Kosmosas

Spalio 13 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 18:06 2020.10.12)
Spalio 13 dienos horoskopas pataria Svarstyklėms vakarą praleisti su artimiausiais žmonėmis, Vandeniams — vengti konfliktų, Ožiaragiams — užbaigti anksčiau pradėtus darbus, Vėžiams — vengti fizinės ir protinės perkrovos

Dienos pradžia bus palanki ir vaisinga. Šis laikas tiks užbaigti anksčiau pradėtus darbus ir rasti atsakymus į pastaruoju metu nerimą keliančius klausimus. Galimi įdomūs verslo pasiūlymai, sėkmingai sutapus aplinkybėms — pastebimas pajamų padidėjimas.

Antroji dienos pusė bus sunkesnė, ypač asmeninių santykių atžvilgiu. Žmonėms bus sunku suprasti savo jausmus, susitvarkyti su emocijomis. Tie, kas nėra įpratę nepasiduoti impulsams, gali pasakyti ir padaryti tai, dėl ko netrukus teks gailėtis.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj venkite neapgalvotų poelgių. Neatidumas ir įprotis pasikliauti sėkme šią dieną gali pakenkti ne tik jums, bet ir jūsų artimiesiems. Bus geriau, jei iš anksto pagalvosite, ką veiksite nepalankios įvykių raidos atveju. Galima improvizuoti, ieškoti neįprastų būdų, kaip pasiekti tikslą. Keliauti nepageidautina: kelionės pareikalaus žymiai daugiau laiko ir pastangų, nei tikėtasi. Tačiau namų ruošos darbai, atvirkščiai, neatrodys nuobodūs. Galimas netikėtas asmeninių problemų sprendimas, pokyčiai į gerąją pusę santykiuose su artimaisiais.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj būkite įžvalgūs: yra rizika padaryti klaidą, už kurią turėsite brangiai sumokėti. Greitas judėjimas tikslo link atims daug jėgų ir energijos; išvengti pervargimo iki dienos pabaigos pavyks nedaugeliui.

Gali būti, kad dėl taikos šeimoje turėsite paaukoti savo interesus ir planus. Gali kilti nesutarimų su artimiausiais žmonėmis, problemų romantiniuose santykiuose. Stenkitės vengti ginčų. Kuo draugiškesni jūs būsite, tuo malonesnis bus bendravimas.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj bus nelengva rasti bendrą kalbą su mylimu žmogumi, vargu ar pavyks susitarti dėl ko nors svarbaus. Nereikia apsimesti, kad problemų nėra, todėl būkite pasirengę ramiai ir pagrįstai išsakyti savo požiūrį opiais klausimais.

Kitose srityse viskas susiklostys gerai. Teigiamų tendencijų įtaka leis laiku įgyvendinti viską, kas buvo suplanuota, įdedant minimalias pastangas. Diena tiks kelionėms, ilgiems pasivaikščiojimams ar užsiėmimams mėgstama sporto šaka. Galimas naudingos informacijos gavimas, bus galimybė išmokti to, kas netrukus pravers.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj diena suteiks galimybę įveikti užsitęsusius nesutarimus, susirasti naujų sąjungininkų. Jūs pasirinksite teisingą elgesio liniją ir jos laikysitės, nors tai ne visada bus lengva. Patartina įsiklausyti į savo intuiciją ir nesilaikyti kitų patarimų.

Diena tinkama veikloms, kurioms nereikia didelio dėmesio susikaupimo; fizinės ir protinės perkrovos nepageidautinos. Gerai vyks susitikimas su vyresniais giminaičiais.

Vakare galimi netikėti, bet labai malonūs vizitai, geros naujienos ir dovanos. Šiuo metu bus naudinga aptarti visus su ateitimi susijusius klausimus.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj didžioji dienos dalis bus skirta maloniam bendravimui. Jūs lengvai atsidursite dėmesio centre, entuziastingai flirtuosite ir lengvai užmegsite naujas pažintis.

Neatmetama romantiškų istorijų pradžia. Santykiai greitai vystysis, greitai jus visiškai užvaldys.

