Ruduo, archyvinė nuotrauka

Spalio 8 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:23 2020.10.07)
Rytoj, spalio 8 dieną, Avinų laukia įtempta ir atsakinga diena, Skorpionai gali tapti apgaulės auka, o Ožiaragių laukia nemalonus pokalbis

Avinas (21.03 - 20.04)

Jūsų laukia įtempta ir atsakinga diena. Gali būti, kad turėsite daryti tai, kas jums nepatinka, atidėdami numatytus susitikimus ir pramogas. Saugokite savo reputaciją, neduokite dingsčių apkalboms. Žmonės, apie kuriuos jūs anksčiau buvote geros nuomonės, gali nuvilti, pasakyti ar padaryti ką nors kvailo. 

Stenkitės neskolinti pinigų, nes greičiausiai jie jums nebus grąžinti. Galimi tam tikri finansiniai sunkumai.

Jautis (21.04 - 21.05)

Penktadienis gali atnešti problemų, ir greičiausiai jų nepavyks išspręsti greitai. Todėl būkite kantrūs ir neleiskite niekam jūsų skubinti. Dalytis savo idėjomis verta tik su patikimais žmonėmis, pavyzdžiui, senais pažįstamais ir artimais draugais. 

Neverta laukti pagalbos, net jei anksčiau jums buvo pažadėta ją suteikti. Stenkitės mokytis iš kitų žmonių klaidų: tai sutaupys jums daug laiko ir jėgų.

Dvyniai (22.05 - 21.06)

Dienos pradžioje geriausia niekam nieko nežadėti: laikytis duoto žodžio bus sunkiau, nei manote. Gali iškilti problemų, kurios trukdys laiku atlikti pradėtą ​​darbą. Kai kuriems Dvyniams taip pat teks skirti daug laiko taisant kitų žmonių klaidas.

Popietė bus ramesnė. Vakaras gali džiuginti naujienomis, dovanomis ir pinigų įplaukomis.

Vėžys (22.06 - 22.07)

Nepaisant sunkumų, kurie šiandien galimi, nepraraskite optimizmo. Stenkitės nesinervinti dėl smulkmenų ir nesipykti. Kai tik pradėsite nebesivaldyti, iškart pajusite nesusipratimo ir pasipriešinimo atmosferą.

Po pietų stenkitės nesikišti į kitų reikalus. Esminiais klausimais gali kilti nesutarimų su kolegomis, viršininkais bei draugais.

Liūtas (23.07 - 21.08)

Dienos pradžia puikiai tinka seniems planams įgyvendinti. Taip pat galite daryti tai, kas nėra labai įdomu, bet būtina.

Po pietų gali kilti nesutarimai šeimoje. Dažnai ginčų priežastys bus smulkmenos, į kurias kitu metu nebūtumėte atkreipę dėmesio, vis tiek pasiekti kompromisą nebus lengva. Tai, kas šiandien atrodo nepaprastai svarbu, greitai bus pamiršta.

Mergelė (08.22 - 09.23)

Stenkitės būti kantrūs kitiems žmonėms, kitaip vargu ar pavyks išvengti konfliktų. Būkite subtilūs, kitaip jūsų elgesys nepelnytai ką nors įžeis. Bet jei nepasiduosite emocijoms, bendravimas netrukus taps malonesnis. 

Vakare apie save primins seni pažįstami ir verslo partneriai. Iš jų galite tikėtis įdomių pasiūlymų. 

Svarstyklės (24.09 - 23.10)

Ši diena labiausiai tinka poilsiui. Jei yra galimybė atidėti reikalus ir tiesiog gerai praleisti laiką, turėtumėte padaryti būtent tai. Stenkitės pasirinkti lengvą, nevarginamą veiklą. 

Tinkamas laikas apsipirkti. Palepinkite save dovana, apie kurią seniai svajojote.

Skorpionas (24.10 - 22.11)

Yra pavojus nukentėti dėl kito asmens neatsakingumo ar tapti apgaulės auka.

Vaizdas į kaimą nuo kalvos
© Фото : из личного архива Ирины

Atsargiai rinkitės savo sąjungininkus, pagalbininkus ir kitus žmones, su kuriais planuojate bendradarbiauti. 

Po pietų tikėtinos išlaidos, susijusios su augančiais šeimos narių poreikiais. Nepageidautina investuoti į verslo projektus. 

Šaulys (23.11 - 21.12)

Kelyje gali atsirasti kliūčių. Joms įveikti reikės užsispyrimo ir sumanumo, prireiks ir senų draugų palaikymo. Būkite atsargūs darbe ir versle — dabar šiose srityse yra per daug iliuzijų, klaidingų lūkesčių ir vilčių.

Norėdami gauti patarimų, turėtumėte kreiptis tik į žmones, kurie jus gerai pažįsta ir dalijasi jūsų prioritetais. Stenkitės vengti tuščių pokalbių: yra didelė rizika, kad jie sukels kivirčus. 

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Gali būti daug problemų, tačiau visas jas galima lengvai išspręsti. Būsite labai praktiškas, į viską žiūrėsite realistiškai. Galite aptarti su darbu ir verslu susijusius klausimus. Gali būti, kad jums pasiūlys ką nors įdomaus. 

Aplinkiniai žmonės dažniau nei įprastai kišis į jūsų reikalus. Daugelis Ožiaragių turės atsakyti į netaktiškus klausimus, kalbėti apie nemalonius tolimos praeities įvykius.

Vandenis (21.01 - 18.02)

Ši diena puikiai tinka kūrybai. Originalus požiūris padės jums pasiekti sėkmę ten, kur reikalingas kūrybiškumas. Įdomūs dalykai leis užmegzti naudingus kontaktus. Vienintelis įspėjimas: neužsiimkite rizikingu verslu, jo laikas dar neatėjo. 

Vakaras bus sėkmingas viskuo, kas susiję su meile, asmeniniu gyvenimu ir naujomis pažintimis.

Žuvys (19.02 - 20.03)

Būkite ramūs ir jums pasiseks. Tai palanki diena darbui ir mokymuisi, konfliktų sprendimui, seniai jus kamavusių problemų sprendimui. Kartais kitų žmonių reikalai jums bus svarbesni nei jūsų, tačiau vis tiek nepamirškite ir savo interesų. 

Finansinė padėtis gali šiek tiek pagerėti, turėsite galimybę įsigyti naudingų dalykų, sudaryti sandorius. Būkite atsargūs planuodami keliones. 

Kepti bulvytės, archyvinė nuotrauka

Vilniuje planuojama išgauti žaliąją energiją riebalų

(atnaujinta 14:50 2020.10.24)
Maistinių riebalų likučiai, kartu su nuotekomis patenkantys į miesto kanalizaciją, sukelia daug iššūkių, tačiau yra būdas šias problematiškas atliekas panaudoti naudingai

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Vandentvarkos bendrovė "Vilniaus vandenys" planuoja  išgauti žaliąją energiją iš perdirbtų maistinių riebalų likučių, praneša Vilniaus savivaldybė.

Maistinių riebalų likučiai yra opios ir dažnai pasikartojančios problemos priežastis. Daugiausiai iš įvairių maitinimo įstaigų į vamzdynus kartu su nuotekomis patenkantys riebalai kaupiasi ant vamzdžių sienų, juos užkemša ir taip sukelia avarijas nuotekų tinkle. Ėmus perdirbti riebalų likučius, ilgainiui tokių avarijų Vilniaus mieste sumažėtų.

"Restoranai, kavinės ir kitos maitinimo įstaigos gamybos metu susidariusius riebalus neturėdami alternatyvos dažnai tiesiog išpila į nuotekas. Jei šias atliekas surinktume ir perdirbtume, maitinimo verslas turėtų galimybę elgtis atsakingai ir prisidėti prie švaresnės aplinkos, kuri mus supa, išsaugojimo", – sako bendrovės "Vilniaus vandenys" generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Šiuo metu skaičiuojama, kiek viešojo maitinimo įstaigų galėtų priduoti panaudotus riebalus, kokie jų kiekiai būtų surinkti, ir vertinama turima įranga bei jos pajėgumai. Pirminiais skaičiavimais, papildomai neinvestuojant į įrangą kasdien būtų galima perdirbti apie 12 kub. metrų surinktų riebalų ir vandens mišinio.

Per metus skaičiai išaugtų iki 500 tonų perdirbtų riebalų, iš kurių būtų galima išgauti daugiau nei 410 kub. metrų biodujų ir papildomai pagaminti maždaug 1000 kwh elektros energijos.

Šiuo metu bendrovė įgyvendina kelis skirtingas sritis apimančius atsinaujinančios energetikos projektus: pagal žiedinės ekonomikos principus perkonstruojamas dumblo tvarkymo procesas, nuotekų tinkle planuojama įrengti nedidelę hidroelektrinę, vandentiekio tinkle – hidroturbiną. Taip pat investuojama 700 tūkst. eurų į saulės kolektorius, kurie bus įrengti ant "Vilniaus vandenims" priklausančių pastatų stogų.

