Kalnai

Spalio 6 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:15 2020.10.05)
Spalio 6 dienos horoskopas pataria Dvyniams pasikliauti intuicija, Svarstyklėms — neatidėti reikalų vėlesniam laikotarpiui, Vandeniams — išvengti lengvabūdiškumo reikaluose, Liūtams — aptarti svarbius klausimus, Avinams — grįžti prie senų idėjų ir planų įgyvendinimo

Viskas susiklostys gerai, jei neatliksite neapgalvotų veiksmų ir nerizikuosite ten, kur to galima išvengti. Daugumai žmonių šią dieną bus būdingas protingas atsargumas, todėl jie atsisakys abejotinų sprendimų, neeksperimentuos.

Viena vertus, tai leis išvengti rimtų nuostolių, kita vertus, lems uždelsimus darbuose. Ten, kur reikia veikti greitai, viską norėsis apgalvoti ir pasverti, ir proga bus praleista.

Visa antroji dienos pusė bus palanki asmeninių santykių požiūriu, puikiai tiks bendravimui su artimaisiais. Galima aptarti visiems svarbius klausimus, kalbėti apie ateitį. Puikiai praeis romantiški pasimatymai.

Avinas (03.21-04.20)

Rytoj puiki dienos pradžia, vos per kelias valandas sugebėsite daug nuveikti. Šis laikas tiks grįžti prie senų idėjų ir planų. Nepraleiskite šanso atkurti senus ryšius, stiprinti santykius su jums brangiais žmonėmis.

Antroji dienos pusė vyks ramiau. Vargu ar ji pasižymės išskirtiniais pasiekimais, tačiau turėsite galimybę gerai pailsėti. Neatmetamos malonios žinios iš senų pažįstamų, taip pat netikėti pasiūlymai dėl bendradarbiavimo, bendrų kelionių ar kūrybinių projektų.

Jautis (04.21-05.21)

Rytoj žadama palanki diena darbui ir kitai naudingai veiklai, taip pat dalykiniam bendravimui. Jūsų nuopelnai neliks nepastebėti, o jūsų talentai turės galimybę pasireikšti. Neatmetami viliojami pasiūlymai; jei juos priimsite, tikrai nesigailėsite.

Galimos pažintys, kurios padės pamatą romantiškiems santykiams. Čia verta įsiklausyti į savo intuiciją: ji jums pasakys, kaip geriausia elgtis. Žmonės, kuriems anksčiau jautėte stiprius jausmus, gali priminti apie save. Bus galimybė atkurti santykius, tačiau reikia pagalvoti, ar verta tai daryti: galite tiesiog pakartoti senas klaidas.

Dvyniai (05.22-06.21)

Rytoj diena bus vaisinga, bet labai nerami. Reikės daug ką nuveikti, o įvykiai ne visada klostysis taip, kaip tikėjotės. Todėl dažnai teks keisti planus, improvizuoti.

Nepaisant to, tikimybė, kad pasiseks, bus didelė. Pasikliaukite intuicija: ji padės daugelyje reikalų.

Antrąją dienos pusę galimi netikėti vizitai, kuriais būsite labai patenkinti. Galimi susitikimai su žmonėmis, kurių pastaruoju metu pasiilgote. Bus galimybė atkurti verslo ar draugiškus ryšius.

Vėžys (06.22-07.22)

Rytoj prognozuojama sudėtinga diena. Jūs aštriai reaguosite į daugelį įvykių, imsite į širdį tai, į ką kitu metu nekreiptumėte dėmesio. Valdomi emocijų galėsite lengvai suklysti, padaryti ar pasakyti tai, dėl ko vėliau gailėsitės.

Neatmetami vėlavimai darbuose, nesusipratimai, dėl kurių ne viską, kas sumanyta, pavyks įgyvendinti laiku. Būkite pasirengę tam, kad turėsite paaiškinti, kodėl taip darėte, o ne kitaip. Kantriai atsakykite į daugelį artimųjų klausimų, kad išvengtumėte konfliktų.

Liūtas (07.23-08.23)

Rytoj jūsų lauks palanki diena, gerai tinkama bendrauti ir aptarti svarbius klausimus. Net rimčiausias verslo derybas patariama vesti laisvoje aplinkoje; tai padės lengviau rasti visiems tinkantį sprendimą.

