Авокадо, архивное фото

Įvardyti produktai kovai su plaukų slinkimu

(atnaujinta 10:53 2020.09.26)
Dietologo teigimu, plaukų augimą gali paskatinti subalansuota dieta su tinkamomis maistinėmis medžiagomis

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Mitybos specialistas Rajanas Ramanas (Ryan Raman) įvardijo maisto produktus, kurie gali sulėtinti plaukų slinkimą. Apie tai praneša "Express".

Pasak jo, ypač naudingas yra avokadas. Specialistas pažymėjo, kad vien viename vaisiuje yra apie 20 procentų paros normos vitamino E, kuris apsaugo galvos odą.

Norint išvengti nuplikimo, dietologas taip pat patarė į racioną įtraukti batatą. Ši daržovė yra vertingas beta-karoteno šaltinis ir gali pagreitinti plaukų augimą.

"Subalansuota dieta su tinkamomis maistinėmis medžiagomis skatina plaukų augimą, ypač jei plaukai nuslinko dėl netinkamos mitybos", — apibendrino gydytojas.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (38)
Dar šia tema
Tik ne į tuščią skrandį. Ekspertai įvardijo netikėtą obuolių žalą  
Dešimt teiginių apie genetiką: kas paveldima, o kas ne
Kas nutinka organizmui valgant riešutus?
Mokslininkai: plaukų dažai padidina krūties vėžio riziką
Lietuvos kariuomenės kariai

NVSC specialistams padės Lietuvos kariuomenės kariai

(atnaujinta 13:11 2020.10.23)
Daugiau kaip 30 savanorių pajėgų karių atliks pirminės atvejų apklausos procedūras ir suves duomenis į sistemas

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos kariuomenė, gavusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovybės prašymą pasitelkti karius į pagalbą, aktyvavo Taikos meto užduočių operacines pajėgas.

Planuojama pasitelkti 33 Krašto apsaugos savanorių pajėgų karius iš Didžiosios Kovos apygardos 8-os rinktinės Vilniuje.

Šiuo metu kariai ruošiasi padėti centro specialistams atlikti pirminės atvejų apklausos procedūras ir suvesti duomenis į sistemas.

"Tokia pagalba leis NVSC specialistams leis visą dėmesį skirti protrūkių valdymui, duomenų analizavimui, prevencinių priemonių organizavimui ir kitoms savo funkcijoms užtikrinti", — teigama NVSC pranešime.

Dvi artimiausias dienas šie kariai bus apmokomi, o nuo šio šeštadienio 8 val. prasidės praktinis darbas, kurio metu su kariais kartu dirbs paskirtas koordinatorius padėsiantis teoriškai ir praktiškai atlikti jiems paskirtas užduotis, bei teiks rekomendacijas dėl vidaus darbo procedūrų atlikimo.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktoriaus Roberto Petraičio, Lietuvos kariuomenės pajėgos šiuo metu yra reikalingos tam, kad, augant atvejų skaičiui, ir toliau būtų galima užtikrinti savalaikę ir kokybišką epidemiologinę diagnostiką.

"Šiuo metu didžiausią dėmesį ir resursus skiriame užsikrėtusių asmenų apklausimui, jų kontaktų nustatymui, kad užkirstume kelią infekcijai toliau plisti. Tai mūsų specialistų pagrindinis prioritetas. Vertiname Lietuvos kariuomenės pagalbą, neabejojame, kad jų indėlis leis užtikrinti, jog su užsikrėtusiais žmonėmis bus susisiekta operatyviau, greičiau informuoti galimai rizikingą sąlytį turėję žmonės", — sako Petraitis.

NVSC Vilniaus departamento direktorės, NVSC darbuotojų profesinės sąjungos vadovės Rolandos Lingienės teigimu, šiuo metu kiekvienos papildomos darbo rankos, siekiant atsekti užsikrėtimo grandines, identifikuoti infekcijos šaltinį ir jį izoliuoti, taip užkertant kelią infekcijai toliau plisti, yra aukso vertės.

"Matome augančius skaičius, susirūpinimą keliančias tendencijas. Su turimais žmogiškaisiais ištekliais, kaip jau įrodėme, galime padaryti daug, bet ne tiek, kiek užsikrėtimo atvejus skaičiuojant ne dešimtimis, o šimtais, reikia. Tad visų kolegų vardu dėkoju šalies vadovui už telkiančią lyderystę, kuri kaip niekad reikalinga, o Lietuvos kariuomenės atstovams — už greitą reakciją į pagalbos prašymą, pajėgų mobilizavimą, geranoriškumą", — sako Lingienė.

Nuo pandemijos pradžios patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms Lietuvoje siekia 9104. Sergančių žmonių skaičius yra 4956. Iki šiol nuo koronaviruso mirė 126 žmonės. Per praėjusią parą Lietuvoje koronavirusas nustatytas dar 442 žmonėms.

Nuo spalio 26 dienos karantinas skelbiamas Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse. Taip pat pratęsiamas karantinas Raseinių rajono savivaldybėje.

Tegai:
kariai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Veryga apie augančius COVID-19 skaičius: situacija blogėja labai greitai
Šalies gyventojams priminta, kaip elgtis susirgus COVID-19
Vilniaus savivaldybė pažadėjo padėti sostinės medikams
 COVID-19

Rekordiniai COVID-19 skaičiai: infekcija plinta ligoninėse, mokyklose ir įmonėse

(atnaujinta 13:10 2020.10.23)
Daugėja atvejų Vilniaus apskrityje — vien per praėjusią parą registruota daugiau kaip 200 užsikrėtimų

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti rekordiniai 442 koronavirusinės infekcijos atvejai, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Nuo pandemijos pradžios patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms Lietuvoje siekia 9104. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius yra 4956.

