Ruduo

Spalio 3 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:51 2020.10.02)
Spalio 3 dienos horoskopas pataria Svarstyklėms ir Šauliams nesinervinti dėl smulkmenų, Vėžiams ir Ožiaragiams — šią dieną neprisiimti su pinigais susijusių sprendimų, Avinams — atsargiai aptarti bet kokius su darbu susijusius klausimus

Geriausia dieną pradėti nuo to darbo, kuris gali būti naudingas ne tik jums asmeniškai, bet ir aplinkiniams. Tai nustatys teisingą tolesnio įvykių vystymosi kryptį; šią dieną visokeriopas altruizmas bus sveikintinas. Bus galimybė pasiekti gerų rezultatų bendrame darbe, bendravimas su žmonėmis, suprantančiais jūsų tikslus ir interesus, bus malonus.

Antroji dienos pusė bus pilna kasdieninių rūpesčių. Šiuo metu net labiausiai organizuoti žmonės bus linkę pamiršti savo planus, be galo atidėlioti darbus, gaišti laiką kažkam nenaudingam ir net pavojingam. Galima sau leisti pailsėti, jei jums to reikia.

Avinas (03.21-04.20)

Rytoj diena bus gana nerami. Galimi netikėti įvykiai, dėl kurių turėsite pakeisti planus, atsisakyti to, kas buvo suplanuota. Šią dieną patariama atsargiai aptarti bet kokius su darbu susijusius klausimus. Jūs rizikuojate pasakyti per daug ar prisiimti įsipareigojimus, kuriuos bus sunku įvykdyti. Jūsų emocijos bus nestabilios, nuotaika dažnai keisis. Kartais jūs patys nesugebėsite paaiškinti, kodėl esate pikti ar nusivylę.

Antroje dienos pusėje neatmetami negalavimai, kurių priežastimi gali tapti nervinis pervargimas.

Jautis (04.21-05.21)

Rytoj sutelkite dėmesį į darbus ir pasistenkite nepasiduoti emocijoms. Kol tiksliai žinosite, ko norite pasiekti, ir nesiblaškysite dėl smulkmenų, sėkmės tikimybė bus labai didelė. Bet kai tik pradėsite nervintis, situacija taps nebekontroliuojama, o klaidų tikimybė didės.

Galimi nedideli nesutarimai šeimoje, neatmetami ginčai su draugais. Bet jūs neleisite konfliktui kilti, pabandysite išlyginti aštrius kampus. Dažnai padės humoro jausmas. Net tie, kas yra žinomi dėl savo rimtumo ir įpročio žiūrėti į gyvenimą itin pesimistiškai, juoksis iš jūsų pokštų.

Dvyniai (05.22-06.21)

Rytoj prognozuojama palanki diena, kuri atneš daug gerų idėjų. Jums pavyks pasiekti svarbių tikslų, pasiekti tai, apie ką seniai svajojote. Vargu ar pavyks visiškai išvengti problemų, tačiau tikrai rasite jų sprendimą.

Ignalinos AE muziejaus ekspozicija
© Sputnik / Владислав Адамовский

Dienos vidurys gali atnešti nerimą, tačiau net jei ką nors padarysite ar pasakysite negalvodami, tai neturės neigiamų pasekmių. Galimos naudingos pažintys, susitikimai su žmonėmis, kurie susidomės jūsų idėjomis ir padės jas įgyvendinti. Gerai vyks verslo kelionės, bus galimybė sudaryti pelningus sandorius.

Vėžys (06.22-07.22)

Rytoj dienos pradžia bus gana sudėtinga. Šiuo metu daug kas gali klostytis ne taip, kaip tikėjotės. Gali būti, kad turėsite grįžti prie kažkokių darbų, kuriuos laikėte jau užbaigtais, kad ištaisytumėte senas klaidas.

Teigiamų tendencijų įtaka palaipsniui didės, situacija keisis į gerąją pusę. Vis dėlto patariama būti atsargiems. Nepageidautina šią dieną priimti su pinigais susijusių sprendimų: labai lengva padaryti klaidų, o net menkiausia klaida gali sukelti finansinių nuostolių. Laimei, visi iškilsiantys sunkumai bus laikini.

