Garažai

"Garažiuko" pirmosios patikros: jau skirtos baudos Šiaulių ir Joniškio rajonuose

(atnaujinta 22:56 2020.10.15)
Šiaulių ir Pakruojo inspekcijų pareigūnai, tikrindami autoservisų veiklą, nustatė, jog nevykdomos atliekų susidarymo apskaitos, nerūšiuojamos atliekos

VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai akcijos "Garažiukas" metu tikrinę asmenis, garažuose remontuojančius ir ardančius automobilius nustatė pažeidimus Šiaulių bei Joniškio savivaldybių teritorijose, praneša Aplinkos apsaugos departamento spaudos tarnyba.  

Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijos ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) pareigūnai organizavo reidą, per kurį patikrino du asmenis, vykdančius variklinių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą.

Nustatyta, kad vienas asmuo nevykdo atliekų susidarymo apskaitos. Už pažeidimą asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas su įspėjimu. Atliekų sudarymo ir tvarkymo apskaitos nevedimas užtraukia baudą nuo 230 iki 430 eurų.

Taip pat aplinkosaugininkai gavo informacijos, kad Joniškio rajone esančiuose garažuose neteisėtai remontuojamos transporto priemonės. Buvo atliktas tarpinstitucinis patikrinimas, kuriame su Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnais dalyvavo ir Valstybinės darbo inspekcijos darbuotojai bei Šiaulių AVMI pareigūnai.

Per patikrinimą Pakruojo aplinkosaugininkai nustatė du pažeidimus. Vykdantys remonto veiklą asmenys nevedė susidarančių atliekų apskaitos Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS). Taip pat nustatyta, kad veiklą vykdantys asmenys nerūšiuoja atliekų, todėl jiems pritaikytos administracinio poveikio priemonės ir įspėjimas.

Netinkamai rūšiuojant arba nerūšiuojant atliekas pažeidėjams gresia bauda nuo 20 iki 80 eurų. Atliekų sudarymo ir tvarkymo apskaitos nevykdymas užtraukia baudą nuo 230 iki 430 eurų.

Asmenims, teikiantiems automobilių remonto paslaugas

Departamentas primena, kad Aplinkos apsaugos reikalavimų transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui aprašo nuostatos taikomos visiems asmenims, valdantiems (naudojantiems) dirbtuves ir vykdantiems transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto, transporto priemonių plovimo, pakartotinės apdailos veiklą, rengiantiems tokių dirbtuvių statybos projektus. Taip pat institucijoms, kontroliuojančioms aplinkos apsaugos reikalavimų transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui vykdymą.

Piliečiams, remontuojantiems savo automobilį

Primenama, kad piliečiams, remontuojantiems savo automobilį, privaloma neteršti aplinkos ir vadovautis Atliekų tvarkymo taisyklėse nurodytais reikalavimais:

  • transporto priemonių eksploatacijai netinkamus naudoti skysčius (išskyrus vandenį) tvarkyti kaip pavojingąsias atliekas. Šiuos skysčius draudžiama išpilti į aplinką ar kanalizaciją.
  • turėti dokumentą, patvirtinantį transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto atliekų perdavimą atliekas apdorojančiai įmonei (pvz., sąskaitą faktūrą, atliekų perdavimo-priėmimo aktą) ir laikyti jį Atliekų tvarkymo taisyklėse nustatytą terminą.

Akcija "Garažiukas 2020" startavo spalio 1 dieną ir tęsis iki lapkričio 30 dienos. Akcijos metu aplinkosaugininkai dėmesį kreips į asmenis, garažų bendrijose, pavieniuose garažuose, ūkiniuose pastatuose, fermose, angaruose ir gamybinėse patalpose vykdančius transporto priemonių techninę priežiūrą, remontuojančius ir ardančius eksploatuoti netinkamas transporto priemones  (ENTP). Ypatingas dėmesys bus kreipiamas į tuos veiklų vykdytojus, kurie tuo užsiima nelegaliai.

Tegai:
atliekos, aplinkos tarša, Lietuva, aplinkosaugininkai
Dar šia tema
Šalies miškuose surinktas rekordinis senų padangų skaičius
Vilniečiai raginami kuo greičiau nukelti metalinius garažus
Europos judumo savaitės metu patikrintas kelių šimtų automobilių taršumas
Genocido aukų muziejus, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: spalio 21-osios šventės

(atnaujinta 20:19 2020.10.20)
Nuo spalio 21-osios iki metų galo lieka 71 diena, dienos ilgis — 10 val. 08 min.

