Sulaikymas, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje sulaikyti trys įtariamieji, mėginę padegti svetimą turtą

(atnaujinta 12:29 2020.10.20)
Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau dviem įtariamiesiems paskirtas suėmimas

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Klaipėdos apskrities pareigūnai sulaikė asmenis, įtariamus turto prievartavimu ir pasikėsinimu tyčia sugadinti turtą visuotinai pavojingu būdu, praneša Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas liepos mėnesį, gavus nukentėjusiojo asmens pareiškimą dėl bandymo padegti gyvenamąjį namą Klaipėdoje bei jo kieme stovėjusį vienai uostamiesčio įmonių priklausantį automobilį.

Tą patį mėnesį Klaipėdoje, Bijūnų gatvėje, Klaipėdos miesto pareigūnai sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamą 35 metų amžiaus niekur nedirbantį vyriškį, anksčiau teistą už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Atlikus kratas šio asmens gyvenamojoje vietoje, rasta apie 50 g psichotropinės medžiagos — amfetamino ir narkotinės medžiagos — kanapių.

Tolesnio tyrimo metu nustatyta, kad iš nukentėjusiojo buvo prievartaujamas turtas. Įtariama, kad trys (48 metų ir 52 metų amžiaus bei jau minėtas 35 metų amžiaus) bendrininkai, neturėdami teisėto pagrindo, dėl neva neįvykusio sandorio prievartavo didelės vertės turtą iš nukentėjusiojo, jį sistemingai baugino, naudodami psichinę prievartą, bei pasikėsino tyčia sugadinti pastarojo turtą visuotinai pavojingu būdu.

Vasario mėnesį, įtariama, vienas iš bendrininkų akmenimis apmėtė nukentėjusiojo gyvenamojo namo kieme stovėjusius du automobilius.

Taip pat įtariama, kad minėti asmenys kovo mėnesį išklijavo popieriaus lapus su nukentėjusiojo atvaizdu, telefono numeriu bei šmeižiamu tekstu nukentėjusiojo gyvenamosios vietos rajone.

Liepos mėnesį, įtariama, vienas iš bendrininkų metė padegamąjį užtaisą į nukentėjusiojo namo kiemą, taip pasikėsindamas padegti gyvenamąjį namą bei kieme stovėjusį įmonės automobilį, tačiau laimei, padegamajam užtaisui neužsiliepsnojus, buvo apgadintas tik automobilis.

Tęsiant tyrimo veiksmus, rugsėjo mėnesį Klaipėdoje, Birutės gatvėje, sulaikytas 52 metų amžiaus klaipėdietis. Atlikus kratą asmens gyvenamojoje vietoje, rasta mačetė su dėklu, 14 peilių, nunčiakai.

Šis vienoje iš Mažeikių įmonių dirbantis vyriškis teisėsaugai žinomas, anksčiau teistas už sprogstamųjų medžiagų laikymą ir realizavimą, sukčiavimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu.

Tą pačią dieną Klaipėdoje, Lazdynų gatvėje, sulaikytas 48 metų amžiaus anksčiau neteistas Klaipėdos miesto gyventojas. Kratos metu pastarojo gyvenamojoje vietoje rastas pistoletas su duslintuvu, pneumatinis šautuvas, revolveris su panaikintu pavadinimu bei numeriu, su 9 šoviniais būgne, 87 šoviniai, 2 signalinės raketos, metalinė teleskopinė lazda bei įtariama kanapės.

Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau dviem įtariamiesiems paskirtas suėmimas. Trečiam įtariamajam paskirtas dokumentų paėmimas ir namų areštas.

Už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Už žmogaus terorizavimą grasinant susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą sveikatai ar turtui veiką arba sistemingą bauginimą panaudojant psichinę prievartą numatytas laisvės atėmimas iki 4 metų.

Už didelės vertės turto prievartavimą dalyvaujant organizuotoje grupėje numatytas laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų.

Tegai:
policija, Klaipėda
Dar šia tema
Pasieniečiai sučiupo nuo jų pabėgti mėginusį kontrabandininką
Vilkaviškio rajone policija sučiupo neblaivų pasienietį prie vairo
Šiauliuose, važiuojamojoje kelio dalyje, rastas mirusio vyro kūnas
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 3-iosios šventės

(atnaujinta 22:56 2020.12.02)
Gruodžio 3 yra 337-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais — 338-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 28 dienos

Šiandien minima Tarptautinė žmonių su negalia diena.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1951 — gimė Vytautas Rumšas, lietuvių teatro aktorius.

