Garažai Vilniuje

Kontrolierių taikiklyje asmenys, neteisėtai išmetantys savo garažuose kauptas atliekas

(atnaujinta 16:38 2020.10.03)
Priminta, kad sukauptų atliekų metaliniuose garažuose, rūsiuose, soduose, sandėliukuose ar kitose vietose tvarkymas yra jų savininkų atsakomybė ir pareiga

VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Nuolat auganti įvairių prekių pasiūla ir vartojimo skatinimas didina įvairių atliekų kiekius, rašo Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Taip pat prie atliekų augimo masto prisideda ir žmonių įprotis kaupti nebenaudojamus daiktus laikant juos balkonuose, rūsiuose, sandėliukuose soduose arba garažuose.

Pastaruoju metu sostinėje atliekų kiekių augimo tendenciją atspindi didžiulius plotus užimančios metalinių garažų teritorijos — kai kurios iš jų virsta garažuose laikytų atliekų sąvartynais. Vykdydami sostinės savivaldybės įpareigojimą atlaisvinti šias teritorijas, dalis garažų savininkų dešimtmečiais sukauptas atliekas išmeta šalia garažų.

Vilniaus savivaldybės įmonė "Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA), kontroliuojanti mišrių atliekų išvežimo paslaugų kokybę mieste, vis dažniau pastebi, kad garažuose sukauptos atliekos sukraunamos ir mišrioms buitinėms atliekoms skirtų konteinerių aikštelėse.

Pasak VASA Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vadovo Gintauto Mackonio, statybos, remonto ir griovimo darbų, asbesto turinčios atliekos, baterijos ir akumuliatoriai, automobilių padangos, kėbulo detalės, dažai, tepalai ir kitos cheminės medžiagos, buitinė technika, baldai ir kiti didelių gabaritų daiktai nėra mišrios buitinės atliekos.

Tokių atliekų savininkai jas privalo priduoti specialiose surinkimo aikštelėse arba užsakyti išvežimo ir tvarkymo paslaugas savo lėšomis. Jas draudžiama mesti į rūšiuojamų pakuočių, mišrių atliekų konteinerius arba palikti šių konteinerių aikštelėse.

"Siekdama padėti greičiau atlaisvinti metaliniais garažais nelegaliai užstatytą valstybinę teritoriją, Vilniaus miesto savivaldybė visą rugsėjo mėnesį garažų bendrijoms teikė tikslinę informaciją apie atliekų tvarkymą ir jų priėmimą. Kad garažų savininkams nereikėtų patiems vežti atliekų, savivaldybė organizavo jų surinkimą — pagal iš anksto paskelbtą grafiką atliekų surinkėjai važiavo į aštuonis garažų bendrijų taškus ir priėmė įvairias atliekas. Deja, šia galimybe pasinaudojo tik dalis atliekų savininkų", — sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Atliekų tvarkymo poskyrio patarėja Eglė Bernotavičienė.

Taip pat priminta, kad sukauptų atliekų metaliniuose garažuose, rūsiuose, soduose, sandėliukuose ar kitose vietose tvarkymas yra jų savininkų atsakomybė ir pareiga.

Už neteisėtą atliekų atsikratymą šalia mišrių atliekų surinkimo konteinerių, už aplinką ir gamtos teršimą taikomos baudos, nustatyti pažeidėjai įpareigojami jas sutvarkyti savo lėšomis arba tvarkymo kaštus padengia visi garažų bendrijos nariai, mišrių atliekų konteinerių naudotojai.

Tegai:
garažas, atliekos, Vilnius
Dar šia tema
Šnipiškėse bus įrengtos laisvalaikio erdvės
Karoliniškėse atidarytas naujas modulinis darželis
Tyrimas atskleidė, kaip pandemija pakeitė vilniečių kelionės į darbą įpročius
Laboratorija, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai rado silpnąją koronaviruso vietą

(atnaujinta 18:34 2020.10.23)
Tyrimai parodė, kad SARS-CoV-2 PLpro fermentas ne tik skatina viruso replikaciją, bet ir blokuoja daugybę su organizmo imuniniu atsaku susijusių baltymų

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Grupė Lenkijos ir JAV mokslininkų rado naują būdą "užblokuoti" koronavirusą, rašoma žurnale "Science Advances" paskelbtame straipsnyje.

