Lapinas

Rugsėjo 30 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 18:48 2020.09.29)
Rytoj, rugsėjo 20 dieną, galingos teigiamos energijos diena, kuri gali atnešti sėkmę visiems be išimties Dvyniams, Skorpionams patartina atkreipti dėmesį į verslo aspektus, o Avinams — laikytis atsargumo finansuose

Bet koks verslas bus sėkmingas, sudėtingiausius ir daug laiko reikalaujančius projektus pavyks įgyvendinti lengvai ir be didelių pastangų, o šalia esantys žmonės ne erzins, o džiugins. Tuo pačiu metu žvaigždės rekomenduoja susilaikyti nuo pernelyg aktyvių veiksmų.

Avinas (21.03 - 20.04)
Su bet kuriomis šios dienos finansinėmis operacijomis reikia elgtis atsargiai — yra didelė rizika netyčia tapti apgaulingos schemos dalyviu, o tai nebus gerai.

Jautis (21.04 - 21.05)
Neturėtumėte tikėtis, kad viskas išsispręs savaime: negalima tikėtis manos iš dangaus — jei norite pasiekti profesinę sėkmę, nebijokite dirbti, pasiraitoję rankoves.

Dvyniai (22.05 - 21.06)
Galingos teigiamos energijos diena, kuri gali atnešti sėkmę visiems be išimties šio ženklo žmonėms.

Vėžys (22.06 - 22.07)
Šią dieną žvaigždžių suteikta energija leis tiesiogine to žodžio prasme kilnoti kalnus: svarbu ją panaudoti pasirenkant svarbiausius dalykus.

Liūtas (07.22 - 08.21)
Jei ilgą laiką kūrėte grandiozinius profesinius ar buitinius planus, šiandien yra puikus laikas juos įgyvendinti, neturėtumėte to praleisti.

Mergelė (08.22 - 09.23)
Diena yra vienodai palanki tiek protiniam, tiek fiziniam darbui, todėl reikia pasirinkti tai, kas jums dabar svarbiau, ir veikti šia linkme.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)
Metas yra tinkamiausias santykiams su artimaisiais — šeima ir draugais — atkurti. Jie neseniai sutriko ir dabar juos reikia pradėti iš naujo.

Skorpionas (24.10 - 22.11)
Skirtingai nuo kitų ženklų atstovų, šiandien jums geriau grįžti į verslą, kurio jūs dėl kažkokių priežasčių nespėjote užbaigti, naujų projektų pradžia turėtų būti atidėta porai dienų.

Šaulys (23.11 - 21.12)


Žmones, galinčius parodyti priešiškumą ar net agresiją, reikia išbraukti iš kontaktų rato. Bet kokiu atveju, santykiuose su jais nebus nieko gero, o nuotaika gali būti sugadinta.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Ligos, kurios gali pasireikšti šią dieną, bus išimtinai psichosomatinio pobūdžio, todėl reikia gydyti ne požymius, o giliausią blogos sveikatos priežastį.

Vandenis (21.01 - 18.02)
Diena palanki bet kokioms finansinėms operacijoms, įskaitant ir tas, kurios kitomis dienomis laikomos rizikingomis, tačiau neapdairumas taip pat nėra sveikintinas — geriau viską atidžiai apskaičiuoti.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Pradėdami įgyvendinti naują svarbų projektą, turite tikėti savimi: vargu ar nepasitikintis savimi žmogus pasieks rimtų rezultatų. 

Tegai:
horoskopas
Ruduo, archyvinė nuotrauka

Ruduo įsibėgėja: ateina lietus ir stiprus vėjas

(atnaujinta 21:55 2020.10.21)
Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis ir naktimis tikėtini lietūs, pūs stiprus vėjas

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis Lietuva atsidurs iš vakarų keliaujančio ciklono pietinėje dalyje, kurioje siaučia stiprus vėjas, praneša Hidrometeorologijos spaudos tarnyba.

Ketvirtadienio rytą pūs pietų, pietvakarių 7–12 m/s vėjas, pajūryje stiprės iki 15 m/s. Žemiausia temperatūra svyruos tarp 6–11 laipsnių šilumos.

Dieną vietomis, daugiausia šiauriniuose ir vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas pietvakarių, vakarų, 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra sieks 13–17 laipsnių šilumos.

Penktadienį, spalio 23 dieną, daugelyje rajonų protarpiais palis. Pūs stiprus pietvakarių, vakarų vėjas — gūsiai sieks 15–20 m/s. Temperatūra naktį 8–13, dieną 11–16 laipsnių šilumos.

Spalio 24-ios naktį vietomis nedidelis lietus, dieną lis, kai kur smarkiai. Vėjas vakarų, pietvakarių, 8–13 m/s, dieną vietomis gūsingas. Temperatūra naktį 5–10, dieną 9–14 laipsnių šilumos.

Spalio 25-ios naktį vietomis trumpai palis, dieną žymesnio lietaus nenumatoma. Naktį ir rytą kai kur tvyros rūkas. Vėjas pietinių krypčių, rims. Temperatūra naktį 4–9, dieną 10–13 laipsnių šilumos.

Spalio 26-ios dieną vakariniuose rajonuose palis. Vėjas pietryčių, naktį apysmarkis, dieną gūsingesnis. Temperatūra naktį 3–8, dieną 10–13 laipsnių šilumos.

Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje

 

Tegai:
lietus, ruduo
Eurai, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: spalio 22-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.10.21)
Nuo spalio 22-osios iki metų galo lieka 70 dienų, dienos ilgis — 10 val. 04 min.

Spalio 22 yra 295-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 296-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 70 dienų.

2020 metų spalio 22 dieną saulė teka 08:01, leidžiasi 18:05, dienos ilgis — 10 val. 04 min.

Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena

Spalio 22 diena minima Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena. Mikčiojimas atsiranda dėl kalbos raumenų spazmų. Gebėjimas kalbėti priklauso nuo trijų kalbos centrų darbo: motorinio — broko, kuris reguliuoja balso aparatą ir valdo tai, kas dalyvauja tariant garsus (judina lūpas, liežuvį), sensorinio — vernikės, kuri padeda išgirsti ir suprasti savo bei kitų kalbą ir asociatyvinio, analizuojančio išgirstą frazę ir numatančio, ką kalbėti toliau. Kad nesutriktų sklandžios kalbos procesas, visi trys centrai turi darniai funkcionuoti perduoti vienas kitam impulsus tuo pačiu metu. Esant per dideliam broko centro aktyvumui, impulsų perdavimas sutrinka, atsiranda kalbos padargų (lūpų, liežuvio, liežuvėlio, minkštojo gomurio) traukuliai, spazmai veido ir kaklo srityse, dėl kurių ir prasideda mikčiojimas — kalbos tempo ir ritmo sutrikimas, pasireiškiantis negebėjimu išsakyti savo minčių; atskirų garsų, skiemenų ar žodžių kartojimu.

Spalio 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams >>

Didžiausia tikimybė užkirsti kelią mikčiojimui tada, kai jis tik prasidėjo, apie ketvirtuosius vaiko gyvenimo metus. Tada nuo tėvų operatyvumo priklauso beveik viskas, tačiau jie turi žinoti, ką daryti ir mokėti tai daryti. Šiandien kiekvienas mikčiojantysis gali praeiti kalbos terapiją su matomais rezultatais, jei ji pravedama profesionaliai ir jei pats pacientas į gydymą atsineša didelį pasiruošimą investuoti daug laiko ir ištvermės.

Mikčiojimas dažniausiai pasitaiko tarp ikimokyklinio amžiaus vaikų ir mažėja vyresnio amžiaus grupėse. Didžiausia tikimybė užkirsti kelią mikčiojimui tada, kai jis tik prasidėjo, apie ketvirtuosius vaiko gyvenimo metus.

Maždaug trys žmonės iš tūkstančio mikčioja ir dėl to išgyvena, nepasitiki savimi. Tačiau mikčiojo ir daugybė garsių žmonių, kuriems ši yda nesutrukdė pasiekti to, ko nori: Aristotelis, Niutonas, Čarlzas Darvinas, Vinstonas Čerčilis, Merilin Monro, Briusas Vilisas.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1875 metais Gailioniuose, Pakruojo rajone, gimė Kazimieras Paltarokas, vyskupas, teologas, sociologas.

1966 metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos okupacijos klausimas pirmą kartą oficialiai buvo keliamas JAV senate.

1988 metais spalio 22–24 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) Steigiamasis suvažiavimas.

2010 metais Vilniuje iškilmingai atidengta skulptūra "Laisvės kelias", simbolizuojanti gyvą žmonių grandinę, prieš 21 metus sujungusią tris nepriklausomybės siekusias Baltijos valstybes.

2014 metais į Lietuvą iš Vokietijos atgabenta pirmoji eurų banknotų siunta. Eurui įvesti reikalingus 132 mln. vienetų eurų banknotų Lietuvos bankas pasiskolino iš Vokietijos Bundesbanko.

Šiandien savo vardadienį švenčia Aliodija, Donatas, Malvina, Mingedė, Severinas (Severas), Viltaras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai