Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Didieji Lietuvos miestai netrukus gali atsidurti "raudonojoje zonoje", sakė Veryga

(atnaujinta 18:04 2020.10.23)
Šiose savivaldybėse teks pereiti prie nuotolinio darbo, pakeisti paslaugų teikimo tvarką, riboti renginius ir žmonių srautus parduotuvėse

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Didieji miestai gali patekti į raudonąją zoną jau pirmadienį, spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak Verygos, pirmadienį augant koronaviruso užsikrėtimo skaičiui, karantinas gali būti paskelbtas didžiosiose savivaldybėse, įskaitant Vilnių ir Kauną. Vyriausybė galutinį sprendimą dėl to priims pirmadienį.

Į raudonąją zoną patekusioms savivaldybėms patariama riboti renginius, pereiti prie nuotolinio darbo ir mokymų, pakeisti medicinos paslaugų teikimo tvarką ir riboti srautus mažmeninės prekybos vietose, taip pat sugriežtinti kelionių transportu taisykles.

"Pirmadienį Vyriausybė apsispręs, svarstydama kovidiniame komitete, ar reikia, ar nereikia jau gal pirmadienį skelbti karantinus tose savivaldybėse, o sąlygos, tikėtina, kas bus tos pačios kaip buvo toje 12-oje savivaldybių, kuriose jau paskelbtas yra lokalus karantinas", — pareiškė ministras.

Be to, pasak ministro, kai kuriose gydymo įstaigose užimta 60 proc. lovų, skirtų koronavirusu užsikrėtusiems ligoniams gydyti.

Iš 17 tūkst. stacionaro skyriuose esančių lovų šiuo metu užimta 10 tūkst. lovų, užimtos ir 370 reanimacijos lovų iš 650 esamų. Iš 6 tūkst. lovų, kurios turi aprūpinimo deguonimi galimybę, užimta 1,9 tūkst.

Taikomos išimtys

Taip pat Veryga išvardijo saviizoliacijos išimtis. Izoliacija nebus taikoma dirbantiems ypatingos svarbos darbus, sveikatos priežiūros specialistams, pasienio ir komandiruojamiems darbuotojams, diplomatams, tarptautinių organizacijų svečiams.

Taip pat ji nebus taikoma transporto darbuotojams — krovininių automobilių vairuotojams, vežantiems krovinius į šalį ar tranzitu.

Izoliuotis nereikės keliaujantiesiems būtinais sveikatos priežiūros tikslais, kasdien keliaujantiems studentams, mokiniams, keliaujantiesiems būtinais šeimos ar verslo reikalais bei tranzitu, žurnalistams, jūreiviams.

"Jei testas neigiamas, į darbą gali eiti, bet ne pramogų centrą", — sakė Veryga.

Daugėja neatsekamų atvejų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė pažymėjo, kad jau sunku apibūdinti, kuriuose sektoriuose virusas plinta labiausiai, jis plinta tiek gydymo, tiek ugdymo įstaigose, virusas registruotas choro kolektyvuose.

Prekybos centras
© Sputnik / Владислав Адамовский

Anot jos, didelė bėda, kad daugėja tų atvejų, kurie neatsekami. Rugsėjį tokių buvo 20 proc., o dabar — 28 proc.

199 ugdymo įstaigose registruoti 773 atvejai. Daugėja ugdymo įstaigų, kur virusas plinta viduje. Tokių mokyklų yra jau 60.

Nuo pandemijos pradžios patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms Lietuvoje siekia 9104. Sergančių žmonių skaičius yra 4956. Iki šiol nuo koronaviruso mirė 126 žmonės. Per praėjusią parą Lietuvoje koronavirusas nustatytas dar 442 žmonėms.

Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu) yra 30 923. Nuo birželio 1 dienos užfiksuoti 307 įvežtiniai atvejai.

Be to, 19 savivaldybių šią savaitę atliekamas intensyvesnis COVID-19 testavimas. Tarp savivaldybių yra tokie dideli miestai kaip Vilnius, Klaipėda, Kaunas ir Šiauliai.

Tegai:
Aurelijus Veryga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)
Dar šia tema
Paskelbta, kuriose savivaldybėse "Sodra" ir VMI klientus aptarnaus tik nuotoliniu būdu
"Pavasarį buvo tik mokymai": gydytojas įvertino situaciją su COVID-19 Lietuvoje
SAM gydymo įstaigoms išmokėjo 13 mln eurų kompensacijų
Gruodžio 2

Kokia šiandien diena: gruodžio 2-osios šventės

(atnaujinta 20:37 2020.12.01)
Nuo gruodžio 2 dienos iki metų galo lieka 29 dienos, dienos ilgis —  07 val. 38 min. Šią dieną pasaulyje minima Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

Gruodžio 2 yra 336-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 337-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 29 dienos.

2020 metų gruodžio 2 dieną saulė teka 08:19leidžiasi 15:57, dienos ilgis — 07 val. 38 min.

Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

1949 metais Jungtinių tautų Organizacija priėmė konvenciją dėl kovos prieš prekybą žmonėmis ir prieš prostituciją.

Lietuvoje grėsmingai plečiasi nauja organizuoto nusikalstamumo rūšis — prekyba žmonėmis. Dar ne taip seniai VRM ir prokuratūra nelaikė prekybos žmonėmis organizuoto nusikalstamumo dalimi. Ši veika buvo kriminalizuota 1998 metų liepos 2 dieną, o nuo 1998 metų liepos 29 ienos asmenys, pažeidę į Baudžiamąjį kodeksą įtrauktą prekybos žmonėmis punktą, gali būti baudžiami.