1991 — Vokietijoje atidaryta Lietuvos ambasada;

1993 — atidaryta Klaipėdos jūrininkų ligoninė;

2001 — pirmą kartą Santarvės premijos laureatu tapo užsienio pilietis — Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnevskis.

Ši diena pasaulio istorijoje

1586 — iš Amerikos į Angliją atvežtos bulvės;
1621 — Galilėjus išrado teleskopą;
1818 — prisijungusi prie JAV Ilinojaus valstija tapo 21-aja valstija;
1967 — atlikta pirmoji širdies persodinimo operacija žmogui: Keiptaune chirurgas Kristianas Bernaras persodino širdį žydų išeiviui iš Lietuvos Luisui Vaškanskiui. Pacientas po operacijos išgyveno aštuoniolika dienų;
1973 — JAV kosminis palydovas "Pioneer 10" atsiuntė pirmąsias Jupiterio nuotraukas;
1976 — roko grupė Sex Pistols pradėjo kontraversiškąjį turą po Jungtinę Karalystę;
1990 — susivienijo Rytų ir Vakarų Vokietijos.

1948 — gimė John Michael Osbourne, roko muzikantas, iki 1978 grupės "Black Sabbath" vokalistas, vėliau pradėjęs solo karjerą, o pastaruoju metu tapęs realybės televizijos žvaigžde (realybės šou "The Osbournes").

Vardadienį švenčia Atalija, Audinga, Audingas, Gailintas, Ksavera, Ksaveras, Ksaverija, Linvyda, Linvydas, Linvydė.

Krikščionių minimas Šv. Pranciškus Ksaveras (1506–1552), gimęs Ispanijoje. Mokėsi Paryžiuje, kur sutiko šv. Ignacą Lojolą ir tapo jo bendražygiu, vienu pirmųjų naujos Jėzuitų Draugijos nariu. 1537 m. buvo įšventintas kunigu, o 1541 m. popiežiaus prašymu buvo pasiųstas misijų darbui į Indiją. Ligos ir vargų išsekintas mirė 1552 m. Kinijos pakrantėje, Sanciano saloje. 1929 m. pop. Pijus XI jį drauge su šv. Kūdikėlio Jėzaus Terese paskyrė misijų pagonių kraštuose globėju.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos

7
(atnaujinta 22:48 2020.12.02)
Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė daugiau kaip 40 % viso elektros importo

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" praneša, kad gruodžio 2 d. naktį dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos.

Gedimas įvyko apie 1 val. nakties Nibru keitiklio stotyje, Švedijoje. Švedijos perdavimo sistemos operatoriaus "Svenska kraftnät" ir gamintojo atstovų "Hitachi ABB Power Grids" komanda nustatė gedimo pobūdį ir ėmėsi veiksmų jam pašalinti, kad jungties veikla būtu kuo greičiau atkurta.

"Litgrid" duomenimis, aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis "NordBalt" pastarąjį kartą gedimą patyrė birželio mėnesį, tai buvo pirmas toks atvejis nuo 2018 metų.

Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43 % viso elektros importo.

Lietuva gauna elektros energiją per "NordBalt" jungtį, kuri pradėjo veikti 2016 metais. Tačiau jungtis veikia su sutrikimais, todėl elektros energijos kainos regione nuolat keičiasi.

Be to, Lietuva, Latvija ir Estija 2025 metais nori pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (jį sudaro Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva) ir prisijungti prie žemyninės Europos energetikos sistemos. Jos bus sujungtos per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" jungtį ir jūrų kabelį "Harmony Link".

Vis dėlto, daugelio ekspertų teigimu, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus labai brangus išteklių ir pinigų srityje, taip pat ateityje smogs ir per vartotojų kišenę, nes tarifai neišvengiamai didės.

7
Tegai:
NordBalt, Švedija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijos energetikos ministerija atsakė į pranešimus apie "incidentą" Astravo AE
Praėjusią savaitę elektra šalyje brango 35 procentais