Buities darbai bus pamiršti: ženklo atstovams jie atrodys pernelyg nuobodūs ir monotoniški. Tačiau diena tinka kūrybinei veiklai; turėsite daug puikių idėjų. Aktyvus poilsis bus naudingas, dėl jo jausitės pastebimai energingesni ir linksmesni.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj diena tęsis ramiai. Jūs mėgausitės ramiu įvykių srautu, galimybe atsipalaiduoti ir patinginiauti. Įprasti reikalai neatrodys varginami, be to, jums nereikės jais užsiimti vieniems: padės artimieji.

Tikėtinos malonios staigmenos, tarp jų ir finansinės. Galimas, pavyzdžiui, netikėtas senos skolos grąžinimas. Daugelis Mergelių turės galimybę gerai apsipirkti ar investuoti į projektą, kuris netrukus atneš pelno. Galimi įdomūs bendradarbiavimo pasiūlymai iš senų partnerių.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj bus nelengva suprasti savo jausmus, emocijos bus prieštaringos ir per stiprios, kad jas būtų galima suvaldyti bet kurią akimirką. Jūsų elgesys gali nuvesti į aklavietę aplinkinius, tapti kivirčų priežastimi. Nepaisant geriausių ketinimų ir nuoširdžių pastangų, nepavyks išlyginti visų aštrių kampų, todėl vargu ar pavyks išvengti kivirčų.

Pirmoje dienos pusėje galima planuoti apsilankymus pas gimines, susitikimus su draugais ir svečių priėmimą. Tačiau vakaras — laikas, kurį pageidautina praleisti su artimiausiais žmonėmis.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj gali pablogėti savijauta. Bus pervargimo pavojus, galimos infekcijos ir peršalimo ligos. Saugokite save — šią dieną prasidėjusi liga gali būti netikėtai rimta.

Atidėkite varginamą darbą į šalį arba bandykite rasti žmonių, kurie padės jums su juo susidoroti.

Tikėtina pažanga reikale, kuris seniai neduoda ramybės. Nepaisant jūsų pastangų, vargu ar pavyks apsieiti be sąjungininkų pagalbos. Galimos finansinės problemos. Geriau sumažinti išlaidas, kuriam laikui atidėti nereikalingus pirkimus.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj stenkitės likti šešėlyje. Kuo mažiau dėmesio pritrauksite, tuo didesnė tikimybė, kad jus pastebės būtent tas žmogus, kuris jums reikalingas. Ši diena tinka užmegzti rimtus santykius, tačiau nereikėtų skubėti rodyti iniciatyvos, geriau ramiai stebėti situacijos raidą.

Gali kilti nesutarimų šeimoje, tačiau juos bus lengva išspręsti. Jūs puikiai suprasite tuos, kas jums brangūs, būsite pasirengę palaikyti juos sunkmečiu. Daugelis Šaulių galės susitaikyti su tais, su kuriais anksčiau nesutarė.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj bus palanki diena, tinkama užbaigti anksčiau pradėtus darbus, padaryti išvadas, nustatyti prioritetus. Jūs sugebėsite išspręsti daug sudėtingų užduočių, tačiau tam gali prireikti naujų sąjungininkų pagalbos. Pagalvokite, kuo galėtumėte juos sudominti. Šiuo metu geriau nedaryti spaudimo aplinkiniams, vertėtų elgtis kuo taktiškiau.

Kino juosta
© Photo : из архива Госфильмофонда России

Jūsų nuotaika šią dieną keisis dažniau nei įprastai, todėl ieškokite teigiamų emocijų šaltinio. Bus naudinga aplankyti įdomias vietas, pasimatyti su senais draugais. Dienos pabaigoje tikėtini sėkmingi apsipirkimai.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj jums teks priimti svarbius sprendimus. Tai bus nelengva: jūs nerimausite dėl smulkmenų, pernelyg bijosite nemalonumų. Reikės apsispręsti dėl ateities planų. Gali būti, kad žmonių, apie kuriuos mažai žinote, patarimai bus naudingi.

Diena bus kupina įvairių įvykių, ir jos pabaigoje tikrai jausitės pavargę. Galimos problemos santykiuose su artimaisiais: jūsų atkaklumas jiems atrodys per didelis. Kartais geriau šiek tiek nusileisti. Kuo greičiau tai suprasite, tuo didesnė tikimybė išvengti konfliktų.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj diena bus paprasta ir maloni, nereikalaus iš jūsų didelių pastangų. Galima pasikliauti likimu: daugelis dalykų susiklostys jums sėkmingiausiu būdu. Intuicija dažnai nurodys, kaip geriausia pasielgti.

