Automobiliai, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: spalio 13-osios šventės

(atnaujinta 18:21 2020.10.12)
Nuo spalio 13 dienos iki metų galo lieka 79 dienos; savo vardadienį švenčia Eduardas (Edvardas), Edgaras, Mintaras, Nortautė, Venancijus

Spalio 13 yra 286-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 287-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 79 dienos.

2020 metų spalio 13 dieną saulė teka 07:41, leidžiasi 18:29, dienos ilgis — 10 val. 48min.

Europos saugaus eismo diena

Spalio 13 dieną Europos šalyse minima Europos saugaus eismo diena. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į keliuose slypinčius pavojus, skatinti atsargiau elgtis keliuose.

Žmonės raginami bent šią dieną kelyje elgtis pagal visas saugumo taisykles. Kiekvienais metais Europos keliuose žūsta daugiau nei 10 000 žmonių vien dėl to, kad nesegi saugos diržų. Tėvai įspėjami, kad pasirūpintų automobiliuose vežamais vaikais — jie privalo sėdėti prisegti jų amžiui pritaikytose automobilinėse kėdutėse.

Saugaus eismo diena švenčiama keletą kartų per metus. Spalio 13 dieną minima Europos saugaus eismo diena, o balandžio 6-oji paskelbta Lietuvos saugaus eismo diena.

Pasaulinė kostiumų diena 

Spalio 13-oji paskelbta tarptautine kostiumų diena. Šią dieną siūloma vyrams vilkėti kostiumus — ne tik darbe, mokykloje, bet ir laisvalaikiu, taip įrodant, kad kostiumas gali būti universalus drabužis.

Savo vardadienį šiandien švenčia Eduardas (Edvardas), Edgaras, Mintaras, Nortautė, Venancijus.

Ši diena pasaulio istorijoje

54 — Romos imperatorių Klaudijų I grybais nunuodijo žmona Agripina.

1792 metais Džordžas Vašingtonas padėjo dabartinės JAV prezidentų rezidencijos — Baltųjų rūmų Vašingtone — kertinį akmenį.

Šią dieną 1860 metais JAV padaryta pirmoji pasaulyje nuotrauka iš oro.

1923 — Ankara paskelbta Turkijos sostine.

1943 metais Italija paskelbė karą Vokietijai.

Šią dieną 1987 metais Kosta Rikos prezidentas Oskaras Ariasas Sančesas tapo Nobelio Taikos premijos laureatu.

1988 — Egipto rašytojas Nagibas Mahfuzas tapo pirmuoju arabų valstybių atstovu, kuriam įteikta Nobelio literatūros premija.

1991 metais PAR sostinės priemiesčiuose nužudytas 21 juodaodis.

1995 metais Prancūzija atmetė pasaulio visuomenės reikalavimus baigti branduolinius sprogdinimus Ramiajame vandenyne.

Šią dieną 1995 metais Nobelio taikos premija skirta vienam atominės bombos kūrėjų Džozefui Rotblatui, kuris vėliau savo gyvenimą paskyrė bombos naudojimo uždraudimui.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (107)
Išankstinis antrojo Seimo rinkimų turo balsavimas

Įvardytas rinkėjų aktyvumas išankstiniame antrojo turo balsavime

(atnaujinta 13:53 2020.10.23)
Šiemet dėl ​​COVID-19 pandemijos išankstinis balsavimas vietoje įprastinių dviejų dienų buvo vyko keturias

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Antrajame Lietuvos Seimo rinkimų ture iš anksto balsavo 169 616 žmonių, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Kaip pažymėta, tai sudaro 7,34 proc. viso rinkėjų skaičiaus.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per keturias išankstinio balsavimo dienas į rinkimų apygardas atvyko 158 121 žmogus, dar 11 368 atvyko į specialius rinkimų punktus, o namuose balsavo 127 piliečiai.

Šiais metais dėl COVID-19 pandemijos išankstinis balsavimas vyko keturias dienas vietoje įprastų dviejų. Tuo tarpu pagal pirmojo turo išankstinio balsavimo rezultatus, per keturias dienas balsavo 178 145 rinkėjai, arba 7,39 proc.

Iš anksto rinkėjai gali balsuoti bet kurioje rinkimų apygardoje. Pagrindinę rinkimų dieną atvykti bus galima tik į registracijos vietą.

Penktadienį Seimo rinkimų antrajame ture balsuoti gali tie, kas turi teisę tai daryti namuose, taip pat specialiuose punktuose — ligoninėse, globos įstaigose, bausmių atlikimo vietose.

Namuose galima balsuoti penktadienį ir šeštadienį. Tam reikėjo registruotis iš anksto rinkimų apygardoje.

Balsuoti namuose galima neįgaliesiems, vyresniems nei 70 metų asmenims, negalintiems atvykti į rinkimų apylinkes, neįgaliuosius slaugantiems žmonėms, taip pat gyventojams, kuriems nustatytas ar įtariamas koronavirusas ar kurie turėjo izoliuotis dėl kontaktų, kelionių į užsienį.

Antrasis turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
"Lenkų klausimas" Lietuvoje. Kas atsakingas už neapykantos kurstymą?
Prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė valią antrajame Seimo rinkimų ture
Blogiau už bolševikus — "Laisvės partija" sugriaus tradicinę Lietuvą?
Pušelės miške

Ilgapirščiai traukia į miškus: Tauragės rajone pavogta 500 pušelių

(atnaujinta 13:02 2020.10.23)
Kad būtų sumažintas vagysčių pavojus, pareigūnai ragina reguliariai lankytis savo miškuose, bendrauti su girininkijos darbuotojais, su visais, kurie galėtų pastebėti neteisėtą veiką miško valdose

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Tauragės rajone, Mažonų kaime, esančio miško savininkas informavo, jog pasigedo 500 pušelių, praneša Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Pasak miško savininko, ilgapirščiai jo miške "darbavosi" spalio 20 dieną. 62-ejų vyriškis nuostolius įvertino 1000 eurų.

Pareigūnai dėl vagystės pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Policijos komisariato teigimu, miško vagystės — masinės ir sunkiai išaiškinamos. Dažniausiai vagys lankosi rudenį, žiemą ir pavasarį, kai miške mažiau žmonių.

Nuo 2020 metų pradžios Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate registruota 11 ikiteisminių tyrimų dėl medienos vagystės iš miško. Tauragės savivaldybėje užregistruotas 1 ikiteisminis tyrimas, Pagėgių savivaldybėje — 4, iš kurių 2 ištirti, Šilalės savivaldybėje — 4, iš kurių taip pat 2 ištirti, Šilutės savivaldybėje užregistruoti 2 ikiteisminiai tyrimai.

Pareigūnai atkreipia dėmesį į tai, kad vagis vilioja neprižiūrimi miškai. Sumažinti vagysčių pavojų, jų manymu, galima reguliariai lankantis savo miškuose, bendraujant su girininkijos darbuotojais, su visais, kurie galėtų pastebėti neteisėtą veiką jūsų miško valdoje.

Pareigūnai ragina žmones, kurie užklupo medienos vagis nusikaltimo vietoje, pranešti apie tai policijos pareigūnams.

Tegai:
vagystė, miškas, Tauragės rajonas, Lietuva
Dar šia tema
Šilalės rajone išalkę vagys pavogė šokolado ir traškučių
Vilniuje sulaikyti vyrai, įtariami paspirtukų vagystėmis
Vilniuje apiplėštas policininko automobilis