Еда за компьютером, архивное фото

Kokia šiandien diena: spalio 11-osios šventės

(atnaujinta 21:59 2020.10.10)
Nuo spalio 11 dienos iki metų galo lieka 81 diena; savo vardadienį švenčia Daugvydė, Germanas, Rimgaudas, Zinaida (Zina)

Spalio 11 yra 284-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 285-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 81 diena.

2020 metų spalio 11 dieną saulė teka 07:37, leidžiasi 18:34, dienos ilgis — 10 val. 57min.

Pasaulinė nutukimo diena

Pasaulinė nutukimo federacija, bendradarbiaujanti su Pasaulio sveikatos organizacija, paskelbė spalio 11-ąją Pasauline nutukimo diena.

Šios dienos tikslas — skatinti žmones dėti visas pastangas užkirsti kelią ir gydyti nutukimą, raginti investuoti į gydymo paslaugas, skirtas žmonėms, turintiems nutukimo grėsmių.

Žmonės, turintys antsvorio, turi ne tik sveikatos, bet ir psichologinių, emocinių problemų, dažnai patiria patyčias.

Savo vardadienį šiandien švenčia Daugvydė, Germanas, Rimgaudas, Zinaida (Zina).

Ši diena pasaulio istorijoje

1671 metais gimė Danijos ir Norvegijos karalius Frederikas IV (1699–1730).

1727 — Anglijos karaliumi tapo Jurgis II.

Šią dieną 1871 metais užgesintas tris dienas Čikagoje (JAV) siautėjęs gaisras: per nelaimę žuvo daugiau nei 300 gyventojų, 90 000 neteko pastogės.

1884 — gimė JAV prezidento Franklino Ruzvelto žmona Eleonora Ruzvelt.

1933 — Lotynų Amerikos šalys Rio de Žaneire pasirašė nepuolimo paktą.

1939 metais Albertas Einšteinas ir kiti JAV mokslininkai informavo prezidentą Teodorą Ruzveltą apie galimybę sukurti atominę bombą.

Šią dieną 1962 metais Romos popiežius Jonas XXIII pradėjo II Vatikano susirinkimą — tai buvo pirmasis tarybos posėdis nuo 1870 metų.

1968 — Kalkutoje praūžė audra, be pastogės liko beveik 1 mln. Indijos gyventojų.

1980 — du TSRS kosmonautai orbitoje išbuvo 185 dienas, tai buvo ilgiausias iki tol skrydis kosmonautikos istorijoje.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (105)
Swedbank

Prie "Swedbank" e-banko galima bus jungtis naudojant piršto atspaudą ir veido atpažinimą

(atnaujinta 12:20 2020.10.21)
Maždaug ketvirtadalis visų klientų Lietuvoje jau naudoja biometrinį kliento tapatybės nustatymą kaip būdą prisijungti prie "Swedbank" išmaniosios programėlės

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. "Swedbank" klientams pasiūlė jungiantis prie interneto banko savo tapatybę patvirtinti naudojant biometrinius duomenis — piršto atspaudą ar veido atpažinimą, rašo banko spaudos tarnyba.

Šalies bankininkystėje ši inovacija pristatyta pirmąkart.   

Ši paslauga leidžia vartotojams naudotis kasdienėmis banko paslaugomis be papildomų prisijungimo priemonių. Numatoma, kad artimiausiu metu tokiu būdu prisijungę banko klientai galės tvirtinti ir mokėjimų pavedimus (iš eilės iki 10 mokėjimų, neviršijančių 100 eurų).

Banko duomenys rodo, kad maždaug ketvirtadalis visų klientų Lietuvoje jau naudoja biometrinį kliento tapatybės nustatymą kaip būdą prisijungti prie "Swedbank" išmaniosios programėlės. Rugsėjo mėnesio duomenimis, biometrinius duomenis naudojo 246 tūkst. "Swedbank" klientų Lietuvoje. 

Iki šiol banko klientai galėjo naudoti biometrinius duomenis prisijungdami tik prie išmaniosios programėlės ir joje darydami pavedimus iki 100 eurų. 

Tegai:
internetinė bankininkystė, Swedbank
Dar šia tema
Mačiulis apie koronakrizę: niekam nebeįdomūs biudžetų deficitai ir valstybių skolos
Ekonomistas paaiškino, kodėl niekas nesidžiaugia Europoje krentančioms kainoms
Tyrimas atskleidė, kokio dydžio pensijos dažniausiai pageidauja lietuviai
Pinigai, archyvinė nuotrauka

Motina ir sūnus įtariami neteisėtu praturtėjimu

(atnaujinta 11:22 2020.10.21)
Įtariama, kad abu asmenys neteisėtu būdu galėjo įgyti beveik 1 milijoną eurų pajamų. Už tai gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų bei turto konfiskavimas

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Motina ir sūnus kaltinami neteisėtu praturtėjimu, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Tyrimo duomenimis, vyriškio neteisėtai gautų pajamų suma gali viršyti 516 tūkst. eurų, už kuriuos jis, įtariama, per 8 metus įsigijo 2 erdvius gyvenamuosius butus Vilniaus mieste. Be to, asmuo savo artimiesiems pirko automobilius bei kitą nekilnojamąjį turtą.

Tyrėjams įtarimų sukėlė tai, kad Vilniaus gyventojas nuolat į savo asmenines banko sąskaitas įnešdavo nemažas sumas pinigų, kurių dalį vėl tuoj pat išgrynindavo.

Taip pat pareigūnų dėmesio sulaukė ir kaltinamojo motina, kuri per tą patį laikotarpį irgi įsigijo ne vieną nekilnojamojo turto objektą. Tyrėjai išsiaiškino, kad moteris įsigijo žemės sklypą su statiniais itin prabangioje sostinės vietoje, pirko bei pardavė kitą nekilnojamąjį turtą.

Pažymima, kad moters įsigyto turto vertė nesutampa su jos pajamomis. Manoma, kad kaltinamoji nekilnojamajam turtui įsigyti panaudojo galimai neteisėtai įgytas lėšas, kurių suma siekia beveik 470 tūkst. eurų.

Šiuo metu kaltinamiesiems apribota teisė naudotis nekilnojamuoju turtu bei sklypu su statiniais jame.

Už neteisėtą praturtėjimą, kai nuosavybės teise įgytas didesnis nei 500 MGL vertės turtas, kuris negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų bei turto konfiskavimu.

Tegai:
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Pričiupta grupuotė, kuri sukčiavo visoje Lietuvoje
Mažmeninę prekybą internetu vykdžiusi įmonė pričiupta dėl apgaulingos buhalterijos
Sučiuptas įmonės savininkas, galimai už nuslėptus mokesčius įsigijęs namą sostinėje