Greitosios pagalbos automobilis, archyvinė nuotrauka

Kasiulevičius priminė COVID-19 neigimo pasekmes

(atnaujinta 21:54 2020.10.03)
Pasak Kasiulevičiaus, stebint visuomenės reakcijas ima atrodyti, kad karo atveju svarbiausia Vyriausybės priedermė būtų užtikrinti kavinių ir naktinių klubų funkcionavimą

VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. "Antikovidinė propaganda" davė vaisių. Dabar padėtis su koronavirusu pablogėjo, o žmonės nenori atlikti tyrimų dėl koronaviruso, Facebook rašė Vilniaus universiteto profesorius, Santaros klinikų šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius.

Pasak gydytojo, mėnesius socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje buvo skleidžiama mintis, kad "Covid-19 jokia liga. Paprasčiausias gripas ir tiek. Kaukės — žudo. Baltarusiškas — švediškas variantas — geresnė išeitis Lietuvai, "kaukės žudo", o Švedijos ir Baltarusijos, kur karantinas nebuvo įvestas, pavyzdžiai labiau tiktų Lietuvai."

"Dabar turime rezultatą — žmonės Raseiniuose atsisako tirtis dėl COVID-19. Ir tai tik pradžia. Kai COVID-19 sirgs ištisi policijos skyriai, galvas pakels nusikaltėliai. Ugniagesiai policijos funkcijų neperims, nes gal jie ir atsparūs ugniai, bet Covid-19 infekcijai — vargu. Nepaisant visų didvyriškų pastangų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras šiomis dienomis jau yra "perdegęs", — rašo Kasiulevičius.

Kaip pastebi gydytojas, pandemijos padariniai kiekvienai šaliai tiesiogiai priklauso nuo valdžios institucijų priimtų sprendimų savalaikiškumo. Pasak jo, žmonės yra tokie, kad nori išgirsti, kas juos nuramins.

Kaip ironizuoja Kasiulevičius, "jei jis neigtų COVID-19, jis galėtų kandidatuoti į Seimo rinkimus ir net laimėti Kaune". Tačiau, kaip pabrėžia specialistas, neturėtumėte pasitikėti tais politikais, kurie neigia koronaviruso pavojų, nes jie negalės apsaugoti šalies tinkamu laiku.

"Kaipgi mes apginsime savo šalį, kai užpuls priešas, jeigu nenorime saugoti savo artimų žmonių? Jeigu nenorime kažkiek savęs paaukoti. Stebint visuomenės reakcijas ima atrodyti, kad karo atveju svarbiausia Vyriausybės priedermė būtų užtikrinti kavinių ir naktinių klubų funkcionavimą", — rašo gydytojas.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский

Kasiulevičius taip pat pažymėjo, kad supranta statybininkus, darbininkus ir tuos, "kuriuos maitina kojos", tačiau dauguma įstaigų gali dirbti nuotoliniu būdu. Jo nuomone, toks nuotolinis darbas ir mokymasis, išskyrus darželius ir pradines mokyklas, būtų geriausias sprendimas dabartinėje situacijoje, nes visi tiesioginiai susitikimai reikalingi tik siekiant parodyti lyderių svarbą. Kasiulevičius taip pat klausia, ar tikrai reikalingos šventės ir išvykos ​​į kavines bei restoranus, ar yra pavojus užsikrėsti visiems dalyviams.

Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis pastebimas itin stiprus atvejų skaičiaus augimas. Penktadienį buvo atnaujintas COVID-19 atvejų per dieną rekordas. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, daugiau nei 26 tūkstančiai žmonių yra izoliuoti. Tuo pat metu, kaip anksčiau teigė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, vyriausybė dar neaptarė karantino atnaujinimo ir vadovausis epidemiologiniais rodikliais.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (345)
Dar šia tema
Lietuvoje naujas COVID-19 atvejų rekordas: mirė dar vienas žmogus
Gamalėjaus centras paskelbė apie pasirengimą padėti COVID-19 sergančiam Trampui
Iš paveiktų šalių atvykstantiems užsieniečiams nebereikia atsivežti COVID-19 testo
Kaunas stiprina prevenciją dėl COVID-19
Gėlės ir žvakė

Mirė Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Michailas Makarovas

(atnaujinta 21:09 2020.10.20)
Po ilgai trukusios ligos, eidamas 83 gyvenimo metus, mirė garsus Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Michailas Makarovas

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Su giliu liūdesiu pranešame, kad spalio 20-ąją, eidamas 83-iuosius gyvenimo metus, mirė ilgametis Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Michailas Makarovas, rašoma teatro Facebook paskyroje.

Baigęs Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar — Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Michailas Makarovas 55 metus dirbo LRDT ir atliko daugiau kaip 150 vaidmenų režisierių Romano Viktiuko, Dalios Tamulevičiūtės, Sauliaus Šaltenio, Jono Vaitkaus, Algirdo Latėno ir kitų pastatymuose. Kaip scenografas Michailas Makarovas sukūrė keturis LRDT spektaklius. 

Lietuvos rusų dramos teatro kolektyvas liūdi dėl kolegos mirties ir reiškia nuoširdžią užuojautą Michailo Makarovo artimiesiems.

Atsisveikinimo su aktoriumi laikas ir vieta bus paskelbti vėliau.

Tegai:
mirtis
Temos:
Metų netektys — 2020
Ruduo

Spalio 21 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:21 2020.10.20)
Rytoj, spalio 21 dieną, Avinui svarbu sutelkti dėmesį į darbą, Jaučiui žadama sėkmė finansinėse operacijose, o Dvyniams rekomenduojama pailsėti

Stebuklinga diena, kurios metu visi gali pasijusti mažais magais ir įgyvendinti savo — nors ir mažą — svajonę.

Taip pat būtina atkreipti dėmesį į sapnus ir ženklus, kuriuos jums siųs likimas, ir įsiklausyti į jūsų pačių nuojautas — tai gali ne tik paskatinti išspręsti svarbius gyvenimo klausimus, bet ir numatyti ateitį.

Avinas (21.03 - 20.04)
Ir jau pradėti, ir nauji dalykai, kurių dar nespėjote pradėti, bus vienodai sėkmingi — svarbiausia sutelkti dėmesį į tai, ką darote, nesiblaškydami antraeiliais klausimais.

Jautis (21.04 - 21.05)
Finansinės operacijos — nuo nereikšmingiausių iki didelių ir rimčiausių — žada būti sėkmingos, todėl visus mokėjimus, banko sąskaitų atidarymą ir indėlius rekomenduojama atlikti iki šios dienos.

Dvyniai (22.05 - 21.06)
Jei negalite skirti visos dienos poilsiui, skirkite jai bent popietę: vis tiek našiam darbui trūksta parako, tačiau būtinai turite atsigauti.

Vėžys (22.06 - 22.07)
Susitikimas su žmogumi iš praeities bus naudingas: jis ne tik sužadins malonius prisiminimus, bet ir naudodamasis savo ryšiais padės išspręsti svarbų profesinį klausimą.

Liūtas (23.07–21.08)
Ieškojimas tų, kurie yra kalti dėl jūsų bėdų, yra bevaisis: tik prisiimdami atsakomybę už visas savo klaidas galite išsiaiškinti, kaip jų išvengti ateityje.

Mergelė (08.22 - 09.23)
"Rizika yra kilnus reikalas" — šiandien nėra jūsų šūkis, stenkitės būti tylesni už vandenį ir žemesni už žolę, nes bet koks ryžtingas veiksmas gali sukelti nenumatytų pasekmių.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)
Likimas siųs nemažai ženklų, todėl svarbu nepamiršti nė vieno iš jų — vėliau jie jums pasakys, kuria kryptimi elgtis.