Liūtas (07.23-08.23)

Rytoj gali kilti tam tikrų sunkumų, tačiau vyraus teigiamų tendencijų įtaka. Galimi sėkmingi sutapimai, gali būti, kad sena problema bus išspręsta greitai ir be jokių jūsų pastangų. Jūs lengvai rasite išeitį iš sunkios, dviprasmiškos situacijos, rasite būdą, kaip nepalankias aplinkybes panaudoti savo naudai.

Bus galima įgyvendinti tai, kas buvo sumanyta anksčiau. Tam padės nauji pažįstami: jūsų idėjos jiems patiks. Gali būti, kad santykiai, kurie šią dieną prasidės kaip verslo santykiai, netrukus įgis romantišką pobūdį.

Mergelė (08.24-09.22)

Rytoj verta būti atsargesniems. Šią dieną daug kas vyks ne taip, kaip tikėjotės. Susijaudinę rizikuojate padaryti rimtų klaidų ar ko nors nepastebėti. Galite dažniau nei įprastai skubėti daryti išvadas, ypač kai kalbama apie kitus žmones, neteisingai įvertinti jų poelgių motyvus.

Bus nelengva rasti bendrą kalbą su aplinkiniais: daugelis kritiškai vertins jus, reikš pretenzijas, primins apie senas problemas ir nuoskaudas. Bet jums pavyks išlyginti aštrius kampus. Kartais pakaks kelių žodžių, kad būtų išvengta kivirčų.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Rytoj patariama nesinervinti dėl smulkmenų. Ši diena bus labai vaisinga, jei jums pavyks išlikti ramiam, nepasiduoti provokacijoms, nors jų bus daugiau nei įprastai. Galima susitarti dėl bendrų veiksmų su patikrintais sąjungininkais. Su naujais pažįstamais verčiau elgtis atsargiai, ypač jei jie akivaizdžiai bandys jus sudominti ir negailės pažadų.

Antrąją dienos pusę turėsite sutelkti dėmesį į šeimos reikalus. Artimiesiems gali prireikti jūsų pagalbos, stenkitės neatsakyti jiems.

Skorpionas (10.23-11.21)

Rytoj prognozuojama sėkminga, vaisinga diena, daugelyje reikalų pavyks pasiekti puikių rezultatų. Jūs parodysite pavydėtiną išradingumą, lengvai įveiksite kliūtis kelyje. Bus labai naudingas bendravimas su bendraminčiais. Net jei nepavyks iš karto susitarti dėl visko, santykiai nepablogės, o daugelyje ginčų šią dieną tikrai gims tiesa.

Vakaras žada malonius susitikimus, netikėtas dovanas, staigmenas, įskaitant ir romantiškas. Neatmetamos naujienos iš žmogaus, kurio pastaruoju metu labai trūksta.

Šaulys (11.22-12.21)

Rytoj diena bus nebloga, jei susitelksite į svarbius dalykus, nesijaudinsite dėl smulkmenų. Tačiau emocijos bus nepastovios, jūsų nuotaika gali dažnai keistis. Jūs viską imsite į širdį, kartais neteksite nuotaikos dėl įvykių, į kuriuos kitu metu nebūtumėte atkreipę dėmesio.

Daugelis dalykų vyks ne taip, kaip tikėjotės. Jums teks pakeisti savo planus, tai erzins ir jaudins. Artimieji ne visada jus teisingai supras, kartais nesusipratimų iš karto nepavyks išsiaiškinti, o tai gali blogai paveikti santykius.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Rytoj patariama būti atsargiems. Šią dieną jums bus lengviau kurti iliuzijas nei įvertinti tikrąją situaciją, ir tai gali sukelti problemų. Nepageidautina prisiimti įsipareigojimus, ypač reikaluose, susijusiuose su pinigais. Prieš priimdami rimtus sprendimus, pasitarkite su žmonėmis, kuriais pasitikite: jų patirtis jums bus labai naudinga. Gali būti, kad jie jums pasakys, kaip išvengti klaidų.

Namuose gali būti daugiau rūpesčių nei įprastai. Galimos kai kurios buitinės problemos, kurių išsprendimas pareikalaus išlaidų. Bet kokius pirkinius geriausia atlikti antrąją dienos pusę.

