Ruduo, archyvinė nuotrauka

Spalio 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:18 2020.10.21)
Spalio 22 dienos horoskopas pataria Dvyniams vengti kivirčų ir skandalų, Vandeniams — daryti tai, kas patinka, Liūtams — kurti veiksmų planą bei ginti savo poziciją

Avinas (03.21-04.20) 

Nepaisant tam tikrų sunkumų, diena bus vaisinga. Greitai išspręsite ne tik savo, bet ir kitų problemas. Gerai žinodami, ko norite pasiekti, jūs negaišite laiko.

Žmonėms bus sunku su jumis bendrauti: kartais sakysite nemalonius dalykus, nemanysite, kad reikia sušvelninti pastabas.

Jautis (04.21-05.21) 

Bus proga apie daug ką kalbėti su žmonėmis, kurių nuomonė jums svarbi. Laiku gausite naudingos informacijos, todėl priimsite teisingą sprendimą. Galimi netikėti susitikimai su senais pažįstamais, jei norite, galite atkurti senus ryšius. Gali būti, kad žmogus, kurį kažkada labai mylėjote, primins apie save.

Kad ir ką darytumėte, neskubėkite: kiekvienas jūsų žingsnis turėtų būti gerai apgalvotas. Stenkitės išvengti tiek emocinės, tiek fizinės perkrovos.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Daug galima pasiekti, bet tai nebus lengva. Galimas susidūrimas su stipriu priešu.

Pokalbiuose su artimaisiais pasistenkite būti itin subtilūs, tai padės išvengti kivirčų. Nepageidautina grįžti prie nemalonių praeities įvykių bei dviprasmiškų temų.

Vėžys (06.22-07.22) 

Bus daug mažų rūpesčių, smulkių problemų, kurioms reikės skirti dėmesio. Stenkitės išvengti stresinių situacijų, tačiau tai ne visada įmanoma. Nerimas kartais bus toks stiprus, kad sukels diskomfortą, dažnai kils ginčai.

Turite ginti savo poziciją: jei pasiduosite, greičiausiai gailėsitės.

Liūtas (07.23-08.23) 

Jums reikia veiksmų plano. Kuo geriau viską apgalvosite, kuo daugiau dėmesio skirsite smulkmenoms, tuo geriau. Bus sunku su kuo nors susitarti dėl bendrų veiksmų. Net tie, kurie anksčiau jus besąlygiškai palaikė, šiandien gali su jumis ginčytis.

Gali tekti perplanuoti numatytus susitikimus, atidėti darbą, kuriam tikėjotės srirti dėmesį. Nepaisant visų sunkumų, jūs elgsitės teisingai: padėtis nėra tokia bloga, kaip kartais gali atrodyti.

Mergelė (08.24-09.22) 

Ne pati maloniausia diena. Reikės koreguoti planus, keisti anksčiau priimtus sprendimus. Darbą, kurį planavote atlikti, reikės atidėti vėlesniam laikui.

Diena nebus lengva, todėl vakarą geriau praleisti namuose, su artimaisiais ar knyga.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Svarbu kuo anksčiau apibrėžti tikslus. Bus galimybė užbaigti anksčiau pradėtus darbus. Tai bus daug lengviau, nei tikėjotės.

Asmeniniuose santykiuose svarbu neleisti jokių egoizmo apraiškų. Čia harmonija įmanoma tik tuo atveju, jei stengsitės atsižvelgti į kitų žmonių interesus ir norus.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Diena jums patiks: vyks daug įdomių dalykų, atsiras galimybė parodyti, ką galite. 

Sunkūs darbai negąsdins, jums pasiseks. Galite spręsti finansinius klausimus, apsilankyti vyriausybinėse organizacijose, susitvarkyti dokumentus. Galite sulaukti malonių staigmenų iš artimųjų, gerų žinių apie jūsų šeimos narius. Galimos permainos santykiuose su artimaisiais ir kitais jums brangiais žmonėmis.

Šaulys (11.22-12.21) 

Šiandien svarbu taupyti energiją. Galimas negalavimas, bendras sveikatos pablogėjimas. Todėl geriau nesiimti dalykų, reikalaujančių rimtų fizinių pastangų. Taip pat geriau susilaikyti nuo ilgų kelionių, jos gali būti per daug varginamos.

