Šeima

Spalio 14 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:44 2020.10.13)
Mergelėms tinkamas laikas pradėti naują verslą, Svarstyklėms rekomenduojama daugiau dėmesio skirti aplinkiniams, Žuvims patariama nepersidirbti

Atrodo, kad rytojaus horoskopas yra specialiai sukurtas siekiantiems tikslo: žvaigždės apdovanos tokiomis savybėmis kaip ryžtingumas, energija, sveikas egoizmas. Nenuostabu, kad dėl šios priežasties konkurencija labai sustiprės visose gyvenimo srityse — nuo darbo iki meilės. Daugelis norės įrodyti savo pranašumą arba tiesiog bus įsitikinę, kad geriau nei kiti žino, kaip elgtis. Kad diena prabėgtų konstruktyviai ir suteiktų jums daug galimybių, žvaigždės pataria susitelkti ties savo tikslų siekimu, o ne priešintis sau ir išsiaiškinti, kas svarbiau.

Avinas (03.21-04.20) Šią dieną jums teks daug bendrauti su kolegomis, draugais, artimaisiais ar pažįstamais. Geriausia atidėti dalykus, kurie jus erzina arba atrodo sunkūs. Atkreipkite ypatingą dėmesį į savo sveikatą.

Jautis (04.21-05.21) Darbe viskas stabilu. Norint išlaikyti draugišką atmosferą namuose, reikės skirti daugiau laiko ir dėmesio artimiesiems. Vakare pabandykite nuveikti ką nors, kas padėtų atsipalaiduoti ir atgauti jėgas, kurias išeikvojote per dieną.

Dvyniai (05.22-06.21) Nebūkite pernelyg aktyvūs darbe, antraip pervargsite. Santykiuose su artimaisiais parodykite išmintį ir kantrybę, o svarbiausia — susilaikykite nuo kritikos.

Vėžys (06.22-07.22) Ne pats geriausias laikas bendrauti su vyriausybės įstaigomis ir vyriausybinių agentūrų atstovais. Pinigų reikalais taip pat ne viskas sklandu. Didelė tikimybė, kad pelnas vėluos, taip pat galimi nuostoliai.

Liūtas (07.23-08.23) Kliūčių gali atsirasti ten, kur jų visai nesitikėjote, tačiau neišsigąskite. Susitelkite į dabartinių klausimų sprendimą. Nepamirškite palaikyti artimųjų ir neatsisakykite kitų pagalbos. Stenkitės daugiau pailsėti ir nepamirškite tinkamo miego.

Mergelė (08.24-09.22) Palankus laikotarpis vidiniams konfliktams įveikti. Pagaliau galite išsigryninti savo norus ir tikslus, atsikratyti senų baimių, kurios trukdo judėti pirmyn. Verslo derybos turėtų būti sėkmingos.

Svarstyklės (09.23-10.22) Galite planuoti bet kokio sudėtingumo užduotis, lengvai susitvarkysite su viskuo. Skirkite aplinkiniams daug dėmesio. Išnaudokite vakarą kam nors malonaus, pasirūpinkite savo išvaizda, asmeniniais pomėgiais.

Skorpionas (10.23-11.21) Tinkama diena pradėti verslą, derybas. Aplinkiniai žmonės mielai jums padės. Nustebinkite savo mylimąjį maloniomis staigmenomis, padovanokite ką nors, linksminkitės. Visa tai padės sustiprinti santykius.

Šaulys (11.22-12.21) Galėsite įgyvendinti daug savo planų. Sėkmė lydės ne tik profesinius reikalus, bet ir asmeninius santykius. Padarykite savo mylimajam tai, kas jį džiugina. Tinkamas laikas ekstremaliam sportui.

Ožiaragis (12.22-01.20) Dabar tinkamas laikas dirbti su informacija, sudaryti verslo sutartis. Galite pradėti naują verslą, derėtis. Tai geras laikotarpis naujoms pažintims, romantiškiems pasimatymams, meilės prisipažinimams. Būkite atsargesni vairuodami, ypač tamsoje.

Vandenis (01.21-02.19) Šiam laikotarpiui galite spręsti klausimus, kurių ilgai nenorėjote prisiimti. Jei kas nors prašo patarimo ar pagalbos, neatstumkite to žmogaus, jei, žinoma, tai jūsų kompetencija leis padėti. Venkite didelių išlaidų. Neturėtumėte imti paskolų ir skolinti.

Žuvys (02.20-03.20) Nelabai gera diena pradėti ką nors naujo. Jei jaučiate, kad jūsų veiksmai neduoda norimo rezultato, geriau sustokite. Meilės fronte viskas klostysis palankiai. Malonus pokalbis ar nauja pažintis nudžiugins ir pakels savivertę.

Tegai:
horoskopas
Spalio 31

Kokia šiandien diena: spalio 31-osios šventės

(atnaujinta 18:01 2020.10.30)
Nuo spalio 31 dienos iki metų galo lieka 61 dienos, dienos ilgis — 09 val. 26 min. Šiandien švenčiamas Helovinas bei minima svarbi bažnytinė šventė — Reformacijos diena

Spalio 31 yra 304-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 305-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 61 dienos.

2020 metų spalio 31 dieną saulė teka 07:19, leidžiasi 16:45, dienos ilgis — 09 val. 26 min.

Helovinas

Į Lietuvą vis dažniau pūsteli modernūs europietiški ar amerikietiški vėjai. Vieniems tai suteikia džiaugsmo ir pelno, kitiems kelia pasipiktinimą.

Helovinas — tai šventė, vykstanti spalio 31 dieną JAV šios šventės metu vaikai dėvi specialius kostiumus ir vaikšto po žmonių namus, sakydami: "Pokštas arba saldainis". Daugelis iš moliūgų išsiskaptuoja žibintus. Taip pat pasakojamos baisios istorijos, žiūrimi siaubo filmai, krečiamos šunybės. Pavadinimas Helovinas (angl. Halloween, sutraukta iš All Hallows' Eve 'Visų šventųjų vakaras') kilęs iš senosios anglų kalbos.

Helovino šaknys glūdi senovėje švęstų naujųjų metų ir mirusiųjų šventėse. 800 metais katalikų bažnyčia šią šventę pavadino Visų šventųjų diena ir leido ją oficialiai švęsti lapkričio 1 dieną. Taigi, žmonės ir toliau galėjo švęsti įprastą šventę, tik kitu pavadinimu. Tą dieną būdavo laikomos mišios ir jos buvo vadinamos Visų šventųjų mišiomis.

Tradicija persirenginėti įvairiais kostiumais atsirado Airijoje ar Škotijoje maždaug XIX amžiuje. JAV ji išplito XX amžiaus pradžioje. Ketvirtajame dešimtmetyje JAV parduotuvėse jau pasirodė pirmieji masinės gamybos šventiniai kostiumai. Tradiciškai, kostiumai imituoja antgamtines, dažniausiai baisias būtybes — vaiduokliai, skeletai, raganos, velniai. Naujesniais laikais įkvėpimo semiamasi ir iš fantastikos kūrinių — "Svetimas", "Grobuonis" ir panašiai. Taip pat iš superherojų komiksų, siaubo filmų ir kt.

Reformacijos diena

Spalio 31 dieną drauge su visu evangeliškuoju pasauliu minima Reformacijos šventė. 1517 metų spalio 31-ąją Vitenberge augustinų vienuolis, kunigas, teologijos mokslų daktaras Martynas Liuteris paskelbė 95 tezes, kviesdamas diskutuoti apie to meto bažnyčioje įsigalėjusias nuo Biblijos mokymo nutolusias praktikas.

Ši diena laikoma Bažnyčios atgimimo — Reformacijos sąjūdžio, per kelerius metus apėmusio didžiąją Europos dalį, pradžia. Reformacija keitė Bažnyčios sampratą, o kartu buvo ir reikšmingas visuomenės raidos veiksnys, skatinęs švietimą, gimtosios kalbos vartojimą. Taip pat Lietuvoje.

Reformacijos diena — spalio 31-oji — yra įtraukta į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų sąrašą. Dėl Reformacijos dienos oficialaus pripažinimo 2017 metais, minint Reformacijos 500 metų jubiliejų, į Lietuvos Respublikos Seimą kreipėsi Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugija.   

Ši diena Lietuvos istorijoje

1904 metais suvaidintas pirmasis spektaklis lietuviškai — Keturakio komedija "Amerika pirtyje";

1938 metais Kaune oficialiai pristatyta pirmoji lietuviška farmakopėja;

1940 metais Lietuvos TSR nutarė nacionalizuoti namus, kurių naudingasis plotas viršijo 220 kv.m;

1950 metais buvo pasirašytas TSRS aukštojo mokslo ministro Sergejaus Kaftanovo įsakymas "Dėl Kauno universiteto reorganizavimo į Kauno politechnikos ir Kauno medicinos institutus"

2015 metais įvyko didžiausia žaidimų kultūros paroda Baltijos šalyse "GameON".

Savo vardadienį šiandien švenčia Antoninas, Benignas, Liucilė, Tanvilė, Vygandas.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Šeima

Spalio 31 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 17:49 2020.10.30)
Šios dienos horoskopas Vėžiams pataria nepasikliauti jiems sakom informacija, Svarstyklės neturėtų priimti skubotų sprendimų, Žuvys nederėtų žadėti to, ko negalės išpildyti

Rytojaus horoskopas puikiai tinka kūrybinėms idėjoms ir nestandartiniams sprendimams įgyvendinti. Pasinaudokite tuo, kad pažvelgtumėte į pažįstamus dalykus nauju kampu, pateiktumėte elegantišką sudėtingos problemos sprendimą arba rastumėte šmaikščią išeitį iš kasdienės situacijos. Apskritai kūrybiškumas ir išradingumas rytoj bus geriausi, todėl ši diena žada suteikti įžvalgumo ir daug įdomių atradimų. Atminkite, kad vien noras ką nors padaryti rytoj yra pusė darbo.

Avinas (03.21-04.20) Jums labiau rūpės asmeniniai reikalai. Neskubėkite pasidalinti geromis naujienomis su žmonėmis, kurie jūsų nesupranta. Neduokite pažadų, kurių negalėsite įvykdyti. O jei įsipareigojote, tai ir padarykite.

Jautis (04.21-05.21) Pinigų trūkumas gali tapti problemine tema. Galbūt jūsų poreikis pramogoms padidės arba išleisite daug pinigų dovanoms ir renginių organizavimui. Norint išvengti klaidų, kurios jums brangiai kainuos, geriau vengti neplanuotų išlaidų.

Dvyniai (05.22-06.21) Išsikelkite realius tikslus ir nekelkite kartelės į nepasiekiamą aukštį. Gali būti, kad kolegos padės įgyvendinti planus, tačiau jūs savo ruožtu jų nenuvilkite. Galite palepinti save ir išleisti pinigus pramogoms. Tai tinkamas metas pagražinti savo namus.

Vėžys (06.22-07.22) Šiuo metu padidės melagingos informacijos dalis, kurią nebus lengva atpažinti, ir tuo remdamiesi rizikuojate padaryti klaidų. Neturėtumėte pasitikėti duotais pažadais. Be to, tai nėra pats geriausias laikas susisiekti su oficialiomis institucijomis.

Liūtas (07.23-08.23) Profesionaliai diena bus vaisinga. Sudarykite veiksmų planą ir pradėkite spręsti prioritetus. Atsakingas požiūris į verslą leis įveikti visas kliūtis. Susitikimai, kelionės ir romantiški nuotykiai bus sėkmingi. Pabandykite namuose susitvarkyti daiktus, išmeskite nereikalingus daiktus.

Mergelė (08.24-09.22) Jums nevalia atsipalaiduoti, kitaip rizikuojate prarasti savo pozicijas verslo srityje. Venkite ginčų su vadovybe ir kolegomis. Aplenkite tuos, kurie nuolat skundžiasi. Atkreipkite dėmesį į savo sveikatos būklę, susilaikykite nuo alkoholio vartojimo.

Svarstyklės (09.23-10.22) Darbe didesnių pokyčių nenumatoma. Sunkius klausimus reikėtų atidėti. Geriau daryti tai, kas jums duota, be didelių pastangų. Nepriimkite skubotų sprendimų. Dalyvaukite rengiant ateities planus, tačiau per anksti juos įgyvendinti. Neužmegzkite naujų pažinčių su priešingos lyties atstovais.

Skorpionas (10.23-11.21) Parodykite daugiau iniciatyvos šią dieną. Bet jei kelyje pasirodo neįveikiama siena, nebandykite pralaužti jos. Geriau darykite tai, ką galite. Venkite konfliktų. Galima gauti įdomių pasiūlymų. Optimizmas ir pasitikėjimas savimi padės rasti naujų sąjungininkų.

Šaulys (11.22-12.21) Šiuo laikotarpiu rekomenduojama sudaryti planus ir pradėti naujus projektus, išdėstyti naujas idėjas, kruopščiai išanalizuoti tiek ateinančio laikotarpio problemas, tiek problemas, kurios liko neišspręstos.

Ožiaragis (12.22-01.20) Dabar verta išeiti iš aklavietės tiek darbe, tiek meilės santykiuose. Žvaigždės rekomenduoja drąsius eksperimentus, kurie duos įspūdingų rezultatų. Norėdami sėkmės visuose frontuose, atlikite nedidelius pertvarkymus arba pradėkite atnaujinimus namuose. Pabandykite atnaujinti santykius su žmonėmis, kuriuos įžeidėte dėl savo neatidumo.

Vandenis (01.21-02.19) Jums atėjo klestintis laikotarpis, kuris daug ką pakeis į gerąją pusę. Jūsų nuomonė bus įvertinta vadovybės, todėl nedvejodami pateikite naujų pasiūlymų. Šiandien galimi įrangos, buitinės technikos gedimai, taip pat nerekomenduojama spręsti finansinių klausimų ir skolintis pinigų.

Žuvys (02.20-03.20) Reikalai vystysis ne taip, kaip norite. Deja, vargu ar pavyks paveikti jų eigą. Geriau nesikišti į procesą, dauguma bėdų išnyks savaime. Neduokite sau jokių pažadų ir per daug nepasikliaukite kitų žodžiais.

Tegai:
horoskopas