Vandenis (01.21-02.19)

Rytoj prognozuojama labai palanki diena. Gausite daug naudingos informacijos, priimsite teisingus sprendimus ir galėsite užbaigti anksčiau pradėtus darbus. Intuicija dažnai padės; nepadarysite klaidų, jei išklausysite jos pakištas mintis.

Antroji dienos pusė puikiai tinka bendravimui su žmonėmis, kurie palaiko jūsų aistrą ir požiūrį į gyvenimą. Bus daug įdomių pokalbio temų. Bus galimybė susipažinti su žmonėmis, kurie padės pažvelgti į daugelį dalykų naujai. Neatmetama, kad bus pastebimi pokyčiai į gerą pusę santykiuose su mylimu žmogumi.

Žuvys (02.20-03.20)

Rytoj dienos pradžia bus įtempta, tačiau jos negalima pavadinti beviltiškai bloga. Bus galimybė įgyvendinti tai, kas buvo seniai suplanuota, pasiekti rezultatų versle, kuriam pastaruoju metu skyrėte daug energijos.

Galimos svarbios naujienos ir įdomūs pasiūlymai. Ne visada bus lengva derėtis su aplinkiniais, tačiau laikui bėgant vis tiek pavyks pasirinkti tinkamą toną ir rasti visiems tinkamą sprendimą.

Antroji dienos pusė žada sėkmingas sutapimus. Bus galima pasinaudoti aplinkybių sutapimu, kad pavyktų išspręsti svarbią problemą.

Tegai:
horoskopas
Kepti bulvytės, archyvinė nuotrauka

Vilniuje planuojama išgauti žaliąją energiją riebalų

(atnaujinta 14:50 2020.10.24)
Maistinių riebalų likučiai, kartu su nuotekomis patenkantys į miesto kanalizaciją, sukelia daug iššūkių, tačiau yra būdas šias problematiškas atliekas panaudoti naudingai

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Vandentvarkos bendrovė "Vilniaus vandenys" planuoja  išgauti žaliąją energiją iš perdirbtų maistinių riebalų likučių, praneša Vilniaus savivaldybė.

Maistinių riebalų likučiai yra opios ir dažnai pasikartojančios problemos priežastis. Daugiausiai iš įvairių maitinimo įstaigų į vamzdynus kartu su nuotekomis patenkantys riebalai kaupiasi ant vamzdžių sienų, juos užkemša ir taip sukelia avarijas nuotekų tinkle. Ėmus perdirbti riebalų likučius, ilgainiui tokių avarijų Vilniaus mieste sumažėtų.

"Restoranai, kavinės ir kitos maitinimo įstaigos gamybos metu susidariusius riebalus neturėdami alternatyvos dažnai tiesiog išpila į nuotekas. Jei šias atliekas surinktume ir perdirbtume, maitinimo verslas turėtų galimybę elgtis atsakingai ir prisidėti prie švaresnės aplinkos, kuri mus supa, išsaugojimo", – sako bendrovės "Vilniaus vandenys" generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Šiuo metu skaičiuojama, kiek viešojo maitinimo įstaigų galėtų priduoti panaudotus riebalus, kokie jų kiekiai būtų surinkti, ir vertinama turima įranga bei jos pajėgumai. Pirminiais skaičiavimais, papildomai neinvestuojant į įrangą kasdien būtų galima perdirbti apie 12 kub. metrų surinktų riebalų ir vandens mišinio.

Per metus skaičiai išaugtų iki 500 tonų perdirbtų riebalų, iš kurių būtų galima išgauti daugiau nei 410 kub. metrų biodujų ir papildomai pagaminti maždaug 1000 kwh elektros energijos.

Šiuo metu bendrovė įgyvendina kelis skirtingas sritis apimančius atsinaujinančios energetikos projektus: pagal žiedinės ekonomikos principus perkonstruojamas dumblo tvarkymo procesas, nuotekų tinkle planuojama įrengti nedidelę hidroelektrinę, vandentiekio tinkle – hidroturbiną. Taip pat investuojama 700 tūkst. eurų į saulės kolektorius, kurie bus įrengti ant "Vilniaus vandenims" priklausančių pastatų stogų.

Tegai:
energija, Vilnius
Dar šia tema
Elektros energijos sąnaudos Lietuvoje buvo didžiausios Baltijos šalyse
IAE pradedami pirmieji 2-ojo energijos bloko išmontavimo projekto etapai
Energetikos įmonės įsipareigojo pradėti taupyti energiją
Lietuvos paštas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos paštas pakeitė siuntų pristatymo tvarką dėl COVID-19

(atnaujinta 14:29 2020.10.24)
Papildomos saugumo priemonės Lietuvos pašte įvedamos nuo ateinančio pirmadienio. Jos galios iki lapkričio 9 dienos, tačiau gali būti pratęstos ar sugriežtintos

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Daugėjant COVID-19 ligos atvejų, Lietuvos paštas imasi papildomų apsaugos priemonių visos šalies mastu.

Pagrindiniai pokyčiai liečia siuntų įteikimą namuose ir biuruose — paslaugos griežtai teikiamos per atstumą, jeigu įmanoma, registruotos siuntos bei korespondencija metama į pašto dėžutę, o didesnės siuntos nukreipiamos į LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalus.

"Negalime ignoruoti situacijos šalyje, todėl teikiant paslaugas klientams įvedame tam tikras papildomas saugumo taisykles. Jos bus taikomos ne tik Vyriausybės pripažintose aukšto pavojaus savivaldybėse, tačiau visos šalies apimtimi, taip prisidedant prie viruso plitimo mažinimo", — sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento atstovė Gintarė Kitovė.

Pasak jos, Lietuvos pašto darbuotojai nori atkreipti visuomenės dėmesį į šiuos pakeitimus ir paprašyti sąmoningai jų laikytis.

Papildomos saugumo priemonės Lietuvos pašte įvedamos nuo ateinančio pirmadienio, spalio 26 dienos. Jos galios iki lapkričio 9 dienos, tačiau gali būti pratęstos ar sugriežtintos, atitinkamai pagal tolimesnę pandemijos eigą, Vyriausybės bei savivaldybių sprendimus.

COVID-19
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

Siuntos su procesiniais dokumentais ar įvertintosios siuntos bus įteikiamos "iki slenksčio", t. y. pašto darbuotojai neaptarnaus klientų jų gyvenamųjų patalpų viduje — jeigu žmogus gyvena daugiabutyje, paslaugos teikiamos laiptinėje; gyvenantys nuosavuose namuose aptarnaujami kieme. Labai svarbu jokiu būdu neatidaryti durų pašto darbuotojams, jei namuose yra saviizoliacijoje esančių asmenų — informuokite laiškininką apie situaciją gestais ar žodžiu per langą, arba žodžiu per uždarytas duris.

Gyventojų prašoma laikytis saugaus atstumo, o atsiimant siuntą pasirašyti skeneryje arba pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą — vietoje parašo kurjeris siuntos perdavimo ataskaitoje pažymės dokumento numerio 4 paskutinius skaičius.

Pašto skyriuose paslaugos bus teikiamos įprastai, tačiau prašoma laikytis numatytų taisyklių. Kiekviename pašto skyriuje ant durų iškabinti informaciniai plakatai, kuriuose parašyta, kiek vienu metu patalpoje gali būti aptarnaujama klientų. Prašoma laikytis šių reikalavimų, jeigu patalpoje jau yra tiek žmonių, savo eilės palaukti lauke. Taip pat labai svarbu laikytis saugaus atstumo nuo kitų klientų. Pašto skyriai dirbs įprastu grafiku.

Dėl esamos situacijos savivaldybėse, kurios yra pavojingiausioje — raudonojoje zonoje, siuntos — tiek pristatomos į siuntų terminalus, tiek kurjerių, gali šiek tiek vėluoti.

Naujausiais dyomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 9578 COVID-19 ligos atvejai, mirė 129 žmonės.  

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 41,5 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,13 milijono žmonių mirė.

Tegai:
Lietuva, paštas, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šalies gyventojams priminta, kaip elgtis susirgus COVID-19
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000
Prezidentūroje nustatytas naujas COVID-19 atvejis
"Pavasarį buvo tik mokymai": gydytojas įvertino situaciją su COVID-19 Lietuvoje