Studentai

Tyrimo metu paaiškėjo, kiek studentų mokslus derina su darbu

(atnaujinta 18:24 2020.10.08)
Dažniausiai pilnu etatu dirba aukštesnių kursų ir vyresni studentai, o nereguliariai — neseniai studijuoti pradėję jaunuoliai

VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. 65 proc. šalies studentų renkasi dirbti, kad gautų papildomų pajamų, tai liudija "Swedbank" užsakymu atliktas tyrimas.

Pilnu etatu daugiausia dirba aukštesnių kursų ir vyresni studentai, o nereguliariai — neseniai studijas pradėję jaunuoliai. Papildomas uždarbis jaunimui leidžia jausti didesnį finansinį stabilumą. 

Tyrimo duomenimis, pilnu etatu dirba šiek tiek daugiau nei 20 proc. studentų. Tai 2 procentiniais punktais daugiau nei 2018 metais. Per porą metų nuo 21 proc. iki 24 proc. išaugo ir dirbančiųjų nepilnu etatu studentų dalis. Dar 15 proc. studentų dirba nereguliariai, o 5 proc. renkasi atlikti praktiką.

Pirmi kursai dar be darbo, magistrai — pilnu etatu

Remiantis tyrimo duomenimis, ne visi į aukštąją mokyklą įstoję studentai iškart pradeda dirbti. Bakalauro studijose, ypač pirmuosiuose kursuose, net 50 proc. studentų niekur nedirba ir visą dėmesį skiria mokslams, ir tik apie 7 proc. 18–21 metų amžiaus studentų dirba pilnu etatu. 

Tuo tarpu daugiau nei pusė magistrantų dirba visą darbo dieną, o jokio darbo neturi tik maždaug kas 7-as magistro pakopos studentas. 

Kas daug dirba, tas ir taupo

Taip pat tyrimas atskleidė, kad pinigų ateičiai stengiasi atsidėti beveik 80 proc. studentų, tai yra 11 proc. daugiau nei 2018-aisiais. 

Ypač padaugėjo dirbančių ir taupančių studentų — net 40 proc. jų atsideda lėšų ateičiai kiekvieną mėnesį. Tuo tarpu, prieš dvejus metus taupantys nurodė vos 14 proc. dirbančių studentų.

Studentų apklausą apie jų finansinę situaciją ir įpročius "Swedbank" užsakymu 2020 metų rugpjūtį atliko tyrimų bendrovė "Spinter tyrimai". Tyrimo metu buvo apklausti 1 009 respondentai — Lietuvos aukštųjų mokyklų dieninių studijų studentai.

Tegai:
darbas, studentai, tyrimas, Swedbank
Dar šia tema
Tyrimas atskleidė, kaip pandemija pakeitė vilniečių kelionės į darbą įpročius
Apklausa rodo, kad po karantino trečdaliui namų ūkių sumažėjo pajamos
Lietuvos žmonės iš visų Baltijos šalių gyventojų į medikus kreipiasi rečiausiai
Lietuvos pasienis

Patikrinę įtartinai storus stalviršius Baltarusijos, muitininkai juose aptiko cigaretes

(atnaujinta 07:48 2020.10.27)
Visi stalviršiai pasirodė esantys prikimšti cigarečių — muitininkai juose rado daugiau nei 50 tūkst. pakelių rūkalų

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Dėl sudėtingų darbų tik praėjusią savaitę muitinėje buvo baigta tikrinti ir ardyti dar spalio 9 dieną sulaikyta medinių stalviršių siunta iš Baltarusijos, pranešė Lietuvos Respublikos muitinė.

Baltarusijos piliečio vairuojamas krovininis furgonas "Fiat Ducato" į Raigardo kelio postą atvažiavo spalio 9-ąją, apie 11:00. Muitininkams vairuotojas deklaravo gabenantis į Alytų stalviršių siuntą, tačiau vienas iš pareigūnų atkreipė dėmesį į tai, kad stalviršiai neįprastai stori.

Pareigūnai nusprendė vieną iš stalviršių patikrinti rentgeno kontrolės sistema, po ko įsitikino, jog įtarimai pagrįsti — paaiškėjo, kad gaminio vidus pilnas cigarečių pakelių.

Krovinys ir automobilis buvo sulaikyti, sulaikytas ir furgono vairuotojas, taip pat buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos.

Vėliau Kauno apylinkės teismo sprendimu Baltarusijos pilietis buvo suimtas dviem mėnesiams.

Išardžius visus 66 stalviršius, muitinės pareigūnai juose aptiko 50 160 pakelių baltarusiškų cigarečių "NZ Gold", kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — 177 tūkst. eurų.

Tegai:
baltarusiškos cigaretės, Muitinė
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškotą vyrą
Vilniaus rajone sulaikytas girtas saviizoliacijos tvarką pažeidęs vairuotojas
Pasieniečiams nepavyko pagauti iš traukinio išmestas cigaretes krovusių kontrabandininkų
Vilnius

Daugiau nei 20 Lietuvos savivaldybių gyventojai bus tiriami dėl koronaviruso

(atnaujinta 07:22 2020.10.27)
Per visą laiką Baltijos šalyje buvo nustatyta beveik 11 tūkstančių COVID-19 atvejų, mirė daugiau nei 135 pacientai

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Lietuvoje daugiau nei 20 savivaldybių gyventojai bus tiriami dėl koronaviruso. Intensyvūs tyrimai truks iki lapkričio 1 dienos imtinai, rašo Sveikatos apsaugos ministerija.

Į sąrašą įtraukta 21 savivaldybė: Raseinių, Kelmės, Plungės, Švenčionių, Joniškio, Šiaulių, Skuodo, Pasvalio, Kretingos, Širvintų, Jurbarko, Vilniaus, Klaipėdos, Šilalės, Trakų, Telšių rajonų, taip pat Marijampolės, Vilniaus, Elektrėnų, Kauno ir Klaipėdos miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šios savivaldybės pateko į raudonąją zoną, sudarytą pagal šviesoforo principą.

Raudonosios zonos savivaldybėse bus tiriami gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su pacientais ar gyventojais, taip pat gydymo įstaigose besigydantys pacientai. 

Gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su pacientais ar gyventojais, taip pat gydymo įstaigose besigydantys pacientai bus tiriami ir geltonajai zonai priskirtose Kauno, Šakių, Šilutės, Radviliškio, Panevėžio, Jonavos, Kaišiadorių, Ukmergės, Mažeikių, Lazdijų, Molėtų, Akmenės, Kėdainių, Kupiškio, Pakruojo rajonuose, taip pat Šiaulių, Palangos, Rietavo, Birštono, Kazlų Rūdos, Prienų, Panevėžio, Druskininkų, Kalvarijos, Neringos, Pagėgių miestuose. 

Pirmadienį 12 iš 60 Lietuvos savivaldybių buvo įvestas karantino režimas. Jis galios dvi savaites, tada valdžios institucijos spręs dėl tolesnių priemonių. Trečiadienį karantinas papildomai bus paskelbtas dar penkiose savivaldybėse, taip pat didžiuosiuose šalies miestuose — Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Per visą laiką Baltijos šalyje buvo nustatyta beveik 11 tūkstančių COVID-19 atvejų, mirė daugiau nei 135 pacientai.

Karantino apribojimai Lietuvoje
© Sputnik
Karantino apribojimai Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta daugiau nei 760 COVID-19 atvejų
Panevėžio miesto vadovai izoliuojasi dėl koronaviruso
Lankytojų registravimas nuo pirmadienio taikomas ir lošimo namams