Kino juosta
© Photo : из архива Госфильмофонда России

Neatmetamos kelionės. Jos bus kupinos malonių staigmenų ir padės jums daug ko išmokti. Su pirkiniais, ypač dideliais, geriau neskubėti: čia lengva padaryti klaidą, dėl kurios vėliau gailėsitės. Galbūt artimieji ar seni pažįstami nudžiugins geromis naujienomis. Galbūt atsiras idėjos, kurių įgyvendinimas bus naudingas visiems.

Mergelė (08.24-09.22)

Rytoj jūsų lauks rami, maloni diena. Atsiras įdomūs darbai, kuriais jūs su malonumu užsiimsite. Gali būti, kad pavyks išspręsti kažkokius klausimus, kurie pastaruoju metu kėlė nerimą ir jums, ir jūsų artimiesiems.

Galite atvirai kalbėti apie daugelį svarbių dalykų, nebijoti abipusių nuoskaudų ir pretenzijų. Paaiškės, kaip geriausia elgtis sprendžiant senas problemas ir vengiant naujų.

Galimos pinigų įplaukos, tarp jų ir neplanuotos. Bus galimybė pelningai apsipirkti, sudaryti sandorius, kurie netrukus atneš pelno. Vakaras jus nudžiugins geromis naujienomis.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Rytoj jūs spėsite net daugiau, nei tikėjotės, jei neatidėsite reikalų vėlesniam laikotarpiui. Gali būti, kad teks išspręsti visiškai naujas užduotis, toli gražu ne tokias paprastas, kaip galės atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Bet jūs greitai suprasite, kaip elgtis, kad pasiektumėte geriausią rezultatą.

Tikėtinos naudingos pažintys, susitikimai su žmonėmis, kurie netrukus taps jūsų sąjungininkais. Jūs daug ko mokysitės iš kitų, klausite teisingų klausimų, atkreipsite dėmesį į kitų žmonių klaidas. Tačiau neskubėkite dalintis tuo, ką išmokote: geriau tokią informaciją pasilaikyti sau.

Skorpionas (10.23-11.21)

Rytoj jūsų lauks įtempta diena. Būsite emociškai nestabilūs, dažnai neteksite geros nuotaikos dėl smulkmenų, į visus įvykius reaguosite labai aštriai. Kartais sunku bus rasti bendrą kalbą su aplinkiniais, net patys artimiausi ne visada teisingai supras jus. Bet vis tiek pavyks išvengti rimtų kivirčų, jei laiku nusileisite. Galimi netikėti vizitai, nesuplanuoti susitikimai, dėl kurių teks atidėti darbus. Ne visada pavyks įvykdyti anksčiau duotus pažadus. Tai privers rimtai nerimauti.

Šaulys (11.22-12.21)

Rytoj prognozuojama palanki diena, kupina gerų idėjų ir drąsių planų. Žvaigždės bus jūsų pusėje, ir daugelį tikslų pasiekti bus lengviau nei manėte.

Gali būti, kad pavyks anksčiau už kitus sužinoti kažką svarbaus. Pasinaudoję šia informacija sugebėsite palikti oponentus toli už nugaros. Su bendraminčiais galite aptarti rimtus klausimus: sulauksite palaikymo ir patarimų.

Neatmetamos pažintys, kurios padės pamatą draugiškiems ar romantiškiems santykiams. Diena tiks parodyti iniciatyvą bendraujant, pademonstruoti aplinkiniams savo susidomėjimą.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Rytoj diena bus įtempta. Vargu ar pavyks išvengti ginčų, nesutarimai kils dažniau nei įprastai. Tokiu būdu jūs rizikuosite prarasti žmonių, kurie pastaruoju metu buvo jūsų patikimi sąjungininkai, palaikymą. Geriau atidėti svarbių klausimų aptarimą: deja, bus didelė rizika, kad viskas baigsis kivirčais, ir nebus įmanoma rasti sprendimo.

Neskubėkite sudaryti sandorių, vargu ar jie pateisins lūkesčius. Galima aptarti su finansais ir turtu susijusius klausimus, tačiau galutinių sprendimų geriau nepriimti. Jums prireiks daugiau laiko, kad išsiaiškintumėte situaciją.

