Čiunės Sugiharos paminklo atidarymas

Lietuvoje atidengtas Japonijos diplomato Sugiharos paminklas

(atnaujinta 13:28 2020.10.19)
Paminklas yra Kaune. Būtent šiame mieste japonai išdavė vizas Lenkijos ir Lietuvos žydams, kurie pabėgo nuo nacių persekiojimų

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kartu su žmona Diana Nausėdiene dalyvavo Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos paminklo atidarymo iškilmėse. Apie tai pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

Paminklas atidarytas Kaune. Anot Lietuvos vadovo, "diplomato" žmogiškumas ir drąsa tapo moraline gaire Lietuvai.

Церемония открытия памятника японскому дипломату Тиунэ Сугихаре в Каунасе, 17 октября 2020 года
Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos paminklo atidarymo ceremonija Kaune

"Sugihara sugrįžta ten, kur prieš 80 metų dalijo "vizas į gyvenimą" žydų pabėgėliams, ieškojusiems Lietuvoje saugios užuovėjos nuo karo negandų", — teigė Nausėda.

Jis teigė, kad didelis skaičius išgelbėtų žmonių visada prisiminė šį vyrą. Valstybės vadovas pabrėžė, kad Sugiharos ir jo moralinio paveldo atminimas dabartinėms kartoms "buvo ir tebėra tvirtas tiltas", taip pat yra abiejų šalių bendrumo simbolis ir reikšmingai prisideda prie Lietuvos ir Japonijos santykių plėtros.

Церемония открытия памятника японскому дипломату Тиунэ Сугихаре в Каунасе, 17 октября 2020 года
Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos paminklo atidarymo ceremonija Kaune

Čiunė Sugihara buvo pirmasis Japonijos diplomatas Lietuvoje. Jis padėjo Lenkijos ir Lietuvos žydams, bėgantiems nuo nacių persekiojimų, palikti šalį. Jo išduotos vizos leido atvykti į Tolimuosius Rytus per TSRS teritoriją.

Sugihara yra vienas garsiausių japonų pasaulyje ir teisiųjų akivaizdoje yra gerbiamas kaip vietos gerbiamas šventasis Japonijos stačiatikių bažnyčioje.

Lietuvoje 2020-ieji paskelbti Čiunės Sugiharos metais.

Tegai:
Kaunas, paminklas, Japonija, Lietuva, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
ES išreiškė solidarumą su Lietuva ir Lenkija dėl Baltarusijos atsakomųjų priemonių
Ekspertas: Lietuva gali tik spekuliuoti dėl Lukašenkos pokalbio tardymo izoliatoriuje
Muitinė, archyvinė nuotrauka

Muitininkai sulaikė medžio anglies krovinį, kuriame buvo paslėpti kontrabandiniai rūkalai

(atnaujinta 20:50 2021.04.21)
Dėl sudėtingos patikros (darbas labai nešvarus, cigarečių pakeliai padengti anglimi) dar neaišku, kiek kontrabandos gabenta šiuo vilkiku

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Muitinės pareigūnai Šalčininkuose sulaikė medžio anglies krovinį, kuriame buvo paslėpta 15 tūkst. pakelių kontrabandinių baltarusiškų cigarečių, rašo Mutinės spaudos tarnyba.

Balandžio 4-osios rytą į Šalčininkų kelio postą vilkiku atvažiavęs Lenkijos pilietis deklaravo tranzitu į Lenkiją per Lietuvą gabenantis 1 287 maišų rusiškos medžio anglies. Muitininkai nusprendė siuntą patikrinti poste turėtu metalo ieškikliu — dalyje maišų buvo aptikos cigaretes.

Rūkalus bandyta slėpti — maišai su cigaretėmis buvo sukrauti į krovinio vidurį, o grynos anglies pilni maišai juos dengė iš šonų ir puspriekabės galo, lyg apsauga nuo patikrinimo.

Dėl sudėtingos patikros dar neaišku, kiek kontrabandos gabenta šiuo vilkiku. Pareigūnams teks detaliai patikrinti kiekvieną anglies maišą, o kol kas, peržiūrėjus nedidelę krovinio dalį, jau surasta daugiau nei 52 tūkst. eurų vertės cigarečių.

Dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Muitinė
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Bilotaitė patikrino kontrolės sistemą pasienyje su Baltarusija
Muitininkai sulaikė du vilkikus su 3,5 mln. eurų vertės rūkalais
Utenoje rasta beveik 16 tūkst. eurų vertės kontrabandinių cigarečių
Saulės halas

Lietuvos gyventojai užfiksavo Saulės halą

(atnaujinta 20:50 2021.04.21)
Kaip pažymėjo Hidrometeorologijos tarnyba, šis reiškinys laikomas artėjančių orų permainų pranašu

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Lietuvos danguje buvo užfiksuotas Saulės halas. Apie tai pranešė Hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Internete buvo paskelbtos gyventojų padarytos šio reiškinio nuotraukos. Anot Hidrometeorologijos tarnybos, halo pasirodymas reiškia, kad artimiausiu metu orai pasikeis.

"Taip pat verta priminti, kad tokie ratilai gan dažnai matomas reiškinys, tereikia tik dažniau pasidairyti danguje. Lietuvoje halas aplink Saulę susidaro 40–60 kartų per metus, o aplink Mėnulį — apie 15–20 kartų", — sakoma pranešime.

Halas dažniausiai pasirodo aplink Saulę ar Mėnulį, kartais aplink kitus galingus šviesos šaltinius. Yra daug šio reiškinio rūšių. Tai daugiausia lemia ledo kristalai plunksniniuose debesyse viršutinėje troposferos dalyje nuo penkių iki dešimties kilometrų aukštyje.

Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai