Karoliniškėse atidarytas naujas modulinis darželis

Karoliniškėse atidarytas naujas modulinis darželis

(atnaujinta 11:45 2020.10.03)
Į naują modulinį darželį Vilniuje priimti 105 vaikai, įdarbinti visi reikiami pedagogai ir specialistai

VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Karoliniškių rajone atidarytas šeštasis modulinis priestatas prie lopšelio-darželio "Medynėlis", praneša Vilniaus miesto savivaldybė.  

Naujajame dviejų aukštų darželyje veikia 6 grupės, edukacinės erdvės, skirtos vaikų ugdymui ir žaidimams. Taip pat įrengtos patalpos ir vaikų persirengimui, daiktų saugojimui, miegui bei valgymui skirtos zonos, nupirkti nauji baldai, žaislai ir ugdymo priemonės.

Pažymima, jog į šį modulinį darželį priimti 105 vaikai. 2-3 metų trijose amžiaus grupėse ugdomi 45 vaikai, 3–4 metų dviejose amžiaus grupėse — 40 vaikų, 4–5 metų amžiaus grupėje — 20 vaikų. Naujajame darželyje įdarbinti visi reikiami pedagogai (ikimokyklinio, meninio, kūno kultūros), auklėtojų padėjėjos ir švietimo pagalbos vaikui specialistai (psichologas, logopedas, spec. pedagogas).

Новый модульный детсад в Вильнюсе
© Photo : Vilnius
Karoliniškėse atidarytas naujas modulinis darželis

Savivaldybės teigimu, modulinių priestatų statyba yra viena iš kompleksinių priemonių plečiant ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklą ir kuriant naujas vietas mažiesiems vilniečiams.

Be to, anot savivaldybės, vykdomos ir kitos kompleksinės priemonės — naujų darželių statybą, patalpų nuomą darželių veiklai. Suplanuoti nauji darželiai Pilaitėje, Pašilaičiuose, Bajorų g. 10. Išsinuomotos patalpos Perkūnkiemyje, Pilaitėje, Pašilaičiuose. Planuojamos nuomos procedūros skelbiamų derybų būdu ir Verkiuose, vienoje iš didžiausią darželių stygių jaučiančioje seniūnijoje, bei papildomai Pilaitėje ir Pašilaičiuose.

Tegai:
vaikai, Lietuva, Vilnius, modulinis darželis
Temos:
Švietimas Lietuvoje (169)
Nemunas, archyvinė nuotrauka

Sinoptikai papasakojo apie sausros grėsmę kitais metais

(atnaujinta 10:41 2020.10.30)
Išvengti hidrologinės sausros kitais metais bus galima tik tuo atveju, jei žiemą iškris daugiau kritulių

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Jei šią žiemą nebus daug sniego, kitąmet vėl grės sausra, praneša Facebook'e "Orai ir klimatas Lietuvoje". 

Šį rudenį visoje Lietuvoje buvo užfiksuoti ir sausros ženklai. Pranešama, kad aktyviosios augalų vegetacijos sezoną šalis baigė prieš beveik 3 savaites, kai vidutinė paros oro temperatūra krito žemiau 10 laipsnių.

"Tačiau jau ir vėl buvo apsireiškusi sausros šmėkla: pagal oficialius kriterijus sausringas laikotarpis fiksuotas Pakruojo ir Joniškio rajonuose, labai sausa buvo kone visoje šalyje. Tuo tarpu pagal kitą indeksą pavadintą SPI, to paties Pakruojo ir vietomis Kupiškio, Biržų rajonuose sąlygas netgi buvo galima prilyginti meteorologinei sausrai", — rašoma puslapyje.

Po to truputį palijo, sausra formaliai pasibaigė, šiek tiek atsigavo upės, tačiau kritulių deficitas vis dar jaučiamas. Sinoptikai pažymėjo, kad išvengti sausros kitais metais bus galima tik tuo atveju, jei žiemą iškris daug kritulių.

"Vienintelė viltis dabar yra, kad susiformuos ir ilgesnį laiką išsilaikys storesnė sniego danga. Jeigu ne, tai kitąmet sausra ir vėl grasins, ir vėl kils problemų vandens telkiniams, gal netgi didesnių nei šiemet", — pažymi jie.

