Juozas Budraitis

Lietuvos aktorius Juozas Budraitis mini 80-ąjį gimtadienį

(atnaujinta 11:51 2020.10.06)
Jubiliejaus proga aktorių pasveikino šalies vadovas, pažymėdamas, jog apie išskirtinius aktoriaus nuopelnus liudija jo darbai, tokie kaip vaidyba kine, teatrinė kūryba, režisūra, tapyba, fotografavimo menas, diplomatija

VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Spalio 6 dieną savo 80-ąjį gimtadienį švenčia teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis.

Jubiliejaus proga aktorių pasveikino Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. 

Nausėdos teigimu, apie išskirtinius Juozo Budraičio nuopelnus šaliai liudija jo darbai, tokie kaip vaidyba kine, įrašanti jo ir Lietuvos vardus į tarptautinį kultūrinį kontekstą, teatrinė kūryba, režisūra, tapyba, fotografavimo menas, diplomatija.

"Per įvairiapusę raišką atsiveria unikali Jūsų asmenybė — jos inteligencija ir intelektualumas. Visa, prie ko prisilietė Jūsų – mąstytojo ir pasaulio stebėtojo — talentas, įspaudė ryškų pėdsaką šalies kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime", — rašoma Lietuvos vadovo sveikinime.

Taip pat jis Budraičiui palinkėjo kuo daugiau sveikatos ir stiprybės.

Prie sveikinimų prisidėjo ir Oskaro Koršunovo teatras.

Aktorių Juozą Budraitį taip pat sveikina Lietuvos ir Šiaulių miesto ūkio, politinis bei visuomenės veikėjas Algimantas Kačiuška.

Juozas Budraitis gimė 1940 metų spalio 6 dieną Liepynuose, Kelmės valsčiuje. Jis yra Lietuvos kino, televizijos ir teatro aktorius, fotomenininkas, diplomatas. 1968 metais vedė Justo Paleckio jauniausiąją dukrą Vitą.

Jis 1981 metais baigė aukštuosius kino režisūros kursus Maskvoje, o nuo 1965 metų yra kino aktorius. 1979–1989 metais dirbo Kauno dramos teatro aktoriumi. 1989–1996 metais — Lietuvos teatro sąjungos pirmininku. 1996–2010 metais buvo Lietuvos ambasados Rusijoje kultūros atašė.

Tegai:
Juozas Budraitis, Lietuva, aktorius, sveikinimai
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį (154)
Dar šia tema
"Succession", "Watchmen" ir "Schitt's Creek": kas gavo "Emmy" apdovanojimus
Žiniasklaida: Leonardas Dikaprijas ruošiasi tapti tėvu
Nuo modelio iki Kleopatros: Monika Beluči švenčia 56-ąjį gimtadienį
Šalies prezidentas Gitanas Nausėda

Nausėda džiaugiasi sutapimu antrasis Seimo rinkimų turas vyksta per Konstitucijos dieną

(atnaujinta 09:23 2020.10.25)
Prezidento manymu, tai, kad didelė rinkėjų dalis nusprendžia nebalsuoti, jam reiškia, jog Lietuvoje vis dar tvyro pernelyg daug nusivylimo.

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Antrasis Seimo rinkimų turas vyksta per Konstitucijos dieną, apie tai savo Facebook paskyroje parašė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

"Juk būtent Konstitucijos dėka kiekvienas mūsų turime teisę, kurios trokšta ir dėl kurios kovoja kai kurių kaimyninių valstybių gyventojai. Mes galime demokratiškai, slaptai ir nevaržomai rinkti savo valdžią — o po to reikalauti jos atsakomybės", — rašo prezidentas.

Pasak Nausėdos, tai, kad didelė rinkėjų dalis nusprendžia nebalsuoti, jam reiškia, jog Lietuvoje vis dar tvyro pernelyg daug nusivylimo.

Taip pat jis viliasi, kad naujai išrinktas Seimas, ne tik proginėse kalbose, bet ir praktiniame gyvenime vadovausis konstituciniu atsakingo valdymo principu.

"Tik taip gali būti atkurtas žmonių pasitikėjimas tiek šia ypatingai svarbia valdžios institucija, tiek ir visu įstatymų leidybos procesu", — sakė šalies vadovas.

Antrasis Seimo rinkimų turas vyksta sekmadienį, spalio 25 dieną. Bus renkami 68 parlamentarai vienmandatėse apygardose.

Tegai:
Seimo rinkimai, Gitanas Nausėda
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Sputnik Lietuva paklausė vilniečių, kas laimės Seimo rinkimus
Antrajame Seimo rinkimų ture balsavo beveik dešimtadalis rinkėjų
2020-ųjų Seimo rinkimų II turas: pagrindiniai faktai. Ką reikia žinoti apie balsavimą
Seimas, archyvinė nuotrauka

Seimo narys Simulik užsikrėtė COVID-19

(atnaujinta 08:56 2020.10.25)
Politikas patikino, kad kalbėjo su šeimos gydytoja ir žino simptomus, kuriems pasireiškus tikriausiai bus vežamas į ligoninę

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime narys Valerijus Simulik pranešė užsikrėtęs koronavirusu. Šią informaciją jis patvirtino Facebook, pasidalindamas testo rezultatų nuotrauka.

"Gavau atsakymą. Mano koronaviruso testas — teigiamas. Iki paskutinės minutės tikėjausi, kad to nebus. Vyliausi, jog tai tik peršalimas ar kas nors panašaus. Nieko nepadarysi, yra kaip yra", — rašo politikas.

Vyras pabrėžia, kad kol kas izoliuojasi namuose ir laukia, kas bus toliau.

"Kalbėjau su šeimos gydytoja, žinau simptomus, kuriems pasireiškus tikriausiai būčiau vežamas į ligoninę. Kol kas tokių nejaučiu, gal ir nepajusiu. Esu paskambinęs visiems, su kuriais pastaruoju metu bendravau, perspėjau dėl situacijos", — paaiškino Simulik.

Lietuvoje keletą dienų iš eilės fiksuojami nustatytų per parą naujų koronaviruso atvejų antirekordai. Šeštadienį nustatytas didžiausias užsikrėtusių žmonių skaičius — 474. Per visą pandemijos laiką Lietuvoje susirgo 9578 gyventojai, mirė 129 gyventojai.

Karantino apribojimai Lietuvoje
© Sputnik
Karantino apribojimai Lietuvoje
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Seimas, Seimo nariai
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje