Vilnius

Lietuva pateko į šalių su didžiausia skurdo rizika ES sąrašą

(atnaujinta 16:42 2020.10.18)
"Eurostato" tyrimo duomenimis, be Lietuvos Respublikos, šiame sąraše yra Italija, Latvija, Graikija, Rumunija ir Bulgarija

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Praėjusiais metais daugiau nei ketvirtadaliui Lietuvos gyventojų grėsė skurdas ar socialinė atskirtis. Apie tai praneša statistikos agentūra "Eurostatas".

Baltijos šaliai apskaičiuotas rodiklis siekė 26,3 proc. Tai yra vienas didžiausių rodiklių Europos Sąjungoje. Didesni rodikliai buvo nustatyti penkiose šalyse: Italijoje ir Latvijoje (27,3 proc. abiejose šalyse), Graikijoje (30), Rumunijoje (31,2) ir Bulgarijoje (32,5). Tuo tarpu Italijos duomenys pateikiami už 2018 metus.

Priešingame skalės gale yra Čekija (12,5), Slovėnija (14,4), Suomija (15,6), Danija (16,3), Slovakija (16,4), Nyderlandai (16,5) ir Austrija (16,9).

Be to, 20,6 procento Lietuvos gyventojų gresia skurdas. Latvijoje ir Estijoje šis rodiklis buvo šiek tiek didesnis — atitinkamai 21,7 ir 22,9 proc.

Lietuva reguliariai patenka į Europos antilyderių sąrašus pagal gyvenimo lygį. "Eurostatas" ne kartą įtraukė respubliką į šalių, kuriose piliečiams kyla didžiausia skurdo rizika, sąrašą.

Tegai:
ES, skurdas, Lietuva, Eurostatas
Dar šia tema
Baltijos šalys tapo ES lyderėmis pagal rusų kalbos studijas
Lietuvoje metinis pramonės nuosmukis yra didžiausias tarp Baltijos šalių
Lietuvoje metinis prekybos augimas buvo vienas didžiausių ES
Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės Aras pareigūnai

Vilniuje įvestas planas "Skydas" dėl rastų granatų

(atnaujinta 07:24 2021.03.03)
Prieštankinės granatos su sprogstamąja medžiaga buvo aptiktos vienoje iš sostinės gatvių prie šiukšlių

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Vilniuje dėl rastų prieštankinių granatų su sprogstamąja medžiaga buvo įvestas planas "Skydas", praneša Lietuvos policija.

Policijos duomenimis, antradienį, kovo 2 dieną, apie 11:15 A. P. Kavoliuko gatvėje prie šiukšlių konteinerio buvo rastas maišas, kuriame buvo septynios prieštankinės granatos su sprogstamąja medžiaga.

Reaguodama į pranešimą, policija įvedė planą "Skydas". Sprogmenis paėmė Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" pareigūnai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamojo kodekso straipsnį dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Tegai:
Vilnius, Lietuva, granata, policija
Žmogus su antrankiais

Didžioji dalis sukčiavimų praėjusiais metais organizuota Praveniškių pataisos namų

(atnaujinta 22:24 2021.03.02)
Pernai buvo registruoti 2 264 sukčiavimo nusikaltimai, stebima tendencija, kad didžioji dalis sukčiavimų 2020 metais buvo organizuota iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime.

Teisingumo ministerija siekia stiprinti nuteistųjų sukčiavimo prevenciją ir sumažinti nusikalstamumą įkalinimo įstaigose, todėl kviečia teisėsaugos institucijas ir telekomunikacijų bendroves kartu ieškoti būdų kovoje su telefoniniu sukčiavimu. 

"Pataisos įstaigose jau daugelį metų yra naudojamos įvairios prevencinės priemonės: tikrinami įeinantys asmenys, taip pat darbuotojai,  atliekamos kratos, vykdoma kriminalinė žvalgyba, nemažai investuota į mobilaus ryšio blokavimo ir detektavimo sistemas. Akivaizdu, kad to nepakanka — turime veikti bendrai ir sutelktai, ieškoti inovatyvių sprendimų ir užbėgti už akių nusikaltimams", — sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska. 

Pasak ministrės, turi būti plečiamas bendradarbiavimas su ikiteisminio tyrimo įstaigomis, o su telekomunikacijų bendrovių atstovais ieškoma kitų būdų, leisiančių blokuoti sukčiavimą vykdančių asmenų iš pataisos įstaigų skambučius.

Praėjusiais metais Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose buvo aptikti ir perimti 5 246 mobilūs telefonai, iš jų 1 338 paimti bandant juos perduoti įkalintiesiems, o 3 908 rasti įstaigos viduje. Taip pat paimta 4 691 telefono SIM kortelė, iš jų 1 448 kortelės paimtos bandant jas perduoti, o 3 243 kortelės rastos jau pas nuteistuosius. 

Matoma tendencija, kad didžioji dalis sukčiavimų 2020 m. buvo organizuota iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos. Kitos dominuojančios pataisos įstaigos, iš kurių organizuoti sukčiavimai, yra Marijampolės, Vilniaus ir Alytaus pataisos namai.

Tegai:
Pravieniškių pataisos namai, sukčiavimas