Kelias

Rugsėjo 26 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 17:07 2020.09.25)
Rugsėjo 26 dienos horoskopas pataria Svarstyklėms kalbėti apie ateitį, aptarti bendrus planus, dalintis įdomiomis idėjomis, Ožiaragiams — nepasitikėti tais, kas žadės per daug, Vėžiams — spręsti finansinius klausimus, Žuvims — neplanuoti vakarui ypač varginamų darbų

Šią dieną pirmoji dienos pusė bus itin įtempta. Dažnai kils konfliktai, daugelis žmonių nervinsis dėl smulkmenų. Net nuoširdžiai vienas prie kito prisirišę žmonės ginčysis ir reikš vieni kitiems pretenzijas. Bus išbandomas daugybės tiek verslo, tiek asmeninių santykių tvirtumas.

Vakarėjant įvykiai parodys, kad viskas, kas nutiko anksčiau, yra ne daugiau kaip audra stiklinėje vandens. Nerimą pakeis ramybė ir pasitikėjimas savimi, bus galima planuoti rimtus darbus ir svarbius susitikimus.

Avinas (03.21-04.20)

Rytoj dienos pradžia bus sudėtinga. Turėsite ištaisyti kitų žmonių klaidas, prisiimti atsakomybę už kitus. Visa tai privers jus nervintis. Tačiau situacija palaipsniui keisis į gerąją pusę, jums taps lengviau susitvarkyti su daugeliu dalykų. Pavyzdžiui, ryte neverta aptarti finansinių klausimų, tuo labiau juos spręsti. Su pinigais susijusiuose klausimuose lengva padaryti klaidų.

Vakare jūs greitai suprasite, kaip geriausiai elgtis. Laikui bėgant teigiamų tendencijų įtaka didės, o jūs jausitės pastebimai labiau pasitikintys savimi ir ramesni. Galimi įdomūs pasiūlymai, tačiau geriau neskubėkite į juos atsakyti.

Jautis (04.21-05.21)

Rytoj prognozuojama nepalanki diena bendravimui. Daugelis susitikimų bus įtempti labiau nei tikėjotės ir neduos norimų rezultatų. Nepageidautina aptarti klausimus, susijusius su pinigais ar turtu. Vargu ar derybos dėl darbo pakeitimo ar bendradarbiavimo su naujais partneriais pradžios bus sėkmingos.

Jei jums reikia patarimų, klauskite tik žmonių, kuriais pasitikite. Likusiems geriau nežinoti apie tai, su kokiais sunkumais susiduriate ir kokius sprendimus turite priimti artimiausiu metu.

Dvyniai (05.22-06.21)

Rytoj geriau nuo pat ryto nusiteikti kovai. Vargu ar šią dieną lengvai pasieksite puikių rezultatų, tačiau jei įdėsite pastangų, vis tiek pasiseks. Aplinkiniai žmonės greičiausiai labiau trukdys jums, nei padės. Ir darys tai ne tik jums nepalankūs žmonės, bet ir neseni sąjungininkai. Pastarieji specialiai nesukels kliūčių jūsų kelyje, tačiau gali padaryti kažkokių klaidų, dėl kurių nukentėsite jūs.

Šią dieną jūs būsite puikios formos, todėl viskam turėsite pakankamai jėgų ir energijos. Antroji dienos pusė gali būti net turiningesnė nei pirmoji: būtent šis laikas bus ypač dosnus įvairių netikėtumų.

Vėžys (06.22-07.22)

Rytoj diena bus sudėtinga, bet gana sėkminga ir vaisinga. Jūs neskrajosite padebesiais, matysite dalykus realistiškai. Būtent tai padės pasiekti sėkmę ten, kur kitiems nepasisekė. Galimi verslo pasiūlymai. Gali būti, kad žmonės, su kuriais dirbote anksčiau, primins apie save, pasidalins įdomiomis idėjomis ir planais. Bus galimybė investuoti į įdomų verslo projektą.

Ši diena yra labai tinkama finansiniams klausimams spręsti. Savo žinias ir intuiciją panaudosite savo pajamoms padidinti.

Liūtas (07.23-08.23)

Rytoj žadama sėkminga diena. Kils gerų idėjų, naujų planų ir svarbiausia — turėsite energijos ir entuziazmo, reikalingo sumanymams įgyvendinti.

