Kelias, archyvinė nuotrauka

Rugsėjo 29 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:22 2020.09.28)
Pirmoji dienos pusė bus sunki. Šiuo metu gali paaštrėti daugelis ilgalaikių nesutarimų, gali pablogėti santykiai su žmonėmis, kuriuos anksčiau puikiai supratote

Konkurencinė kova tampa ypač aštri, o kartais naudojami nesąžiningi metodai. Dalyvavimas bendruose projektuose dažnai atneša daugiau įspūdžių, o ne realios naudos. Palaipsniui teigiamų tendencijų įtaka didėja, antroji dienos pusė bus daug ramesnė nei pirmoji. 

Avinas (03.21-04.20)

Artėja palankus laikotarpis, jau šiandien galite pradėti sudėtingą projektą, ieškoti bendraminčių ir sąjungininkų. Derybos bus sėkmingos.

Verta apsilankyti seminaruose, paskaitose ir kituose renginiuose, kur galite sužinoti ką nors naujo. Po pietų patartina sumažinti fizinį aktyvumą.

Jautis (04.21-05.21)

Jūsų lauks nerami ir prieštaringa diena. Padėtis dažnai keisis, atsiras priežasčių ir džiaugsmui, ir susijaudinimui, ir širdgėlai. Nepaisant to, jūs išlaikysite savitvardą, nepasiduosite emocijoms ir visame, ką darysite, vadovausitės sveiku protu. Toks požiūris leis išspręsti daugelį problemų, ir dažnai jūs jas išspręsite greičiau, nei tikėjotės.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Palanki diena studijoms ir žinių kaupimui. Aplink jus yra žmonės, kurių patirtis gali būti naudinga; nedvejodami užduokite jiems klausimus. Verslo srityje atsiveria naujos perspektyvos. Stenkitės įvykdyti anksčiau duotus pažadus.

Antroji dienos pusė turėtų būti praleista atsipalaidavus ir išvengiant perkrovos.

Vėžys (06.22-07.22)

Palanki ir vaisinga diena. Jūs jausite jėgų ir energijos antplūdį, suprasite, kur jums gali pasisekti. Intuicija padės išvengti darbo problemų ir priimti teisingus sprendimus. Gali būti, kad jus palaikys žmonės, iš kurių nieko panašaus nesitikėjote. 

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Užteks laiko šeimos reikalams ir bendravimui su artimaisiais ir draugais.

Liūtas (07.23-08.23)

Geriau neskubėkite. Pirmoje dienos pusėje galimi sunkumai ir nesusipratimai. Neatmetami nesutarimai darbe ir šeimoje, pasiekti kompromisą nebus lengva. 

Popietę galima imtis iniciatyvos versle, pasidalinti savo idėjomis ir planais. Tai tinkamas laikas susitikti su draugais ir bendraminčiais. 

Mergelė (08.24-09.22) 

Diena gana sunki. Turite priimti svarbius sprendimus. Reikia susikaupti, mokytis ir apgalvoti esamą situaciją.

Asmeniniuose santykiuose gali kilti nesusipratimų: ne visada pavyksta teisingai įvertinti tiek savo, tiek kitų žmonių veiksmus. Bet kokiu atveju, geriau neskubėti priimti sprendimų.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Galimos problemos darbe. Žmonės, kuriais tikėjote, gali nuvilti. Tačiau yra galimybė rasti naujų sąjungininkų. Šiandien jūs galite daugelį sudominti savo idėjomis ir planais.

Naujos pažintys žada būti malonios. Optimizmas ir pasitikėjimas savimi padės rasti naujų bendraminčių.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Diena bus ne pati palankiausia, tačiau turėsite pakankamai jėgų ir energijos įveikti visus sunkumus. Žmonės dažniau nei įprastai kreipsis į jus pagalbos. Kartais jums teks daryti visiškai ne tai, ką norisi, tačiau jūs būsite įsitikinę: norint pasiekti tikslą, verta sunkiai padirbėti.

Turėtumėte būti atsargūs kelionių, ypač nesuplanuotų, metu. Galimi nedideli nemalonūs incidentai.

Šaulys (11.22-12.21) 

Diena palanki savarankiškam darbui. Jums tikrai pasiseks tuose reikaluose, į kuriuos sutelksite dėmesį, galėsite suprasti painias ir dviprasmiškas situacijas. Vargu ar pavyks sulaukti svaiginamos sėkmės, tačiau apskritai būsite patenkinti susiklosčiusiomis aplinkybėmis.

