Осень в Приморье

Spalio 5 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:50 2020.10.04)
Pirmadienis bus prieštaringas ir dviprasmiškas. Jis gali sukelti daug sunkumų, bet, laimei, šiandien daugelis vadovausis sveiku protu ir todėl nedarys rimtų klaidų

Avinas (03.21-04.20)

Šiandien ne pats geriausias laikas galvoti tik apie savo asmeninius poreikius. Prieisite prie išvados, kad turite kur kas daugiau pareigų ir galimybių jas atlikti, nei manėte dar prieš porą dienų. Atsakomybės našta auga tiesiog beregint.

Atsiras galimybė pradžiuginti artimuosius, jūs ja pasinaudosite. Galimos malonios staigmenos ir netikėtos dovanos. 

Jautis (04.21-05.21)

Veikiausiai šiandien būsite linkęs pabūti vienas ir dar kartą apmąstyti savo santykius su senais ir naujais draugais, giminėmis ir šeimos nariais.

Šis laikotarpis taip pat palankus studijoms, mokslui ir pomėgiams.

Dvyniai (05.22-06.21)

Būsite kupini energijos ir noro veikti. Galite pasinaudoti palankiu momentu ir įgyvendinti tai, kas buvo sumanyta anksčiau. 

Vakare nesėdėkite namuose, išvažiuokite kur nors. Džiaukitės geru laiku ir savo partneriu, su kuriuo, beje, puikiai sutarsite.

Vėžys (06.22-07.22)

Nesiimkite rizikingų veiksmų. Tegul viskas teka savo vaga, taip bus geriau visiems. Taip pat geriau atsisakyti naujų sutarčių pasirašymo. Net jei viskas rodosi labai aišku, o sprendimai — savaime suprantami, niekada neprošal pagalvoti dar kartą.

Liūtas (07.23-08.23)

Nebijokite sunkumų. Šiandien jūs turite pakankamai energijos ir išradingumo, kad galėtumėte su jais susidoroti. Teks dažnai atitraukti dėmesį nuo svarbių reikalų, tačiau tai netrukdys pasiekti norimo rezultato. 

Antroji dienos pusė bus sunkesnė, ne visi Liūtai galės išlaikyti ramybę ir optimizmą.

Mergelė (08.24-09.22)

Būsite kupini energijos, tačiau kartais pervertinsite savo stipriąsias puses ir imsitės užduočių, kurios dabar greičiausiai nebus įvykdytos. Tačiau kartais emocinis stresas taps per didelis; tokiais atvejais gali prireikti supratingų žmonių palaikymo.

Vakare bus proga pradžiuginti artimą žmogų, padaryti jam malonią staigmeną.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Palanki, vaisinga diena. Šiandien prieisite prie išvados, kad turite kur kas daugiau pareigų ir galimybių jas atlikti, nei manėte anksčiau. Kai kurios Svarstyklės savyje atras kūrybiškumą, talentus, apie kuriuos anksčiau net nežinojo.

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Šiandien sugebėsite išvykti į kelionę ir spėsite per dieną aplankyti daugybę vietų, jei panorėsite. Nauji įspūdžiai kels jums nuotaiką ir įkveps. 

Skorpionas (10.23-11.21)

Šis pirmadienis nėra pati lengviausia diena, tačiau nepasiduokite, jei pakeliui atsiranda kliūčių. Gali atsirasti naujų idėjų, netikėtų, drąsių planų. 

Apie save primins seni draugai, bendravimas su jais bus malonus ir naudingas. Dienos pabaigoje laukite gerų naujienų. 

Šaulys (11.22-12.21)

Ši diena nebus vaisingiausia. Jums nereikėtų pervertinti savo jėgų. Geriau tiesiog atidėti rimtas užduotis ir ramiai pailsėti.

Namuose galimi nesusipratimai ir nesutarimai. Bet jei nepasiduosite provokacijoms, tikrai rasite būdą, kaip įveikti visus sunkumus. 

Ožiaragis (12.22-01.20)

Šiuo metu Ožiaragiams bus labai sunku teisingai įvertinti situaciją, tačiau neigiamų tendencijų įtaka truks neilgai. Jei pažvelgsite į dalykus realistiškai, tikrai pamatysite įdomių galimybių, suprasite, kaip pasiekti savo tikslus. 

Neskubėkite priimti finansinių sprendimų, didesnius pirkinius geriau atidėti vėlesniam laikui. 