Jūs nesijaudinsite dėl smulkmenų ir teisingai elgsitės. Bet kokie sunkumai ir problemos, kilsiantys šią dieną, greitai praeis.

Galimi malonūs susitikimai, įdomios pažintys. Jūs gerai sugebėsite sutarti su žmonėmis ir daugeliui patiksite. Galima romantiškos istorijos pradžia, kuri bus įdomi ir atliks svarbų vaidmenį jūsų gyvenime. Bus galimybė padėti senam draugui.

Mergelė (08.24-09.22)

Rytoj bus tinkama diena darbui, įskaitant sunkų ir atsakingą darbą. Jūs lengvai rasite sąjungininkų, labai įtakingi žmonės gali stoti į jūsų pusę. Tikėtini sėkmingi sutapimai, dėl kurių sėkmingai užbaigsite svarbius reikalus.

Kai kurie šio ženklo atstovai sudarys gerus sandorius, ras būdą žymiai padidinti pajamas. Santykiai su artimaisiais vystysis darniai. Galite ramiai aptarti klausimus, dėl kurių anksčiau kilo nesutarimų, dėl visko susitarti. Jūs būsite pasirengę palaikyti tuos, kurie jums brangūs. Jie atsakys tuo pačiu.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Rytoj bus nelengva sutelkti dėmesį į darbą: jūsų mintys dažnai bus užimtos tuo, kas neturi nieko bendro su juo. Galimi nesutarimai su kolegomis. Net nedidelis ginčas gali baigtis konfliktu, jei laiku nenusileisite. Santykiai su ilgalaikiais partneriais gali pasikeisti ir jūs jausite, kad jumis mažiau tikima.

Asmeniniame gyvenime vargu ar kils rimtų problemų, artimi žmonės palaikys jus viskame. Ši diena tinkama kalbėti apie ateitį, aptarti bendrus planus, keistis įdomiomis idėjomis.

Skorpionas (10.23-11.21)

Rytoj diena puikiai tiks išspręsti daugelį sudėtingų klausimų. Jūs sugebėsite suprasti dviprasmišką situaciją, susikaupti ir pastebėti visas detales, kurios gali būti svarbios. Nereikia skubėti, o prieš atlikdami bet kokį veiksmą, geriau viską apgalvokite ir viską pasverkite.

Verslo santykiai vystysis harmoningai, bendraminčiai dažnai jus supras iš pusės sakinio. Šiek tiek sunkiau pavyks rasti bendrą kalbą su artimais žmonėmis, čia galimi nesusipratimai ir abipusės pretenzijos. Geriau neaptarti svarbių klausimų, nes tokie pokalbiai gali baigtis rimtu kivirču.

Šaulys (11.22-12.21)

Rytoj bus sunku sutelkti dėmesį į darbus. Daug energijos atims rūpesčiai, kurių tikrosios priežasties jūs galite ir nežinoti.

Kino juosta
© Photo : из архива Госфильмофонда России

Dažniau nei įprastai jūs mintimis grįšite prie kai kurių nemalonių praeities įvykių, prisiminsite klaidas, kurias ištaisyti jau per vėlu. Nusiteikite teigiamai, pabandykite skirti daugiau dėmesio tam, kas vyksta aplink, ir rasite būdą pakeisti situaciją į gerąją pusę. Šią dieną netikėtai jums padės seni varžovai. Jūs mokysitės iš jų patirties.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Rytoj dienos pradžia bus palanki. Šis laikas gerai tiks darbui, ypač jei jam reikia kūrybiškumo, fantazijos ir išradingumo. Ten, kur kitus lydėjo nesėkmė, jūs sugebėsite priimti netradicinius sprendimus ir pasiekti sėkmę.

Antroje dienos pusėje patariame būti išrankesniu bendravimo metu. Šiuo metu galite pritraukti žmones, kurių ketinimai nepasižymi sąžiningumu. Nepasitikėkite tais, kas žadės per daug, ir patys neskubėkite prisiimti jokių įsipareigojimų: galite būti įstumti į spąstus.

Vandenis (01.21-02.19)

Rytoj jūsų lauks lengva, palanki diena. Bus galimybė gerai praleisti laiką, aplankyti keletą neįprastų vietų. Jei vyksite į viešus renginius, tikrai atsidursite dėmesio centre ir džiaugsitės tuo. Galimos ir pažintys, kurios gali įgauti romantišką tęsinį. Jūs būsite žavingi, daugeliui žmonių patiksite, o kai kurie net gali įsimylėti iš pirmo žvilgsnio.