Skirkite laiko savo artimiesiams. Bus galimybė gerokai pagerinti santykius šeimoje, išspręsti kai kurias senas problemas.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) 

Kritinė diena. Šiandien gana tikėtinos bėdos ar klaidos profesinėje srityje. Turite būti labai atsargūs su naujomis idėjomis ir pasiūlymais.

Gali kilti sveikatos problemų. Raskite laiko sau ir savo sveikatai. Jei norėjote kreiptis į gydytoją, bet abejojote, padarykite tai kuo greičiau.

Vandenis (01.21-02.19) 

Šiandien jums tiesiog reikia įdomių dalykų ir ryškių įspūdžių. Pilka rutina kenkia ne tik nuotaikai, bet ir savijautai.

Gera diena susitikti su senais pažįstamais. Bendravimas su jais suteiks daug naujų idėjų, padės kitaip pažvelgti į pastaruoju metu jus jaudinančias problemas.

Žuvys (02.20-03.20) 

Diena atvers naujas galimybes. Gaila, kad dėl nepasitikėjimo savimi ar tiesiog neaiškaus nerimo rizikuojate jas pražiopsoti. Tie, kurie nuspręs žengti svarbų žingsnį, nesigailės.

Artimieji kartais abejos jūsų idėjomis, stengsis sulaikyti jus nuo veiksmų. Vargu ar bus išvengta ginčų.

Tegai:
horoskopas
Kelias

Lietuvos keliuose bus įdiegta vientisa IT ir infrastruktūros sistema

(atnaujinta 16:07 2020.11.28)
Susisiekimo ministerijos teigimu, eismo informacinės sistemos modernizacija leis užtikrinti saugias, patogias ir informatyvias eismo sąlygas šalies valstybinės reikšmės keliuose

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose, priklausančiuose transeuropiniam transporto tinklui TEN-T, siekiama plėsti intelektines transporto sistemas, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

Anot pranešimo, įgyvendinant projektą bus sukurta vientisa IT ir infrastruktūros sistema, o eismo informacijos paslaugos taps efektyvesnės. Projekto sprendimai padidins susisiekimo galimybes bei kokybę, pravažumą. Taip pat bus didinamas eismo dalyvių saugumas.

Laikinai einantis susisiekimo ministro pareigas Jaroslavas Narkevič pažymėjo, jog numatoma modernizuoti šiuo metu susidėvėjusias ir pasenusias kelių oro sąlygų stoteles.

"Modernesnė įranga leis tiksliai įvertinti klimatines oras sąlygas bei laiku į jas reaguoti. Taip pat bus įdiegta moderni Eismo informacinė sistema, išskaidyta ir prie didelių duomenų srautų bei skirtingų duomenų šaltinių tipų pritaikyta sistemos architektūra, kuri užtikrins patogią, intuityvią vartotojo aplinką, tinkamą greitaveiką bei duomenų mainų procesų su kitomis sistemomis ar duomenų šaltiniais valdymą", — pasakė Narkevič.

Be to, ketinama diegti greičio matavimo sistemas. Pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos parengtas momentinio ir vidutinio greičio kontrolės įrenginių vietų parinkimo metodikas ir pagal jas sudarytas prioritetines eiles yra nustatytos greičio kontrolės įrenginių įrengimo vietos, kuriose siekiant pagerinti eismo sąlygas būtina diegti greičio kontrolės įrenginius.

Projekto metu, atrinktuose valstybinės reikšmės tinklo kelių ruožuose bus įrengtos momentinio ir sektorinio greičio kontrolės priemonės, kurios ne tik užtikrins leistino greičio kontrolę, bet ir tikrins ar eisme dalyvauja techninę apžiūrą bei civilinės atsakomybės draudimą turinčios transporto priemonės.

Narkevič įsakymu šiam projektui skirta ES fondo lėšų. Bendra projekto vertė siekia 4,7 mln. eurų,  3,8 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Sanglaudos fondo) lėšos.

Projektą planuojama užbaigti iki 2022 metų birželį.

Tegai:
Susisiekimo ministerija, Lietuva
Kalėdų eglė Vilniuje

Siurreali gražuolė: Vilniuje įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė

(atnaujinta 22:37 2020.11.28)
Antroji eglė kitą šeštadienį nušvis ir Rotušės aikštėje,  o pasigrožėti žaliaskarėmis bus galima iki pat sausio 7 dienos

 VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Vilniaus Katedros aikštėje šeštadienį vakare įsižiebė pagrindinė šalies Kalėdų eglė. 

