Экспресс-тестирование на COVID-19 в аэропорту Внуково

Kokie COVID-19 apribojimai taikomi vykstantiems į kitas ES šalis lietuviams

(atnaujinta 11:59 2020.10.09)
SAM pateikia lietuviams kitose ES šalyse taikomų apribojimų sąrašą

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia prieš vykstant svetur išsiaiškinti, kokia izoliacijos tvarka ar kiti reikalavimai galios nuvykus į kitą Europos valstybę.

SAM pranešime žiniasklaidai primenama, kad Airija Lietuvą iš vadinamojo "žaliojo" sąrašo išbraukė dar rugsėjo 28 dieną, o štai Kipras tokio žingsnio imsis tik nuo šio penktadienio. Vokietija griežtesnius ribojimus nuo trečiadienio vakaro pradėjo taikyti ne tik Šiaulių regiono, bet ir iš Kauno rajono atvykstantiems Lietuvos piliečiams, o štai Vengrija apskritai nebeįsileidžia užsieniečių, išskyrus tam tikrus numatytus atvejus.

SAM, remdamasi Užsienio reikalų ministerijos (URM) pateikta informacija, praneša apie šiuo metu skirtingose ES šalyse taikomus ribojimus Lietuvos piliečiams.

Latvija

1)   Atvykus iš Lietuvos privaloma 10 dienų izoliacija, išskyrus šiuos atvejus: kasdien kertantiems sieną darbo reikalais, kai tas būtina darbo ir pareigų atlikimui; kasdien vykstantiems dėl vaiko priežiūros ir formaliojo ikimokyklinio ugdymo paslaugų gavimo; kasdien vykstant į formaliojo ugdymo įstaigas, mokymo programas meno ir kultūros srityje; kasdien lydintiems nepilnametį asmenį ar specialiųjų poreikių turintį pilnametį į šias ugdymo įstaigas; vykstantiems tranzitu ir atvežant / išvežant keleivį, atvykusį į Latvijos oro uostus, uostus ir stotis; atvykstantiems prižiūrėti artimųjų; atvykstantiems organizuoti ar dalyvauti laidotuvėse.

2)    Šiais atvejais atvykus į Latviją privaloma turėti ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo atliktą testą ir gautą neigiamą rezultatą:
•    vykstantiems sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;

•    sportininkams ir sporto srities darbuotojams bei tarptautinių sporto organizacijų atstovams, atvykstantiems dalyvauti sporto renginiuose.

Estija

1)   Atvykus iš Lietuvos privaloma 14 dienų izoliacija, išskyrus šiuos atvejus:

asmenims, atvykstantiems darbo, studijų, sveikatos paslaugų gavimo tikslais, taip pat atvykstant dėl šeimyninių priežasčių; tarptautinio karinio bendradarbiavimo tikslais atvykstantiems užsieniečiams; asmenims, tiesiogiai dalyvaujantiems tarptautiniame krovinių ir keleivių pervežime; asmenims, atvykstantiems  teikti sveikatos priežiūros ar kitas paslaugas, būtinas krizinės situacijos metu; asmenims, atvykstantiems aptarnaujanti turistų grupes; asmenims, atvykstantiems užtikrinti gyvybiškai svarbių paslaugų tęstinumą; tranzitu per Estiją vykstantiems asmenims; sportininkams ir sporto komandų nariams, atvykstantiems į Estiją dalyvauti tarptautinėse varžybose.

2)    Numatyta galimybė sutrumpinti privalomą 14 dienų izoliacijos laikotarpį, atliekant 2 testus:

•    pirmą testą atvykstantys oro ar jūrų transportu gali pasidaryti iškart testavimo punktuose Talino oro uoste arba jūrų uoste (A ir D terminaluose), atvykstantys antžeminiu transportu — užsiregistravus iš anksto "karštoje linijoje": jei pirmo testo rezultatas neigiamas, asmuo turi 7 dienas likti ribotoje izoliacijoje, kurios metu gali vykti į darbą, parduotuvę, tačiau turi vengti nebūtinų kontaktų ir laikytis socialinės distancijos;

•    ne anksčiau kaip po 7 dienų po pirmo testo asmuo gali pasidaryti antrą testą — jei testas neigiamas, leidžiama baigti izoliaciją.

Užsieniečiams testas kainuoja 67 eurus. Jei testai neatliekami, taikomas 14 dienų izoliacijos laikotarpis.

Norvegija

1)    Lietuva įtraukta į paveiktų šalių sąrašą, todėl atvykstantiems iš Lietuvos taikomas 10 dienų privalomas izoliavimasis.

2)    Testavimas atvykus į šalį nėra būtinas, testuotis rekomenduojama tik jaučiant koronaviruso infekcijai būdingus simptomus.

Suomija

1)    Atvykstantiesiems iš Lietuvos yra taikoma pasienio patikra, t. y. į šalį įleidžiama įrodžius atvykimo būtinybę: darbas, komandiruotė, priežastys, susijusios su šeima, studijos, tranzitas, kitos būtino atvykimo priežastys.

2)    Atvykstantiesiems rekomenduojamas 14 dienų savanoriškas izoliavimasis, jei pasienyje konkrečiais atvejais nėra nurodomas privalomas izoliavimasis.

Islandija

1)    Atvykusiesiems iš Lietuvos taikomas 14 dienų privalomas izoliavimasis.

2)    Izoliavimosi terminas gali būti trumpinamas, jei asmuo (savo sąskaita) atvykęs atlieka pirmą testą ir, praėjus 5 dienoms po pirmo testo, atlieka antrą testą, abiem atvejais turi b8ti gautas neigiamas atsakymas.  

Airija

1) Atvykusiems iš Lietuvos taikomas reikalavimas 14 dienų apriboti savo judėjimą (švelnesni reikalavimai nei izoliavimasis). Reikalavimo pateikti neigiamą COVID-19 testą kertant sieną ar pasidaryti testą atvykus į šalį nėra.

Vokietija

1)    Ribojimai taikomi atvykstantiems iš Lietuvos Šiaulių regiono ir Kauno rajono:

•    Privaloma:

•    arba izoliuotis 14 dienų — izoliavimosi tvarką nustato atskiros Vokietijos žemės;

•    arba atvykęs asmuo gali iškart, pvz., oro uoste, pasidaryti testą (nemokamai), pasakęs, kad per paskutines 14 dienų buvo "rizikos regione". Jei rezultatas neigiamas, toliau izoliuotis nereikia;

•    jei asmuo atsiveža neigiamą testo rezultatą, atliktą ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo, izoliuotis nereikia.

Pastaba. Rodiklis, pagal kurį regionas/šalis priskiriamas prie "rizikos regiono", yra 50 naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per 7 dienas. 

Vengrija

1)    Užsieniečiai į šalį neįleidžiami, išskyrus šiuos atvejus: turintys leidimus gyventi; Vengrijos piliečių šeimos nariai; krovinius gabenančių vilkikų vairuotojai; asmenys, ketinantys dalyvauti šeimos šventėse (santuoka, krikštynos, laidotuvės); atvykstantys į verslo susitikimus / renginius; asmenys, atvykstantys sutarto vizito pas gydytojus; teismo posėdžiuose dalyvaujantys asmenys; studentai; sportininkai.

2)   Atvykus į šalį privaloma 10 dienų izoliacija, kuri gali būti užbaigta, jeigu 5 dienų laikotarpyje ir ne anksčiau kaip kas 48 val. bus atlikti du testai ir jų rezultatai bus neigiami.

Kipras

1)    Nuo spalio 9 dienos Lietuva patenka į šalių B sąrašą, tai reiškia, kad atvykusieji iš B sąrašo šalių turi pateikti testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki išvykimo, neigiamą atsakymą.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (350)
Tuščia mokyklos klasė

Nuspręsta, kaip mokysis moksleiviai po rudens atostogų

(atnaujinta 15:21 2020.10.21)
Lietuvos moksleiviai savaitę po atostogų mokysis nuotoliniu būdu. Ministrų kabinetas atmeta idėją pratęsti atostogas dviem savaitėmis

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė nusprendė atsisakyti idėjos pratęsti rudens atostogas dar savaitei. Apie tai buvo pranešta Vyriausybės posėdyje.

Pagal naujausią įsakymą, nuo lapkričio 26 iki lapkričio 1 dienos moksleiviai atostogaus, o tada dar savaitę mokysis nuotoliniu būdu.

Be to, Vyriausybė suskirstė savivaldybes į zonas. Kiekviena iš jų gaus skirtingus patarimus, kaip elgtis plintant koronavirusui.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 8,2 tūkstančio COVID-19 atvejų, mirė 120 pacientų. Per praėjusią parą buvo pasiektas naujas rekordas — iš viso nustatyta 311 koronaviruso atvejų.

Intensyvūs tyrimai šią savaitę atliekami 19 savivaldybių, įskaitant tokius miestus kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Druskininkai, Elektrėnai, taip pat Raseinių, Kelmės, Joniškio, Plungės rajonus.