Anksčiau Hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad Lietuvoje baigėsi nacionaliniu mastu paskelbta hidrologinė sausra. Tačiau, spalio 22 dienos duomenimis, hidrologinė sausra išlieka Lėvens, Mūšos, Yslikio, Nemuno, Ūlos-Pelesos, Neries, Širvintos, Nevėžio, Šušvės bei Kražantės upėse.

Rugpjūčio viduryje Lietuvoje buvo paskelbta hidrologinė sausra. Laikoma, kad laikotarpis yra sausringas, kai vandens lygis daugiau nei pusėje stočių pasiekia vidutinį minimumą šiltuoju laikotarpiu.

Sausra buvo ir praėjusią vasarą. Kai kurie ekspertai pažymėjo, kad šiais metais nuostoliai žemės ūkio ir kituose sektoriuose bus reikšmingi, net palyginti su praėjusiais metais, kai sausra buvo sunkesnė ir paveikė 24 savivaldybes.

Tegai:
sausra, sinoptikai
Dar šia tema
Sinoptikai papasakojo, kokie orai bus Lietuvoje Visų šventųjų dieną
Lietuvoje baigėsi hidrologinė sausra
Sinoptikai papasakojo, kada Lietuvoje laukti pirmojo sniego
Paulius Saudargas, archyvinė nuotrauka

COVID-19 vėl pakirto Seimą: Paulius Saudargas užsikrėtė koronavirusu

(atnaujinta 10:44 2020.10.30)
Politikas mano, kad su tiek atvejų aplink užsikrėsti jau galima nuo bet ko, turint omenyje, kad nustatyti ne visi atvejai

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys Paulius Saudargas penktadienį ryte pranešė, kad jam patvirtintas COVID-19. Šia informacija politikas pasidalino savo Facebook paskyroje.

"Antradienį pajutau simptomus — ėmė kilti temperatūra, atsirado labai nedidelis gerklės skausmas, vos vos kosulys ir užgulusi nosis. Jei ne prasidėjęs karščiavimas, gal net nebūčiau labai dėmesio atkreipęs. Kaip tyčia, "padrąsinimui" gavome informacijos apie šeimos nario sąlytį su nustatytu covidiniu", — rašo Saudargas.

Seimūnas rašo, kad iš karto puolė skambinti karštąja koronos linija. O visi jo šeimos nariai, kurie neseniai matėsi, izoliavosi. Saugardas pasidalino, kaip sunku buvo užsiregistruoti testui.

"Po 43-čio nesėkmingo karto ėmiausi privačių klinikų. "Vilniuje - po savaitės"... Atsisveikinau. Pagalvojęs vėl skambinu. "Ok, ne Vilniuje, bet kur Lietuvoje, atvažiuosiu". Po pauzės: "Bet kur Lietuvoje - po savaitės". Po savaitės! Registruojuosi. Išgyvenu gerb. Tapino aprašytųjų simptomų naktį. Pasikartoju kaulų laužymą ir "žvalų" rytą. Skambinu 1808 toliau. 77-tą kartą atsiliepia gyva operatorė", — dalijasi įspūdžiais politikas.

Pagaliau jam pavyko užsiregistruoti ir testą atlikti Siemens arenoje esančiame mobiliajame punkte. Politikas pridėjo savo telefono ekrano nuotrauką, kurioje matyti, kad tikrai 77 kartus skambino į karštąją liniją. Taip pat pridėjo ir testo rezultatus.

Savo žinutės pabaigoje, politikas pasidalino kilusiais kalusimais, ar tikrai normalu, kad užsiregistruoti testui pavyksta tik iš 77 karto, o juk žmonėms klastingas virusas pasireiškia skirtingai, ir kai kas net neturi jėgų dėl blogos savijautos tiek skambinėti.

Praeitą savaitę pranešta, kad koronavirusas nustatytas Seimo nariui Valerijui Simulikui. Dėl kontakto su jo teko izoliuotis daugumai seimūnų. Šią savaitę dar skelbta, kad virusu užsikrėtė ir du Seimo kanceliarijos darbuotojos.

Tegai:
koronavirusas, Seimas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje