Valstybės saugumo departamentas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje panaikinta su specialiosiomis tarnybomis bendradarbiaujančių asmenų izoliacija

(atnaujinta 18:45 2020.10.14)
Užsieniečiai galės patekti į Lietuvą be privalomo karantino gavę Valstybės saugumo departamento vadovo ir Krašto apsaugos ministro leidimus

VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Asmenims, bendradarbiaujantiems su žvalgyba, atvykus į šalį, nebus taikoma privaloma saviizoliacija. Tokį nutarimą per trečiadienio posėdį priėmė vyriausybė.

Mergina, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Константин Михальчевский

Užsieniečiams su nacionalinio saugumo užtikrinimu susijusiais tikslais atvykti į Lietuvą bus galima Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus ir krašto apsaugos ministro leidimu.

Pakeisti ekstremalios situacijos nutarimo nuostatas prašė pakeisti VSD. Pataisą posėdyje pristatinėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Ji pabrėžė, kad žvalgybos srityje "dėl objektyvių priežasčių taip pat reikalingas fizinis atvykimas".

Lietuvoje yra dvi žvalgybos tarnybos — Valstybės saugumo departamentas ir Krašto apsaugos ministerijos Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas. Šį pasiūlymą inicijavusi Valstybės saugumo tarnyba teigė, kad asmenys, bendradarbiaujantys su Lietuvos specialiosiomis tarnybomis, turėtų turėti galimybę atvykti į šalį, kad galėtų perduoti konfidencialią informaciją.

Valstybės saugumo departamentas taip pat pareiškė, kad "leidimų atvykti į Lietuvą procedūra" turėtų "užtikrinti šių asmenų konfidencialumą ir jų bendravimo su Valstybės saugumo tarnyba slaptumą".

Tegai:
Krašto apsaugos ministerija, Valstybės saugumo departamentas (VSD)
Dar šia tema
Miražai ir blefas: Lietuvoje labai didžiuojamasi neveiksmingu kibernetiniu saugumu
Udalcovas Lietuvos politiką Maskvos atžvilgiu pavadino "kolonijine koncepcija"
Nausėda suformavo VSD vadovybę
Laboratorija, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai rado silpnąją koronaviruso vietą

(atnaujinta 18:34 2020.10.23)
Tyrimai parodė, kad SARS-CoV-2 PLpro fermentas ne tik skatina viruso replikaciją, bet ir blokuoja daugybę su organizmo imuniniu atsaku susijusių baltymų

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Grupė Lenkijos ir JAV mokslininkų rado naują būdą "užblokuoti" koronavirusą, rašoma žurnale "Science Advances" paskelbtame straipsnyje.

Mokslininkų duomenimis, vienas iš kovos su infekcija metodų — poveikis SARS-CoV-2 PLpro fermentui. Pažymima, kad jis ne tik skatina viruso replikaciją, bet ir blokuoja daugybę su organizmo imuniniu atsaku susijusių baltymų.

Paaiškėjo, kad efektyviausią poveikį šiam fermentui daro du inhibitoriai — VIR250 ir VIR251. Jie sugeba rasti ir blokuoti tik koronaviruso fermentą, nepaveikdami kitų baltymų.

Pažymima, kad tokios SARS-CoV-2 PLpro savybės daro jį taikiniu daugeliui antivirusinių vaistų.

Panašią išvadą padarė grupė Amerikos mokslininkų. Jie nustatė, kad SARS-CoV-1, SARS-CoV-2 ir MERS-CoV koronavirusai turi vienodą pažeidžiamumą. Mokslininkai atkreipė dėmesį į fermentą Tom70, kuris taip pat stimuliuoja viruso replikaciją, tačiau praranda atsparumą vaistams sąveikaujant su koronaviruso genu Orf9b.

Tegai:
mokslininkai, mokslas, tyrimas, koronavirusas
Dar šia tema
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Vėlinės

Artėja Vėlinės: Vilniuje dažniau kursuos viešasis transportas

(atnaujinta 18:34 2020.10.23)
Jau nuo spalio 24-osios dažniau kursuos sostinės troleibusai ir autobusai, be to, bus daromi papildomi sustojimai

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Artėjant Vėlinėms ir Visų Šventųjų dienai viešuoju transportu pasiekti Vilniuje esančias kapines keleiviams bus patogiau, nes dažniau kursuos viešasis transportas, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Visų mirusiųjų pagerbimo šventė — Vėlinės — švenčiama lapkričio 2-ąją. Lietuvoje lapkričio 1 dieną minima Visų šventųjų diena ir paprastai tarp šių švenčių nėra aiškios ribos. Šia dieną lietuviai lanko kapus, uždega žvakutes.

Poilsio dienomis, spalio 24 – 25 d. ir spalio 31 d. — lapkričio 2 d., dažniau kursuos 2-ojo, 7-ojo, 16-ojo ir 19-ojo maršrutų troleibusai.

Nuo spalio 24 d. iki lapkričio 2 d., poilsio ir darbo dienomis, dažniau kursuos 37-ojo, 38-ojo, 63-iojo, 114-ojo bei 115-ojo maršrutų autobusai.

Nuo spalio 24 d. iki lapkričio 2 d. 88-ojo maršruto autobusai papildomai stos Tyzenhauzų stotelėse.

Laikini šių autobusų ir troleibusų maršrutų tvarkaraščiai skelbiami interneto tinklalapyje www.stops.lt.

Savivaldybė primena, jog keliaujant viešuoju transportu būtina rūpintis savimi ir aplinkiniais — dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas. Žmonėms, kurie jaučia peršalimo simptomus patariama likti namuose.

Daugiau informacijos apie viešojo transporto judėjimo pokyčius ir eismo ribojimus šalia Vilniaus kapinių skelbsime kitą savaitę.

Informacija apie viešojo transporto darbą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje www.vilniustransport.lt, socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos, mobiliaisiais telefonais (m.stops.lt) bei darbo valandomis teikiama telefonu (8 5) 210 7050.

Tegai:
Vėlinės, Lietuva, Vilnius, viešasis transportas
Temos:
Eismo pakeitimai Vilniuje