Automobilių tarša

Europos judumo savaitės metu patikrintas kelių šimtų automobilių taršumas

(atnaujinta 18:33 2020.09.25)
Aplinkos ministerijos pranešime teigiama, kad iš 260 patikrintų transporto priemonių 12 viršijo normatyvus

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai ir Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai per Europos judumo savaitę tikrino teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose, teigiama ministerijos pranešime.

Pažymima, kad Vilniaus, Kauno, Jonavos, Kėdainių, Klaipėdos ir Šiaulių regionuose jie atliko kontrolinius anglies monoksido šiose dujose matavimus automobilių su benzininiais varikliais ir dūmingumo matavimus automobilių su dyzeliniais varikliais.

Teigiama, kad iš 260 patikrintų transporto priemonių 12 viršijo normatyvus.

Pasak AAD direktorės Olgos Vėbrienės, šios akcijos tikslas — ne bausti, o atkreipti vairuotojų dėmesį į oro taršą.

Tegai:
Europos judumo savaitė, automobiliai, aplinkos tarša, oro tarša
Dar šia tema
Antrojo kelio statybai ruože Livintai–Gaižiūnai skiriamas papildomas finansavimas
Videofaktas: Vilniuje į Nerį tekėjo fekalijos
Keleiviai transporte, archyvinė nuotrauka

Stankūnas apie augančius užsikrėtimo skaičius: mes nebevaldome COVID-19  protrūkio

(atnaujinta 09:44 2020.10.27)
Kaip teigia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas, daugelis dabar taikomų priemonių realiai nebeturi didelės reikšmės, o šalies valdžia nesugebėjo pasiruošti antrajam pikui

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas pareiškė, kad šalis nesuvaldo su COVID-19 protrūkiu. Apie tai jis parašė savo paskyroje Facebook.

"Tikriausiai po šio Facebook‘o įrašo būsiu pavadintas "Apokalipsės raiteliu“ ar pan., bet kažkas tai turi pasakyti: mes nebevaldome COVID-19 protrūkio Lietuvoje", — rašo Stankūnas.

Pasak jo, daugelis dabar taikomų priemonių, kaip pavyzdžiui kontaktų atsekamumas, realiai nebeturi didelės reikšmės. Mat, tų jau oficialiai diagnozuojamų atvejų yra labai daug, o realūs skaičiai yra gerokai didesni. Stankūnas pažymi, kad į ligonines pateks daugiau žmonių.

"Didelė klaida guostis, kad šiuo metu ligoninėse gydomi tik 332 pacientai. Jau iš pirmo piko žinome, kad hospitalizacijų skaičiaus augimas atsilieka nuo naujų atvejų augimo. Pavyzdžiui, pirmojo piko metu didžiausi naujų atvejų skaičiai buvo fiksuojami kovo paskutinėmis ir balandžio pirmomis dienomis, o hospitalizuotų asmenų skaičius piką buvo pasiekęs balandžio 13-26 d., vidutiniškai 135 hospitalizuoti COVID-19 pacientai. Tad hospitalizuotų pacientų skaičius augs", — pažymi profesorius.

Siekiant susidoroti su susiklosčiusia epidemiologine situacija, Stankūnas siūlo artimiausiu metu, su labai konkrečia ir multidisciplinine mokslininkų bei specialistų pagalba, parengti ir įgyvendinti visuotinio karantino planą.

"Jis (planas – Sputnik) turėtų būti švelnesnis nei buvo pavasaryje, bet tuo pačiu griežtesnis nei dabar yra taikomas. Šis karantinas turėtų būti su aiškia pabaigos data. Ir nuleistomis galvomis turėtume pasakyti, kad jis yra skelbiamas todėl, kad nesugebėjome padaryti savo namų darbų ir pasiruošti antrajam pikui", – siūlo Stankūnas.

Naujausiais duomenimis, per visą laiką Lietuvoje buvo nustatyta beveik 11 tūkstančių COVID-19 atvejų, mirė daugiau nei 135 pacientai.

Pirmadienį 12 iš 60 Lietuvos savivaldybių buvo įvestas karantino režimas. Jis galios dvi savaites, tada valdžios institucijos spręs dėl tolesnių priemonių. Trečiadienį karantinas papildomai bus paskelbtas dar penkiose savivaldybėse, taip pat didžiuosiuose šalies miestuose — Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Dar šia tema
Daugiau nei 20 Lietuvos savivaldybių gyventojai bus tiriami dėl koronaviruso
Lietuvos paštas pakeitė siuntų pristatymo tvarką dėl COVID-19
Ekonomistas papasakojo, kuo skiriasi dėl COVID-19 ištikusi krizė nuo kitų
Rusijoje pasiūlyta, kada galima tikėtis koronaviruso aktyvumo sumažėjimo
Įvardytos pavojingos savarankiško COVID-19 gydymo pasekmės
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Sulaikytas banko padalinį Marijampolėje susprogdinti grasinęs įtariamasis

(atnaujinta 09:31 2020.10.27)
Policijos duomenimis, nusikaltėlis buvo vyras, gimęs 1979 m. Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Marijampolėje sulaikytas vyras, grasinęs susprogdinti banko padalinį, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Pirmadienį apie 14:00 gautas pareiškimas, kad spalio 23-26 dienomis banko darbuotojai susirašinėjimo metu ir skambučiais telefonu iš asmens gavo grasinimus susprogdinti ar kitaip apgadinti banko padalinį, esantį Marijampolėje.

Įtariamasis, gimęs 1979 metais, uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
Marijampolė, policija
Dar šia tema
Rinkimų dieną Lietuvoje pavogta valstybės vėliava
Utenos rajone neblaivus vairuotojas mėgino duoti kyšį policijos pareigūnams
Per savaitę Klaipėdos policija nustatė daugiau nei 250 greičio viršijimo atvejų