Moliūgas

Saldus ir dietinis: moliūgo nauda sveikatai

(atnaujinta 16:00 2020.10.17)
Šiame straipsnyje pateikiamos pagrindinės rudens sezono daržovės teigiamos ir neigiamos savybės

VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Moliūgas laikomas viena pagrindinių rudens sezono daržovių. Dar prieš populiarumą visame pasaulyje ir įtraukimą į "naudingumo" sąrašą moliūgas buvo vartojamas kaip vaistas. Ir tai nenuostabu, nes ši daržovė garsėja ne tik unikaliu skoniu, bet ir daugeliu naudingų savybių. Nors moliūgų sezonas eina į pabaigą, rekomenduojama jį kuo dažniau įtraukti į savo racioną, rašo Sputnik Baltarusija.

Teigiamos moliūgo savybės

Moliūgas — neišsenkantis maistinių medžiagų šaltinis. Jame yra natūralių antioksidantų — karotinoidų, dėl kurių daržovė įgavo tokią unikalią spalvą ir nematomą apsaugą nuo laisvųjų radikalų pažeidimo, uždegimo, taip pat nuo žalingo ultravioletinių spindulių poveikio.

Be to, moliūgai turi B grupės vitaminų, taip pat yra C, E ir K šaltinis. Šis rinkinys reikalingas norint išsaugoti imunitetą, odos grožį, skatinti smegenų veiklą ir užkirsti kelią virškinamojo trakto ligoms.

Moliūgas yra mėgstamiausias patiekalas visiems, kurie stebi savo mitybą ir laikosi dietos. Dietinėje daržovėje nėra kenksmingų transriebalų, cukrų ir krakmolo, o kalorijų kiekis moliūguose yra juokingas — 22 kcal 100 gramų produkto.

Nusprendę kepti ar išvirti moliūgą, neskubėkite atsikratyti jo sėklų — jose taip pat yra didelis kiekis maistinių medžiagų. Moliūgų sėklos yra kalcio, kalio, fosforo, vario, natrio, geležies ir kitų svarbių mineralų šaltinis. Jie yra svarbūs tinkamam organų funkcionavimui ir organizmo apsaugai nuo peršalimo ir gripo.

Tegai:
sveika mityba, moliūgas
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (41)
Dar šia tema
Gerontologė atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį
Kas atsitiktų, jei visi nustotų valgyti mėsą?
koronavirusas
 

Lietuvoje COVID-19 atvejų per dieną sumažėjo, tačiau mirčių skaičius išaugo

(atnaujinta 12:43 2020.10.30)
Dieną prieš tai buvo užfiksuotas absoliutus respublikos rekordas, kai atvejų skaičius siekė beveik tūkstantį

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Lietuvoje sumažėjo naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, nustatytų per dieną, skaičius, praneša Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija.

Per dieną buvo užfiksuoti 735 nauji COVID-19 atvejai. Iš viso visą laiką sirgo 13 823 žmonės, pasveiko 4691 pacientas, mirė 157 žmonės. Išvakarėse buvo pranešta apie 150 mirčių.

Per dieną buvo paimti 12 736 ėminiai, per visą laiką — 1 010 596.

Pastarosiomis savaitėmis Baltijos respublikoje buvo sistemingai užfiksuoti nustatyti koronaviruso atvejai per dieną. Dieną prieš absoliutų rekordą - Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie 950 naujų atvejų.

Tuo pačiu metu, pasak ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, jei ne vyriausybės priemonės, sergančių žmonių skaičius būtų skaičiuojamas ne šimtais, o dešimtimis tūkstančių. Kaip pabrėžė kabineto vadovas, visose šalyse koronaviruso padėtis blogėja, palyginti su vasara.