Vandenis (01.21-02.19)

Rytojus bus vaisingas, tačiau tam prireiks organizuotumo ir savidisciplinos. Bet koks lengvabūdiškumas yra nepriimtinas. Ypač pavojingas jis reikaluose, susijusiuose su pinigais, dideliais sandoriais ar pirkimais.

Bus galimybė išmokti kažko naujo — nepraleiskite jos. Ši diena suteiks galimybę susitaikyti su tais, su kuriais susibarėte, pagerinti santykius su vadovybe ir kolegomis. Taip pat bus lengva rasti bendrą kalbą su artimaisiais. Jie noriai palaikys jūsų idėjas, padės įgyvendinti ambicingus planus. Galite nebijoti kritikos.

Žuvys (02.20-03.20)

Geriau nekurti didelių planų šiai dienai. Greičiausiai viskas vyks ne taip, kaip tikėjotės, ir negalėsite įgyvendinti to, ką sumanėte. Suplanuotus susitikimus teks atšaukti, reikalus — atidėti vėlesniam laikotarpiui.

Kartais sąjungininkai atsisakys padėti, ir tai labai nuliūdins. Kai kurias Žuvis nuliūdins senų pažįstamų, kurie nesilaikys pažadų, elgesys.

Bus galimybė gerai pailsėti, atgauti jėgas. Nepraleiskite jos, nes dėl nuovargio galite susirgti. Rimtas fizinis krūvis, ilgos kelionės vairuojant yra nepageidautinos.

Tegai:
horoskopas
Moteris oro uoste

Lietuviai įspėjami apie izoliacijos pokyčius vykstantiems į Daniją, Estiją, Nyderlandus

(atnaujinta 18:51 2020.10.20)
SAM paragino keliautojus prieš išvykstant iš Lietuvos išsiaiškinti užsienyje galiojančią tvarką

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įspėjo apie izoliacijos pokyčius vykstantiems į Daniją, Estiją, Nyderlandus.

Į Estiją atvykę Lietuvos gyventojai galės nesiizoliuoti tik turėdami neigiamą iki atvykimo į šalį pasidarytą koronaviruso testą bei vykdami darbo, studijų ar kitais panašiais tikslais.

Danija šalies piliečius įsileis tik vykstant darbo, verslo ar studijų reikalais. O Nyderlandai įtraukė Šiaulių miestą į sąrašą teritorijų, iš kurių atvykus taikomas privalomas izoliavimasis. Todėl SAM ragina keliautojus prieš išvykstant iš Lietuvos išsiaiškinti užsienyje galiojančią tvarką.

Taip pat SAM pranešė, kad nuo spalio 19 dienos, Lietuvos piliečiai, kurie vyksta į Estiją, neprivalės laikytis 14 dienų izoliacijos, jei kirsdami sieną galės pateikti ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į šalį atliktą neigiamą koronaviruso testą.

Koronavirusui būdingų simptomų neturintiems asmenims, į Estiją vykstantiems darbo, studijų, sveikatos paslaugų gavimo tikslais, keliaujantiems dėl šeimyninių priežasčių ar vykstantiems per Estiją tranzitu, 14 dienų izoliacija irgi negalios. Pastariesiems neigiamo testo pateikimas atvykimo metu nebus privalomas.

Nuo spalio 17 dienos Lietuvą į paveiktų šalių sąrašą įtraukė ir Danija. Todėl Lietuvos piliečiai į šią šalį galės atvykti tik su būtina priežastimi. Pavyzdžiui, darbo, verslo, studijų ir panašiais reikalais. Kitais atvejais atvykstantiems į Daniją yra privaloma 14 dienų izoliacija.

Tuo tarpu Nyderlandai nuo spalio 19 dienos įtraukė Šiaulių miestą į sąrašą teritorijų ir šalių, iš kurių atvykus taikomas privalomas 10 dienų izoliavimasis.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Nyderlandai, Estija, Danija
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
COVID-19 kronikos: nuo koronaviruso Lietuvoje per parą mirė dar penki asmenys
"Sputnik V" vakcinos gamyba iki gruodžio padidės penkis kartus
Nausėda pasisakė apie mažą NVSC finansavimą pandemijos metu
Galvos skausmai, archyvinė nuotrauka

daryti su stipriu galvos skausmu: priežastys ir kaip numalšinti skausmą

(atnaujinta 18:37 2020.10.20)
Tikėtina, kad skausmingi pojūčiai signalizuoja apie sutrikimus organizme, kurie gali virsti rimta problema

Dar XIX amžiaus pabaigoje mokslininkai pradėjo tirti galvos skausmo pojūčių pobūdį. Tada pasirodė pirmieji moksliniai darbai, skirti galvos skausmo analizei. Mokslininkai pažymėjo, kad ligos eigai didžiausią įtaką daro individualūs kiekvieno organizmo anatominiai ypatumai. Jų nuomone, skausminga būklė pastebėta ne tik minkštose galvos dalyse ir nerviniuose audiniuose, bet ir sudedamosiose kaukolės bei veido kaulų dalyse.

Akivaizdus galvos skausmo atsiradimo faktorius yra smegenų pažeidimas. Galvos skausmas reikalauja specialaus požiūrio į diagnozę — gydantis gydytojas atidžiai ištiria simptomus ir paskiria gydymą.

Stipraus galvos skausmo priežastys

Dažniausiai stiprus galvos skausmas byloja apie kraujagyslių problemas, tokias kaip per stiprų jų susitraukimą. Pagrindinės pernelyg didelio kraujagyslių susitraukimo priežastys yra deguonies badas, maistinių medžiagų trūkumas (jei ilgai nevalgėte ir negėrėte), silpnas venų tonusas; per didelis išsiplėtimas. Liga, kai kraujagyslės reguliariai išsiplečia, vadinama migrena. Apie 10 % pasaulio gyventojų kenčia nuo tokio tipo neurologinių sutrikimų.

Головная боль
© CC0 / pixabay
Galvos skausmai

Ieškodami gydytojo, kuris gydo galvos skausmus, eikite į neuropatologijos skyrių. Daugeliu atvejų būtent neuropatologas nustato diagnozę ir nurodo gydymo režimą. Jei skausmas jaučiamas viršutinio žandikaulio sinusuose, nosyje ar ausyse, susitarkite su otorinolaringologu. Sinusitas, haimoritas, vidurinės ausies uždegimas, kitos kvėpavimo organų ligos taip pat gali išprovokuoti skausmingus pojūčius visoje galvoje.

Migrenos ypatybės:

  • stiprūs skausmo pojūčiai kiekvieną kartą lokalizuojami toje pačioje galvos dalyje;
  • prieš priepuolį pasikeičia skonis, spalva, kvapas, atsiranda haliucinacijos (vadinamoji aura);
  • priepuolio metu žmogus visiškai praranda darbingumą 2–72 valandoms;
  • skausmas — pulsuojantis;
  • nepakantumas garsams, fotofobija;
  • vėmimas, pykinimas, neurologiniai sutrikimai;
  • dirginančio veiksnio buvimas (pavyzdžiui, migrenos priepuolį gali sukelti bananų kvapas ar kačių miaukimas).

Suprasti, ar turite migreną, ar ne, yra labai paprasta. Sergant migrena, priepuoliai yra aiškūs, tarp jų nebėra galvos skausmų. Jei galvą skauda nuolat, ​​tai nėra migrena.

Mokslininkai teigia, kad 90 % atvejų skausmingi pojūčiai išsivysto dėl kaklo, akių, veido, kaktos ir įvairių galvos dalių raumenų pervargimo. Migreninis skausmas dėl raumenų patempimo yra vadinamas pirminiu. Jo galite atsikratyti veikdami tiesiogiai (pavyzdžiui, atlikdami kaklo masažą, mankštą akims, gerdami antispazminį vaistą). Pojūčių lokalizacija yra skirtinga. Kartais tai yra visos galvos skausmas, kitais atvejais skauda jos dalį (pakaušį, smilkinius).

Saugiausi vaistai "nuo galvos" yra Ibuprofenas ir Paracetamolis.

