covid

Lietuvoje nustatyti 104 nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 14:52 2020.10.04)
NVSC registruoja vis daugiau COVID-19 protrūkių: vienas Šiaulių apskrityje, trys Vilniuje, Raseiniuose — gimnazijoje, vaistinėje ir socialinių paslaugų centre

VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 104 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 5185 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2577 asmenys, 2495 pasveiko.

40 iš naujų atvejų registruota Šiaulių, 29 Vilniaus, 23 Kauno, 6 Klaipėdos apskrityse. Dar 3 atvejai fiksuoti Utenos, 2 Marijampolės ir 1 Panevėžio regionuose.  

Per praėjusią parą registruoti 2 įvežtiniai atvejai iš Ukrainos ir Baltarusijos. Tuo tarpu 26 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.

59 atvejai siejami su protrūkiais

4 atvejai, patvirtinti vakar, siejami su Radviliškio ligonine. Visi užsikrėtę asmenys yra antriniai atvejai, t. y. ligoninėje nedirba ir nėra joje gydomi. Bendrai su protrūkiu šiuo metu yra susiję 167 atvejai: 65 pacientai, 67 darbuotojai ir 35 antriniai atvejai.

Taip pat toliau fiksuojami atvejai, siejami su Radviliškyje veikiančia siuvykla "Danijus". Per praėjusią parą registruota 12 susijusių atvejų, iš kurių 11 yra darbuotojai ir 1 antrinis atvejis. Vertinama, kad su židiniu dabar siejama 20 COVID-19 atvejų: 16 darbuotojų ir 4 antriniai atvejai.

Taip pat 10 atvejų, iš kurių 8 registruoti Šiaulių apskrities ir po 1 – Klaipėdos ir Utenos apskričių gyventojams, siejami su protrūkiu viename iš Šiaulių universiteto kursų. Iš viso registruoti 23 susiję atvejai. 

Be to, Šiaulių apskrityje registruotas naujas židinys. COVID-19 patvirtinta 2-iem Sidabravo žemės ūkio bendrovės darbuotojams. Iš viso šiuo metu registruoti 3 susiję infekcijos atvejai.

Vilniaus apskrityje vakar registruoti 2 atvejai, siejami su šokių studija "City Dance". Iš viso su protrūkiu siejami 46 COVID-19 atvejai.

Taip pat vakarykštę parą po 1 atvejį registruota protrūkiuose, siejamuose su Vilniaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (iš viso 3 susiję atvejai), su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (iš viso 7 susiję atvejai), taip pat 1 atvejis siejamas su  protrūkiu pučiamųjų instrumentų orkestre "Trimitas" (iš viso 6 susiję atvejai).

Be to, Vilniaus apskrityje vakar registruotas 1 atvejis, siejamas su protrūkiu šokių studijoje "Šokių harmonija" (iš viso 13 susijusių atvejų), bei 1 atvejis, kuris, vertinama, yra susijęs su židiniu Valstybiniame Kauno muzikiniame teatre. Iš viso registruoti 48 su protrūkiu susiję atvejai.

Greitosios pagalbos automobilis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Taip pat Vilniaus apskrityje registruoti trys nauji protrūkiai.

Pirmasis — Vilniaus vaikų darželyje "Šviesos slėnis", kur vakar infekcija patvirtinta 1-am darbuotojui. Iš viso registruoti 2 COVID-19 atvejai.

Antrasis naujas židinys registruotas Vilniuje veikiančioje įmonėje "Echo stamp". Vakar koronavirusas patvirtintas vienam iš darbuotojų, bendravusiam su anksčiau užsikrėtusiu asmeniu, kuriam infekcija patvirtinta spalio 2 dieną. 

Trečiasis naujas židinys Vilniuje — sporto klubas ir sveikatingumo centras "Alfa Steps". Vakar koronavirusas patvirtintas 2-iem asmenims — darbuotojui ir lankytojui. Iš viso registruoti 4 susiję COVID-19 ligos atvejai.

Kauno apskrityje, Raseinių rajone, įsikūrusiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose vakar patvirtinti 5 koronavirusinės infekcijos atvejai. Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso registruotas 61 atvejis: 17 darbuotojų, 40 gyventojų ir 4 antriniai atvejai.

Taip pat 1 atvejis, registruotas praėjusią parą, siejamas su protrūkiu Kauno Erudito licėjuje. Infekcija patvirtinta mokiniui. Vertinama, kad iš viso šiuo metu su protrūkiu yra susiję 16 infekcijos atvejų.

Be to, dar 1 atvejis Kaune siejamas su protrūkiu Kauno vyriausiajame policijos komisariate. Iš viso registruota 18 susijusių COVID-19 atvejų.

Kauno apskrityje, Raseiniuose, vakar registruoti ir trys nauji židiniai. Pirmasis siejamas su Ariogalos gimnazija, kur vakar patvirtintas 1 COVID-19 atvejis darbuotojui, o iš viso registruoti 2 susiję infekcijos atvejai. Antrasis — "Nemuno vaistinėje" Raseiniuose, kur vakar taip pat patvirtintas 1 užsikrėtimo atvejis (iš viso registruoti 2), bei Raseinių socialinių paslaugų centre, kur jau registruoti taip pat 2 susiję COVID-19 atvejai.

Šiuo metu šalyje galioja ekstremali padėtis dėl COVID-19 plitimo.

Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pareiškė, kad tam tikruose Lietuvos regionuose prasidėjo antroji koronaviruso banga.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (368)
Vyras su peiliu

Jonavos rajone teisiamas peiliu pareigūnę užpuolęs vyras

(atnaujinta 10:58 2020.10.23)
Policijos pareigūnams atliekant neblaivaus jonaviečio, pristatyto komisariatą dėl padaryto pažeidimo, apžiūrą, vaikinas pasipriešino jų veiksmams ir smogė peiliu vyriausiajai patrulei į kaklo sritį

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Kauno apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje 23 metų jonavietis kaltinamas pasipriešinimu policijos pareigūnams ir pasikėsinimu nužudyti, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų liepos pabaigoje kaltinamasis buvo neblaivus pristatytas į Jonavos rajono policijos komisariatą dėl galimai padaryto administracinio pažeidimo. Policijos pareigūnams atliekant jo apžiūrą, vaikinas pasipriešino jų veiksmams ir, išsitraukęs už nugaros slėptą peilį, smogė juo vyriausiajai patrulei į kaklo sritį.

Pažymima, jog greitai sureagavusi pareigūnė išvengė mirtimi galėjusio pasibaigti dūrio.

Tyrimo duomenimis, jonavietis savo kaltę pripažįsta tik iš dalies ir teigia, kad pareigūnės nužudyti jis neketino.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Tas, kas pasikėsino nužudyti dėl nukentėjusio asmens tarnybos ar piliečio pareigų vykdymo, baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Tegai:
Lietuva, Jonava
Dar šia tema
Jonavos rajone sulaikytasis peiliu puolė policijos pareigūnę
Klaipėdoje nežinomas asmuo užpuolė peiliu moterį jos pačios bute
Kaune moteris peiliu užpuolė policininką
Girtas vairuotojas, archyvinė nuotrauka

Vilniaus rajone sulaikytas girtas saviizoliacijos tvarką pažeidęs vairuotojas

(atnaujinta 09:57 2020.10.23)
Pusantros promilės įpūtęs vairuotojas neseniai lankėsi Baltarusijoje, todėl gavo baudą ir už saviizoliacijos pažeidimą

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Pasieniečiai sulaikė girtą saviizoliacijos tvarką pažeidusį vairuotoją, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Ketvirtadienio vakarą VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Kenos pasienio užkardos pareigūnai Vilniaus rajono Šulgių kaimo prieigose patikrinti sustabdė automobilį "VW Passat" baltarusiškais numeriais. Vos pažvelgę į vairuotoją pasieniečiai suprato — 53-ejų Vilniaus rajono gyventojas vairuoja apsvaigęs nuo alkoholio.

Vyras kalbėjo nerišliai, išlaipintas iš automobilio svirduliavo, nuo jo sklido alkoholio tvaikas. Pasieniečiai taip pat išsiaiškino, kad šis vairuotojas neseniai lankėsi Baltarusijoje, todėl turėjo iš jos grįžęs izoliuotis. Šios tvarkos jis nepaisė ir išvykęs iš namų pažeidė 14-os dienų jam paskirtą privalomos saviizoliacijos nurodymą.

VSAT pareigūnai Vilniaus rajono gyventoją sulaikė ir iškvietė policininkus. Šie vairuotojui nustatė 1,49 prom. girtumą. Už saviizoliacijos pažeidimą pasieniečiai vyrui skyrė 250 eurų baudą.

Pažeidėją ir jo mašiną VSAT pareigūnai perdavė policininkams, kurie tiria šį įvykį.

Tegai:
saviizoliacija, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (368)
Dar šia tema
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000
Naujos Leningrado AE-2 jėgainės paleidimas

Leningrado AE-2 buvo pradėtas eksploatuoti naujas maitinimo blokas

(atnaujinta 10:38 2020.10.23)
Jis pakeis "vyresnįjį brolį" poste — antrąjį maitinimo bloką RBMK-1000 reaktoriu, kuris prieš dvejus metus buvo visam laikui uždarytas po 45 metų eksploatavimo

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Vienas pagrindinių pastarųjų metų Rusijos atominės energetikos įvykių įvyko penktadienį: naujas Leningrado AE-2 jėgainės blokas Nr. 2 (pagal kitą klasifikaciją — Leningrado AE 6 blokas) pradėjo veikti ir pirmąsias kilovatvalandes pristatė Rusijos energetikos sistemai, Komunikacijos skyriui, sakė koncerno "Rosenergoatom", priklausančio valstybinei "Rosatom" korporacijai, komunikacijos skyrius.

Ignalinos atominė elektrinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Pirmasis prijungimas prie maitinimo bloko su VVER-1200 reaktoriaus tinklu įvyko. Naujasis maitinimo blokas buvo sinchronizuotas su tinklu ir pasiekė 240 megavatų galią", — sakoma pranešime.

"Prieš tai yra bandomojo darbo etapas — laipsniškas reaktoriaus galios plėtojimas iki 100 proc. Kiekviename etape bus atliktas didelis įrangos patikrinimas dinaminiais energijos bloko veikimo režimais, susijęs su pagrindinės įrangos atjungimo imitavimu skirtingais galios lygiais", — pabrėžė "Rosenergoatom" generalinis direktorius.Andrejus Petrovas, kurio žodžiai pateikti pranešime.

Leningrado AE-2 antrojo bloko eksploatacijos pradžia numatyta 2021 metais.

Naujasis blokas pakeis "vyresnįjį brolį" kaip antrąjį Leningrado AE jėgos bloką RBMK-1000 reaktoriumi, kuris visam laikui buvo uždarytas 2018 metais po 45 metų eksploatavimo.

Tegai:
Sankt Peterburgas, Rusija, atominė elėktrinė (AE)
Dar šia tema
Baltarusijos energetikos ministerija: pirmasis BelAE energijos blokas parengtas 98 %
Ekspertas: energija iš BelAE atvers naujas galimybes Minskui