Skorpionas (24.10 - 22.11)


Nepaisant užimtumo, būtina rasti laiko artimiesiems, kuriems tikrai reikia jūsų meilės ir dėmesio — ypač tai liečia pagyvenusius artimuosius ir vaikus.

Šaulys (23.11 - 21.12)
Neatmeskite patarimo, kurį jums gali duoti kiti: šiandien jų žodžiuose bus nemažai tiesos, todėl jais galite vadovautis spręsdami svarbius klausimus.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Jei atliksite savo darbą sąžiningai, viršininkai jį ne tik įvertins, bet ir apdovanos — pavyzdžiui, paaukštins arba suteiks premiją.

Vandenis (21.01 - 18.02)
Šiandien priimti svarbų sprendimą padės ne logika ir argumentai, o intuicija, kuria, kaip žinote, vadovaujasi pasąmonė: ji moka palyginti faktus ir juos analizuoti.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Jūs neturėtumėte tikėtis dar vieno žmogaus iš praeities, kuriam kadaise jautėte romantiškus jausmus, skambučio: malonus pokalbis greičiausiai neturės jokio tęsinio.

Tegai:
horoskopas
NATO technika Rukloje

Ekspertas: Baltijos regione numatomas rimtas NATO kariuomenės pasirengimas

(atnaujinta 20:17 2020.10.20)
Artimiausiu metu Šiaurės Atlanto aljanso karinis buvimas Baltijos šalyse pastiprės, mano ekspertas Vladimiras Kozinas

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Estijos ministras pirmininkas Juris Ratas susitikime Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda pažymėjo Lenkijos ir JAV sudaryto susitarimo dėl išplėsto karinio buvimo svarbą, pranešė portalas ERR.

Pasak Rato, šis susitarimas atveria galimybes sustiprinti JAV karinį buvimą Lenkijoje, taip pat suteikia vilties, kad Amerikos karinis buvimas Baltijos šalyse taps labiau matomas.

Rusijos Federacijos karo mokslų akademijos narys korespondentas, MGIMO karinių-politinių tyrimų centro ekspertas Vladimiras Kozinas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad amerikiečių bombonešiai ne kartą leidosi Baltijos šalių aerodromuose.

"Baltijos šalių oro patruliavimo operacija tęsiasi Latvijos, Lietuvos ir Estijos padangėje, kur taip pat dalyvauja vidutinio nuotolio, dvejopos paskirties orlaiviai, kurie taip pat gali gabenti įprastus branduolinius ginklus oro bombų pavidalu. Šiose valstybėse jau seniai įkurtos NATO vadovybės ir štabo struktūros, todėl aš asmeniškai neabejoju, kad toks dalyvavimas pastiprės", — sakė jis, pažymėdamas, kad tai vyksta tiek šalia Kaliningrado srities, tiek prie Baltarusijos sienų.

"Apskritai, Baltijos regione ir Baltijos jūroje, ir Europos šiaurėje yra planuojama labai rimta Aljanso karinio pasirengimo banga, visa tai vykdoma aktyviai, vienašališkai ir po išgalvotų priežasčių priedanga", — apibendrino jis.

NATO nuolat didina karinį kontingentą šalia Rusijos sienų. Baltijos šalys aktyviai sudaro didelio masto gynybos sutartis su JAV, paaiškindamos tai "Rusijos grėsme", nors Maskva ne kartą neigė šiuos kaltinimus.

NATO Europoje: plėtros istorija
© Sputnik
NATO Europoje: plėtros istorija
Tegai:
NATO, Baltijos šalys
Dar šia tema
NATO sąjungininkai rengia Vokietijos ir JAV karą
Pranckietis: krizė Baltarusijoje patvirtina NATO atgrasymo būtinybę
Lietuvoje prasidėjo NATO bataliono pratybos
RF Gynybos ministerija: NATO siekia sunaikinti karinį Rusijos ir Baltarusijos aljansą 
Medvedevas paskelbė apie NATO bandymus apriboti Rusijos veiklą Arktyje