Aidas Ardzijauskas

Spalio 1-ąją Aidas Ardzijauskas pradeda bėgimą aplink Lietuvą

(atnaujinta 17:37 2020.09.30)
Buvęs ugniagesys gelbėtojas ketino apibėgti aplink pasaulį, tačiau jo planus pakoregavo koronaviruso pandemija

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Spalio 1-ąją buvęs ugniagesys gelbėtojas, dabar Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus specialistas Aidas Ardzijauskas pradeda bėgimą aplink Lietuvą "Aplink pasaulį — su Lietuva širdyje", praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Pažymima, jog bėgimas truks 13 mėnesių, tiek, kiek realiai prireiktų laiko apibėgti Žemės rutulį.

Bėgimą "Aplink pasaulį — su Lietuva širdyje" stebėti bus galima interneto svetainėje www.echorun.world.   

Pandemija pakoregavo maršrutą

"Didžiausia mano gyvenimo svajonė visada buvo apibėgti aplink pasaulį. Tam ruošiausi 20 metų, tačiau koronaviruso pandemija pakoregavo mano planus, tad tuos tūkstančius kilometrų teks įveikti Lietuvoje", — sako Aidas.  

Maždaug 30–37 tūkst. km, kurie turėjo nusidriekti per 4 žemynus, jis bėgs Lietuvoje ir, naudodamasis specialia programėle, perkels juos į interaktyvųjį žemėlapį. Kasdien jis ketina įveikti apie 80–100 km. Finišuoti jis turėtų kitų metų lapkričio mėnesį.

Pasak Ardzijausko, jis visada turės į priekį numatytą savaitės maršrutą.

"Mano tikslas — aplankyti kuo daugiau Lietuvos miestų. O kitais metais, jeigu aplinkybės dėl koronaviruso pandemijos leis, bėgsiu ir per užsienio šalis", — pažymi Ardzijauskas.

Pakeliui susitikimai su kolegomis ugniagesiais ir gyventojais

Bėgdamas per įvairius šalies miestus ir miestelius, Aidas susitiks su kolegomis ugniagesiais gelbėtojais ir gyventojais. Ugniagesius gelbėtojus jis skatins rinktis sveiką gyvenimo būdą, sportuoti, jaunimą — pasirinkti ugniagesio gelbėtojo profesiją ir stoti į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą, gyventojus — pasirūpinti savo, artimųjų ir savo namų priešgaisriniu saugumu, būti atsargiems prie vandens telkinių.

"Dvidešimt šešerius metus dirbant ugniagesiu gelbėtoju teko gesinti daugybę gaisrų ir matyti daug skaudžių nelaimių, kai žmonės per savo aplaidumą neteko savo ar artimųjų gyvybės, o jų namai virto pelenais", — sako Ardzijauskas.

Šioje ilgoje kelionėje jam talkins draugai. Vieni bėgs kartu dalį maršruto, kiti lydės jį automobiliu, pasirūpins maitinimu. Ardzijauskas tikisi, jog į nakvynę gaisrinėse jį priims kolegos ugniagesiai, o jeigu to padaryti bus neįmanoma dėl koronaviruso pandemijos, teks ieškoti atsarginio varianto ar miegoti automobilyje.

Pirmų savaičių maršrutas

Ardzijauskas spalio 1 d., 8:00, startuos Kaune, prie Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (I. Kanto g. 1). Norinčių išlydėti jį į šią kelionę jis lauks nuo 7:30.

Tą pačią dieną jis finišuos Ukmergėje, nubėgęs apie 77 km.

Kol kas bėgimo planas sudarytas 15 dienų. Per jas bėgikas ketina aplankyti Uteną (spalio 2 d.), Pabradę (spalio 3 d.), Vilnių (spalio 4 d.), Varėną (spalio 5 d.), Seirijus (spalio 6 d.), Trakus (spalio 7 d.), Vilnių (spalio 8 d.), Švenčionis (spalio 9 d.), Zarasus (spalio 10 d.), Rokiškį (spalio 11 d.), Panevėžį (spalio 12 d.), Raseinius (spalio 13 d.), Kauną (spalio 14 d.) ir Jurbarką (spalio 15 d.).