Mėlynės
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Bus galimybė išmokti ko nors naujo. Nepraleiskite jos: gauta informacija greitai pravers. Seni pažįstami primins apie save, bus galimybė atkurti kai kuriuos senus ryšius.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Šiai dienai geriau neplanuoti sunkių ir varginamų užduočių. Santykiai su kolegomis ir draugais gali pablogėti, o juos atkurti reikės daug laiko. 

Finansinė padėtis palanki, bus galimybė gerokai papildyti savo biudžetą, sudaryti pelningus sandorius. Gali būti, kad pinigus gausite iš netikėto šaltinio.

Vandenis (01.21-02.19)

Svarbu išlaikyti ramybę; tai yra vienintelis būdas pasiekti sėkmę. Galimi nedideli nesutarimai darbe ir namuose. Bendravimas su artimaisiais gali būti kiek sunkesnis nei įprastai. 

Neatmetami netikėti susitikimai su kažkada jums svarbiais žmonėmis. Bus galimybė atkurti santykius, tačiau vargu ar to norėsite. 

Žuvys (02.20-03.20) 

Jūsų kelyje kyla rimtų kliūčių. Norėdami pasiekti sėkmę, turite daug dirbti. Galimi finansiniai nuostoliai. Šią dieną neturėtumėte priimti sprendimų dėl pinigų ir turto.

Saugokitės sukčių ir apgavikų. Deja, dabar esate linkę pasitikėti žmonėmis, kurie to visai nenusipelno.

Tegai:
horoskopas
Vyras su peiliu

Jonavos rajone teisiamas peiliu pareigūnę užpuolęs vyras

(atnaujinta 10:30 2020.10.23)
Policijos pareigūnams atliekant neblaivaus jonaviečio, pristatyto komisariatą dėl padaryto pažeidimo, apžiūrą, vaikinas pasipriešino jų veiksmams ir smogė peiliu vyriausiajai patrulei į kaklo sritį

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Kauno apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje 23 metų jonavietis kaltinamas pasipriešinimu policijos pareigūnams ir pasikėsinimu nužudyti, praneša generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų liepos pabaigoje kaltinamasis buvo neblaivus pristatytas į Jonavos rajono policijos komisariatą dėl galimai padaryto administracinio pažeidimo. Policijos pareigūnams atliekant jo apžiūrą, vaikinas pasipriešino jų veiksmams ir, išsitraukęs už nugaros slėptą peilį, smogė juo vyriausiajai patrulei į kaklo sritį.

Pažymima, jog greitai sureagavusi pareigūnė išvengė mirtimi galėjusio pasibaigti dūrio.

Tyrimo duomenimis, jonavietis savo kaltę pripažįsta tik iš dalies ir teigia, kad pareigūnės nužudyti jis neketino.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Tas kas pasikėsino nužudyti dėl nukentėjusio asmens tarnybos ar piliečio pareigų vykdymo baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Tegai:
Lietuva, Jonava
Dar šia tema
Jonavos rajone sulaikytasis peiliu puolė policijos pareigūnę
Klaipėdoje nežinomas asmuo užpuolė peiliu moterį jos pačios bute
Kaune moteris peiliu užpuolė policininką
Girtas vairuotojas, archyvinė nuotrauka

Vilniaus rajone sulaikytas girtas saviizoliacijos tvarką pažeidęs vairuotojas

(atnaujinta 09:57 2020.10.23)
Pusantros promilės įpūtęs vairuotojas neseniai lankėsi Baltarusijoje, todėl gavo baudą ir už saviizoliacijos pažeidimą

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Pasieniečiai sulaikė girtą saviizoliacijos tvarką pažeidusį vairuotoją, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Ketvirtadienio vakarą VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Kenos pasienio užkardos pareigūnai Vilniaus rajono Šulgių kaimo prieigose patikrinti sustabdė automobilį "VW Passat" baltarusiškais numeriais. Vos pažvelgę į vairuotoją pasieniečiai suprato — 53-ejų Vilniaus rajono gyventojas vairuoja apsvaigęs nuo alkoholio.

Vyras kalbėjo nerišliai, išlaipintas iš automobilio svirduliavo, nuo jo sklido alkoholio tvaikas. Pasieniečiai taip pat išsiaiškino, kad šis vairuotojas neseniai lankėsi Baltarusijoje, todėl turėjo iš jos grįžęs izoliuotis. Šios tvarkos jis nepaisė ir išvykęs iš namų pažeidė 14-os dienų jam paskirtą privalomos saviizoliacijos nurodymą.