Šią dieną bus nesunku užbaigti anksčiau pradėtus darbus. Su daugeliu dalykų susitvarkysite net geriau, nei tikėjotės, ir maloniai nustebinsite aplinkinius savo pasiekimais.

Žuvys (02.20-03.20)

Rytoj jus jaudins daugybė dalykų, tai trukdys ramiai užbaigti pradėtus darbus. Dažniau nei įprastai, kai atitrūksite nuo darbo, rizikuosite suklysti. Laimei, šalia bus žmogus, kuris padės jums klaidų išvengti.

Nepageidautina priimti sprendimus, susijusius su pinigais ar turtu: tokiais klausimais intuicija gali jus nuvilti. Bet ja galite pasikliauti viskame, kas liečia jūsų asmeninį gyvenimą.

Pirmoji dienos pusė bus kupina įvykių, o antroji bus ramesnė ir suteiks galimybę atgauti jėgas. Geriau neplanuoti vakarui ypač varginamų darbų.

Tegai:
horoskopas
Mėlyna vėliava su JT emblema, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: spalio 24-osios šventės

(atnaujinta 18:18 2020.10.23)
Nuo spalio 24 dienos iki metų galo lieka 68 dienos, dienos ilgis — 09 val. 56 min.

Spalio 24 yra 297-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 298-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 68 dienos.

2020 metų spalio 24 dieną saulė teka 08:05, leidžiasi 18:01, dienos ilgis — 09 val. 56 min.

Jungtinių tautų organizacijos diena

1945 metų spalio 24 dieną buvo įkurta Jungtinių tautų organizacija. Tuomet organizacija turėjo 51 šalį narę. Šiuo metu organizacijos veikloje dalyvauja bemaž visos pasaulio šalys. Organizacija buvo įkurta po II-ojo pasaulinio karo, būtent todėl pagrindinis Jungtinių tautų organizacijos tikslas — bendradarbiaujant palaikyti pasaulyje taiką ir teikti humanitarinę pagalbą.

Šią dieną pasaulyje rengiamos konferencijos, parodos, kuriose pristatomi Jungtinių tautų organizacijos pasiekimai. 1971 metais Generalinė asamblėja paskatino šią dieną minėti visose šalyse, kurios yra Jungtinių tautų organizacijos narės.

Pasaulinė informacinių technologijų plėtros diena

1972 metais Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 24-ąją Pasauline informacinių technologijų plėtros diena. Šios dienos tikslas — informuoti visuomenę apie technologines naujienas, didinti vadinamąjį technologinį raštingumą, spręsti informacinių technologijų plėtros problemas.

Šiuo metu nešiojamieji kompiuteriai užvaldo vartotojų namus — šį įrenginį naudoja 84 proc. lietuvių. Dažniausiai nešiojamus kompiuterius lietuviai pasitelkia darbui namuose arba pramogoms – skaityti naujienoms ir pirkti prekėms internetu, o mažiausiai — žaisti kompiuteriniams žaidimams.

Lietuviai įsigytus nešiojamus kompiuterius naudoja ypač aktyviai – beveik 70 proc. apklaustųjų teigė, kad tai daro dažniau nei kartą per dieną.

Spalio 24 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams >>

Lietuvoje 1994 metais buvo įkurta asociacija "Infobalt", kuri tais pačiais metais surengė informacinių technologijų parodą "Infobalt 1994". Asociacijos narės — Lietuvos informacinių technologijų ir telekomunikacijų įmonės, nuolat dalyvavusios kasmetinėje parodoje. Paroda būdavo rengiama spalio pabaigoje, neveltui ir Pasaulinės informacinių technologijų plėtros dienos metu. Deja, nuo 2009 metų parodos reikšmė susilpnėjo.

Tarptautinė klimato kaitos diena

Spalio 24-ąją pasaulyje rengiama akcija, siekiant mažinti šiltnamio dujų koncentraciją, anglies dioksido kiekį nuo dabartinio rodiklio 387 (milijoninių dalelių) iki 350. Mokslininkų (Dr. James Hansen, Dr. Karl-Henrik Robèr, David Suzuki PhD) skaičiavimais, viršijus 350 ribą, Žemėje esančiai gyvybei gresia pavojus. Deja, šiuo metu ši riba jau viršyta ir toliau didėja.