NVSC duomenimis, vien Vilniaus apskrityje per vakar parą registruota 215 naujų atvejų. Dar 72 atvejų registruota Kauno apskrityje, 45 Klaipėdos, 41 Šiaulių apskirtyse. 25 COVID-19 atvejų Panevėžio, 24 Telšių, 10 Marijampolės, 7 Tauragės ir 3 Utenos apskrityse. 

4 registruoti atvjai įvežtiniai: 2 Norvegijos, po 1 — iš Rusijos ir Nyderlandų. 95 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Vilniaus apskrityje — vis daugiau atvejų

Vilniaus apskrityje 4 atvejai siejami su protrūkiu Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centre.

Taip pat Vilniaus apskrityje praėjusią parą fiksuoti atvejai, siejami su protrūkiais ugdymo įstaigose. 5 atvejai, vertinama, yra susiję su protrūkiu Vilniaus Maironio progimnazijoje, kur vyko krepšinio varžybos, dar 4 atvejai — su Švenčionių rajono Pabradės "Žeimenos" gimnazija. Dar 4 atvejai, kaip nustatyta epidemiologinių tyrimų metu, siejami su protrūkiu Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje, 3 — su protrūkiu lopšelyje-darželyje "Žemyna", 2 — su Sostinės krepšinio mokykla, 1 — su darželiu "Gėlynas".

Dar 2 atvejai Vilniaus apskrityje siejami su protrūkiu chore "Belcanto", 1 — su protrūkiu chore "Vilija". Taip pat 1 Vilniaus apskrityje registruotas atvejis, vertinama, yra susijęs su atvejais Kalėjimų departamente, dar 1 — su protrūkiu "Regitroje".

Be to, praėjusią parą fiksuoti 4 koronaviruos atvejai, siejami su šeimos švente, vykusia viename iš sostinės restoranų.

Protrūkiai ligoninėse ir mokyklose

3 atvejai Kauno apskrityje yra susiję su protrūkiu Kėdainių rajono savivaldybėje, 1 — su protrūkiu Kaišiadorių socialinių paslaugų centru.

5 atvejai, registruoti vakar, siejami su protrūkiais Kauno klinikų padaliniuose, dar 2 — su protrūkiu Kauno rajono Vilkijos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje, 1 — su protrūkiu Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centre. Taip pat 2 koronaviruso atvejai registruoti Prienų ligoninės darbuotojams.

2 atvejai, patvirtini Kauno apskrityje vakar, yra susiję su protrūkiu Vilkijos žemės ūkio mokykloje, 3 — siejami su Kauno Vaišvydavos pagrindinė mokykla, 2 — su Kauno sporto mokykla "Baltų ainiai", 2 — Prienų rajono Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija, 1 — su Garliavos Jonučių progimnazija.

Dar 3 atvejai Kauno apskrityje, vertinama, yra susiję su prekybos miestelio "Urmas" statybos skyriumi, 5 — su atvejais įmonėje "Degmeda".

Šiaulių apskrityje 10 atvejų siejama su protrūkiu Kelmės ligoninėje — infekcija patvirtinta 7 Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus darbuotojams, 1-am Slaugos ir palaikomojo skyriaus darbuotojui ir 2-iem ligoninės administracijos darbuotojams. Asmenys tirti profilaktiškai.

Taip pat Šiaulių apskrityje vakar registruoti 4 COVID-19 atvejai, siejami su protrūkiu įmonėje "Frilux".

5 atvejai Klaipėdos apskrityje siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje, 3 — su Klaipėdos miesto poliklinika, 1 — su Klaipėdos Respublikinės ligoninės Skuodo filialu.

Taip pat 4 atvejai, registruoti Klaipėdos apskrityje, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiu Skuodo rajono Lenkimų miestelyje. Dar 2 atvejai siejami su židiniu Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre.

Taip pat registruotas naujas židinys Šilutės rajono savivaldybės administracijoje — čia infekcija vakar patvirtina 2-iem darbuotojams.

6 atvejai, patvirtini praėjusią parą Panevėžio apskrityje, siejami su protrūkiu Pasvalio policijos komisariate, 1 atvejis — su protrūkiu Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje (pacientas).

3 atvejai Telšių apskrityje siejami su protrūkiais įmonėje "Baltic food partners", 1 atvejis siejamas su protrūkiu Klaipėdos kolegijoje.

Marijampolės apskrityje 2 koronaviruso atvejai, vertinama, yra susiję su protrūkiu Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose, asmenys yra gyventojai. Iš viso registruoti 56 susiję atvejai, iš kurių 37 yra gyventojai ir 19 darbuotojų.

Dar 1 atvejis Marijampolės apskrityje siejamas su protrūkiu Kazlų Rūdos socialinės paramos centre.

Tauragės apskrityje 1 infekcijos atvejis siejamas su protrūkiu Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione.

Lietuvoje — 126-oji mirtis nuo koronaviruso

NVSC praneša, kad praėjusią parą Lietuvoje registruotas 126-asis mirties dėl COVID-19 atvejis.

Mirusysis — Šiaulių apskrities gyventojas. Asmuo priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 22 d. Epidemiologinės diagnostikos metu specialistams nepavyko nustatyti žmogaus užsikrėtimo aplinkybių.

Taip pat vakarykštę parą patvirtinti 6 mirties atvejai (5 Šiaulių apskrityje ir 1 Telšių apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

Tegai:
COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Veryga apie augančius COVID-19 skaičius: situacija blogėja labai greitai
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Šalies gyventojams priminta, kaip elgtis susirgus COVID-19