Головная боль
© Depositphotos / VitalikRadko
Galvos skausmai

Antriniai galvos skausmai išsivysto dėl kaklo ar galvos patologinių procesų. Pavyzdžiui, juos sukelia osteochondrozė, vegetacinė-kraujagyslinė distonija, hipertenzija. Skausmas gali būti numalšintas vartojant anestetikus. Jums reikia gydyti pagrindinę ligą, tada galvos skausmas praeis savaime.

Stiprus galvos skausmas, kurio tabletės nepadeda atsikratyti, yra rimta priežastis apsilankyti pas gydytoją. Ši būklė yra vienas iš insulto, neurologinių sutrikimų požymių ir reikalauja skubios medicininės pagalbos.

Kartais išgėrus didelę vaistų nuo galvos skausmo dozę išsivysto labai stiprūs galvos skausmai. Tokie skausmingi pojūčiai kyla dėl piktnaudžiavimo. Todėl principas "kuo daugiau, tuo geriau" čia neveikia.

Staigus, stiprus galvos skausmas yra insulto ar kaukolės neuralgijos požymis. Pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, inkstų nepakankamumu ir vėžiu, tai yra metabolinio disbalanso vystymosi signalas.

Galvos skausmas gali būti šalutinis poveikis vartojant vaistus. Tokiu atveju pasitarkite su savo gydytoju.

Pagirių metu žmonių irgi laukia skausmingi pojūčiai. Štai ką daryti, jei labai skauda galvą:

  • praėjus 6 valandoms po paskutinės alkoholio porcijos, išgerkite aspirino;
  • nusiprauskite po kontrastiniu dušu;
  • išgerkite daug vandens (nebus sunku) ir kokių nors diuretikų. Stiprių diuretikų (pvz., Lasix, Furosemide, Hypothiazide, Oxodolin) vartoti nereikia.

Citramon P arba Paracetamolio vartoti neverta. Jie perkraus kepenis, kurios šiuo metu jau dirba "didesniu greičiu".

Головная боль
Galvos skausmai

Pirmoji pagalba nuo galvos skausmo

Ką daryti, kai galvos skausmas užklumpa netikėtai ir po ranka nėra vaistų? Pirmiausia reikia išeiti į atskirą patalpą, kur galėsite pabūti vieni, atsigulti, patamsinti kambarį, nutildyti garsus, pašalinti visus erzinančius veiksnius (ypač jei jaučiate artėjantį migrenos priepuolį). Atpalaiduojamos akių mankštos padės sušvelninti kraujagyslių spazmus. Esant kraujagyslių spazmui galite nusiprausti po dušu, o joms pernelyg išsiplėtus — lįskite po šaltu vandeniu. Atsigulti vonioje yra pavojinga — didelė tikimybė pasijusti blogai.

Nereikėtų praustis po kontrastiniu dušu. Temperatūros pokyčiai sukelia kraujagyslių susitraukimą ir išsiplėtimą. Jei problemą sukelia spazmas ar per didelis kraujagyslių išsiplėtimas, tai neišvengiamai padidins skausmingus pojūčius.

Jei įmanoma, atlikite lengvą galvos masažą. Šią dieną stenkitės neperkrauti kūno — nepersivalgykite, nevartokite alkoholio ir nedidinkite fizinio aktyvumo. Kai kuriais atvejais šios priemonės padeda palengvinti priepuolio pradžią. Sklandus dietos koregavimas ir lengvas fizinis aktyvumas (tinka įprasti pasivaikščiojimai gryname ore) ateityje padės išvengti priepuolių ar žymiai sumažinti jų skausmingumą.

Головная боль
Galvos skausmas

Jei vairuojate automobilį, venkite vaistų, kurių sudėtyje yra fenobarbitalio ir kodeino. Avarijos metu šių medžiagų buvimas kraujyje vertinamas kaip apsvaigimas nuo narkotinių medžiagų. Kad jie būtų visiškai pašalinti iš organizmo, reikia palaukti 72 valandas.

Taigi, dabar jūs žinote, ką daryti su įvairios kilmės galvos skausmais. Jei dar nebuvote pas gydytoją, būtinai pasitarkite. Tikėtina, kad skausmingi pojūčiai signalizuoja apie sutrikimus organizme, kurie gali virsti rimta problema.

Tegai:
skausmas