdį — ji skubiai pristatyta transplantacijos operacijai, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

LSMUL Kauno klinikose registruoti du organų donorai. Jų artimųjų dėka, gyvybės išgelbėtos ar sveikata pagerinta bus net keliems organų ir audinių donoro laukusiems žmonėms.

Transplantacijos koordinavimo darbai Nacionalinio transplantacijos biure (NTB) prasidėjo jau antradienį, kai NTB koordinatoriai iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gavo informaciją apie atsiradusį potencialų donorą.

Mirusiojo artimiesiems priėmus teigiamą sprendimą dėl organų ir audinių dovanojimo donorystei, transplantacijai tiko širdis, inkstai, ragenos ir kiti audiniai. Organų ir audinių laukę recipientai informuoti apie atsiradusį donorą.

Daugiau kaip parą trukę koordinavimo darbai pasibaigė operacinėse. Mirusiojo inkstai transplantuoti recipientui LSMUL Kauno klinikose, širdis, kuri iš Kauno į Vilnių skubiai atgabenta Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniu, — VUL Santaros klinikose.

Atsižvelgiant į tai, kad širdies išemijos laikas itin trumpas, vykdant širdies transplantacijos procesą, šiam organui pergabenti į kitą miestą ar šalį visada pasitelkiamas sraigtasparnis.

Dar nesibaigus pirmajam transplantacijos procesui, LSMUL Kauno klinikos informavo apie kitą potencialų donorą, kurio artimiesiems sutikus paaukoti organus ir audinius, transplantacijai paimti širdis, inkstai, kepenys, ragenos ir kiti audiniai. Širdies ir inkstų persodinimo operacijos atliktos tose pačiose LSMUL Kauno klinikose, kepenys greitosios medicinos pagalbos automobiliu operacijai atgabentos į VUL Santaros klinikas.

Tegai:
donoras, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Dar šia tema
Lankytojų registravimas nuo pirmadienio taikomas ir lošimo namams
NVSC turėjusius sąlytį su COVID-19 pacientais apie izoliaciją informuos SMS žinute
Patikslinta, kada reikalinga registracija einant į prekybos centrus
Pentagonas

Pentagonas įvertino hipergarsinių ginklų grėsmę Rusijoje

(atnaujinta 07:13 2020.10.30)
Teigiama, kad Priešraketinės gynybos agentūra ir JAV kosminės pajėgos kuria kosminius palydovus, kad būtų galima sekti hipergarsinius ginklus

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Hipersoniniai ginklai iš konkuruojančių valstybių, įskaitant Rusiją, kelia iššūkį JAV išankstinio perspėjimo sistemoms, sakė oro pajėgų generolas Glenas Vancherkas, Šiaurės Amerikos aviacijos ir gynybos vadovybės (NORAD) ir JAV Šiaurės vadovybės (USNORTHCOM) vadovas, praneša RIA Novosti.

Vašingtone vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime dėl hipergarsinių ginklų jis priminė, kad Rusija ir Kinija kuria hipergarsinius ginklus, o Rusijos tarpžemyninė balistinė raketa "Avangard" jau buvo pradėta naudoti.

"Gynyba nuo hipergarsinių ginklų neatsilieka nuo gynybos potencialo tobulėjimo... Hiponeziniai oponentų ginklai, turintys savarankiško manevravimo potencialą, meta iššūkį ankstesnėms Gynybos departamento (JAV) išankstinio perspėjimo sistemų versijoms", — cituoja Pentagono spaudos tarnyba generolą.

Jo teigimu, branduolinė triada tebėra gynybos pagrindas, tačiau reikia galvoti ne tik apie atsakomąsias priemones, bet ir užkirsti kelią priešo prieigai prie operacijų teatro, — perspėjo NORAD vadas.

Tuo pačiu metu gynybai nuo hipergarsinių ginklų nereikia iš esmės naujų, pakankamai esamų technologijų, sakė jis.

NORAD vadas teigė, kad Pentagonas "eina teisinga linkme", sukurdamas horizonto radarus ir jutiklius, įskaitant kosmosą, kurie dirba su dirbtiniu intelektu ir mokosi mašinų.

Jis priminė, kad Priešraketinės gynybos agentūra ir JAV kosminės pajėgos kuria kosminius palydovus, kad būtų galima sekti hipergarsinius ginklus.

Tegai:
hipergarsinė raketa, Rusija, Pentagonas, JAV
Dar šia tema
Rusija sureagavo į JAV grasinimus dislokuoti naujas raketas Europoje
Putinas apie JAV rinkimus: "Kad ir ką sakyčiau, jie prie visko prikibs"