Po Lietuvą bėgikas ketina apsukti apie 30 ratų.

Ne pirma didelė distancija

Aidas jau yra nustebinęs pasaulį ne viename žmogaus galimybes peržengiančiame bėgime. 2012 m. per 24 dienas jis apibėgo Lietuvą (1089 km), 2013 m. per 44 dienas — Baltijos jūrą (3266 km), 2014 m. įveikė per 5 tūkst. kilometrų nuo Los Andželo iki Niujorko Jungtinėse Amerikose Valstijose, 2018 m. į Vilnių sugrįžo iš Dakaro, Senegalo sostinės, įveikęs 8 tūkst. km, 2019 m. per 72 dienas nubėgo 5400 km nuo Norvegijos iki Graikijos. 

Bėgioti ilgas distancijas ir maratonus Ardzijauskas pradėjo 1980 m. Iš viso jau yra nubėgęs apie 140 tūkst. km.

Gaisrininkas iš Vilniaus apibėgs aplink pasaulį
© Sputnik
Gaisrininkas iš Vilniaus apibėgs aplink pasaulį
Tegai:
Lietuva, bėgimas, Aidas Ardzijauskas
Seimo rinkimai, archyvinė nuotrauka

Rinkėjų aktyvumas išankstiniame balsavime Seimo rinkimuose išaugo dvigubai

(atnaujinta 12:50 2020.10.21)
Rinkėjų aktyvumas antrajame rinkimų ture ženkliai didesnis nei pirmajame, kai per tą patį laikotarpį balsuoti atvyko tik 1,52 proc. rinkėjų

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Per dvi išankstinio balsavimo dienas antrajame Seimo rinkimų ture rinkėjų aktyvumas sudarė 3,02 proc., praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Į rinkimų apylinkes atvyko 69 752 respublikos piliečiai. Aktyviausi rinkėjai iš Centro-Žaliakalnio bei Senamiesčio-Žvėryno apygardų, kur aktyvumas viršija penkis procentus.

Per pirmąjį rinkimų turą aktyvumas išankstiniame balsavime buvo mažesnis. Per pirmąsias dvi dienas balsavime dalyvavo tik 1,52 proc. rinkėjų.

Išankstinis balsavimas truks iki spalio 22 dienos imtinai. Balsavimo apylinkės dirba nuo 7:00 iki 20:00.

Pirmajame ture, kuris vyko spalio 11 dieną, konservatorių partija "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" laimėjo 23 mandatus iš 141. Antrojoje vietoje yra valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (16 mandatų). Iš viso į parlamentą pateko šešios partijos, įveikusios penkių procentų barjerą.

Antrasis turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

Tegai:
Seimo rinkimai, rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė balsavo antrajame Seimo rinkimų ture
Paskelbti Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatai užsienyje
Koronaviruso testas

Marijampolės meras žada naujus griežtus apribojimus dėl didelio COVID-19 skaičiaus  

(atnaujinta 12:25 2020.10.21)
Jo teigimu, kiekvieną dieną iš NVSC gaunant informaciją apie 10 ir daugiau naujų užsikrėtimo atvejų, didelės rizikos kontaktų skaičiai taip pat nedžiugina

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Marijampolės meras Povilas Isoda žada naujus griežtus apribojimus dėl didelio COVID-19 atvejų skaičiaus, apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

"Prieš savaitę galėję džiaugtis turėdami iki 10 pavienių atvejų Marijampolėje, šiandien jau grėsmingai artėjame į "raudonąją" zoną. NVSC statistika šiai minutei skaičiuoja 60 sergančiųjų Marijampolėje, tačiau realybėje skaičiai dar didesni, kai sergantieji priskiriami kitoms savivaldybėms, nors iš tikrųjų dirba ar gyvena Marijampolėje." — aiškina Isoda.

Jo teigimu, kiekvieną dieną iš NVSC gaunant informaciją apie 10 ir daugiau naujų užsikrėtimo atvejų, didelės rizikos kontaktų skaičiai taip pat nedžiugina.

"Po šiandieninio Vyriausybės posėdžio ko gero turėsime naujų LABAI GRIEŽTŲ apribojimų ir reikalavimų. Kai tik turėsime žinių, informuosiu. Atsipalaiduoti negalime. Virusas gali būti visai greta. Situacija tikrai grėsminga ir pavojinga, mūsų visų sąmoningumo ir sutelktumo reikia kaip niekad", — teigia Marijampolės meras.

Iš viso Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 8239. Pasveikusių žmonių skaičius yra 3599. Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu) — 31 859. Nuo birželio 1 dienos įvežtinių atvejų nustatyta 359.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Marijampolė
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šalyje gydymo įstaigoms superkamos koronaviruso diagnostikos priemonės
Lietuviai įspėjami apie izoliacijos pokyčius vykstantiems į Daniją, Estiją, Nyderlandus
LTG traukiniai

"Lietuvos geležinkeliai" šiemet gavo 11 % mažiau pajamų

(atnaujinta 12:58 2020.10.21)
Kita vertus, dėl pandemijos poveikio sumažėjusios šių metų pajamos rugsėjį jau beveik pasiekė praėjusių metų rodiklius

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. "Lietuvos geležinkelių" (LTG) grupė, išankstiniais duomenimis, per pirmus devynis šių metų mėnesius gavo 327,6 mln. eurų pajamų — 11 proc. mažiau nei tuo pačiu periodu praėjusiais metais, rašo LTG spaudos tarnyba.

Kita vertus, pažymima, kad dėl pandemijos poveikio sumažėjusios šių metų pajamos rugsėjį jau beveik pasiekė praėjusių metų rodiklius (40,4 mln. šių metų, 41,0 mln. — praėjusių metų rugsėjį), o krovinių buvo pervežta daugiau nei pernai.

"Pandemijos pradžioje svarstėme ir labai pesimistinius, ir kiek optimistiškesnius verslo scenarijus, o rugsėjo veiklos rezultatus galima vertinti santūriai optimistiškai. Tikiu, kad rezultatų kreivės tik kils", — sakė LTG generalinis direktorius Mantas Bartuška.

LTG grupės krovinių vežimo bendrovė "LTG Cargo" sausio–rugsėjo mėnesiais pervežė 38,8 mln. tonų krovinių — tai 6 proc. mažiau nei pernai (41,2 mln. tonų), o rugsėjį jau fiksavo augimą — vežė 5 mln. tonų krovinių arba 9 proc. daugiau nei pernai rugsėjį (4,6 mln. tonų).

Daugiausia augo krovinių srautas Klaipėdos jūrų uosto kryptimi — didėjo gabenamų trąšų, augalinės kilmės produktų, daugiausia grūdų, pervežimai. Tačiau sumenko naftos produktų ir juodųjų metalų pervežimų apimtys.

Tuo tarpu keleivių vežimo bendrovės "LTG Link" veiklos apimtys šiemet mažėjo 28 proc. — vietos maršrutais per devynis mėnesius ji pervežė 2,52 mln. keleivių, o vien rugsėjį — 331 tūkst., arba 13 proc. mažiau.

Tarptautiniai traukinių maršrutai dėl pandemijos vis dar uždaryti, didžioji dalis vietinių — vykdomi, nuolat stebint keleivių srautus.

Tegai:
pajamos, Lietuvos geležinkeliai
Dar šia tema
Lenkija įvertino "Rail Baltica" progresą Lietuvoje
"Lietuvos geležinkeliai" papasakojo, kaip koronakrizė paveikė keleivių srautus
Atskleista, kokių dainų lietuviai klausosi traukiniuose