Gėlės, archyvinė nuotrauka

Spalio 10 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:36 2020.10.09)
Rytoj, spalio 10 dieną, Žuvims jokiu būdu nereikėtų kivirčytis su artimaisiais, nes tai gali sukelti rimtą ir ilgalaikį konfliktą, Skorpionui taip pat nerekomenduojama kištis į kitų žmonių konfliktus ir leisti sau sarkastiškas pastabas

Avinas (21.03 - 20.04)
Galbūt draugai ir kolegos atkalbės jus nuo užsibrėžto tikslo, tačiau jiems paklusę netrukus galite rimtai apgailestauti dėl savo sprendimo.

Jautis (21.04 - 21.05)
Kivirčas su mylimu žmogumi iškels į paviršių nepasitenkinimą santykiais, kuris jau seniai kaupėsi abiem: geriau atidėti tokio pobūdžio pokalbius porai dienų.

Dvyniai (22.05 - 21.06)
Turėtumėte būti atsargūs su naujais žmonėmis, kurie šią dieną atsiras jūsų aplinkoje: jus gali suklaidinti jų patrauklumas ir žavesys.

Vėžys (22.06 - 22.07)
Nesupratimo siena, kuri šią dieną stovės tarp jūsų ir aplinkinių žmonių, nesuteiks galimybės išspręsti svarbių klausimų, todėl juos būtina atidėti kitam laikui.

Liūtas (23.07 - 21.08)
Nei darbe, nei namuose neverta prisiimti kažkieno atsakomybės — nei moralinio, nei materialinio dėkingumo jūs vis tiek nesulauksite, o jūsų pačių reikalai gali nukentėti.

Mergelė (08.22 - 09.23)
Šią dieną gali būti daug viliojamų pasiūlymų, tačiau rekomenduojama jų visų atsisakyti: greičiausiai jie visi bus nerimti, todėl atneš ne pelną, o nuostolius.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)
Nepageidautina kištis į kitų žmonių konfliktus, net jei jums atrodo, kad viena iš jo šalių yra teisi — greičiausiai situacija nedviprasmiška.

Skorpionas (24.10 - 22.11)
Svarbu atidžiai perskaityti visus dokumentus, kuriuos prašoma pasirašyti tą dieną, ypač tas jų dalis, kurios atspausdintos smulkiu šriftu.

Šaulys (23.11 - 21.12)


Geriau kiek įmanoma sumažinti bendravimą su nedraugiškais žmonėmis, net jei esate priverstas gyventi ar dirbti šalia jų, antraip gali kilti rimtų konfliktų.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Šią dieną svarbu laikytis saiko visame kame: darbe, emocijose ir net dietoje. Bet koks perteklius gali sukelti nenuspėjamas ir nemalonias pasekmes.

Vandenis (21.01 - 18.02)
Reikia ypatingo atidumo su finansiniais sandoriais, net ir mažiausiais, tokiais kaip mokėjimas už komunalines paslaugas: net ir nedidelis išsiblaškymas gali sukelti nuostolių.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Šiandien jūs turite įsitikinti, kad žodis — ne žvirblis, iš savo pačių patirties, išskyrus atvejus, kai, žinoma, pirmiausia pagalvojate ir tik tada kalbate.

Tegai:
horoskopas
Eurai, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: spalio 22-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.10.21)
Nuo spalio 22-osios iki metų galo lieka 70 dienų, dienos ilgis — 10 val. 04 min.

Spalio 22 yra 295-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 296-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 70 dienų.

2020 metų spalio 22 dieną saulė teka 08:01, leidžiasi 18:05, dienos ilgis — 10 val. 04 min.

Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena

Spalio 22 diena minima Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena. Mikčiojimas atsiranda dėl kalbos raumenų spazmų. Gebėjimas kalbėti priklauso nuo trijų kalbos centrų darbo: motorinio — broko, kuris reguliuoja balso aparatą ir valdo tai, kas dalyvauja tariant garsus (judina lūpas, liežuvį), sensorinio — vernikės, kuri padeda išgirsti ir suprasti savo bei kitų kalbą ir asociatyvinio, analizuojančio išgirstą frazę ir numatančio, ką kalbėti toliau. Kad nesutriktų sklandžios kalbos procesas, visi trys centrai turi darniai funkcionuoti perduoti vienas kitam impulsus tuo pačiu metu. Esant per dideliam broko centro aktyvumui, impulsų perdavimas sutrinka, atsiranda kalbos padargų (lūpų, liežuvio, liežuvėlio, minkštojo gomurio) traukuliai, spazmai veido ir kaklo srityse, dėl kurių ir prasideda mikčiojimas — kalbos tempo ir ritmo sutrikimas, pasireiškiantis negebėjimu išsakyti savo minčių; atskirų garsų, skiemenų ar žodžių kartojimu.

Spalio 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams >>

Didžiausia tikimybė užkirsti kelią mikčiojimui tada, kai jis tik prasidėjo, apie ketvirtuosius vaiko gyvenimo metus. Tada nuo tėvų operatyvumo priklauso beveik viskas, tačiau jie turi žinoti, ką daryti ir mokėti tai daryti. Šiandien kiekvienas mikčiojantysis gali praeiti kalbos terapiją su matomais rezultatais, jei ji pravedama profesionaliai ir jei pats pacientas į gydymą atsineša didelį pasiruošimą investuoti daug laiko ir ištvermės.

Mikčiojimas dažniausiai pasitaiko tarp ikimokyklinio amžiaus vaikų ir mažėja vyresnio amžiaus grupėse. Didžiausia tikimybė užkirsti kelią mikčiojimui tada, kai jis tik prasidėjo, apie ketvirtuosius vaiko gyvenimo metus.

Maždaug trys žmonės iš tūkstančio mikčioja ir dėl to išgyvena, nepasitiki savimi. Tačiau mikčiojo ir daugybė garsių žmonių, kuriems ši yda nesutrukdė pasiekti to, ko nori: Aristotelis, Niutonas, Čarlzas Darvinas, Vinstonas Čerčilis, Merilin Monro, Briusas Vilisas.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1875 metais Gailioniuose, Pakruojo rajone, gimė Kazimieras Paltarokas, vyskupas, teologas, sociologas.

1966 metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos okupacijos klausimas pirmą kartą oficialiai buvo keliamas JAV senate.

1988 metais spalio 22–24 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) Steigiamasis suvažiavimas.

2010 metais Vilniuje iškilmingai atidengta skulptūra "Laisvės kelias", simbolizuojanti gyvą žmonių grandinę, prieš 21 metus sujungusią tris nepriklausomybės siekusias Baltijos valstybes.

2014 metais į Lietuvą iš Vokietijos atgabenta pirmoji eurų banknotų siunta. Eurui įvesti reikalingus 132 mln. vienetų eurų banknotų Lietuvos bankas pasiskolino iš Vokietijos Bundesbanko.

Šiandien savo vardadienį švenčia Aliodija, Donatas, Malvina, Mingedė, Severinas (Severas), Viltaras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pasienietis, archyvinė nuotrauka

Pasieniečiai sulaikė, įtariama, Jungtinėje Karalystėje vogtą automobilį

(atnaujinta 20:50 2020.10.21)
Patikros metu paaiškėjo, kad šios transporto priemonės kaip, įtariama, pavogtos nuo spalio pradžios ieškojo Jungtinės Karalystės teisėsauga

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė į Lietuvą automobilvežiu gabentą visureigį "BMW X5", praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Incidentas įvyko antradienį. VSAT pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Suvalkai–Marijampolė, patikrinti sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį automobilvežį "Mercedes-Benz" su priekaba. Šios transporto priemonės paženklintos lietuviškais registracijos numeriais.

Automobilvežį, kuriuo iš Vakarų Europos buvo gabenamos keturios naudotos mašinos, vairavo 54-erių Klaipėdos rajono gyventojas. Jis yra samdomas transporto priemonių gabenimu užsiimančios įmonės darbuotojas.

Pasieniečiams tikrinant gabentų automobilių dokumentus paaiškėjo, kad 2012 metais pagamintas "BMW X5" paženklintas kitais transporto priemonei priklausančiais angliškais valstybiniais registracijos numeriais. Nuo iš dalies išardyto visureigio taip pat buvo nuluptas lipdukas su kėbulo identifikaciniais numeriais. VSAT pareigūnai nustatė, kad šio visureigio kaip vogto nuo spalio pradžios ieško Jungtinės Karalystės teisėsaugininkai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Visureigis nukeltas nuo automobilvežio ir saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje.

Vairuotoją pasieniečiai apklausė ir leido jam tęsti kelionę bei gabenti kitus automobilius su tvarkingais dokumentais.

VSAT duomenimis, iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 56, įtariama, vogtas transporto priemones.

Tegai:
vogtas automobilis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilkaviškio rajone policija sučiupo neblaivų pasienietį prie vairo
Pasieniečiai sulaikė Kauno rajono gyventoją gabenusį 7500 pakelių cigarečių kontrabandą
Lietuvos pasieniečiai rado 20 tūkst. cigarečių kontrabandą vagone po akmens skalda