Kalnai ir ežeras

Spalio 11 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:29 2020.10.10)
Dvyniams patariama užpildyti savo dieną teigiamomis emocijomis ir bendravimu, Mergelės turėtų labiau pasirūpinti savo fizine ir emocine būkle, Svarstyklėms derėtų atkreipti dėmesį į finansus

Bus sunku pasisemti bet kokių idėjų. Rytoj vargu ar pavyks priversti kitus daryti tai, ką, jūsų manymu, reikia. Žvaigždės sako, kad vienintelis būdas šioje situacijoje yra užkrėsti žmones jūsų entuziazmu. Tada jie galės kilnoti kalnus!

Avinas (03.21-04.20) Dabar jums bus sunku rasti kontaktą su aplinkiniais žmonėmis. Priežastis: dirglumas dėl didelio emocinio streso ar pastarųjų dienų nuovargio. Turite būti ypač atsargūs pinigų reikalais.

Jautis (04.21-05.21) Darykite tai, kas lengva. Šiuo metu jums gali prireikti pagalbos, jos neatsisakykite. Į pagalbą ateis draugai, pažįstami ir artimi žmonės, kurių jums net nereikia prašyti. Meilės santykiuose — solidžios pergalės. Tikslinga kurti ateities planus.

Dvyniai (05.22-06.21) Jokių įvykių, kurie galėtų sugadinti nuotaiką, nesitikima. Stenkitės užpildyti savo gyvenimą teigiamomis emocijomis ir maloniu bendravimu. Kuo daugiau įdėsite indėlio šiame etape, tuo daugiau gausite grąžos artimiausioje ateityje.

Vėžys (06.22-07.22) Palanki diena bet kokiems "žemiškiems" reikalams: nuo naujų daiktų pirkimo iki buto atnaujinimo. Gali būti keletas (ne itin rimtų) sveikatos problemų.

Liūtas (07.23-08.23) Diena bus kupina įvairių pagundų, ir jūs turite aiškiai suprasti, ką galite sau leisti ir kur pasakyti "stop". Stenkitės neleisti savo neigiamoms emocijoms lietis per kraštus. 

Mergelė (08.24-09.22) Laikotarpis nėra labai tinkamas rodyti aktyvumą. Jei įmanoma, pabandykite pailsėti. Raskite galimybę susitaikyti su žmonėmis, su kuriais susipykote. Tai nepakenks ir jūsų sveikatai. Venkite fizinio ir emocinio streso.

Svarstyklės (09.23-10.22) Šią dieną galite priimti lemtingus sprendimus. Tai tinkamas laikas bendravimui, informacijos paieškai, kelionėms. Jūsų gali laukti nauji romantiški pomėgiai. Finansų sektoriuje patartina laikytis protingo taupymo principų.

Skorpionas (10.23-11.21) Rimtų bėdų nenumatoma. Pabandykite paįvairinti laisvalaikį ir užpildyti savo gyvenimą ryškiomis spalvomis. Fizinis aktyvumas bus naudingas. Jei jūsų mylimasis pradeda imtis iniciatyvos, ramiai suteikite jam galimybę pasireikšti.

Šaulys (11.22-12.21) Dabar reikia pademonstruoti savo ryžtą. Diena kupina pagundų ir viliojamų galimybių. Jei norite priimti teisingą sprendimą, turite sutelkti dėmesį ne į savo norus, o į artimųjų interesus. Stenkitės nepraleisti laisvalaikio vieni.

Ožiaragis (12.22-01.20) Diena gali pasirodyti nelabai gera, nes nebus stabilumo ir pasitikėjimo savimi jausmo. Vardan geros savijautos ir nuotaikos vertėtų kiek nusileisti kitiems. Pabandykite kuo nors pamaloninti savo artimuosius.

Vandenis (01.21-02.19) Labiau pasitikėkite savo vidiniu balsu, ypač kai kalbama apie žmones, kurie jus vargina. Dabar pajusite, iš kur gali kilti bėda. Stenkitės neskolinti pinigų, nes vėliau juos grąžinti bus gana sunku.

Žuvys (02.20-03.20) Nesielkite spontaniškai, neapgalvotai. Jei jaučiate, kad situacija aplink jus pradeda kaisti, tada stenkitės nebūti įvykių epicentre. Tai tinkamas metas atkurti ilgalaikius ryšius ir bendravimą. Aptarkite su draugais, jei norite atnaujinti malonią bendrą veiklą.

Karantinas Kaune

Karantinas Kaune: kokie ribojimai ir naujos priemonės įvesti mieste

(atnaujinta 10:34 2020.10.28)
Kaunas stiprina prevencinius veiksmus ir koronaviruso kontrolę ugdymo įstaigose bei neformaliojo švietimo sektoriuje, dalijasi su gyventojais rekomendacijomis, kaip elgtis karantino metu

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Nuo spalio 28 dienos Kaune paskelbtas karantinas dėl koronavirusinės infekcijos plitimo ir prastėjančios epidemiologinės padėties. Dėl to miestas stiprina prevencinius veiksmus, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

Savivaldybės teigimu, kol kas karantino režimas Kaune numatytas iki lapkričio 11 dienos, tačiau šis terminas gali būti pratęstas.

Ugdymo įstaigos laikinai dirbs nuotoliniu būdu

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis pažymėjo, jog savivaldybė, stebėdama bendrą situaciją šalies ugdymo įstaigose, priima sprendimus, kad būtų maksimaliai mažinami tiesioginiai kontaktai uždarose patalpose. Todėl po rudens atostogų 5–12 klasių mokiniai bent savaitei kelsis į nuotolinį mokymąsi. Tokiu pat pavyzdžiu raginama sekti ir aukštąsias miesto mokyklas.

Anot mero, dėl pradinukų grįžimo į mokyklas bus nuspręsta artimiausiu metu. Darželinukų tėvams šiuo laikotarpiu, jei tik įmanoma, rekomenduojama atžalas saugiai palikti namuose.

"Šiuo metu atidžiai sekame ir analizuojame naujausius duomenis. Kaip ilgai tęsis tokios atsargumo priemonės, priklausys nuo koronaviruso skaičių mieste ir kiekvieno iš mūsų sąmoningumo. Verčiau prailginti nuotolinį mokymąsi nei rizikuoti kauniečių sveikata", — pasakė Matijošaitis. 

Tęsiantis ekstremaliajai situacijai, tėveliai, kurių vaikai liks namuose, atleidžiami nuo mokesčių už darželius. Nuotolinis ugdymo modelis bus organizuojamas iki pat lapkričio 8 d., o prireikus — tęsiamas.

Visas neformalusis ugdymas, vaikų sporto treniruotės ir kitos popamokinės veiklos Kaune taip pat keliasi į nuotolį arba laikinai stabdomos bei perkeliamos vėlesniam laikotarpiui. Išimtys taikomos tik aukštesnio meistriškumo sportininkams, kurie iki lapkričio 20 d. dalyvaus varžybose. Jiems treniruotės vyks įprastai, griežtai laikantis Vyriausybės pateiktų rekomendacijų. 

Vietinis karantinas: prevencinės priemonės bei rekomendacijos

Fiksuojant vis daugiau sergančiųjų COVID-19, Vyriausybė Kauną bei dar dvi dešimtis šalies savivaldybių priskyrė raudonajai zonai, įvesdama vietinį karantiną. Ateinančias dvi savaites šių teritorijų gyventojai privalės laikytis papildomų prevencinių priemonių bei rekomendacijų, kuriomis tikimasi pažaboti antrąją koronavirusinės infekcijos plitimo bangą.

Mergina su kauke, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Константин Михальчевский

Nuo trečiadienio, spalio 28 dienos, visose viešose ir uždarose erdvėse privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines priemones. Kaukių nešiojimo išimtys taikomos vaikams iki 6 metų bei žmonėms su negalia, kai tai gali kenkti jų sveikatai. Išimtine tvarka reikalavimas dėvėti kaukes taip pat negalios aukšto meistriškumo sporto varžybose dalyvaujantiems atletams, fizinio aktyvumo instruktoriams, treneriams bei teisėjams.

Miesto kultūros, laisvalaikio bei pramogų įstaigose privaloma riboti žmonių srautus, užtikrinti bent 10 kv. metrų plotą vienam asmeniui, tarp darbuotojų ir lankytojų išlaikant ne mažesnius nei 2 m atstumus. Lankydamiesi laisvalaikio ir pramogų vietose, pristatymuose, viešojo maitinimo įstaigose, naktiniuose klubuose ir kitose pasilinksminimo vietose jau kuris laikas gyventojai privalo pateikti asmens duomenis, kurie bus saugomi 21 dieną.