Valdžia įvedė vietinius karantinus tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinė padėtis yra ypač sunki. Dabar didžiuosiuose Lietuvos miestuose galioja apribojimai.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
LG: Baltarusijos sienos uždarymas nepaveikė geležinkelių transporto
Europą užvaldęs naujo tipo koronavirusas pasiekė ir Baltijos šalis
Medininkai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos pasieniečiai papasakojo, kas gali įvažiuoti į Baltarusiją

(atnaujinta 12:50 2020.10.30)
Kol kas Lietuvos piliečiai, neturintys darbo vizos, darbo sutarties ar leidimo gyventi Baltarusijoje, nėra įleidžiami į šią šalį

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Baltarusijai apribojus asmenų atvykimą lengvaisiais automobiliais, Lietuvos pasieniečiai papasakojo, kokių kategorijų keliautojams vis tiek leidžiama įvažiuoti iš Lietuvos.

Ketvirtadienį, maždaug nuo 16 val., Baltarusijos pasieniečiai pristabdė lengvųjų automobilių vykimą iš Lietuvos per tarptautinius Šalčininkų, Medininkų, Lavoriškių ir Raigardo kontrolės punktus. Pasak pareigūnų, toks sprendimas susijęs su pandemijos grėsme. Jau nuo ketvirtadienio vakaro kai kurie lengvaisiais automobiliais vykę asmenys galėjo įvažiuoti į Baltarusiją per minėtus punktus.

VSAT duomenimis, tai buvo Baltarusijos piliečiai, grįžtantys į savo šalį. Taip pat sieną kirto į darbą ar iš darbo vykstantys krovininių automobilių vairuotojai bei kitų valstybių piliečiai, turintys Baltarusijos darbo vizas, darbo sutartis ar leidimus gyventi Baltarusijoje.

Autobusai, jei jų keleiviai yra Baltarusijos piliečiai, taip pat gali kirsti sieną į šią šalį. Kitų valstybių piliečiai nėra praleidžiami, jie yra išlaipinami iš autobusų ir gražinami atgal į Lietuvą.

Tuo tarpu krovininių automobilių eismas neribojamas. Krovininiai automobiliai į Baltarusiją per Lavoriškių, Medininkų, Šalčininkų ir Raigardo kontrolės punktus įvažiuoja be ribojimų nepaisant to, kokių šalių piliečiai juos vairuoja.

Likusieji kitų valstybių piliečiai, taip pat Lietuvos, į Baltarusiją nėra įleidžiami.

Išvykimui iš Baltarusijos, preliminariais duomenimis, apribojimai netaikomi.

Pasak Baltarusijos pareigūnų, apribojimai fiziniams asmenims atvykti į šią šalį nuo ketvirtadienio taip pat taikomi pasienyje su Latvija, Lenkija ir Ukraina.

Remiantis Baltarusijos valstybės sienos komiteto informacija, nustatyti apribojimai taip pat netaikomi diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų darbuotojams, tarptautinio transporto vairuotojams, tarptautinio geležinkelio susisiekimo traukinių ir lokomotyvų įgulų nariams. Tuo pačiu be jokių sąlygų į Baltarusiją galima patekti per Minsko nacionalinį oro uostą — įvestos priemonės netaikomos lėktuvų keleiviams.

VSAT duomenimis, po ketvirtadienį priimto Baltarusijos sprendimo lengvųjų automobilių eilės iš Lietuvos nesusidaro. Vairuotojai, ketinę važiuoti į Baltarusiją ir sužinoję apie įvestus apribojimus, apsisuko ir grįžo į Lietuvą.

Savo ruožtu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Vilnius negavo jokių oficialių pranešimų, kad Baltarusija uždarė sieną su respublika. Jis taip pat pridūrė, kad vargu ar koronaviruso padėtis yra "svarbiausia tokių veiksmų priežastis".

Ketvirtadienį šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad siena turėtų būti uždaryta nepadarant jos "geležine uždanga". Anksčiau jis nematė tokių priemonių reikalingumo, o kovo mėnesį kaimyninių valstybių ribojamąsias priemones vadino "visišku kvailumu".

Tegai:
Baltarusija, pasieniečiai, Lietuva
Dar šia tema
Lukašenka nurodė nepripažinti Lietuvos ir Lenkijos universitetų diplomų Baltarusijoje
LG: Baltarusijos sienos uždarymas nepaveikė geležinkelių transporto