PSO duomenimis, per pastarąją savaitę pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius išaugo daugiau nei 2,4 mln. Tai yra didžiausias per septynias dienas nustatytas skaičius nuo pandemijos pradžios. Žuvusiųjų skaičius išaugo daugiau nei 36 tūkstančiais — tai beveik prilygsta praėjusios savaitės rodikliams.

Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
© Sputnik
Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni 


L

Tegai:
mokyklos, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (350)
Dar šia tema
Įsigalioja nauji apribojimai keliaujantiems į Kiprą ir Latviją
Kokie COVID-19 apribojimai taikomi vykstantiems į kitas ES šalis lietuviams
Marijampolės meras žada naujus griežtus apribojimus dėl didelio COVID-19 skaičiaus  
Raseiniai

Raseiniuose karantinas pratęstas dviem savaitėms

(atnaujinta 15:28 2020.10.21)
Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje iš viso nustatyti 8 233 koronaviruso atvejai

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Trečiadienį Ministrų kabinetas nusprendė pratęsti Raseiniuose įvestą karantiną dėl susidariusios koronaviruso padėties. Tai buvo aptarta Vyriausybės posėdyje.

Karantinas mieste buvo įvestas spalio 9 dieną ir turėjo baigtis šį penktadienį, tačiau sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teikimu Vyriausybė nutarė karantiną pratęsti.

"Kadangi situacija Raseinių rajono savivaldybė išlieka sudėtinga, nors rodiklis ir yra gerėjantis, išlieka labai aukštas lyginant su kitomis savivaldybėmis. Todėl suderinus su Raseinių rajono savivaldybe yra siūloma <...>, kad karantino režimo trukmė yra nustatoma iki lapkričio 6 dienos 24 val.", — sakė Veryga.

Anksčiau miesto savivaldybė pranešė, kad sergamumas koronavirusu Raseinių krašte išlieka didžiausias Lietuvoje. Ypač sunki padėtis yra Blinstrubiškių socialinės globos namuose, kur yra didžiausias ligos protrūkis regione.

Trečiadienio duomenimis, nuo pandemijos pradžios respublikoje iš viso nustatyta 8 239 COVID-19 atvejai, 4483 žmonės serga, 3599 pasveiko, nuo infekcijos mirė 120 žmonės. Per pastarąją dieną buvo užfiksuotas naujas rekordas — nustatyta 311 koronaviruso atvejų.

Šią savaitę, nuo spalio 19 dienos iki spalio 25 dienos imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 40,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,1 mln. žmonių.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (350)
Dar šia tema
Lietuviai įspėjami apie izoliacijos pokyčius vykstantiems į Daniją, Estiją, Nyderlandus
Virusologas įvardijo kategoriją žmonių, kuriems nepadės vakcina COVID-19
Nuspręsta, kaip mokysis moksleiviai po rudens atostogų
Bombonešis Su-34

Rusijoje nukrito bombonešis Su-34

(atnaujinta 15:21 2020.10.21)
Skrydis buvo vykdomas be amunicijos. Lėktuvas krito miškingoje lygioje vietoje, ant žemės nėra sunaikinimo žymių

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Suplanuoto mokomojo skrydžio metu Chabarovsko teritorijoje nukrito daugiafunkcis bombonešis Su-34, pilotai katapultavosi, pranešė RIA Novosti, remdamasi Rytų karinės apygardos spaudos tarnyba.

"Spalio 21 dieną Chabarovsko teritorijoje planuojamo mokomojo skrydžio metu nukrito orlaivis Su-34 iš Rytų karinės apygardos. Pilotai katapultavosi. Jų sveikatai grėsmės nėra. Šiuo metu įgulos nariai evakuoti į bazinį aerodromą", — sakoma pranešime.

Pažymima, kad skrydis buvo vykdomas be amunicijos. Priduriama, kad lėktuvas nukrito miškingoje plokščioje vietovėje, ant žemės nėra sunaikinimo.

"Norint nustatyti įvykio priežastis ir aplinkybes, į avarijos vietą buvo išsiųsta komisija iš Rytų karinės apygardos", — sakoma pranešime.

Pasak agentūros šaltinio, bombonešio katastrofos priežastis, pirminiais duomenimis, buvo orlaivio gedimas.

"Pirminė priežastis yra įrangos gedimas", — teigė agentūros šaltinis.

Tegai:
Rusija, bombonešis
Dar šia tema
Sirijos patirtis prie Lietuvos sienų: Su-24M dalyvauja pratybose netoli Kaliningrado
Paskelbtas Tu-160 ir Tu-95MS degalų papildymo ore vaizdo įrašas