Seimo rinkimai

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai raginami registruotis balsuoti namuose

(atnaujinta 14:14 2020.10.16)
Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų

VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Rinkėjai, kurie dėl koronaviruso pandemijos yra saviizoliacijoje ir kurių saviizoliacija truks iki spalio 25 dienos, raginami registruotis balsuoti namuose, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

"Prašymus balsuoti namuose galima pateikti skambinant trumpuoju informacijos apie rinkimus teikimo numeriu 1855 arba užpildžius specialią prašymo formą siunčiant ją el. paštu balsuok@vrk.lt", — rašoma pranešime.

Registruojantis balsavimui namuose prašoma pateikti tikslius asmens ir buvimo saviizoliacijoje vietos duomenis.

Tuo tarpu rinkėjai, esantys saviizoliacijoje ir turintys savo transporto priemones, taip pat galės balsuoti iš anksto spalio 19–22 dienomis specialiose saviizoliacijoje esantiems rinkėjams skirtose išankstinio balsavimo vietose, kurios įsteigtos Vilniaus, Kauno, Šiaulių miestų ir Raseinių rajono savivaldybėse.

Saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, kuri grįžo iš užsienio arba turėjo kontaktą su COVID-19 sergančiais asmenimis, bus suteiktas leidimas iki 2 valandų palikti izoliacijos vietą ir bus sudarytos galimybės atvykti į išankstinio balsavimo vietą.

Norintiems balsuoti šiose vietose, skirtose išimtinai saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, išankstinės registracijos nereikia.

Pirmajame ture, kuris vyko sekmadienį, konservatorių partija "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" laimėjo 23 mandatus iš 141. Antrojoje vietoje yra valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (16 mandatų). Iš viso į parlamentą pateko šešios partijos, įveikusios penkių procentų barjerą.

Antrasis turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

Interviu Sputnik Lietuva politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pažymėjo, kad iki antrojo rinkimų turo neaišku, kas kurs koaliciją. Pasak jo, šiuo metu šansai suformuoti centro kairiųjų ir dešiniųjų koaliciją yra 50/50, o rezultatas priklauso nuo balsavimo vienmandatėse rinkimų apygardose.

Tegai:
saviizoliacija, koronavirusas, Vyriausioji rinkimų komisija, Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (253)
Dar šia tema
VRK primena, kad balsuoti galima tik savo rinkimų apylinkėje
Valdančiųjų lyderis nurodė, kas nulems Seimo rinkimų rezultatus
Lietuvos lenkų partija reikalauja anuliuoti rinkimų rezultatus
Keleiviai transporte, archyvinė nuotrauka

Stankūnas apie augančius užsikrėtimo skaičius: mes nebevaldome COVID-19  protrūkio

(atnaujinta 09:44 2020.10.27)
Kaip teigia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas, daugelis dabar taikomų priemonių realiai nebeturi didelės reikšmės, o šalies valdžia nesugebėjo pasiruošti antrajam pikui

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas pareiškė, kad šalis nesuvaldo su COVID-19 protrūkiu. Apie tai jis parašė savo paskyroje Facebook.

"Tikriausiai po šio Facebook‘o įrašo būsiu pavadintas "Apokalipsės raiteliu“ ar pan., bet kažkas tai turi pasakyti: mes nebevaldome COVID-19 protrūkio Lietuvoje", — rašo Stankūnas.

Pasak jo, daugelis dabar taikomų priemonių, kaip pavyzdžiui kontaktų atsekamumas, realiai nebeturi didelės reikšmės. Mat, tų jau oficialiai diagnozuojamų atvejų yra labai daug, o realūs skaičiai yra gerokai didesni. Stankūnas pažymi, kad į ligonines pateks daugiau žmonių.

"Didelė klaida guostis, kad šiuo metu ligoninėse gydomi tik 332 pacientai. Jau iš pirmo piko žinome, kad hospitalizacijų skaičiaus augimas atsilieka nuo naujų atvejų augimo. Pavyzdžiui, pirmojo piko metu didžiausi naujų atvejų skaičiai buvo fiksuojami kovo paskutinėmis ir balandžio pirmomis dienomis, o hospitalizuotų asmenų skaičius piką buvo pasiekęs balandžio 13-26 d., vidutiniškai 135 hospitalizuoti COVID-19 pacientai. Tad hospitalizuotų pacientų skaičius augs", — pažymi profesorius.

Siekiant susidoroti su susiklosčiusia epidemiologine situacija, Stankūnas siūlo artimiausiu metu, su labai konkrečia ir multidisciplinine mokslininkų bei specialistų pagalba, parengti ir įgyvendinti visuotinio karantino planą.

"Jis (planas – Sputnik) turėtų būti švelnesnis nei buvo pavasaryje, bet tuo pačiu griežtesnis nei dabar yra taikomas. Šis karantinas turėtų būti su aiškia pabaigos data. Ir nuleistomis galvomis turėtume pasakyti, kad jis yra skelbiamas todėl, kad nesugebėjome padaryti savo namų darbų ir pasiruošti antrajam pikui", – siūlo Stankūnas.

Naujausiais duomenimis, per visą laiką Lietuvoje buvo nustatyta beveik 11 tūkstančių COVID-19 atvejų, mirė daugiau nei 135 pacientai.

Pirmadienį 12 iš 60 Lietuvos savivaldybių buvo įvestas karantino režimas. Jis galios dvi savaites, tada valdžios institucijos spręs dėl tolesnių priemonių. Trečiadienį karantinas papildomai bus paskelbtas dar penkiose savivaldybėse, taip pat didžiuosiuose šalies miestuose — Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Dar šia tema
Daugiau nei 20 Lietuvos savivaldybių gyventojai bus tiriami dėl koronaviruso
Lietuvos paštas pakeitė siuntų pristatymo tvarką dėl COVID-19
Ekonomistas papasakojo, kuo skiriasi dėl COVID-19 ištikusi krizė nuo kitų
Rusijoje pasiūlyta, kada galima tikėtis koronaviruso aktyvumo sumažėjimo
Įvardytos pavojingos savarankiško COVID-19 gydymo pasekmės
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Sulaikytas banko padalinį Marijampolėje susprogdinti grasinęs įtariamasis

(atnaujinta 09:31 2020.10.27)
Policijos duomenimis, nusikaltėlis buvo vyras, gimęs 1979 m. Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Marijampolėje sulaikytas vyras, grasinęs susprogdinti banko padalinį, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Pirmadienį apie 14:00 gautas pareiškimas, kad spalio 23-26 dienomis banko darbuotojai susirašinėjimo metu ir skambučiais telefonu iš asmens gavo grasinimus susprogdinti ar kitaip apgadinti banko padalinį, esantį Marijampolėje.

Įtariamasis, gimęs 1979 metais, uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
Marijampolė, policija
Dar šia tema
Rinkimų dieną Lietuvoje pavogta valstybės vėliava
Utenos rajone neblaivus vairuotojas mėgino duoti kyšį policijos pareigūnams
Per savaitę Klaipėdos policija nustatė daugiau nei 250 greičio viršijimo atvejų