Pagal Baudžiamojo kodekso 8 (1) straipsnį prekyba žmonėmis laikoma sunkiu nusikaltimu. 131 (3) straipsnis numato, jog asmens pardavimas ar kitoks perleidimas arba asmens įgijimas turint tikslą jį seksualiai išnaudoti, priversti užsiimti prostitucija arba gauti materialinę ar kitokią asmeninę naudą, taip pat asmens gabenimas prostitucijai į Lietuvą arba už Lietuvos ribų yra baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų. Ta pati veika, padaryta pakartotinai arba nepilnamečio atžvilgiu, arba grupės iš anksto susitarusių asmenų, arba itin pavojingo recidyvisto, baudžiama laisvės atėmimu nuo šešerių iki dvylikos metų.

Ši diena istorijoje

1841 metais gimė bibliografas bei literatūros istorikas Silvestras Baltramaitis. Mirė 1918 metais.

1884 metais gimė Vaclovas Biržiška, bibliografas, kultūros istorikas. Mirė 1956 metais.

1886 metais gimė Pranas Dovydaitis, lietuvių filosofas, 1918 metų vasario 16 dienos Nepriklausomybės akto signataras. Mirė tremtyje 1942 metais.

1924 metais Karaliaučiuje mirė vienas iš žymiausių lietuvių kalbos tyrinėtojų, profesorius Kazimieras Būga. Gimė 1879 metais.

1934 metais mirė Julijonas Lindė-Dobilas, prozininkas, dramaturgas, kritikas. Gimė 1872 metais.

1996 metais legendinė grupė "Foje" oficialiai pranešė apie savo iširimą.

1997 metais prezidentas Algirdas Brazauskas apdovanojo Lietuvos kamerinio orkestro vyriausią dirigentą Saulių Sondeckį Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino I-ojo laipsnio ordinu.

2003 metais Vilniuje pristatytas naujas aktoriaus ir dainininko Kosto Smorigino solinis albumas "Ponai ir ponios", kuris priminė "kimiųjų" Leonard Cohen (Leonard Koeno) ir Joe Cocker (Džo Kokerio) muziką.

2008 metais eidamas 58-uosius metus mirė Kauno miesto savivaldybės tarybos narys (2003–2004 m.), Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės direktorius Juozas Skirmantas Paukštys.

Savo vardadienį šiandien švenčia Aura, Aurelija, Aurė, Aurėja, Milkanta, Milkantas, Minkinta, Milkintas, Milmantas, Milmantė, Paulina, Svirgailas, Svirgailė, Svirganta, Svirgauda, Svirgaudas, Svirgaudė, Svirgeda, Svirgedas, Vėjūnas, Viviana.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Audinė

Dėl koronaviruso Lietuvoje bus sunaikinta apie 40 tūkstančių audinių 

(atnaujinta 19:59 2020.12.01)
Augintojai tikisi išlaikyti likusius gyvulius, nes jie yra kitame sektoriuje. Pirminiais duomenimis, infekcija gyvūnams galėjo būti perduota personalo

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Jonavos krašto ūkyje teks sunaikinti apie 40 tūkst. audinių. Apie tai pranešė TASS, remdamasi regioninės administracijos patarėju civilinės gynybos klausimais Vytautu Kaminsku.

Anot jo, "Danmink" įmonės ūkyje nebuvo įmanoma sustabdyti infekcijos plitimo. Iš viso ūkyje yra apie 60 tūkstančių gyvūnų.

Augintojai tikisi išsaugoti likusius gyvulius, nes jie yra kitame sektoriuje, kur koronaviruso infekcija greičiausiai nebus paplitusi.

Pirminiais duomenimis, infekcija gyvūnams galėjo būti perduota personalo. Praėjusią savaitę tapo žinoma, kad vienam iš ūkio darbuotojų buvo diagnozuotas koronavirusas. Šiuo metu yra žinoma apie keturis užsikrėtusius, keli kontaktiniai asmenys yra izoliuoti.

Taip pat koronavirusas buvo nustatytas žmonėms, dirbantiems audinių auginimo įmonėje, Radviliškio rajone.

Anksčiau laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga teigė, jog nėra pagrindo baimintis, kad žmonės gali užsikrėsti koronavirusu nuo audinių. Jis pažymėjo, kad tarptautinės rekomendacijos iki šiol nesuteikia pagrindo rimtai susirūpinti dėl žmonių užkrėtimo nuo gyvūnų.

Danijoje lapkričio pradžioje priimtas sprendimas sunaikinti visas audines, kurios gali nešioti mutavusį koronavirusą ir perduoti jį žmonėms.

Vėliau Danijos maisto ministras Mogensas Jensenas pripažino, kad sveikų audinių sunaikinimas buvo perteklinis. Anot jo, vyriausybė neturėjo jokio teisinio pagrindo reikalauti, kad audinės būtų nužudytos ne tuose ūkiuose, kur buvo nustatyti koronavirusu užkrėsti gyvūnai.

Per visą laiką Lietuvoje nustatyti daugiau nei 62 tūkstančiai COVID-19 atvejų, mirė daugiau nei 510 pacientų. Karantinas Lietuvoje galioja iki gruodžio vidurio.

Tegai:
COVID-19, audinė
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)