Bus galimybė sėkmingai išspręsti svarbius finansinius klausimus. Jūs sugebėsite teisingai paskirstyti turimas lėšas, pradėti pelningus projektus. Tikėtina, kad atsiras naujų pajamų šaltinių. Daugelį problemų pavyks išspręsti laiku įsikišus vyresnio amžiaus giminaičiams ir draugams.

Tegai:
horoskopas
Paulius Saudargas, archyvinė nuotrauka

COVID-19 vėl pakirto Seimą: Paulius Saudargas užsikrėtė koronavirusu

(atnaujinta 10:09 2020.10.30)
Politikas mano, kad su tiek atvejų aplink užsikrėst jau galim nuo bet ko, turint omenyje, kad nustatyti ne visi atvejai

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys Paulius Saudargas penktadienį ryte pranešė, kad jam patvirtintas COVID-19. Šią informacija politikas pasidalino savo Facebook paskyroje.

"Antradienį pajutau simptomus — ėmė kilti temperatūra, atsirado labai nedidelis gerklės skausmas, vos vos kosulys ir užgulusi nosis. Jei ne prasidėjęs karščiavimas, gal net nebūčiau labai dėmesio atkreipęs. Kaip tyčia, "padrąsinimui" gavome informacijos apie šeimos nario sąlytį su nustatytu covidiniu", — rašo Saudargas.

Seimūnas rašo, kad iš karto puolė skambinti karštąja koronos linija. O visi jo šeimos nariai, kurie neseniai matėsi, izoliavosi. Saugardas pasidalino, kaip sunku buvo užsiregistruoti testui.

"Po 43-čio nesėkmingo karto ėmiausi privačių klinikų. "Vilniuje - po savaitės"... Atsisveikinau. Pagalvojęs vėl skambinu. "Ok, ne Vilniuje, bet kur Lietuvoje, atvažiuosiu". Po pauzės: "Bet kur Lietuvoje - po savaitės". Po savaitės! Registruojuosi. Išgyvenu gerb. Tapino aprašytųjų simptomų naktį. Pasikartoju kaulų laužymą ir "žvalų" rytą. Skambinu 1808 toliau. 77-tą kartą atsiliepia gyva operatorė", — dalijasi įspūdžiais politikas.

Pagaliau jam pavyko užsiregistruoti ir testą atlikti Siemens arenoje esančiame mobiliajame punkte. Politikas pridėjo savo telefono ekrano nuotrauką, kurioje matyti, kad tikrai 77 kartus skambino į karštąją liniją. Taip pat pridėjo ir testo rezultatus.

Savo žinutės pabaigoje, politikas pasidalino kilusiais kalusimais, ar tikrai normalu, kad užsiregistruoti testui pavyksta tik iš 77 karto, o juk žmonėms klastingas virusas pasireiškia skirtingai, ir kai kas net neturi jėgų dėl blogos savijautos tiek skambinėti.

Praeitą savaitę pranešta, kad koronavirusas nustatytas Seimo nariui Valerijui Simulikui. Dėl kontakto su jo teko izoliuotis daugumai seimūnų. Šią savaitę dar skelbta, kad virusu užsikrėtė ir du Seimo kanceliarijos darbuotojos.

Tegai:
koronavirusas, Seimas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Kapinės

Sinoptikai papasakojo, kokie orai bus Lietuvoje Visų šventųjų dieną

(atnaujinta 09:48 2020.10.30)
Kelias dienas naktį temperatūra nukris šiek tiek žemiau nulio, gausių kritulių nenumatoma. Meteorologai perspėja hipertenzija sergančius pacientus apie sunkų periodą

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Savaitgalį po ciklono Lietuvoje įsitvirtins aukšto atmosferos slėgio laukas, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Kaip primena gydytojai, aukštas atmosferos slėgis yra pavojingas hipertenzija sergantiems pacientams. Slėgio pokyčiai taip pat gali sukelti migreną, nes tokiomis dienomis ore trūksta deguonies, gali atsirasti širdies ir virškinamojo trakto problemų.

Sinoptikai papasakojo, kad spalio 30 dieną iš vakarų praslinks ciklonas, po jo įsitvirtins aukšto atmosferos slėgio laukas.

Penktadienį bus debesuota, vietomis su pragiedruliais. Daug kur palis. Kai kur rūkas. Vėjas besikeičiančios krypties, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 8–12 laipsnių šilumos.

Penktadienio naktį ir šeštadienio rytą, Visų šventųjų dienos išvakarėse, vietomis galimas nedidelis lietus, rūkas ir vėjas nuo 3 iki 8 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį sieks nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos, šalnos 0–3 laipsniai šalčio, dieną oras sušils iki 8–12 laipsnių šilumos.

Sekmadienį, Visų šventųjų dieną, žymesnių kritulių nenumatoma. Vietomis galimas rūkas, pietryčių vėjas naktį nuo 3 iki 8 metrų per sekundę, dieną — nuo 6 iki 11 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį bus tokia pati kaip šeštadienį — nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos, vietomis šalnos nuo 0 iki -3, dieną nuo 8 iki 12 laipsnių šilumos.

Artėja Vėlinės: Vilniuje dažniau kursuos viešasis transportas >>

Pirmadienį, Visų šventųjų dieną, be didesnių kritulių, pus pietryčių vėjas, jo gūsiai sieks nuo 6 iki 11 metrų per sekundę, vakaruose — iki 14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį bus nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos, vietomis šalnos nuo 0 iki -3 trijų, dieną nuo 9 iki 12 laipsnių šilumos.

Antradienį pus pietvakarių vėjas, kurio gūsiai sieks nuo 8 iki 13 metrų per sekundę. Temperatūra dieną sieks nuo 9 iki 14 laipsnių šilumos.

Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orų prognozė
Lempos

"Litgrid" kitais metais pigiau teiks elektros perdavimo ir sistemines paslaugas

(atnaujinta 09:49 2020.10.30)
Pabrėžiama, kad Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį paskelbė "Litgrid" valdybos patvirtintas kainas

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus "Litgrid" teikiamos paslaugos 2021 metais kainuos pigiau, teigiama bendrovės pranešime.

Pažymima kad nuo sausio 1 dienos įsigalios mažesnės nei šiemet elektros perdavimo ir sisteminių paslaugų kainos.

Pabrėžiama, kad Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį paskelbė "Litgrid" valdybos patvirtintas kainas.

Elektros perdavimo paslaugos nuo kitų pradžios kainuos 0,721 ct/kWh, arba 11,4 % mažiau nei šiemet, kai kaina siekia 0,814 ct/kWh. Sisteminių paslaugų kaina bus 0,762 ct / kWh, arba 2,9 % mažiau nei dabar galiojantis 0,785 ct/kWh tarifas.

"Kitais metais taikysime mažesnį elektros perdavimo tarifą, nes 2018–2019 m. pasiekę didesnę faktinę investicijų grąžą, nei buvo nustatyta reguliuotojo, priėmėme sprendimą metais anksčiau nei numatyta grąžinti vartotojams 10 mln. eur. Sisteminių paslaugų kainos mažėjimo priežastys yra kelios, viena iš jų — šiemet mūsų įgyvendinti infrastruktūros pokyčiai ir dėl jų sumažėjusios reaktyviosios galios ir įtampos valdymo sąnaudos", — teigė Vytautas Tauras, "Litgrid" Finansų departamento direktorius.

Pranešime teigiama, kad "Litgrid" perkėlė valdomą šuntinį reaktorių — vienintelį tokį Lietuvoje įrenginį — iš Ignalinos į Elektrėnų transformatorių pastotę. 

Elektros perdavimas ir sisteminės paslaugos yra reguliuojamos veiklos, kurią Lietuvoje teikia tik perdavimo sistemos operatorius. Šių veiklų kainų viršutines ribas kasmet nustato rinkos reguliuotojas, jos yra vienos iš galutinių vartotojų mokamos elektros kainos dedamųjų.

Tegai:
elektra, Litgrid
Dar šia tema
Minskas paskelbė nesėkmingą Lietuvos taktiką BelAE atžvilgiu
Pirmą kartą po penkerių metų. Prasidėjo Vilniaus TE-3 elektrinės bandymai