Новогодние украшения в Вильнюсе
Kalėdų eglė Vilniuje

Kaip praneša sostinės savivaldybė, šiemetinės Kalėdų eglės ideja — siurrealistinis paveikslas, kurio transformacijos įtraukia ir pasakoja savitą kalėdinę istoriją. Atidžiai įsižiūrėję pamatys, kad sujungus nuo centrinės eglės dalies žaismingai atitrūkusias keturkampes dalis, galima išvysti dar vieną 12 m skersmens eglės figūrą.

"Šios eglės idėją nešiojausi keletą metų, tik ji laukė tinkamo meto išsiskleisti ir būti pristatyta. Įvairiose srityse ryškiomis transformacijomis pažymėti šie metai kiek primena prieš šimtą metų kilusį siurrealizmą. Nejučiomis jis įtakojo kūrybinius procesus ir pažadino norą keisti sostinės eglės formą bei sukurti nenuspėjamą, šiuolaikišką ir tuo pačiu autentišką kalėdinės eglės instaliaciją", – pasakoja Kalėdų eglės autorius Dominykas Koncevičius.

Pasak idėjos autoriaus,  eglės koncepcija atspindi šiuolaikinių technologijų progresą, pokyčius visuomenėje, žmonių skirtumus, miestų gyvenimą bei išryškina Vilnių kaip šiuolaikišką ir dinamišką miestą.

Новогодняя елка в Вильнюсе
Kalėdų eglė Vilniuje

Kalėdų eglė Katedros aikštėje – moderni 26 m pločio ir 24 m aukščio spalvinga kompozicija. Metalo konstrukcijų instaliaciją gaubia net 6 tūkst. natūralių kvepiančių eglišakių, kurias puošia beveik 4 km dinamiškai spalvas keičiančių RGB girliandų, 800 vnt. sidabro spalvos žaisliukų bei 150 kvadratinių metrų spindinčių veidrodžių.

Kalėdinis Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

25 skirtingų sričių specialistų komanda beveik pusmetį ieškojo šios neįprastos eglės techninių sprendimų, ruošėsi gamybai. O pats eglės kompozicijos  montavimas, kuriuo rūpinosi 10 žmonių, užtruko apie 2 savaites.

Kalėdų eglė stebins ir šventinę nuotaiką kurs iki pat sausio 7 dienos.  Antroji eglė gruodžio 5 dieną nušvis ir Rotušės aikštėje. 

Nors kasmet Kalėdų eglutę supančio tradicinio Kalėdų miestelio Katedros aikštėje šįmet nėra, "Kalėdos sostinėje" organizatoriai kviečia išsirinkti dovanas iš daugybės siūlomų gėrybių virtualioje kalėdinėje mugėje – E-Kalėdų miestelis, kuris lankytojų lauks nuo gruodžio 1 dienos. 

Tegai:
Vilnius, Kalėdos
Temos:
Linksmų Kalėdų!
Dar šia tema
Kada stebėti Kalėdų eglių įžiebimus: sąrašas pagal miestus
Lietuvos prezidentas ir pirmoji ponia įžiebė Prezidento rūmų papuošimus — video
Kai kurios Europos šalys Kalėdų proga žada palengvinti COVID-19 apribojimus
Kalėdų senelis asmeniškai vadovavo miesto eglutės pastatymui Klaipėdoje — video
Kuršių marių pakrantė ir paplūdimys Nacionaliniame parke Kuršių nerija Kaliningrado srityje

Paklausos ir kainų augimas: kelionių organizatoriai įvertino Kuršių nerijos perspektyvas

(atnaujinta 22:37 2020.11.28)
Nuo sausio 1 dienos vizito kaina padvigubės. Tačiau tuo tarpu išplėstas lengvatų gavėjų skaičius — tarp jų, be kita ko, pensininkai, maži vaikai ir moksleiviai, nepasiturintieji, neįgalieji

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Bilietų į Kuršių nerijos nacionalinį parką brangimas gali turėti įtakos jo prieinamumui turistams. Apie tai praneša Rusijos kelionių pramonės sąjungos elektroninis laikraštis "RATA News".

Nuo sausio 1 dienos apsilankymo kaina padidės nuo 150 iki 300 rublių asmeniui (nuo 1,65 iki 3,34 euro). Kelionių organizatoriai mano, kad toks staigus kainų augimas prieštarauja bendrajai vidaus turizmo plėtros tendencijai.