Spalio 21 yra 294-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 295-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 71 diena.

2020 metų spalio 21 dieną saulė teka 07:59, leidžiasi 18:07, dienos ilgis — 10 val. 08 min.

Fotonikos diena

1983 metų spalio 21 dieną buvo oficialiai patvirtinta, kad šviesos greitis yra 299 792.458 km/s. Minint šią datą, spalio 21-oji paskelbta Pasauline fotonikos diena. Ji pradėta švęsti 2014 metais.

Fotonika yra manipuliacijų šviesa mokslas. Tai LED lemputės, saulės baterijos, optiniai jutikliai, lazeriai, šiuolaikiniai ekranai ir kt.

Fotonikos diena skirta supažindinti visuomenę su naujausiais išradimais šioje srityje, suvokti jų įtaką šiuolaikiniam gyvenimui, įvairioms veiklos sritims.

Pasaulinė orumo diena

Nuo 2008 metų spalio 21 dieną kasmet minima Pasaulinė orumo diena. Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo tinklas "Global Shapers" Lietuvoje skelbia iniciatyvą — mokiniai ir studentai bus mokomi, kaip pasitikėti savimi.

Daugybė žmonių išgyvena dėl pernelyg didelės savikritikos, prasto savo vertės pajautimo, dėl patyčių, kurios labiausiai žeidžia paauglystėje. Ši iniciatyva kviečia įvairaus amžiaus piliečius grįžti į mokyklas ar universitetus ir su jaunąja karta kalbėtis apie orumą, dalintis savo istorijomis iš mokyklos suolo ar studijų laikų, aiškinti, kaip pasitikėti savimi, kelti savo vertę.

Beveik kas penktas Lietuvos paauglys yra patyręs elektronines patyčias. Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet nusižudo maždaug dvi paauglių klasės.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1850 metais Žiūriuose-Gudeliuose gimė rašytojas Vincas Pietaris. Mirė 1902 metais.

1856 metais gimė visuomenės veikėjas, gydytojas Antanas Vileišis. Mirė 1919 metais.

1906 metais gimė skulptorius Petras Aleksandravičius. Mirė 1997 metais.

1910 metais gimė prozininkas Jonas Noreika. Mirė 1947 metais.

1946 metais gimė lietuvių poetas, dramaturgas Eugenijus Remigijus Baltrušaitis.

1988 metais spalio 21–23 dienomis Vilniuje įvyko Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Steigiamasis suvažiavimas.

1992 metais buvusiose KGB patalpose, Vilniuje, atidarytas Genocido aukų muziejus.

2006 metais, nukritus nedideliam lėktuvui "Diamond Twin Star", žuvo kelių komercinių radijo stočių savininkas Hubertas Grušnys.

2011 metais humoristui Juozui Erlickui įteikta Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) "Aukso žvaigždė" už indėlį į dainuojamąją poeziją.

2013 metais eidamas 84-uosius metus mirė Kauno kamerinio teatro įkūrėjas, režisierius Stanislovas Rubinovas.

Savo vardadienį šiandien švenčia Gilanda, Hilaras, Hilarija, Raitvilas, Raitvilė, Uršė, Uršulė, Uršulina, Vilma.

Tegai:
šventės, šventė, Lietuva
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Gėlės ir žvakė

Mirė Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Michailas Makarovas

(atnaujinta 21:09 2020.10.20)
Po ilgai trukusios ligos, eidamas 83 gyvenimo metus, mirė garsus Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Michailas Makarovas

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Su giliu liūdesiu pranešame, kad spalio 20-ąją, eidamas 83-iuosius gyvenimo metus, mirė ilgametis Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Michailas Makarovas, rašoma teatro Facebook paskyroje.

Baigęs Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar — Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Michailas Makarovas 55 metus dirbo LRDT ir atliko daugiau kaip 150 vaidmenų režisierių Romano Viktiuko, Dalios Tamulevičiūtės, Sauliaus Šaltenio, Jono Vaitkaus, Algirdo Latėno ir kitų pastatymuose. Kaip scenografas Michailas Makarovas sukūrė keturis LRDT spektaklius. 

Lietuvos rusų dramos teatro kolektyvas liūdi dėl kolegos mirties ir reiškia nuoširdžią užuojautą Michailo Makarovo artimiesiems.

Atsisveikinimo su aktoriumi laikas ir vieta bus paskelbti vėliau.

Tegai:
mirtis
Temos:
Metų netektys — 2020