VSAT pareigūnai Vilniaus rajono gyventoją sulaikė ir iškvietė policininkus. Šie vairuotojui nustatė 1,49 prom. girtumą. Už saviizoliacijos pažeidimą pasieniečiai vyrui skyrė 250 eurų baudą.

Pažeidėją ir jo mašiną VSAT pareigūnai perdavė policininkams, kurie tiria šį įvykį.

Tegai:
saviizoliacija, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000
Buvusio viceprezidento Džo Baideno ir prezidento Donaldo Trampo debatai, nuotrauka iš įvykio vietos

"Artėja tamsi žiema": JAV baigėsi paskutiniai Trampo ir Baideno debatai

(atnaujinta 10:39 2020.10.23)
Pagrindinės kandidatų susitikimo temos, kaip ir tikėtasi, buvo koronavirusas, nacionalinis saugumas, imigracija, kova su rasizmu ir kišimasis į Amerikos rinkimus. Neapsieita ir be korupcijos skandalo, kuriame dalyvavo Baideno sūnus Hanteris

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Paskutiniai Donaldo Trampo ir Džo Bideno debatai prieš JAV prezidento rinkimus vyko Našvilyje, Tenesio valstijoje. Politikai susitiko akis į akį ir kalbėjo kiek daugiau nei 1,5 valandos.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Abiejų kandidatų koronaviruso testai ketvirtadienį buvo neigiamas. Todėl organizatoriai pašalino permatomą plastikinį barjerą, kuris turėjo stovėti tarp jų. Tačiau šį kartą organizatoriai turėjo galimybę išjungti ir Trampo, ir Bideno mikrofonus, kad jie nepertraukinėtų vienas kito nesustodami, kaip buvo pirmose debatuose rugsėjo pabaigoje.

Pagrindinės kandidatų susitikimo temos, kaip ir tikėtasi, buvo koronavirusas, nacionalinis saugumas, imigracija, kova su rasizmu ir kišimasis į Amerikos rinkimus. Paminėta ir korupcijos skandalo, kuriame dalyvavo Bideno sūnus Hunteris, tema.

Vakcina arba "tamsi žiema"

Viena pirmųjų debatų temų buvo pandemija. Trampas teigė, kad "vakcina ateis, ji bus paruošta, apie ją bus paskelbta per kelias savaites".

Paklaustas laidos vedėjo, jis pasakė, kad "tai nėra garantuota". Tačiau jis teigė, kad yra "didelė tikimybė", kad preparatas bus paruoštas iki metų pabaigos.

Bidenas atsakė, kad vakciną "pasakė asmuo, kuris anksčiau tikino, kad viskas baigsis iki Velykų, o paskui — vasarą".

"O mūsų laukia jau tamsi žiema, ir mes neturime plano ir perspektyvų, kad vakcina daugumai amerikiečių bus prieinama iki kitų metų vidurio", — sakė politikas.

Bidenas teigė, kad jei bus išrinktas, jis visų pirma "skatins visus nuolat dėvėti kaukes" ir pabrėžė būtinybę daugiau investuoti į greitus testus. Jis patikino, kad parengs nacionalinį planą, kaip atidaryti mokyklas ir verslą.

Pinigai iš Rusijos

Trampas teigė, kad Bidenas neva gavo pinigus iš Rusijos per prezidentą Vladimirą Putiną.

"Džo iš Rusijos gavo 3,5 milijono dolerių, jie atvyko per Putiną, nes jis labai gerai sutarė su buvusiu Maskvos meru", —  sakė Trampas. "Tau kada nors teks tai paaiškinti", — pridūrė jis.

Apie save Trampas pasakė, kad niekada negaudavo pinigų iš Rusijos.

Tokiu būdu jis užsiminė apie anksčiau paskelbtą respublikonų senatorių pranešimą, kuriame teigiama, kad Džo Bideno sūnus Hunteris ir jo partneris gavo milijonus dolerių iš abejotinos praeities užsienio piliečių. Be to, buvo sakoma, kad Bidenas uždirbo milijonus pelno iš bendradarbiavimo su Kinijos piliečiais, susijusiais su valdžia.

Bidenas tokius kaltinimus neigė.

"Aš nepaėmiau nė cento iš jokios valstybės", — apibendrino jis.

Vėl apie Rusiją

Atsakydamas į tai, Bidenas iškėlė kišimosi į Amerikos rinkimus temą. Jis perspėjo, kad kiekvienas, kuris jiems trukdo, "už tai sumokės".

Pasak Bideno, dabartiniuose rinkimuose "dalyvauja Rusija, tam tikru mastu dalyvauja ir Kinija, o dabar mes sužinojome, kad dalyvauja Iranas". Pasak jo, jei jis taps prezidentu, "jos sumokės už kišimąsi į Amerikos suverenitetą, kas būtent ir vyksta".

"Nežinau, kodėl šis prezidentas nenori pateikti Putinui, kai jis siūlo atlygį už Amerikos karius Afganistane, kai jis dalyvauja NATO destabilizavimo veiksmuose", — sakė demokratas.

Birželio pabaigoje "The New York Times", remdamasis anoniminiais Amerikos žvalgybos pareigūnais, paskelbė straipsnį, kuriame teigiama, kad Rusijos karinė žvalgyba tariamai siūlė atlygį su Talibanu susijusiems kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių karius Afganistane ir kad apie tai buvo informuotas Trampas. Nebuvo pateikta jokių įrodymų.

Rusijos Užsienio reikalų ministerija žiniasklaidos pranešimus pavadino netikrais ir kvailais. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, komentuodamas "The New York Times" publikaciją, teigė, kad šie teiginiai yra melagingi. Į žurnalistų klausimą, ar Trampas per šiuos metus kažkaip aptarė šią temą su Putinu, Peskovas atsakė neigiamai.

Bidenas taip pat teigė, kad Rusija nenori, kad jis laimėtų rinkimus.

Kim Jong Unas

Bidenas nesustojo apkaltinęs Trampą neveikimu Rusijos valdžios atžvilgiu. Tada jis apkaltino savo oponentą įteisinus KLDR lyderį Kim Jong Uną, kuris yra "banditas".

Bidenas priminė, kad Trampas kalbėjo apie Kim Jong Uną kaip apie gerą draugą, o Šiaurės Korėja "turi daug daugiau raketų, kurios gali pasiekti JAV teritoriją daug lengviau nei bet kada".

Amerikos lyderis teigė, kad JAV nekariauja su KLDR, jis palaiko gerus santykius su Kim Jong Unu, o "geri santykiai su kitų šalių vadovais yra geras dalykas". Į tai Bidenas atsakė, kad Jungtinės Valstijos palaikė gerus santykius su Adolfu Hitleriu prieš jam pradedant Antrąjį pasaulinį karą.

Obama

Trampas pavadino Bideną korumpuotu politiku ir paragino neapsimetinėti "nekaltu vaiku". Pasak jo, už prezidento postą jis kovoja tik dėl dabartinio oponento ir Barako Obamos, kurios administracijoje Bidenas ėjo viceprezidento pareigas.

"Aš kandidatuoju dėl jūsų — dėl Barako Obamos, nes blogai atlikote savo darbą. Jei gerai dirbtumėte, aš niekada nesikandidatuočiau", — sakė Trampas.

Rinkėjams primindamas aštuonerių metų Bideno viceprezidentavimą,  Trampas apkaltino varžovą tuo, kad jis tik pasienyje statė narvus nelegaliems imigrantams, kad juose laikytų vaikus, ir nieko kito.

Kita vertus, Bidenas teigė, kad JAV yra "skolingos" vaikams ir tėvams, kurie buvo išskirti. Kalbėdamas apie Obamos imigracijos politiką, jis teigė, kad reikėjo daug laiko, kol viskas būtų padaryta teisingai.

Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Илья Питалев

Rinkimai JAV numatomi lapkričio 3 dieną, išankstinis balsavimas jau vyksta. Bus renkamas prezidentas, trečdalis Senato, Atstovų rūmai, taip pat keletas gubernatorių ir tūkstančiai vietos įstatymų leidybos ir vykdomosios valdžios narių.

Remiantis JAV rinkimų projekto, kuriam vadovauja Floridos universiteto profesorius Michaelas McDonaldas, skaičiavimų rezultatais, jau balsavo daugiau nei 47 mln amerikiečių, o tai iki šiol reiškia 34,2% viso balsų, suskaičiuotų per 2016 metų JAV rinkimus. MacDonald prognozavo galimą rekordinį 150 milijonų rinkėjų aktyvumą — aukščiausias rodiklis nuo 1908 metų.

Remiantis naujausia "Gallup" apklausa, apie 56 procentai rinkėjų mano, kad Trampas nenusipelnė būti perrinktas, tuo tarpu 43 procentai mano, kad jis turėtų likti prezidento pareigas antrai kadencijai.

Kaip pabrėžta "Gallup", rinkėjų, kurie mano, kad Trampas vertas būti perrinktas, skaičius, palyginti su sausio mėnesio duomenimis, sumažėjo septyniais procentiniais punktais.

Tegai:
debatai, Džo Baidenas, Donaldas Trampas, JAV prezidento rinkimai