Pirmokai su gėlėmis

Nausėda ir Skvernelis pasveikino pedagogus Tarptautinės mokytojų dienos proga

(atnaujinta 11:33 2020.10.05)
Tarptautinė mokytojų diena minima spalio 5 dieną. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą

VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino pedagogus Tarptautinės mokytojų dienos proga, apie tai pranešė Prezidentūra.

"Jūs ne šiaip dirbate darbą kaip daugelis milijonų žmonių. Jūs tiesiog pašaukti. Pašaukti drąsinti mylėti — žmogų, savo gatvę, miestą, Tėvynę. Pašaukti diegti tikėjimą tomis idėjomis ir vertybėmis, kuriomis patys tikite. Pašaukti mokyti nesitaikstyti su melu, kad ir į kokį gražų rūbą jis būtų įvilktas. Pašaukti mokyti ginti ir gintis nuo išnaudojimo ir patyčių, užstoti draugą ir silpnesnįjį, nes būtent dėl to žmogus ir tampa Žmogumi", — sako Nausėda.

Prezidento teigimu, mokiniai savo mokytojus atmins visą savo gyvenimą.

"Mieli Lietuvos Mokytojai, sveikinu jus su Tarptautine mokytojų diena! Tegul mokinių pagarba ir meilė lydi kiekvieną dieną, tegul gyvenimo prasmės pajautimas stiprina ir taurina jus", — pareiškė jis.

Mokytojus pasveikino ir šalies ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

"Iki šiol pamenu kiekvieną savo mokytoją, kuris vedė pažinimo keliu. Tuos, kurie kantriai paaiškindavo, o supratus pagirdavo. Tuos, kurie kentė mūsų vaikiškas išdaigas, bet prireikus sudrausmindavo. Esu ypač dėkingas savo mokytojams už tai, kad visada buvo reiklūs — reiklesni nei pats, vaikas būdamas, būčiau norėjęs. Jie visada prašė daugiau, taip išmokė ir mane: daugiau norėti, žinoti bei suprasti", — sveikina premjeras.

Taip pat Skvernelis pridūrė, kad šiandien, Tarptautinę mokytojų dieną, puiki proga jiems padėkoti už tai, kad kantriai visus ugdė.

"Mieli mokytojai, jūsų rankose — mūsų vaikų likimai. Ačiū už tai, kad rūpinatės jais tuo metu, kai mes, tėvai, nesame šalia. Linkiu kasdien išlikti reikliems — ne per daug, kad mokiniai žinotų, jog gali pasiekti jūsų iškeltą kartelę, bet ir ne per mažai, kad visada stiebtųsi į viršų. Gražios jūsų dienos!" — sakoma premjero sveikinime.

Tegai:
Tarptautinė mokytojų diena, Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda
Gėlės ir žvakė

Mirė Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Michailas Makarovas

(atnaujinta 21:09 2020.10.20)
Po ilgai trukusios ligos, eidamas 83 gyvenimo metus, mirė garsus Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Michailas Makarovas

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Su giliu liūdesiu pranešame, kad spalio 20-ąją, eidamas 83-iuosius gyvenimo metus, mirė ilgametis Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Michailas Makarovas, rašoma teatro Facebook paskyroje.

Baigęs Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar — Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Michailas Makarovas 55 metus dirbo LRDT ir atliko daugiau kaip 150 vaidmenų režisierių Romano Viktiuko, Dalios Tamulevičiūtės, Sauliaus Šaltenio, Jono Vaitkaus, Algirdo Latėno ir kitų pastatymuose. Kaip scenografas Michailas Makarovas sukūrė keturis LRDT spektaklius. 

Lietuvos rusų dramos teatro kolektyvas liūdi dėl kolegos mirties ir reiškia nuoširdžią užuojautą Michailo Makarovo artimiesiems.

Atsisveikinimo su aktoriumi laikas ir vieta bus paskelbti vėliau.

Tegai:
mirtis
Temos:
Metų netektys — 2020
Ruduo

Spalio 21 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:21 2020.10.20)
Rytoj, spalio 21 dieną, Avinui svarbu sutelkti dėmesį į darbą, Jaučiui žadama sėkmė finansinėse operacijose, o Dvyniams rekomenduojama pailsėti

Stebuklinga diena, kurios metu visi gali pasijusti mažais magais ir įgyvendinti savo — nors ir mažą — svajonę.

Taip pat būtina atkreipti dėmesį į sapnus ir ženklus, kuriuos jums siųs likimas, ir įsiklausyti į jūsų pačių nuojautas — tai gali ne tik paskatinti išspręsti svarbius gyvenimo klausimus, bet ir numatyti ateitį.

Avinas (21.03 - 20.04)
Ir jau pradėti, ir nauji dalykai, kurių dar nespėjote pradėti, bus vienodai sėkmingi — svarbiausia sutelkti dėmesį į tai, ką darote, nesiblaškydami antraeiliais klausimais.

Jautis (21.04 - 21.05)
Finansinės operacijos — nuo nereikšmingiausių iki didelių ir rimčiausių — žada būti sėkmingos, todėl visus mokėjimus, banko sąskaitų atidarymą ir indėlius rekomenduojama atlikti iki šios dienos.

Dvyniai (22.05 - 21.06)
Jei negalite skirti visos dienos poilsiui, skirkite jai bent popietę: vis tiek našiam darbui trūksta parako, tačiau būtinai turite atsigauti.

Vėžys (22.06 - 22.07)
Susitikimas su žmogumi iš praeities bus naudingas: jis ne tik sužadins malonius prisiminimus, bet ir naudodamasis savo ryšiais padės išspręsti svarbų profesinį klausimą.

Liūtas (23.07–21.08)
Ieškojimas tų, kurie yra kalti dėl jūsų bėdų, yra bevaisis: tik prisiimdami atsakomybę už visas savo klaidas galite išsiaiškinti, kaip jų išvengti ateityje.

Mergelė (08.22 - 09.23)
"Rizika yra kilnus reikalas" — šiandien nėra jūsų šūkis, stenkitės būti tylesni už vandenį ir žemesni už žolę, nes bet koks ryžtingas veiksmas gali sukelti nenumatytų pasekmių.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)
Likimas siųs nemažai ženklų, todėl svarbu nepamiršti nė vieno iš jų — vėliau jie jums pasakys, kuria kryptimi elgtis.

Skorpionas (24.10 - 22.11)


Nepaisant užimtumo, būtina rasti laiko artimiesiems, kuriems tikrai reikia jūsų meilės ir dėmesio — ypač tai liečia pagyvenusius artimuosius ir vaikus.

Šaulys (23.11 - 21.12)
Neatmeskite patarimo, kurį jums gali duoti kiti: šiandien jų žodžiuose bus nemažai tiesos, todėl jais galite vadovautis spręsdami svarbius klausimus.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Jei atliksite savo darbą sąžiningai, viršininkai jį ne tik įvertins, bet ir apdovanos — pavyzdžiui, paaukštins arba suteiks premiją.

Vandenis (21.01 - 18.02)
Šiandien priimti svarbų sprendimą padės ne logika ir argumentai, o intuicija, kuria, kaip žinote, vadovaujasi pasąmonė: ji moka palyginti faktus ir juos analizuoti.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Jūs neturėtumėte tikėtis dar vieno žmogaus iš praeities, kuriam kadaise jautėte romantiškus jausmus, skambučio: malonus pokalbis greičiausiai neturės jokio tęsinio.

Tegai:
horoskopas