Vilnius

Vilniaus miestas pasiruošęs antrai koronaviruso bangai, pareiškė Šimašius

(atnaujinta 11:58 2020.09.28)
Pranešta, kad pirmam savivaldybės darbuotojui patvirtintas teigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė pasiruošė antrai COVID-19 bangai, savo Facebook paskyroje pranešė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

"Rudenį pasitikome žinojimu, kad antra koronaviruso banga neišvengiama ir neabejotinai turės įtakos tiek Vilniaus gyvenimui, tiek ir savivaldybės darbui." — rašė meras.

Pasak Šimašiaus, tam buvo ruoštasi — patvirtintas veiksmų planas, kaip reiktų reaguoti, kai bus nustatytas pirmas COVID-19 atvejis kolektyve.

Taip pat jis pranešė, kad šį savaitgalį planą teko aktyvuoti. Pirmam savivaldybės darbuotojui patvirtintas teigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas.

"Informacija operatyviai perduota NVSC. Tik savaitgaliais, ir toliau augant užsikrėtimų skaičiui šalyje, centras, pasirodo, nedirba — turiu vilties, kad anksčiau ar vėliau sureaguos. Būtų geriau anksčiau, žinoma. Patys savaitgalį dirbome — atlikta dezinfekcija tiek kabineto, tiek bendro naudojimo patalpų ir liftų." — pabrėžė Vilniaus meras.

Taip pat Šimašius pareiškė, kad darbuotojas neturėjo daug kontaktų, pats atsakingai įvertinęs situaciją saviizoliavosi ir iškart informavo vadovus apie gautus tyrimo rezultatus.

Visi kontaktai nustatyti, pabrėžiama, kad Šimašius su šiuo darbuotoju kontakto neturėjo.

Be to, jis paragino vilniečius sugrįžti prie aktyvesnio higienos taisyklių laikymosi.

Tegai:
Remigijus Šimašius, koronavirusas, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1459)
Dar šia tema
Kuriant vakciną Gamalėjaus centre įvyko kibernetinės atakos  
Per praėjusią parą Kauno apskrityje buvo užfiksuotos dvi mirtys nuo COVID-19
Savanore vakcinos nuo COVID-19 tyrimams tapo 81-erių Maskvos gyventoja
Popiežius Pranciškus, archyvinė nuotrauka

Popiežius Pranciškus šią savaitę keliaus į Iraką

(atnaujinta 18:34 2021.03.03)
Pranciškus taip pat prisiminė, kad dar popiežius Jonas Paulius II ketino aplankyti Iraką, tačiau jam to padaryti nepavyko

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Popiežius Pranciškus patvirtino, kad penktadienį vyks į apaštalinę kelionę Irake, nepaisant sunkios padėties šioje Vidurio Rytų šalyje, pranešė Vatikano spaudos tarnyba.

"Poryt (t. y. penktadienį) išvykstu į trijų dienų piligrimystę į Iraką. Jau seniai trokštu susitikti su tiek daug kentėjusia irakiečių tauta, aplankyti kenčiančią Bažnyčią Abraomo žemėje. Kartu su kitais religijų lyderiais žengsime dar vieną žingsnį tikinčiųjų brolybės keliu", — trečiadienį, per tradicinę bendrą audienciją Vatikano apaštališkojoje bibliotekoje, sakė pontifikas.

Popiežius Pranciškus paprašė tikinčiųjų palydėti jo kelionę malda, kad ji duotų laukiamų vaisių. Jis taip pat prisiminė, kad popiežius Jonas Paulius II ketino aplankyti Iraką, tačiau jam to padaryti nepavyko.

"Irakiečių tauta mūsų laukia, ji laukė šv. Jono Pauliaus II, bet jam buvo uždrausta atvykti. Negalima antrą kartą nuvilti tautos. Melskime, kad šis vizitas atneštų gera", — pasakė popiežius.

Gruodžio pradžioje Šventasis Sostas paskelbė, kad popiežius Pranciškus kovo 5–8 dienomis atliks apaštalinę kelionę į Iraką. Kelionės metu jis aplankys Bagdadą, Nadžafą, Ūro lygumą, susijusią su Abraomo atminimu, taip pat Erbilio, Mosulo ir Karakošo miestus.

Sausio mėnesį interviu Italijos televizijos kanalui "Canale 5" popiežius Pranciškus sakė, kad dėl COVID-19 pandemijos jis buvo priverstas atšaukti daugybę tarptautinių vizitų ir teigė, kad nėra visiškai tikras, ar jo kelionė į Iraką įvyks.

Praėjusį savaitgalį paaiškėjo, kad apaštališkasis nuncijus (Vatikano ambasadorius) Irake Mitja Leskovar užsikrėtė koronaviruso infekcija. Jis ir kiti Bagdado nunciatūros nariai šiuo metu izoliuojasi. Tačiau tai neturėtų paveikti popiežiaus vizito programos.

Tegai:
Irakas, bažnyčia, Popiežius Pranciškus, popiežius
BMW

SAM atsisako BMW automobilio, kurio išlaikymas kasmet kainavo daugiau nei 14 tūkst. eurų

(atnaujinta 18:26 2021.03.03)
Nuo šiol ministras Arūnas Dulkys naudosis savo transporto priemone. Be atsisakomo BMW, ministerija turi tris VW PASSAT automobilius ir paspirtukus

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija atsisako tarnybinio BMW automobilio, kurio išlaikymas kasmet pareikalaudavo daugiau nei 14 tūkst. eurų, praneša spaudos tarnyba.

Stiklių gatvė
© Sputnik / Владислав Адамовский

Ministerijos nuomos pagrindais naudotas BMW automobilis grąžinamas UAB "Vilniaus autoūkis". Pranešama, kad sprendimas priimtas, įvertinus transporto priemonės poreikį ir siekiant racionaliai tvarkyti valstybės lėšas.

Anksčiau šiuo automobiliu galėjo naudotis ministras ir vadovybės nariai. Nuo šiol ministras Arūnas Dulkys naudosis savo transporto priemone.

Be atsisakomo BMW, ministerija turi tris VW PASSAT automobilius, kuriais naudojasi ministerijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis. Dėl jų tolesnio poreikio dar diskutuojama.

Ministerijai per metus išlaikyti autoūkį vidutiniškai kainuodavo apie 27 tūkst. eurų. Konkrečiai BMW automobilio išlaikymas kasmet pareikalaudavo daugiau nei 14 tūkst. eurų.

Taip pat, ministerija palaiko fizinio aktyvumo ir judėjimo svarbos idėją ir skatina savo darbuotojus rinktis viešąjį transportą arba naudotis ekologiškesnėmis ir sveikesnėmis transporto priemonėmis, be to ministerijos darbuotojai gali darbo reikmėms naudoti tris elektrinius paspirtukus.

Tegai:
BMW
Dar šia tema
Dulkys užsiminė apie tuščius vakcinų sandėlius
SAM: atnaujinta į gydymo įstaigas vykstančių asmenų testavimo dėl COVID-19 tvarka
"Linava" prašo valdžios institucijų paskiepyti vairuotojus nuo koronaviruso