Tarptautinės klimato kaitos dienos proga visose pasaulio šalyse rengiama akcija, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitą, skatinti kurti ir naudoti modernias technologijas, padėsiančias stabdyti žalingų dujų koncentraciją, keisti neatsakingo vartojimo įpročius.

Žmonės, įsitraukę į klimato kaitos akciją stengiasi tausoti vandens ir elektros išteklius, kuo rečiau važinėti automobiliais, keičiant juos į dviračius.

Šią dieną gimė tokie garsus lietuviai kaip gydytojas, knygnešys, spaudos darbuotojas, istorikas Stasys Matulaitis, Petras Variakojis — Lietuvos agronomas, pramonininkas, visuomenės veikėjas; Gustavas Juozupaitis, Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjas, ekonomistas, poetas; Vincas Laurynaitis — Lietuvos literatūrologas, humanitarinių mokslų daktaras; Vladas Budreckas, kunigas, vargonininkas, pedagogas, chorvedys, kompozitorius.

Savo vardadienius šiandien švenčia Audra, Daubara, Daubaras, Daubarė, Dauga, Daugailas, Daugė, Gilbertas, Rapolas, Švitrigailė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Ligoninė

"Pavasarį buvo tik mokymai": gydytojas įvertino situaciją su COVID-19 Lietuvoje

(atnaujinta 18:50 2020.10.23)
Pasak Kasiulevičiaus, Užkrečiamųjų ligų centre jau yra labai daug pacientų, sergančių koronavirusu, o gydytojų paprasčiausiai nepakanka

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Vilniaus universiteto profesorius, Santaros klinikų gydytojas Vytautas Kasiulevičius atsakė į vartotojų komentarus, kas jam "moka" už informacijos paskelbimą Facebook paskyroje.

Kasiulevičius prie įrašo pridėjo komentaro, kuriame vienas vartotojas klausia, kas moka profesoriui už informacijos platinimą, nuotrauką. Anot vartotojo, jis neginčija paskelbtos informacijos tikslumo, tačiau jaudinasi, kad iki pandemijos niekas nepažinojo profesoriaus, o dabar jis yra toks pat garsus kaip Lietuvos ministrai bei politikai.

"Kadangi žmogus korektiškai paklausė, tai korektiškai ir atsakau — niekas man nemoka už informacijos skleidimą. <....> Žurnalistai žino, kad aš jiems nekeliu telefono. O tai, kad jie skelbia mano fb įrašus, tai negaliu uždrausti. Galėtų bent palaukti, kol pabaigsiu rašyti. Būkite ramūs. Kasiulevičius niekada neis į jokią politiką ir į jokius ministrus. Nežinau, kiek reikia turėti keisto noro maudytis purvo voniose", — pasakė gydytojas.

Jis pažymėjo, kad jam rūpi tik vienas dalykas — jis nežino, kaip "susikaupti ir dar sykį pakviesti gydytojus rezidentus vėl gelbėti Santaros klinikas", nes Užkrečiamųjų ligų centre jau pilna pacientų, sergančių COVID-19, o skubiai formuojami skyriai reikalauja darbo rankų.

"Aš esu ramus, nes valdžiai, ketinantiems būti valdžia ir visuomenei visą pavasarį ir vasarą sakiau — ruoškitės rudeniui ! Bet Lietuva baruose ir naktiniuose klubuose linksminasi toliau, o valdžia išmintingai patylės iki pirmadienio", — pasiskundė Kasiulevičius.

Jis pabrėžė, kad pavasarį susiklosčiusi epidemiologinė situacija priminė mokymus, o dabar viskas jau rimta.

Pastaruoju metu Lietuva reguliariai fiksuoja naujų koronaviruso atvejų per dieną rekordus. COVID-19 atvejų skaičius per visą laiką viršijo 9,1 tūkst., mirė 126 žmonės.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 41,6 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,14 milijono žmonių mirė.

Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Gydytojas palygino COVID-19 situaciją Lietuvoje su tuo, kas vyksta Vokietijoje
Kasiulevičius priminė COVID-19 neigimo pasekmes
Naujas COVID-19 atvejų rekordas Lietuvoje — dar ne riba, pareiškė gydytojas
Profesorius Stankūnas mano, kad naujas karantinas Lietuvoje visai įmanomas