Mokslininkų duomenimis, vienas iš kovos su infekcija metodų — poveikis SARS-CoV-2 PLpro fermentui. Pažymima, kad jis ne tik skatina viruso replikaciją, bet ir blokuoja daugybę su organizmo imuniniu atsaku susijusių baltymų.

Paaiškėjo, kad efektyviausią poveikį šiam fermentui daro du inhibitoriai — VIR250 ir VIR251. Jie sugeba rasti ir blokuoti tik koronaviruso fermentą, nepaveikdami kitų baltymų.

Pažymima, kad tokios SARS-CoV-2 PLpro savybės daro jį taikiniu daugeliui antivirusinių vaistų.

Panašią išvadą padarė grupė Amerikos mokslininkų. Jie nustatė, kad SARS-CoV-1, SARS-CoV-2 ir MERS-CoV koronavirusai turi vienodą pažeidžiamumą. Mokslininkai atkreipė dėmesį į fermentą Tom70, kuris taip pat stimuliuoja viruso replikaciją, tačiau praranda atsparumą vaistams sąveikaujant su koronaviruso genu Orf9b.

Tegai:
mokslininkai, mokslas, tyrimas, koronavirusas
Dar šia tema
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Vėlinės

Artėja Vėlinės: Vilniuje dažniau kursuos viešasis transportas

(atnaujinta 18:34 2020.10.23)
Jau nuo spalio 24-osios dažniau kursuos sostinės troleibusai ir autobusai, be to, bus daromi papildomi sustojimai

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Artėjant Vėlinėms ir Visų Šventųjų dienai viešuoju transportu pasiekti Vilniuje esančias kapines keleiviams bus patogiau, nes dažniau kursuos viešasis transportas, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Visų mirusiųjų pagerbimo šventė — Vėlinės — švenčiama lapkričio 2-ąją. Lietuvoje lapkričio 1 dieną minima Visų šventųjų diena ir paprastai tarp šių švenčių nėra aiškios ribos. Šia dieną lietuviai lanko kapus, uždega žvakutes.

Poilsio dienomis, spalio 24 – 25 d. ir spalio 31 d. — lapkričio 2 d., dažniau kursuos 2-ojo, 7-ojo, 16-ojo ir 19-ojo maršrutų troleibusai.

Nuo spalio 24 d. iki lapkričio 2 d., poilsio ir darbo dienomis, dažniau kursuos 37-ojo, 38-ojo, 63-iojo, 114-ojo bei 115-ojo maršrutų autobusai.

Nuo spalio 24 d. iki lapkričio 2 d. 88-ojo maršruto autobusai papildomai stos Tyzenhauzų stotelėse.

Laikini šių autobusų ir troleibusų maršrutų tvarkaraščiai skelbiami interneto tinklalapyje www.stops.lt.

Savivaldybė primena, jog keliaujant viešuoju transportu būtina rūpintis savimi ir aplinkiniais — dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas. Žmonėms, kurie jaučia peršalimo simptomus patariama likti namuose.

Daugiau informacijos apie viešojo transporto judėjimo pokyčius ir eismo ribojimus šalia Vilniaus kapinių skelbsime kitą savaitę.

Informacija apie viešojo transporto darbą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje www.vilniustransport.lt, socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos, mobiliaisiais telefonais (m.stops.lt) bei darbo valandomis teikiama telefonu (8 5) 210 7050.

Tegai:
Vėlinės, Lietuva, Vilnius, viešasis transportas
Temos:
Eismo pakeitimai Vilniuje