Vandenis (01.21-02.19)

Stenkitės mažiau jaudintis. Pati diena yra labai palanki, bet jei pradėsite nervintis, rizikuojate padaryti rimtų klaidų. Neatmetami sėkmingi sandoriai. 

Antroji dienos pusė tiks susitikimams su draugais ir romantiškiems pasimatymams, žada daug teigiamų emocijų.

Žuvys (02.20-03.20)

Šiandien gali kilti naujų idėjų ir planų. Jūs suprasite, kaip padidinti pajamas ar pakilti karjeros laiptais. Tačiau stenkitės neskubėti: dabar nėra tinkamas momentas skubotiems veiksmams. 

Atsiras galimybė sustiprinti verslo ryšius, rasti paramą. Gera diena bendrauti su pagyvenusiais giminaičiais bei kitais šeimos nariais.

Tegai:
horoskopas
Spalio 27

Kokia šiandien diena: spalio 27-osios šventės

(atnaujinta 15:38 2020.10.26)
Spalio 27-ąją Lietuvoje minima Žvalgų diena, be to, Kriminalinės policijos diena, savo vardadienius šiandien švenčia Ramojus, Gedas, Tautmilė, Vincentas, Sabina

Spalio 27-oji yra 300-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, keliamaisiais metais — 301-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 65 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Ramojus, Gedas, Tautmilė, Vincentas, Sabina.

Šią dieną minima Vytauto Didžiojo mirties diena.

Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas mirė 1430 metų spalio 27 dieną. Tuomet Vytautui buvo jau 80 metų. Manoma, kad Vytautas mirė nuo sutrenkimo, kai nukrito nuo arklio. Kita versija, kad nuo supūliavusios voties.

Vytautas yra garsiausias iš visų Lietuvos valdovų, neveltui vadinamas Didžiuoju. Didžiausias jo nuopelnas, kad Jogailai užvaldžius Lenkiją ir Lietuvą, Vytautas sugebėjo atsikovoti valdžią Lietuvoje ir po jo mirties Lietuva tapo nepriklausoma nuo Lenkijos.

Vienas iš garsiausių mūšių Lietuvos istorijoje — Žalgirio mūšis (1410 liepos 15 d.). Lietuvių pergalei prieš Vokiečių ordiną šime mūšyje daug įtakos turėjo Vytauto vadovavimas.

Be to, šią dieną minima Žvalgų diena.

Spalio 27-ąją Lietuvoje minima Saugumo departamento įkūrimo diena, o kartu ir saugumo darbuotojų profesinė šventė.

Po pirmojo pasaulinio karo, paskelbus nepriklausomybę, 1918 metų spalio 27 dieną buvo įkurta kariuomenėje veikusi slaptoji tarnyba, vėliau pavadinta Žvalgybos skyriumi.

Nepriklausomybės metais Žvalgybos skyrius daugelį kartų buvo reorganizuotas į kriminalinę policiją, saugumo tarnybą, slaptąją tarnybą, o po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais įsteigtas Valstybės saugumo departamentas.

Lietuvos valstybės saugumo departamento paskirtis — saugoti respublikos suverenitetą ir konstitucinę jos santvarką.

Saugumo departamento uždavinys — laiku atskleisti veiklą, kuri kelia grėsmę valstybės saugumui, teritorijos neliečiamybei ir vientisumui, valstybės interesams, jos ekonominei ir gynybinei galiai.

Taip pat šiandien minima Kriminalinės policijos diena.

Kriminalinės policijos diena Lietuvoje minima nuo 1931 metų. Ją minėtina diena paskelbė tuometinis vidaus reikalų ministras pulkininkas Steponas Rusteika.

Spalio 27-oji pasirinkta todėl, kad 1918 metų spalio 27 dieną nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje buvo pradėtas kriminalinės policijos organizavimo darbas.

Kasmet Kriminalinės policijos dienos proga Lietuvoje apdovanojami geriausi šalies kriminalistai, renkamos geriausios metų bylos.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1430 metais mirė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Gimė apie 1350 m.

1918 metais buvo Įkurta Lietuvos karinė žvalgyba.

1931 metais gimė poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos lauretė Ramutė Skučaitė.

1999 metais Lietuvos prezidentas priėmė Rolando Pakso vadovaujamos vyriausybės atsistatydinimą ir dekretu nurodė jai toliau dirbti, ministro pirmininko pareigas pavedė eiti Irenai Degutienei.