Rekomendacijos Kauno mieste karantino metu
Rekomendacijos Kauno mieste karantino metu

Karantino metu Kauno miesto savivaldybė bei jos padaliniai paslaugas ir konsultacijas teiks nuotoliniu būdu — susisiekus el. paštu (info@kaunas.lt), telefonu (8 800 20 000) ar internetu epaslaugos.kaunas.lt. Jei paslaugų neįmanoma gauti nepaliekant namų, gyventojai seniūnijose bei savivaldybės administracijoje bus priimami tik su išankstine registracija.

Be proaktyvios profilaktikos, sveikatos būklės stebėsenos ir privalomos saviizoliacijos pajutus peršalimo simptomus, sveikatos srities specialistai rekomenduoja rinktis darbą nuotoliniu būdu, vengti didesnių susibūrimų, nesilankyti pramogų ir laisvalaikio įstaigose, atsisakyti nebūtinų kelionių.

Pagal Vyriausybės rekomendacijas Kauno medicinos įstaigose paslaugų teikimas nebus papildomai apribojamas. Tačiau šiuo laikotarpiu gyventojams draudžiama lankyti vyresnius nei 14 m. amžiaus sveikatos ir socialinės globos įstaigų pacientus bei nėščiąsias. Į ligoninės patalpas su gydytojo leidimu bus įleidžiami tik mirštančiųjų ar nepagydomomis ligomis sergančių pacientų artimieji.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
karantinas, koronavirusas, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Dar šia tema
PSO vėl užfiksavo rekordinį naujų koronaviruso atvejų per dieną skaičių
Mokslininkai rado silpnąją koronaviruso vietą
Per parą Lietuvoje nustatyta 413 naujų koronaviruso atvejų
Papasakota, kaip Santaros klinikose gydomi koronavirusu užsikrėtę asmenys
Autoservisas

"Garažiuko" akcijos metu Rokiškio rajone nustatyta 10 pažeidėjų

(atnaujinta 10:11 2020.10.28)
Aplinkosaugininkai patikrino 16 asmenų, vykdančių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remonto darbus

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Rokiškio rajone vykdant akciją "Garažiukas" nustatyta 10 pažeidimų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

Aplinkosaugininkai patikrino 16 asmenų, vykdančių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remonto darbus. Nustatyta 10 asmenų, nesilaikančių aplinkosauginių reikalavimų. Pažeidėjams bus taikomos administracinės nuobaudos.

Daugiausia pažeidimų buvo nustatyta dėl susidarančių atliekų apskaitos nevedimo vieningoje gaminių ir pakuočių atliekų sistemoje (GPAIS). Už šį pažeidimą 10 vykdančių veiklą asmenų buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir gresia bauda nuo 120 iki 220 eurų.

Per reidą aplinkosaugininkai išaiškino, kad remontuojantys ir ardantys automobilius asmenys pamiršta turėti sandariai uždaromas ir tinkamai pažymėtas talpas atliekoms laikyti. Dviem pažeidėjams pagal Administracinių nusižengimų kodeksą gresia bauda nuo 140 iki 440 eurų.

Taip pat Kupiškio aplinkos apsaugos pareigūnai aptiko 2 transporto priemonių remonto veiklą vykdančius asmenis, kurie nerūšiuoja atliekų, atliekos yra maišomos, laikomos netvarkingai lauke, pavojingos atliekos nepažymėtos atitinkamu ženklinimu. Jiems bus pritaikytos administracinio poveikio priemonės. Už netinkamai rūšiuojamas arba nerūšiuojamas atliekas pažeidėjams gresia bauda nuo 20 iki 80 eurų.

Be to, buvo nustatyti du šiurkštūs komercinės veiklos pažeidimai. Veiklos vykdytojai nebuvo įregistravę individualios veiklos ir už tai jiems gresia bauda nuo 390 iki 1100 eurų.

Tegai:
Rokiškis, Aplinkos apsaugos departamentas
Dar šia tema
Sostinėje įrengiamos stebėjimo kameros šiukšlintojams nustatyti
Lietuvoje startavo akcija "Garažiukas": tikrinami automobilius remontuojantys asmenys