Национальный парк Куршская коса в Калининградской области
© Sputnik / Евгения Новоженина
Nacionalinis parkas "Kuršių nerija" Kaliningrado srityje

Kuršių nerijos parko tinklalapyje pažymima, kad nemokamai lankytis ypač saugomose gamtos teritorijose gali tik gyventojai tų regionų, kuriuose jos yra.

"Kuršių nerijoje, kartu su bilietų kainų padidėjimu, išplėstas lengvatų gavėjų skaičius. Jais tapo pensinio amžiaus piliečiai, maži vaikai ir moksleiviai, mažas pajamas gaunantys piliečiai, neįgalieji ir juos lydintys asmenys, daugiavaikės šeimos, karinių operacijų veteranai ir kiti", — rašoma laikraštyje.

Nacionalinio parko atstovė spaudai Olga Bolšakova pareiškė, kad kainų padidėjimą lemia didėjanti turistų apkrova nacionalinio parko infrastruktūrai ir poreikis palaikyti gerą jos būklę.
Национальный парк Куршская коса в Калининградской области
© Sputnik / Евгения Новоженина
Nacionalinis parkas "Kuršių nerija" Kaliningrado srityje

Kelionių agentūros "Aniuta"  direktorius Altynbekas Kožachmetovas pažymėjo, kad krūvis Kuršių nerijai iš tikrųjų didelis, tačiau tai dėl savarankiškų turistų. Jis mano, kad parkas elgiasi teisingai, išskiriamas didelę lengvatų gavėjų grupę, tačiau "revoliucinis" kainų augimas niekaip neatitinka šalies mastu plėtojamos vidaus turizmo plėtros tendencijos.

Panašios nuomonės laikosi ir bendrovės "Jantarnaja mozaika" direktorius Karenas Galstianas.

Национальный парк Куршская коса в Калининградской области
© Sputnik / Евгения Новоженина
Nacionalinis parkas "Kuršių nerija" Kaliningrado srityje
"Šiemet yra labai didelė paklausa aplankyti Kaliningradą ir, atitinkamai, Kuršių neriją, kur visi nori patekti. Mes siunčiame ten mažiausiai po penkis autobusus per dieną, o buvo dienų, kai iš mūsų vyko ir 15 autobusų. Gaila, kad toks susidomėjimas turistams randa tik vieną atsaką — kainų padidėjimą. Be to, kol kas nieko nebuvo padaryta, niekas nebuvo patobulinta, nebuvo sukurti normalūs tualetai, o kaina jau padidėjo", — pasakė jis.

Laikraščio pašnekovas pažymėjo, kad žmonės aktyviai keliavo į Kaliningrado sritį, taip pat ir dėl prieinamų kainų. Jo nuomone, toks nedraugiškas požiūris į turistus smogs tiek keliautojams, tiek turizmo verslui.

"Šiandien mūsų asociacijos valdyboje aptarėme šią problemą. Išsiųsime laišką Aplinkos apsaugos ministerijai", — "RATA-news" pasakė Kaliningrado srities turizmo pramonės įmonių asociacijos vadovė, kelionių organizatoriaus "Junona" generalinė direktorė Svetlana Slepionok.

© Sputnik / Aleksey Danichev
Vaizdas į kopas nuo aukštumos Efa Kuršių nerijos nacionaliniame parke Kaliningrado srityje

Anot jos, kelionių organizatoriai nepatenkinti tuo, kad jiems teks mokėti tą pačią kainą, kaip ir tiems, kurie atvyksta asmeniniais automobiliais.

"Įvažiavimas, bilietų pardavimas nėra reglamentuojami. Turime daug turistų skundų. O dabar dar ir bilietas kainuos dvigubai brangiau", — pareiškė ji.

Nacionalinis parkas "Kuršių nerija" įsikūręs Kaliningrado srities dalyje, besiribojančioje su Lietuva, siauroje žemės juostoje tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių. Šiaurinės parko sienos eina palei Rusijos ir Lietuvos sieną.

Nacionalinis parkas "Kuršių nerija" ribojasi su to paties pavadinimo nacionaliniu parku Lietuvoje, užimančiu šiaurinę Kuršių nerijos dalį.

Tegai:
turizmas, Rusija, Kaliningrado sritis, Kuršių nerija