Tegai:
energija, Vilnius
Dar šia tema
Elektros energijos sąnaudos Lietuvoje buvo didžiausios Baltijos šalyse
IAE pradedami pirmieji 2-ojo energijos bloko išmontavimo projekto etapai
Energetikos įmonės įsipareigojo pradėti taupyti energiją
Lietuvos paštas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos paštas pakeitė siuntų pristatymo tvarką dėl COVID-19

(atnaujinta 14:29 2020.10.24)
Papildomos saugumo priemonės Lietuvos pašte įvedamos nuo ateinančio pirmadienio. Jos galios iki lapkričio 9 dienos, tačiau gali būti pratęstos ar sugriežtintos

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Daugėjant COVID-19 ligos atvejų, Lietuvos paštas imasi papildomų apsaugos priemonių visos šalies mastu.

Pagrindiniai pokyčiai liečia siuntų įteikimą namuose ir biuruose — paslaugos griežtai teikiamos per atstumą, jeigu įmanoma, registruotos siuntos bei korespondencija metama į pašto dėžutę, o didesnės siuntos nukreipiamos į LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalus.

"Negalime ignoruoti situacijos šalyje, todėl teikiant paslaugas klientams įvedame tam tikras papildomas saugumo taisykles. Jos bus taikomos ne tik Vyriausybės pripažintose aukšto pavojaus savivaldybėse, tačiau visos šalies apimtimi, taip prisidedant prie viruso plitimo mažinimo", — sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento atstovė Gintarė Kitovė.

Pasak jos, Lietuvos pašto darbuotojai nori atkreipti visuomenės dėmesį į šiuos pakeitimus ir paprašyti sąmoningai jų laikytis.

Papildomos saugumo priemonės Lietuvos pašte įvedamos nuo ateinančio pirmadienio, spalio 26 dienos. Jos galios iki lapkričio 9 dienos, tačiau gali būti pratęstos ar sugriežtintos, atitinkamai pagal tolimesnę pandemijos eigą, Vyriausybės bei savivaldybių sprendimus.

COVID-19
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

Siuntos su procesiniais dokumentais ar įvertintosios siuntos bus įteikiamos "iki slenksčio", t. y. pašto darbuotojai neaptarnaus klientų jų gyvenamųjų patalpų viduje — jeigu žmogus gyvena daugiabutyje, paslaugos teikiamos laiptinėje; gyvenantys nuosavuose namuose aptarnaujami kieme. Labai svarbu jokiu būdu neatidaryti durų pašto darbuotojams, jei namuose yra saviizoliacijoje esančių asmenų — informuokite laiškininką apie situaciją gestais ar žodžiu per langą, arba žodžiu per uždarytas duris.

Gyventojų prašoma laikytis saugaus atstumo, o atsiimant siuntą pasirašyti skeneryje arba pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą — vietoje parašo kurjeris siuntos perdavimo ataskaitoje pažymės dokumento numerio 4 paskutinius skaičius.

Pašto skyriuose paslaugos bus teikiamos įprastai, tačiau prašoma laikytis numatytų taisyklių. Kiekviename pašto skyriuje ant durų iškabinti informaciniai plakatai, kuriuose parašyta, kiek vienu metu patalpoje gali būti aptarnaujama klientų. Prašoma laikytis šių reikalavimų, jeigu patalpoje jau yra tiek žmonių, savo eilės palaukti lauke. Taip pat labai svarbu laikytis saugaus atstumo nuo kitų klientų. Pašto skyriai dirbs įprastu grafiku.

Dėl esamos situacijos savivaldybėse, kurios yra pavojingiausioje — raudonojoje zonoje, siuntos — tiek pristatomos į siuntų terminalus, tiek kurjerių, gali šiek tiek vėluoti.

Naujausiais dyomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 9578 COVID-19 ligos atvejai, mirė 129 žmonės.  

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 41,5 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,13 milijono žmonių mirė.

Tegai:
Lietuva, paštas, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šalies gyventojams priminta, kaip elgtis susirgus COVID-19
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000
Prezidentūroje nustatytas naujas COVID-19 atvejis
"Pavasarį buvo tik mokymai": gydytojas įvertino situaciją su COVID-19 Lietuvoje