Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Veryga iškritikavo Raseinių rajono savivaldybę dėl COVID-19

(atnaujinta 11:18 2020.10.10)
Pasak sveikatos apsaugos ministro, stebina tai, kad savivaldybė per pusantros savaitės nerado gydytojų, galinčių įvertinti pacientų būklę socialinėse įstaigose

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga iškritikavo Raseinių rajono savivaldybę ir sveikatos apsaugos įstaigas dėl COVID-19 židinio. Apie tai jis kalbėjo spaudos konferencijoje.

Tarptautinė dailės paroda ArtVilnius Vilniuje
 
© Sputnik/ Владислав Адамовский

Anot ministro, skandalinga, kad turint savo ligoninę ir pirminės sveikatos priežiūros centrą, nėra gydytojų, kurie galėtų nueiti į socialinės globos įstaigą ir įvertinti pacientų būklę.

Veryga išsamiau papasakojo apie situaciją Raseiniuose, kur vidurnaktį įvestas karantinas.

"Gyventojams, pasinaudojus PAGD informavimo sistema, buvo siųstos žinutės su kvietimais tirtis. Gali būti, kad ir tai suveikė ir paragino gyventojus dalyvauti. Dabar situacija yra stebima", — teigė sveikatos apsaugos ministras.

Pasak Verygos, didžiausia problema yra protrūkis Blinstrubiškių socialinės globos namuose. Čia, pasak ministro, padėtis yra bloga, ir tai, pasak jo, rodo, kad sisteminis personalo ir gydymo įstaigų tinklo trūkumas gali turėti katastrofiškų padarinių mažoms savivaldybėms.

"Taip yra, šiuo atveju, su Raseiniais. Tikrai skandalinga, kad per pusantros savaitės savivaldybėje, kuri turi savo ligoninę ir pirminės sveikatos priežiūros centrą, neatsirado gydytojų, kurie galėtų nueiti į socialinės globos įstaigą ir įvertinti pacientų būklę", — komentavo ministras.

Pasak ministro, į pagalbą Blinstrubiškiuose atskubėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų specialistai.

"Tai yra labai blogas pavyzdys ir turbūt sutiksite, kad universitetinės ligoninės gydytojai turėtų užsiimti šiek tiek kitu darbu, o ne spręsti tokias problemas", — pareiškė Veryga.

Ministras taip pat kreipėsi į Raseinių savivaldybę sakydamas, kad jie turėtų normaliai dirbti 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę, be išeiginių, nes jie turi rūpintis savo gyventojais.

"Bendradarbiausime ir mes, padėsime, kiek galėsime, bet mes neturime tiesioginių įgaliojimų veikti jūsų savivaldybėje ir priimti tiesioginius sprendimus, susijusius su jūsų institucijomis. <...> Tai, kad infekcija išplito institucijose, rodo, kad pirmosios bangos metu vykę mokymai nepasiekė adresatų", — sakė Veryga.

Ministras taip pat informavo norinčius keliauti į kitas šalis, kad Airija jau išbraukė Lietuvą iš "žaliojo sąrašo", o Kipras tokių priemonių planuoja imtis nuo penktadienio. Veryga priminė, kad keliaujant iš Lietuvos į Latviją, reikia laikytis 10 dienų saviizoliacijos, iš Lietuvos į Estiją — 14 dienų.

Ministras taip pat priminė, kad keičiasi reikalavimai renginiams. Veryga pabrėžė, kad dabar, kad ir koks renginys vyktų, būtina į jį registruotis.

Iki šiol Lietuvoje patvirtinti 5758 koronaviruso atvejai. Pasveiko 2722 žmonės, mirė 103 pacientai.

Tegai:
koronavirusas, Aurelijus Veryga, Raseinių rajonas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (338)
Dar šia tema
COVID-19 Lietuvoje: per parą 133 nauji atvejai ir dar viena mirtis
Paskelbta antrosios rusiškos vakcinos nuo koronaviruso registravimo data
Papasakota, kaip šalies oro uostuose pasikeitė aptarnaujamų skrydžių skaičius
Mobilus punktas

Vilniuje tiriamųjų dėl koronaviruso apimtys didinamos iki 1000 per dieną

(atnaujinta 15:41 2020.10.19)
Tiriant nuo 06:30 iki 21:15, tiriamųjų dėl COVID-19 apimtys per vieną dieną sostinėje didinamos nuo 618 iki 1000

VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Vilniaus mobiliame testavimo punkte nuo šiandien tyrimų pajėgumai yra didinami ir bus priimama iki 1000 besitiriančių per dieną, rašo miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Nuo šiandien mobiliame punkte V. Gerulaičio gatvėje 1 pradeda veikti jau trys atskiros tyrimų linijos, dirba kasdien 12 besikeičiančių komandų, kurias sudaro Vilniaus visuomenės sveikatos biuro bei Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono sveikatos priežiūros įstaigų specialistai. Tiriant nuo 06:30 iki 21:15, tiriamųjų dėl COVID-19 apimtys per vieną dieną sostinėje didinamos nuo 618 iki 1000.

"Situacija Vilniuje nėra tokia bloga, kaip kitose savivaldybėse, bet mes atsakingai valdome situaciją, priimdami tikslius ir pamatuotus, duomenimis pagrįstus sprendimus: pirmiausiai padidinome testavimo apimtis", — sakė Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Šalia mobiliojo punkto laikinoje testavimo patalpoje iki šiol buvo atliekami ir vadinamieji greitieji testai, parodantys, ar anksčiau žmogus turėjo sąlytį su SARSCoV-2 ir ar susidarė antikūnai. Šią savaitę jie laikinai bus pristabdyti dėl pernelyg mažo norinčiųjų jais išsitirti skaičiaus. Tyrimą greitaisiais testais planuojama atnaujinti, įvertinus poreikį tirti naujas tikslines grupes.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
tyrimas, koronavirusas, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (338)
Dar šia tema
Šalyje nustatyti 205 nauji koronaviruso atvejai
COVID-19 Lietuvoje: 101 atvejis siejamas su protrūkiais
Kai kuriose prekyvietėse ir kavinėse nepakankamai laikomasi COVID-19 prevencijos priemonių
Žvakė, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje COVID-19 nusinešė dar tris gyvybes

(atnaujinta 16:24 2020.10.19)
Visi trys mirties atvejai registruojami Kauno apskrityje, ligos aukomis tapo vyresnio amžiaus žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis

VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Lietuvoje nuo COVID-19 mirė dar trys žmones, pirmadienio spaudos konferencijos metu praneša Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Pasak Razmuvienės, apie naujus atvejus buvo pranešta tik šįryt. Visi trys iš Kauno apskrities.

Pirmas mirusysis yra 60-70 metų amžiaus, tai Blinstrubiškio socialinės globos namų gyventojas.

Antras 70-80 metų amžiaus, taip pat su lėtinėmis ligomis, buvo gydomas Kauno ligoninės kardiologijos skyriuje.

Trečias mirties atvejis, taip pat vyresnio amžiaus, turėjo lėtinių ligų, jis užsikrėtė nuo artimoje aplinkoje esančio susirgusio asmens.

Nauji mirties atvėjai bus įtraukti į antradienio statistiką.

Pasak Razmuvienės, šiuo metu ligoninėse dėl COVID-19 guli beveik 300 žmonių, devyniems jų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Pirmadienio duomenimis Lietuvoje iš viso buvo patvirtinti 7726 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Liga jau nusinešė 116 gyvybių, pasveikusiais laikomi 3110 žmonių. Šiuo metu saviizoliacijoje yra daugiau kaip 32,2 tūkst. žmonių.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (338)
Dar šia tema
Paaiškėjo, kaip COVID-19 paveikė automobilių prieinamumą Lietuvoje
Koronaviruso tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių
COVID-19 Lietuvoje: 101 atvejis siejamas su protrūkiais
Kai kuriose prekyvietėse ir kavinėse nepakankamai laikomasi COVID-19 prevencijos priemonių
Dujotiekis, archyvinė nuotra

"Amber Grid" pristatytų dujų ES apimtis augo beveik penktadaliu

(atnaujinta 14:58 2020.10.19)
Įmonės suteiktų paslaugų apimties augimui didžiausios įtakos turėjo šiemet itin padidėjęs dujų srautas Šiaurės kryptimi į kitas Baltijos šalis ir Suomiją

VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Šių metų sausio-rugsėjo mėnesiais per Lietuvą šalies ir Baltijos regiono vartotojams transportuota beveik 26 teravatvalandes (TWh) gamtinių dujų, neskaitant dujų perdavimo į Kaliningrado sritį, rašo Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius "Amber Grid".

Tai 17,6 proc. daugiau, lyginant su 2019 metų tuo pačiu laiku, kai į Lietuvą buvo transportuota 21,2 TWh gamtinių dujų. Taip pat didėjo dujų vartojimas Lietuvoje. 

"Amber Grid" suteiktų paslaugų apimties augimui didžiausios įtakos turėjo šiemet itin padidėjęs dujų srautas Šiaurės kryptimi į kitas Baltijos šalis ir Suomiją. Į šias šalis perduotas dujų kiekis sudarė apie 40 proc. viso Lietuvos dujų suvartojimo.

Į Baltijos šalis ir Suomiją "Amber Grid" transportavo dvigubai daugiau nei pernai — 7,8 TWh dujų. Manoma, kad šiam augimui įtakos turėjo šių metų sausį pradėjusi veikti Estijos-Suomijos dujų jungtis "Balticconector".  

7,6 TWh dujų šiemet perduotas į Baltijos šalis ir Suomiją, buvo transportuotas šiltuoju metų laiku. Rekordiškai daug dujų Baltijos šalims buvo perduota rugpjūtį, tuomet mėnesio srautas į Baltijos šalis siekė 2 TWh, tai yra beveik tiek pat, kiek šia kryptimi buvo perduota per visus 2018 metus. 

Per tris ketvirčius iš Klaipėdos SGD terminalo buvo patiekta 63,7 proc. viso į Lietuvą įleisto dujų kiekio, o vamzdynais iš Baltarusijos ir Latvijos — 36,3 proc. Per Klaipėdos SGD terminalą tiekiamų dujų kiekis buvo beveik 40 proc. didesnis, palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. 

Per tris šių metų ketvirčius šalyje buvo suvartota 17,7 TWh dujų arba 5,7 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Tegai:
Lietuva, ES, dujos, Amber Grid
Dar šia tema
Ekspertas: SGD terminalas yra našta visai Lietuvos ekonomikai
Lietuva būtų gerai gyvenusi, jei nelotų ant Rusijos, mano buvęs Kauno meras
"Amber Grid" modernizuos dujų paskirstymo stotis prie Vilniaus ir Kėdainių už 6 mln