Laisvės atėmimas, archyvinė nuotrauka

Sučiuptas nuo teisėsaugos slapstęsis vyras, įtariamas šešiomis nusikalstamomis veikomis

(atnaujinta 18:02 2020.10.14)
Šiuo metu vyras teismo sprendimu atlieka 6 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir laukia naujo teismo

VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Demaskuotas nusikalstama veika įtariamas vienos Šiaulių bendrovės savininkas, kuris nuolat keitė savo įmonės pavadinimus, jos direktoriais skirdavo fiktyvius asmenis ir tokiu būdu siekė užmaskuoti savo nusikalstamą veiką, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Šiuo metu 46 metų Šiaulių rajono, Kuršėnų, gyventojas, Šiaulių apygardos teismo sprendimu atlieka 6 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir laukia naujo teismo.

Jis įtariamas neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu, apgaulingu ir aplaidžiu apskaitos tvarkymu, turto pasisavinimu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, dokumento suklastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu.

Tai jau antroji baudžiamoji byla vyrui šiemet, kurią Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su prokurorais baigė tirti ir perdavė nagrinėti teismui.

Teisėsaugos institucijų dėmesio ne kartą sulaukęs ir už įvairius, dažniausiai ekonominio pobūdžio, nusikaltimus ne kartą teistas kuršėniškis buvo vienos Panevėžyje registruotos, o veiklą Šiauliuose vykdžiusios bendrovės direktorius. Jo įmonė užsiėmė prekyba medžio rąstais, durpių ir medžio pjuvenų briketais bei medžio pjuvenų granulėmis. Prekybą vykdė visoje Lietuvoje, tačiau daugiausia — Šiaurės Lietuvoje.

Pajamos už parduotus medžių bei durpių briketus buvo nefiksuojamos buhalterinėje apskaitoje, dalis darbuotojų darbams buvo samdomi neoficialiai, dalis atlyginimo darbuotojams buvo mokama oficialiai, dalis, kaip paskatinimas už gerą darbą — neoficialiai. Už parduotą kurą buvo atsiskaitoma grynaisiais pinigais.

Nors daliai pirkėjų pinigų paėmimo kvitai ir buvo išrašomi, tačiau į buhalterinę apskaitą jie neįtraukiami, tiesiog atsidurdavo šiukšlių dėžėje. Gautos pajamos į įmonės sąskaitą nepatekdavo, jos atsidurdavo direktoriaus kišenėje. Nei pridėtinės vertės, nei fizinių asmenų pajamų, nei valstybinio socialinio draudimo fondo mokesčių įmonės direktorius nemokėjo.

Dėl visų minėtų nusikalstamų veikų jam buvo pradėtas ne vienas ikiteisminis tyrimas ir jis patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Iki praėjusių metų pabaigos už ekonominio pobūdžio nusikaltimus jam buvo skirtos įvairios bausmės — baudos ir laisvės atėmimo bausmės, atidedant jų vykdymą. Nepaisant to vyras toliau steigdavo vis naujas įmones ir toliau tęsė savo verslą, slėpdamas mokesčius bei klastodamas buhalterinę apskaitą. O realiai tai buvo ta pati vyro vadovaujama bendrovė, atgimstanti vis skirtingais pavadinimais.

Kai "Sodra" kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos vienai jo įmonei iškėlimo ir įmonės turto apribojimo, direktorius paslėpė areštuotą turtą, aiškindamas, jog įmonę pardavė. O iš tikrųjų jis suklastojo dokumentą — savo, vienintelio įmonės akcininko, sprendimą, kuriame nurodė tikrovės neatitinkančius duomenis, kad jis iš direktoriaus pareigų atleidžiamas, o direktoriumi paskiriamas kitas asmuo.

Apie pasikeitusį vadovą jis elektroniniu būdu informavo VĮ "Registrų centras", pateikdamas netikrą dokumentą. Po kurio laiko kuršėniškis savo veiklą vykdė dar kitos įmonės, kurios direktore buvo Baltarusijos pilietė, vardu. Minėta užsienietė pasirašė dokumentus, susijusius su akcijų perdavimu jai, tačiau įmonės veikloje ji niekada nedalyvavo, visus nurodymus duodavo ir įmonei vadovavo tas pats kuršėniškis. Jis naudojosi ir įmonės antspaudais, ant kurių buvo fiktyvios direktorės pavardė.

Keičiant bendrovių pavadinimus faktiškai niekas nesikeitė: darbuotojai buvo tie patys, veikla — ta pati, tie patys tiekėjai, bendrovės ofisas ir sandėliai — taip pat toje pat vietoj, atlyginimas darbuotojams mokamas ir oficialiai ir "juodais" pinigais.

Dėl to, kad kuršėniškis teismo paskirtų baudų nemokėjo ir dėl naujų nusikalstamų veikų vėl pateko į teisėsaugos akiratį, jam praėjusių metų pabaigoje buvo paskirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė ir 4-iems metams po bausmės atlikimo uždrausta dirbti privačių juridinių asmenų vadovu.

Po to vyras pasislėpė, tuo tarpu dėl nusikalstamos veikos jo laukė dar vienas teismas, ir dar vienas ikiteisminis tyrimas buvo ką tik pradėtas. Šių metų vasario viduryje paskelbta jo paieška, o dėl vengimo atlikti bausmę pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Direktorių Šaulių kriminalistai surado gegužės pradžioje Vilniaus viešbutyje. Jis buvo suimtas ir šiuo metu yra už grotų. Liepą įvykęs teismas bausmę jam pailgino iki 6 metų ir 6 mėnesių.

Šiomis dienomis dėl 46 metų vyro nusikalstamų veikų baigtas dar vienas ikiteisminis tyrimas, baudžiamoji byla buvo perduota nagrinėti teismui. Šįkart jis kaltinamas, kad į įmonės buhalterinę apskaitą neįtraukė 124 429 eurų už parduotus durpių bei medžio pjuvenų briketus ir granules, siekdamas išvengti 9 929 eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Tegai:
nusikalstama veikla, policija
Dar šia tema
Vilniuje, viešbutyje, apvogtas Seimo narys
Brutalus apiplėšimas Lazdijuose: nusikaltėliai pavogė pinigus ir padegė namų šeimininką
Teismui perduota baudžiamoji byla dėl nepilnametės nužudymo, įtariamasis — nepilnametis
Eurai, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: spalio 22-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.10.21)
Nuo spalio 22-osios iki metų galo lieka 70 dienų, dienos ilgis — 10 val. 04 min.

Spalio 22 yra 295-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 296-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 70 dienų.

2020 metų spalio 22 dieną saulė teka 08:01, leidžiasi 18:05, dienos ilgis — 10 val. 04 min.

Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena

Spalio 22 diena minima Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena. Mikčiojimas atsiranda dėl kalbos raumenų spazmų. Gebėjimas kalbėti priklauso nuo trijų kalbos centrų darbo: motorinio — broko, kuris reguliuoja balso aparatą ir valdo tai, kas dalyvauja tariant garsus (judina lūpas, liežuvį), sensorinio — vernikės, kuri padeda išgirsti ir suprasti savo bei kitų kalbą ir asociatyvinio, analizuojančio išgirstą frazę ir numatančio, ką kalbėti toliau. Kad nesutriktų sklandžios kalbos procesas, visi trys centrai turi darniai funkcionuoti perduoti vienas kitam impulsus tuo pačiu metu. Esant per dideliam broko centro aktyvumui, impulsų perdavimas sutrinka, atsiranda kalbos padargų (lūpų, liežuvio, liežuvėlio, minkštojo gomurio) traukuliai, spazmai veido ir kaklo srityse, dėl kurių ir prasideda mikčiojimas — kalbos tempo ir ritmo sutrikimas, pasireiškiantis negebėjimu išsakyti savo minčių; atskirų garsų, skiemenų ar žodžių kartojimu.

Spalio 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams >>

Didžiausia tikimybė užkirsti kelią mikčiojimui tada, kai jis tik prasidėjo, apie ketvirtuosius vaiko gyvenimo metus. Tada nuo tėvų operatyvumo priklauso beveik viskas, tačiau jie turi žinoti, ką daryti ir mokėti tai daryti. Šiandien kiekvienas mikčiojantysis gali praeiti kalbos terapiją su matomais rezultatais, jei ji pravedama profesionaliai ir jei pats pacientas į gydymą atsineša didelį pasiruošimą investuoti daug laiko ir ištvermės.

Mikčiojimas dažniausiai pasitaiko tarp ikimokyklinio amžiaus vaikų ir mažėja vyresnio amžiaus grupėse. Didžiausia tikimybė užkirsti kelią mikčiojimui tada, kai jis tik prasidėjo, apie ketvirtuosius vaiko gyvenimo metus.

Maždaug trys žmonės iš tūkstančio mikčioja ir dėl to išgyvena, nepasitiki savimi. Tačiau mikčiojo ir daugybė garsių žmonių, kuriems ši yda nesutrukdė pasiekti to, ko nori: Aristotelis, Niutonas, Čarlzas Darvinas, Vinstonas Čerčilis, Merilin Monro, Briusas Vilisas.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1875 metais Gailioniuose, Pakruojo rajone, gimė Kazimieras Paltarokas, vyskupas, teologas, sociologas.

1966 metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos okupacijos klausimas pirmą kartą oficialiai buvo keliamas JAV senate.

1988 metais spalio 22–24 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) Steigiamasis suvažiavimas.

2010 metais Vilniuje iškilmingai atidengta skulptūra "Laisvės kelias", simbolizuojanti gyvą žmonių grandinę, prieš 21 metus sujungusią tris nepriklausomybės siekusias Baltijos valstybes.

2014 metais į Lietuvą iš Vokietijos atgabenta pirmoji eurų banknotų siunta. Eurui įvesti reikalingus 132 mln. vienetų eurų banknotų Lietuvos bankas pasiskolino iš Vokietijos Bundesbanko.

Šiandien savo vardadienį švenčia Aliodija, Donatas, Malvina, Mingedė, Severinas (Severas), Viltaras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pasienietis, archyvinė nuotrauka

Pasieniečiai sulaikė, įtariama, Jungtinėje Karalystėje vogtą automobilį

(atnaujinta 20:50 2020.10.21)
Patikros metu paaiškėjo, kad šios transporto priemonės kaip, įtariama, pavogtos nuo spalio pradžios ieškojo Jungtinės Karalystės teisėsauga

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė į Lietuvą automobilvežiu gabentą visureigį "BMW X5", praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Incidentas įvyko antradienį. VSAT pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Suvalkai–Marijampolė, patikrinti sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį automobilvežį "Mercedes-Benz" su priekaba. Šios transporto priemonės paženklintos lietuviškais registracijos numeriais.

Automobilvežį, kuriuo iš Vakarų Europos buvo gabenamos keturios naudotos mašinos, vairavo 54-erių Klaipėdos rajono gyventojas. Jis yra samdomas transporto priemonių gabenimu užsiimančios įmonės darbuotojas.

Pasieniečiams tikrinant gabentų automobilių dokumentus paaiškėjo, kad 2012 metais pagamintas "BMW X5" paženklintas kitais transporto priemonei priklausančiais angliškais valstybiniais registracijos numeriais. Nuo iš dalies išardyto visureigio taip pat buvo nuluptas lipdukas su kėbulo identifikaciniais numeriais. VSAT pareigūnai nustatė, kad šio visureigio kaip vogto nuo spalio pradžios ieško Jungtinės Karalystės teisėsaugininkai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Visureigis nukeltas nuo automobilvežio ir saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje.

Vairuotoją pasieniečiai apklausė ir leido jam tęsti kelionę bei gabenti kitus automobilius su tvarkingais dokumentais.

VSAT duomenimis, iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 56, įtariama, vogtas transporto priemones.

Tegai:
vogtas automobilis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilkaviškio rajone policija sučiupo neblaivų pasienietį prie vairo
Pasieniečiai sulaikė Kauno rajono gyventoją gabenusį 7500 pakelių cigarečių kontrabandą
Lietuvos pasieniečiai rado 20 tūkst. cigarečių kontrabandą vagone po akmens skalda