Ši diena pasaulio istorijoje

1492 metais Kristupas Kolumbas atrado Kubą ir paskelbė ją Ispanijos nuosavybe.

1505 metais mirė Rusijos caras Ivanas III.

1728 metais gimė britų keliautojas Džeimsas Kukas — pirmųjų Naujosios Zelandijos, Australijos ir Havajų salų žemėlapių autorius.

1782 metais gimė italų kompozitorius ir smuiko virtuozas Nikolo Paganinis.

1811 metais gimė pirmosios pasaulyje siuvimo mašinos išradėjas, JAV pramonininkas Izaokas Zingeris.

1858 metais gimė JAV prezidentas (1901—1909 m.) Teodoras Ruzveltas.

1978 metais gimė smuiko virtuozė kinė Vanesa Mei.

2010 metais britų slaptojo agento Džeimso Bondo garsusis automobilis "Aston Martin" su įvairiais gudriais įtaisais, tokiais kaip krėslo katapulta ir besikeičiantys numeriai, buvo parduotas viename aukcione Londone pigiau nei prognozuota — už 4 mln. JAV dolerių.

Tegai:
Lietuva, šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vagis

Klaipėdoje teisiamas vyras, įtariamas pinigų neužrakintų butų ir įstaigų vagyste

(atnaujinta 13:04 2020.10.26)
Tyrimo metu nustatyta, jog asmuo dienos metu tikrindavo ar neužrakintos butų bei įstaigų durys, o tokių aptikęs tiesiog užeidavo į patalpas ir pasisavindavo pinigus ar pinigines ir pasprukdavo

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Klaipėdoje prieš teismą stos vyras, kaltinamas dėl 17 uostamiestyje įvykdytų vagysčių iš butų ir įstaigų patalpų, praneša Lietuvos policija.

Policijos duomenimis, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas kai šių metų kovo 1dieną buvo gautas pranešimas, jog Skautų g. Giruliuose, dienos metu, be įsilaužimo požymių patekus į butą, iš rankinės pavogta piniginė su joje buvusiais 400 eurų, banko kortele ir dokumentais. Tą pačią dieną užfiksuota, jog pasinaudojus vogta banko kortele, uostamiestyje, H. Manto g., iš bankomato bandyta pasiimti pinigų, tačiau ilgapirščio užmačios nepavyko, mat kortelė jau buvusi užblokuota. Vis dėlto, įtariamasis buvo užfiksuotas bankomato stebėjimo kameros.

Po savaitės, kovo 8 dieną, Klaipėdos pareigūnams pranešta, jog Tomo g., iš įstaigos patalpų buvo pavogta piniginė su 150 eurų. Tą pačią dieną Galinio Pylimo g. esančioje bibliotekoje buvo išdaužtas langas ir pasikėsinta pagrobti kasos aparatą, tačiau suveikus signalizacijai asmuo iš patalpų paspruko. Kiek vėliau, taip pat kovo 8 dieną, Kulių Vartų g., į neužrakintas įstaigos patalpas užėjęs vyras iš stalčiaus įtariamas pasisavinęs 150 eurų.

Tirdami minėtų įvykių aplinkybes, Klaipėdos miesto 2-ojo Veiklos skyriaus policijos pareigūnai atkreipė dėmesį, jog įvykdytų nusikalstamų veikų braižas labai panašus — nežinomas asmuo dienos metu tikrindavo ar neužrakintos butų bei įstaigų durys, o tokių aptikęs tiesiog užeidavo į patalpas ir pasisavindavo pinigus ar pinigines ir pasprukdavo.

Šių metų birželį Klaipėdoje pareigūnai sulaikė 1980 metais gimusį, ne kartą Lietuvoje ir užsienyje už vagystes teistą vyrą, įtariamą Klaipėdos mieste įvykdžiusį net 17 tokio pobūdžio vagysčių. Šiuo metu įtariamasis yra nuteistas ir atlieką bausmę už anksčiau padarytą kitą nusikaltimą bei laukia naujo nuosprendžio.

Tegai:
Lietuva, Klaipėda, vagystė
Dar šia tema
Kauno pareigūnai sučiupo visoje šalyje sukčiavusį vyrą
Teismo nuosprendžio sulaukė kalėdiniu laikotarpiu plėšikavęs asmuo
Ilgapirščiai traukia į miškus: Tauragės rajone pavogta 500 pušelių